PHL - SEZON 2023/2024

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-01-28, 5:14 pm

W wieku 69 lat zmarł Henryk Pytel, olimpijczyk, znakomity hokeista, 4-krotny Mistrz Polski z Zagłębiem Sosnowiec ;-(
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-01, 12:13 pm

Cyrograf prezesa Zagłębia Sosnowiec wart upragnionego medalu [WYWIAD]
28.02.2024, 18:29
Wojciech Todur

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec na nowym Stadionie Zimowym stało się magnesem dla fanów, którzy jednak omijali stary obiekt przy ul. Zamkowej. Do pełni szczęścia brakuje sportowego sukcesu.

Zagłębie Sosnowiec czeka na medal mistrzostw Polski od 1990 roku. W tym sezonie droga do najlepszej czwórki wiedzie przez Katowice, bowiem to GKS stoi na drodze Zagłębia w pierwszej rundzie play off. Pierwsze mecze już w piątek i sobotę na Śląsku. Do Sosnowca rywalizacja przeniesie się 5 i 6 marca.

Obrazek
Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

O zakończonym sezonie zasadniczym, plusach gry na nowym Stadionie Zimowym, historii, planach i cyrografie wartym 20 lat życia opowiedział nam Adrian Pietrzyk, prezes klubu.

Wojciech Todur: Zagłębie Sosnowiec już dawno nie było tak blisko czołówki, a jednak do play off przystąpi tylko z ósmej pozycji.

Adrian Pietrzyk: - Ligowa tabela już dawno nie była tak spłaszczona. Odstawał właściwie tylko zespół z Sanoka. Nikt nie dominował. Niemal w każdej kolejce zdarzały się niespodzianki. To była dla kibiców ciekawa runda zasadnicza. Można powiedzieć, że finiszowaliśmy "tylko" na ósmym miejscu, ale gdyby nie fakt, że na przełomie roku zabrakło nam nieco pary, to mogło być to i miejsce piąte. Mamy dodatni bilans z drużynami, które są przed nami - z Toruniem, Podhalem Nowy Targ. To dobry prognostyk.

W pierwszej rundzie play off zagracie jednak z najmocniejszym GKS-em Katowice.

- Wiedzieliśmy o tym od dawna. Regulamin daje drużynom z pierwszej czwórki prawo wyboru rywala. Dla GKS-u wybór Zagłębia jest oczywisty z wielu powodów. Najważniejsze z nich to logistyka i finanse. Wyjazd na mecz do Sosnowca to żaden wyjazd. Nie płaci się wiele za podróż. Nie trzeba księgować w budżecie wydatków na hotel. Budżety hokejowych klubów nie są bez dna. Większość liczy każdą złotówkę. Zakładam, że nawet, gdybyśmy byli teraz piątą drużyną, to w Katowicach i tak wybraliby Zagłębie. Dla nas to jednak nie jest aż tak złe rozwiązanie, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Wolimy grać z GKS-em, niż chociażby z Unią Oświęcim. Pokażemy to na lodzie.

Obrazek
Kibice Zagłębia na trybunach nowego Stadionu Zimowego w Sosnowcu Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Mówi Pan, że na przełomie roku nieco zabrakło wam pary. W czym rzecz?

- Ograniczony budżet sprawił, że goniliśmy wtedy na dwie i pół piątki. Natężenie meczów było duże i zwyczajnie brakowało nam czasami sił. Gdybyśmy skonstruowali tabelę obejmującą tylko mecze w 2024 roku, to bylibyśmy piątą drużyną ligi. Końcówka była jeszcze lepsza, bo biorąc pod uwagę pięć ostatnich meczów jesteśmy drugą drużyną w Polsce. Wzmocnienia, których dokonaliśmy w styczniu okazały się trafione. To napawa nas optymizmem przed kluczowym etapem sezonu.

Wielkim plusem jest również to, że kibice chcieli oglądać Zagłębie.

- Pod względem przyrostu frekwencji zanotowaliśmy największy progres w lidze. Z poziomu 400 osób na meczu do ok. dwóch tysięcy. Ktoś powie, że to efekt nowego obiektu i pewnie będzie w tym sporo racji. Tyle, że efekt nowości może działać przez jedną rundę, a my trzymaliśmy wysoki poziom do końca. Mieliśmy pięć razy komplet. Tylko dwa razy obłożenie nowego Stadionu Zimowego spadło poniżej 70 procent. Zanotowaliśmy też olbrzymi wzrost sprzedaży dostępów do transmisji naszych spotkań przez internet. To pokazuje, że kibice chcieli oglądać nasze mecze.

Pod względem wypełnienia obiektu na pewno bijemy stadion i piłkarzy. Kto wie czy na koniec sezonu nie dojdzie do absurdu, że i frekwencję będziemy mieli lepszą.

A jak wyglądały na przestrzeni całego sezonu zasadniczego finanse klubu? Właśnie na przełomie roku z szatni zaczęły wyciekać informacje, że pieniędzy brakuje.

- Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Faktem jest, że mieliśmy zadyszkę. Zaczynając jakikolwiek projekt patrzę w przyszłość dalej niż na jeden rok, czy sezon. Słyszałem zarzuty, że mamy za tanie bilety. Zbyt tanie pakiety sponsorskie. Teraz - na play off - będą u nas dalej obowiązywały karnety z sezonu zasadniczego. A to również nie jest normą.

Obrazek
Kibice Zagłębia na trybunach nowego Stadionu Zimowego w Sosnowcu Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

Zagłębie na nowym Stadionie Zimowym było niewiadomą. Także dla firm, które chciały lub wahały się, żeby nas wspomóc. Kilku sponsorów także nam się posypało, co sprawiło, że były i problemy z pieniędzmi. Ale już wiemy, że ci co zostali z nami chcą przedłużyć współpracę na kolejny sezon. Na nowych, lepszych warunkach. Sponsorów może nie będzie już trzydziestu, ale wpływy do klubu wyższe.

Pamiętam, że gdy rozstawał się Pan z piłkarską sekcją Zagłębia, to podkreślał Pan, że dotowanie zawodowych sportowców przez miejskie spółki, to złe rozwiązanie. Po przejęciu sterów w hokejowym Zagłębiu zmienił Pan zdanie?

- Hokeistów nie sponsoruje żadna miejska spółka. Na bandach są reklamy Sosnowieckich Wodociągów, ale te wspierają UKS, a to zupełnie inny podmiot. Zależy nam, żeby wsparcie od gminy było na coraz niższym poziomie. Chcemy je ograniczać. Mierzi mnie natomiast, gdy spółka skarbu państwa dotuje klub z miasta X w sytuacji, gdy nie prowadzi tam swojej działalności. Nie jest z tym miastem zupełnie związana, a decyzja o sponsoringu ma podłoże polityczne. Zupełnie inaczej wygląda to wtedy, gdy dana spółka działa na danym terenie. Przyczynia się do degradacji środowiska na przykład. Wtedy sponsoring klubu jest uzasadniony, bo kryje się za nim też tzw. wrażliwość społeczna. Chęć wynagrodzenia ewentualnych szkód.

Obrazek
Adrian Pietrzyk, prezes Zagłębia Sosnowiec fot. zaglebie.eu

Na dziś realia są takie, że bez pieniędzy miasta Zagłębie nie przetrwa. Hokej to jednak wciąż niszowy sport, który ma problem, żeby uzyskać wsparcie wyłącznie z komercyjnych źródeł. W lidze tak funkcjonuje klub z Sanoka, a jego pozycja [ostatnia - przyp.red.] wskazuje do czego to prowadzi.

Hokej to bardzo drogi sport. Kij kosztuje i 1,5 tysiąca złotych. Tymczasem zdarza się, że zawodnik złamie podczas meczu i trzy kije. Nowe lodowisko to na pewno nasz atut, ale też organizacja spotkań na tym obiekcie jest znacznie droższa niż na starym Zimowym przy ul. Zamkowej. O tym wszystkim musimy pamiętać konstruując nasz budżet. Ale nie jest tak źle skoro sami zawodnicy polecają nas, jako miejsce do pracy swoim kolegom.

Postawił Pan również mocno na przypominanie o historii i dokonaniach klubu.

- Zarzucano mi, że jestem zbyt młodym człowiekiem, żeby należycie docenić tradycje Zagłębia. Historia to nasz fundament. Stąd organizowane co miesiąc spotkania z legendami Zagłębia. Wystawa poświęcona 90-leciu powstania sekcji.

Obrazek
Krzysztof Wojtanowski i Wiesław Jobczyk podczas spotkania w Pałacu Schoena w Sosnowcu fot. Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Zdradzę, że 15 marca - podczas Akademii zorganizowanej z okazji jubileuszu - odznaczymy honorowymi medalami nasze legendy. To będzie też dzień premiery książki poświęconej historii Zagłębia. Zaprezentowany zostanie też sztandar, którego brakowało przez ostatnie 30 lat.

Najbardziej cieszę się chyba z tego, że w świadomości naszych fanów tam mocno udało się wyryć, że data powstania sekcji to rok 1933. Gdy zaczynaliśmy sezon to wiele osób pytało skąd ten rok skoro Zagłębie powstało w roku 1906. Dziś już nikt na lodowisku o to nie pyta.

Marzy Pan o medalu?

- Jak o niczym. Jestem w stanie podpisać cyrograf. Oddać i dwadzieścia lat swojego życia, żeby cieszyć z medalu Zagłębia. To moje największe marzenie. Całe moje życie jest temu podporządkowane, za co płacę dużą cenę. Wiem, że to możliwe, i to nawet w tym sezonie. Natomiast już budujemy drużynę na nowe rozgrywki. Kluczowi zawodnicy przedłużają umowy. Patrzę w przyszłość z optymizmem.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... RORz2bLuaI
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-01, 9:12 pm

Prawdziwie play-offowe widowisko zafundowali nam zawodnicy GKS-u Katowice oraz Zagłębia Sosnowiec. Nie zabrakło bramek, twardych pojedynków, litanii nałożonych kar oraz pojedynku pięściarskiego. Pierwszy akt śląsko-dąbrowskiej rywalizacji padł łupem mistrzów Polski. Podopieczni Jacka Płachta pokonali lokalnego rywala 5:2.


GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

1:0 Hampus Olsson - Ben Sokay, Sam Marklund (01:24)
2:0 Joona Monto (06:38)
3:0 Joona Monto - Olli Iisakka (09:52)
4:0 Sam Marklund - Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (15:39, 5/4)
4:1 Roman Szturc (22:28, 5/4)
5:1 Ben Sokay - Hampus Olsson (29:56)
5:2 Niklas Salo - Riley Lindgren (46:18, 5/4)

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi)
Minuty karne: 37-42
Strzały: 47-35
Widzów: 1350
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla GKS Katowice.
Kolejny mecz: w sobotę o 18:00 w Katowicach.

GKS Katowice: J. Murray - N. Delmas, A. Varttinen, S. Marklund (2), G. Pasiut, B. Fraszko - M. Kruczek, S. Koponen, O. Iisakka, J. Monto (2), H. Olsson (4) - J. Wanacki, R. Cook, M. Lehtimäki (4), M. Bepierszcz, S. Hitosato (25) - K. Maciaś, D. Lebek, B. Sokay, I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta

Zagłębie Sosnowiec: P. Spěšný (2) - M. Charvát (2), J. Šaur, R. Szturc, D. Tyczyński (2), P. Krężołek - M. Naróg (2), M. Kotlorz, N. Salo, O. Valtola, V. Niemi (5) - W. Andrejkiw (25), O. Krawczyk (2), V. Dostálek, D. Nahunko, R. Lindgren (2) - K. Sikora, O. Włodara, M. Bernacki, N. Bucenko, T. Kozłowski.
Trener: Piotr Sarnik.

-> SKRÓT MECZU
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-02, 8:29 pm

737 długich dni Zagłębie Sosnowiec czekało na kolejną wygraną nad GKS-em Katowice. Opierający się na twardej, momentami wręcz prowokującej rywala grze mecz padł łupem podopiecznych Piotra Sarnika 4:1. Wyjazdowe zwycięstwo pozwoliło drużynie Zagłębia wyrównać stan rywalizacji. Jednym z głównych aktorów dzisiejszego widowiska był Valtteri Niemi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

0:1 Tomasz Kozłowski (01:22)
1:1 Bartosz Fraszko - John Murray (10:52, 4/5)
1:2 Riley Lindgren (19:35, 4/5)
1:3 Valtteri Niemi - Patryk Krężołek, Oskar Krawczyk (30:27)
1:4 Valtteri Niemi (36:15)

Sędziowali: Mateusz Krzywda (główny), Patryk Pyrskała (główny), Michał Gerne (liniowy), Igor Dzięciołowski (liniowy)
Minuty karne: 10-6
Strzały: 46-37
Widzów: 1420
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:1.
Kolejny mecz: we wtorek o 19:00 w Sosnowcu.

GKS Katowice: J. Murray - N. Delmas, A. Varttinen (4), S. Marklund, G. Pasiut, B. Fraszko - K. Maciaś, D. Lebek, O. Iisakka (2), J. Monto, H. Olsson (2) - J. Wanacki, R. Cook, M. Lehtimäki, M. Bepierszcz, S. Hitosato (2) - B. Chodor, M. Kowalczuk, B. Sokay, I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta.

Zagłębie Sosnowiec: P. Spěšný - M. Charvát, J. Šaur, R. Szturc, D. Tyczyński, P. Krężołek (2) - M. Naróg, M. Kotlorz, N. Salo, O. Valtola, V. Niemi - W. Andrejkiw, O. Krawczyk, V. Dostálek, D. Nahunko, R. Lindgren - K. Sikora, A. Karasiński, M. Bernacki, N. Bucenko (2), T. Kozłowski (2).
Trener: Piotr Sarnik.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez GrubyPerez 2024-03-02, 8:55 pm

Adam1906 napisał(a):GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

:brawo: :brawo: :brawo:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1396
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez petromar 2024-03-02, 9:09 pm

brawoooooooo!!!!!!!!!!!!!! :brawo: :brawo: :brawo:
petromar
 
Posty: 865
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-03, 5:24 am

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-04, 6:04 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-05, 11:42 am

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-05, 9:22 pm

Po ciężkim i zażartym boju hokeiści GKS-u Katowice zwyciężyli w trzecim meczu ćwierćfinałowej wojny z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. W wypełnionym po brzegi Stadionie Zimowym triumfowali goście z Katowic, a o losach tego niezwykle zaciętego i emocjonującego spotkania zadecydował duet doświadczonych napastników Pasiut - Fraszko, który potrafił wykorzystać najmniejsze błędy sosnowiczan.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

1:0 Damian Tyczyński - Roman Szturc (03:07)
1:1 Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut (37:19, 4/5)
1:2 Grzegorz Pasiut - Kacper Maciaś (45:46)

Sędziowali: Paweł Breske, Wojciech Wrycza (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 8-8
Strzały: 36-26
Widzów: 2545
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:2.
Kolejny mecz: w środę o 18:30 w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec: P. Spěšný - M. Charvát (2), J. Šaur, R. Szturc (2), D. Tyczyński, P. Krężołek - W. Andrejkiw, T. Kozłowski (2), N. Salo, O. Valtola, V. Niemi - M. Naróg, O. Krawczyk (2), V. Dostálek, D. Nahunko, R. Lindgren - A. Karasiński, M. Bernacki, N. Bucenko, K. Sikora.
Trener: Piotr Sarnik.

GKS Katowice: J. Murray - N. Delmas, A. Varttinen, S. Marklund (4), G. Pasiut, B. Fraszko - K. Maciaś, D. Lebek, O. Iisakka, J. Monto, H. Olsson - J. Wanacki, R. Cook (2), M. Lehtimäki (2), M. Bepierszcz, S. Hitosato - B. Chodor, M. Kowalczuk, B. Sokay, I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta.

Więcej szczegółów -> TUTAJ

-> SKRÓT MECZU
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-06, 9:43 pm

Gigantyczne emocje w Sosnowcu! Zagłębie wyrównuje stan rywalizacji!

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec wygrali po dogrywce z GKS-em Katowice 4:3 i wyrównują stan ćwierćfinałowej rywalizacji. Po bardzo emocjonującym widowisku podopieczni Piotra Sarnika wydarli zwycięstwo z rąk rywala, mimo że sześć minut przed końcem przegrywali dwoma bramkami. Kolejne starcie w tej niezwykle emocjonującej parze już w sobotę w "Satelicie".

Pierwsza odsłona bez fajerwerków

Podczas pierwszej tercji obie drużyny grały z rozsądkiem i rozwagą. Więcej z gry mieli obecni mistrzowie Polski, ale ich próby najczęściej kończyły się na Patriku Spěšným, który był dobrze dysponowany. Sosnowiczanie starali się nękać rywala z kontry.

Podopieczni Piotra Sarnika najdogodniejsze okazje do zdobycia bramki mieli, podczas gry w przewadze, a bliski szczęścia był Lindgren, jednak świetnie powstrzymał go John Murray. Goście z Katowic najbliżej szczęścia byli po strzale Jakuba Wanackiego, którego strzał skończył swoją drogę na słupku sosnowieckiej bramki.

Do końca pierwszej tercji obie drużyny nie potrafiły już przeforsować defensywy rywali i po pierwszej odsłonie mieliśmy bezbramkowy rezultat, który zwiastował ogromne emocje przed kolejnymi częściami.

Niewykorzystane szanse się mszczą

Drugą tercja rozpoczęła się od mocnego akcentu gości. Już w 20. sekundzie Mateusz Bepierszcz świetnie przekierował tor lotu krążka po strzale Aleksiego Varttinena i nie dał szans interweniującemu golkiperowi Zagłębia.

Po stracie bramki katowiczanie nabrali wiatru w żagle i przejęli kontrolę nad spotkaniem. Sosnowiczanie przez długi czas nie mogli wyjść z własnej tercji, a Patrik Spěšný musiał uwijać się, jak w ukropie.

Pomimo tej przewagi przyjezdnych, kolejny cios wyprowadzili gospodarze. W jednej z nielicznych kontr tej tercji popędził Bucenko, który wypalił na bramkę, z jego strzałem poradził sobie jeszcze Murray ale wobec dobitki Andrejkiwa był już kompletnie bezradny i podopieczni Piotra Sarnik zagwarantowali sobie remis przed ostatnią odsłoną.

Rollercoaster w trzeciej odsłonie!

Trzecia tercja była zdecydowanie najbardziej zwariowaną z huśtawką nastrojów. Znów lepiej w nią weszli przyjezdni z Katowic. W 47. minucie Shigeki Hitosato popędził lewym skrzydłem, wypalił i zdobył “bramkę-stadiony świata”. Japończyk jakimś cudem zmieścił gumę przy krótkim słupku.

Sosnowiczanie za wszelką cenę chcieli odrobić bramkę straty ale sytuacja ze złej przemieniła się w dramatyczną. Otwarci gospodarze narażali się na kontry GieKsy. W 53. minucie jedna z takich kontr przyniosła świetną akcję sfinalizowaną celnym uderzeniem przez Kacpra Maciasia.

Młody defensor cieszył się z bramki nieco prowokacyjnie nadstawiając ucha, jakby nie słyszał sosnowieckich trybun. Dość sporną decyzję podjęli wówczas sędziowie o wykluczeniu Maciasia za niesportowe zachowanie.

Gospodarze nie zmarnowali szansy od losu i wykorzystali grę w przewadze za sprawą Patryka Krężołka i znów złapali kontakt. Mało, kto jednak spodziewał się, że 119 sekund wypełniony po brzegi Stadion Zimowy znów będzie mógł wybuchnąć radością. Stało się to za sprawą Damiana Tyczyńskiego, który po wzorowej kontrze przymierzył ponad parkanem Murraya i dał Zagłębiu wyrównanie.

Obie ekipy chciały wygrać jeszcze spotkanie w regulaminowym czasie ale bramkarze spisali się na medal i w Sosnowcu potrzebna była dogrywka.

Dogrywkowa dojrzałość

Trzeba przyznać, że w dogrywce jak i całym spotkaniu to goście mieli więcej z gry, ale przez większą część czasu niewiele z tego wynikało. Gospodarze starali się wypadać z kontrami, ale te kończyły się często w tercji neutralnej.

W końcu udało się miejscowym zaskoczyć, w 68. minucie spotkania Szturc świetnie dobił strzał Andrejkiwa i obudził po raz ostatni tego dnia sosnowiecką arenę. Zagłębie wygrywa i wyrównuje stan rywalizacji.

Na wyniszczenie

Chyba mało, kto spodziewał się, że w tej parze dojdzie do pojedynku nr 5, a chyba nikt nie przypuszczał, że przystąpimy do niego z remisowego stanu rywalizacji 2-2. Sosnowiczanie nie mają nic do stracenia, a katowiczanie muszą zdjąć z siebie presję i zwyciężyć w piątym spotkaniu. Kolejne starcie już w sobotę o 17:00 w Katowicach.


Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 4:3 (0:0, 1:1, 2:2, d. 1:0)

0:1 Mateusz Bepierszcz - Aleksi Varttinen (20:20)
1:1 Witalij Andrejkiw - Nikita Bucenko (32:37)
1:2 Shigeki Hitosato (46:53)
1:3 Kacper Maciaś - Grzegorz Pasiut (52:19)
2:3 Patryk Krężołek - Dominik Nahunko, Damian Tyczyński (52:47, 5/4)
3:3 Damian Tyczyński - Roman Szturc, Patryk Krężołek (54:46)
4:3 Roman Szturc - Witalij Andrejkiw, Patryk Krężołek (67:14, 3/3)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Michał Baca (główni), Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)
Minuty karne: 10-6
Strzały: 37-49
Widzów: 2545
Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-2
Kolejny mecz: W sobotę o 17:00 w Katowicach

Zagłębie Sosnowiec: P. Spěšný - M. Charvát, J. Šaur, R. Szturc (2), D. Tyczyński, P. Krężołek (2) - W. Andrejkiw, T. Kozłowski, N. Salo, O. Valtola, A. Karasiński - M. Naróg, O. Krawczyk, V. Dostálek (2), D. Nahunko (2), R. Lindgren - A. Menc, M. Bernacki, N. Bucenko, K. Sikora.
Trener: Piotr Sarnik.

GKS Katowice: J. Murray (2) - N. Delmas, A. Varttinen, S. Marklund, G. Pasiut, B. Fraszko - K. Maciaś (2), D. Lebek, O. Iisakka, J. Monto, H. Olsson - J. Wanacki, R. Cook, M. Lehtimäki, M. Bepierszcz, S. Hitosato - B. Chodor, M. Kowalczuk, B. Sokay, I. Smal (2), M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta.

Obrazek SKRÓT MECZU
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-08, 11:31 am

Obrazek Na wtorkowy mecz Play-Off pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice zostały ostatnie 284 bilety!!!

Obrazek

BILETY Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-08, 8:08 pm

Chyba za mały stadion zbudowali dla hokeistów. Ledwo jedną dobę po rozpoczęciu sprzedaży biletów na wtorkowy mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice wejściówek już nie ma :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-09, 2:05 pm

Matthew Robson (Comarch Cracovia), Jakub Žůrek (Comarch Cracovia), Witalij Andrejkiw (Zagłębie Sosnowiec), Bartłomiej Neupauer (PZU Podhale Nowy Targ), Dominik Jarosz (JKH GKS jastrzębie), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec) – to szóstka najlepszych graczy 4. ćwierćfinału TAURON Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.


Obrazek


Bramkarz:

Matthew Robson (Comarch Cracovia)

- Kanadyjczyk jest w znakomitej formie! To jemu należy przypisać miano głównego architekta zwycięstwa nad Re-Plast Unią Oświęcim w czwartym meczu ćwierćfinału play-off. „Pasy” pokonały biało-niebieskich 4:1, a Robson obronił aż 46 uderzeń rywali i zachował blisko 98-procentową skuteczność interwencji! To znakomite liczby. Golkiperowi Cracovii dopisało też szczęście, bo krążek dwukrotnie odbił się od słupka (uderzenia Heikkinena i Kaleinikovasa) i raz od poprzeczki (strzał Ahopelto). Co ciekawe zaliczył też asystę przy trafieniu Jakuba Žůrka, który umieścił gumę w pustej bramce.

Obrońcy:

Jakub Žůrek (Comarch Cracovia) [*2]

- Był to najlepszy występ czeskiego defensora w tegorocznej fazie play-off i być może nawet w całym sezonie. Grał twardo i ofiarnie, pokazując oświęcimianom, że nie ma z nim przelewek. Dwukrotnie wpisał się do protokołu. Najpierw asystował przy trafieniu Mateusza Bezwińskiego, a w 58. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Popisał się nie lada precyzją i uderzeniem z ponad 50 metrów trafił do pustej bramki.

Witalij Andrejkiw (Zagłębie Sosnowiec) [*2]

- Sosnowiczanie po dogrywce okazali się lepsi od katowiczan, pokonując ich 4:3. My postanowiliśmy docenić kolejny dobry występ ukraińskiego obrońcy. To właśnie Andrejkiw rozpoczął strzelanie Zagłębia, posyłając w efektowny sposób gumę do siatki pod poprzeczkę w drugiej tercji. John Murray nawet nie zdążył zareagować. Ponadto dołożył też asystę pierwszego stopnia przy złotym trafieniu Romana Szturca. W klasyfikacji plus/minus zanotował natomiast łącznie +1.

Napastnicy:

Bartłomiej Neupauer (PZU Podhale Nowy Targ) [*4]

- Nowotarżanie w ostatniej chwili wręcz przedłużyli sobie ćwierćfinałową serię, notując pierwsze zwycięstwo dopiero w czwartym meczu. Przed własną publiką pokonali tyszan 3:2. To niewątpliwie zasługa przede wszystkim kapitana „Szarotek”, który dwukrotnie zdołał wpakować krążek do bramki GKS-u. Już w 6. minucie meczu otworzył wynik spotkania, wykorzystując sytuację sam na sam. Na 78 sekund przed końcem meczu trafił również do pustej bramki. Ten gol zadecydował o triumfie nowotarżan, gdyż chwilę później jeszcze Korenczuk pokonał bramkarza Podhala, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Dominik Jarosz (JKH GKS jastrzębie)

- Nie było to łatwe spotkanie dla jastrzębian, ale ostatecznie zaksięgowali oni drugie wyjazdowe zwycięstwo, pokonując torunian 1:0. Jedyna i zarazem kluczowa bramka to zasługa właśnie środkowego napastnika, występującego z numerem 98. W 5. minucie meczu Emil Bagin huknął sprzed bulika, krążek odbił się na przedpole bramkowe, a Dominik Jarosz dobrze popracował pod bramką i z najbliższej odległości przekierował gumę do siatki. Został bohaterem tego meczu.

Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec) [*4]

- Bez wątpienia był to najlepszy dotychczasowy mecz Krężołka w play-offach. Jego ekipa pokonała GKS Katowice 4:3 po dogrywce, a "Krężoł" miał swój udział przy każdej z czterech bramek! W trzeciej odsłonie, gdy sosnowiczanie grali w liczebnej przewadze, Krężołek skutecznie dobił uderzenie Dominika Nahunki, trafiając niemalże w samo okienko. Przy pozostałych trzech bramkach notował asysty drugiego stopnia, co pozwoliło mu łącznie zanotować cztery punkty w tym starciu! Tym samym obecnie prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej fazy play-off.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL - SEZON 2023/2024

Postprzez Adam1906 2024-03-12, 9:11 pm

Zespół GKS-u Katowice dołączył do grona półfinalistów po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec w szóstym meczu ćwierćfinałowej batalii. Podopieczni Jacka Płachty pewnie pokonali rywali 6:2, domykając rywalizację z ekipą Piotra Sarnika. Przyjezdni z Katowic byli w stanie wykorzystać swoje atuty zarówno w drugiej, jak i trzeciej odsłonie, dzięki czemu mogą zameldować się w gronie półfinalistów.


Obrazek


Pierwsza odsłona pod znakiem ogromnych emocji

Obie drużyny przystąpiły do spotkania bez respektu do rywali. Każda z drużyn chciała jak najszybciej zdobyć bramkę, więcej z gry mieli z pewnością przyjezdni z Katowic, ale do tego zdołaliśmy się już przyzwyczaić w tej rywalizacji.

Jako pierwszy w 5. minucie uderzył Riley Lindgren. Po składnej kontrze, Kanadyjczyk popisał się swoim znakiem firmowym - precyzyjnym strzałem w róg bramki i tym samym zaskoczył Johna Murraya. Katowiczanie starali się szybko odpowiedzieć, a sosnowiczanie chcieli kąsąć z kontry.

W 10. minucie obserwowaliśmy pierwsze wykluczenie w spotkaniu i Kamil Sikora zasiadł na ławce kar. Kilka sekund po wykluczeniu jednego z gospodarzy, goście odrobili straty za sprawą Sama Marklunda. Sytuacja dla podopiecznych Piotra Sarnika stała się jeszcze gorsza 84 sekundy później, gdy Joona Monto pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Patrikiem Spěšným.

Do końca pierwszej części wydawało się, że bliżej GieKSie do kolejnych bramek, ale znów przewrotnie uderzyli sosnowiczanie. Po raz kolejny strzelał Riley Lindgren, tym razem strzał Kanadyjczyka wypadł z łapaczki Johnowi Murrayowi i wtoczył się do bramki na niecałą minutę przed końcem pierwszej odsłony.

Piorunujący start gości

Już w 26. sekundzie drugiej odsłony goście z Katowic po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Piekielnie mocny i precyzyjny strzał Noah Delmasa dał podopiecznym Jacka Płachty jednobramkowe prowadzenie.

Po stracie bramki gospodarze potrzebowali chwili, by złapać oddech. Momentami podopieczni Piotra Sarnika byli bardzo bliski pokonania Johna Murraya, ale w tej odsłonie trzeba przyznać, że katowicki golkiper spisywał się, jak należy i był bardzo solidnym punktem swojej drużyny.

Sosnowiczanom nie pomogły również gry w formacjach specjalnych, miejscowi hokeiści nie byli w stanie wykorzystać swoich przewag, w tym prawie minutową przewagę pięciu na trzech pod koniec drugiej odsłony.

Przyjezdni z Katowic byli piekielnie groźni w swoich wypadach z kontrami, ale i Patrik Spěšný spisywał się w bramce Zagłębia Sosnowiec, jak należy.

Dokończenie dzieła

Trzecia tercja to ambitne próby sosnowiczan o powrót do spotkania, ale uderzali tylko i wyłącznie przyjezdni z Katowic. Najpierw w 45. minucie po świetnym indywidualnym rajdzie wynik spotkania podwyższył Joona Monto.

Podopieczni trenera Sarnika dalej walczyli, ale przy tym byli już bardzo otwarci i musieli się liczyć z groźnymi kontrami GKS-u. Jedną z tych kontr sfinalizował Hampus Olsson w 50. minucie i zamknął już emocje w tym spotkaniu.

Gospodarze dalej starali się nawiązać kontakt z rywalami zza miedzy, ale po bramce na 2:5 ewidentnie uszło z nich powietrze. Na ponad minutę do końca swoją bramkę dołożył jeszcze Grzegorz Pasiut i ustalił wynik spotkania.

Katowiczanie wprost do półfinału

Hokeiści GKS-u Katowice, dzięki temu zwycięstwu mogą się cieszyć z awansu do półfinału fazy play-off, a sosnowiczanie muszą pożegnać się z sezonem. Podopieczni Piotra Sarnika nie mają się jednak czego wstydzić i mogą wyjść z rywalizacji z podniesioną głową.


Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

1:0 Riley Lindgren - Vlastimil Dostálek, Oskar Krawczyk (04:39)
1:1 Sam Marklund - Grzegorz Pasiut, Noah Delmas (09:26, 5/4)
1:2 Joona Monto - Miro Lehtimäki (10:50)
2:2 Riley Lindgren - Vlastimil Dostálek (19:15)
2:3 Noah Delmas - Bartosz Fraszko (20:26)
2:4 Joona Monto - Jakub Wanacki (44:01)
2:5 Hampus Olsson - Sam Marklund, Ryan Cook (49:42)
2:6 Grzegorz Pasiut (58:03)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Paweł Breske (główni), Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)
Minuty karne: 6-10
Strzały: 36-48
Widzów: 2545
Stan rywalizacji: 4:2 dla GKS-u Katowice - awans do półfinału.

Zagłębie Sosnowiec: P. Spěšný - M. Charvát, J. Šaur, R. Szturc, D. Tyczyński, P. Krężołek - W. Andrejkiw, T. Kozłowski (2), N. Salo, N. Bucenko, V. Niemi - O. Włodara, O. Krawczyk, V. Dostálek, D. Nahunko (2), R. Lindgren - A. Karasiński, A. Menc, K. Sikora (2), M. Bernacki.
Trener: Piotr Sarnik.

GKS Katowice: J. Murray (2) - N. Delmas, A. Varttinen, S. Marklund, G. Pasiut, B. Fraszko - K. Maciaś, D. Lebek, O. Iisakka (2), J. Monto (2), H. Olsson - J. Wanacki, R. Cook (2), M. Lehtimäki, B. Sokay, M. Bepierszcz - B. Chodor, M. Kowalczuk, S. Hitosato, I. Smal, M. Michalski.
Trener: Jacek Płachta.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników