SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-09-30, 6:59 am

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec zaczyna w sobotę rywalizację w pierwszej lidze. Na trenerskiej ławce klubu ze Stadionu Zimowego zadebiutuje wychowanek Marcin Kozłowski.

Pięciokrotny mistrz Polski w minionym sezonie musiał uznać wyższość Naprzodu Janów. Po tamtej porażce w Sosnowcu rozstano się z trenerem Waldemarem Klisiakiem. Odeszło też kilku ważnych zawodników.

– Artur Ślusarczyk zakończył karierę i zajął się „trenerką”. Marcin Jaros i Łukasz Kulik przenieśli się do Naprzodu Janów. Adrian Kowalówka gra w Unii Oświęcim... – wylicza prezes Dariusz Kisiel.

Nowy zespół miał budować duet trenerów Grzegorz Klich–Jarosław Frączek. – Grzegorz Klich rzeczywiście przygotował zespół do sezonu, ale potem okazało się, że natłok obowiązków nie pozwoli mu na pracę z pierwszą drużyną Zagłębia. Rozpoczęliśmy poszukiwania. Przewijały się różne nazwiska. Ostatecznie postanowiliśmy jednak postawić na swoich. W drużynie jest dwóch zawodników z uprawnieniami trenerskimi. To Łukasz Rutkowski i Marcin Kozłowski. Łukasz miał jednak wtedy szansę na grę w GKS-ie Katowice, więc zapytaliśmy Marcina, czy podejmie się tego zadania. Po krótkim namyśle odpowiedział, że tak. W pracy będzie mu pomagał trener Frączek – mówi prezes.

Nowy zespół opiera się na wychowankach klubu. Nie brakuje też utalentowanej młodzieży. Znane nazwiska to wspomniany Rutkowski, a także Tobiasz Bernat czy syn prezesa Łukasz Kisiel.

– Drużynę uzupełnili obcokrajowcy. Alaksandr Dziehciarou, Patryk Vrana i Siarhiej Mikulczyk – mówi prezes.

Celem na najbliższe miesiące jest walka o awans. – To ostatni sezon, gdy najlepszy zespół wejdzie do ekstraligi bez konieczności rozgrywania meczów barażowych – przypomina prezes.

Zagłębie nadal zmaga się z problemami finansowymi. Kwota dotacji z miasta nie zwiększyła się, a wydatki już tak. Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta, mówił na naszych łamach, że Zagłębie znowu ma się stać klubem wielosekcyjnym. W gronie dotowanych sekcji miały znaleźć się koszykarki, piłkarki nożne oraz właśnie hokeiści. Prezydent zaznaczył jednak, że środowisko hokejowe jest skłócone, co może opóźnić ten proces.

– Po tej publikacji klubowa delegacja spotkała się z prezydentem. Nie rozumiałem tych słów. Odpowiadam za pierwszą drużynę i zespoły młodzieżowe. Z kim miałbym się kłócić? Sam ze sobą? Jeżeli się biję, to tylko z własnymi myślami. Liczymy, że prezydent jednak znajdzie miejsce dla hokeja w nowej spółce. Jeżeli prawdą jest, że piłkarskie Zagłębie wkrótce zmieni właściciela, to miasto zyska możliwości, żeby mocniej zainwestować w pozostałe sekcje. To byłaby wielka szansa dla hokeja – kończy.

Zagłębie inauguruje sezon weekendowymi meczami z MMKS-em Podhale Nowy Targ. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 18, a niedzielne o 17. Bilety kosztują 5 zł.
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 2625
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-10-01, 2:33 pm

6:1 w pierwszym meczu na Zimowym .
I gdyby nie festiwal kar w III tercji ( goście przez wiele minut grali w przewadze 5 na 3) oraz rewelacyjna dyspozycja bramkarza gości dwu cyfrówka nikogo by nie dziwiła :niezle:
***czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-10-01, 3:50 pm

To ogromnie cieszy. Jakkolwiek - to akurat, że będę waleczni, tak jak ostatnimi laty w odróżnieniu od piłkarzy było ZAWSZE: to było dla mnie pewne i wyraźnie zaznaczałem to także w komentarzu do cytowanego przeze mnie artykułu W. Todura, który to komentarz wystraszył chyba przecież niezłomnego entuzjastę Zagłębia, jakim jest Kol. Adam1906, więc ponieważ pisałem resztę komentarza raczej minorową melodią, że to może bardziej koniec Zagłębia wieszczyć, to i może dlatego powtórzył już artykuł w tym wątku, wskazującym na jakieś nadzieje w sezonie 2017/18? Oczywiście, nie chcę ich przekreślać, tych nadziei, bo sam je przecież chcę żywić, toteż nawet wciąż wskazując niepokojący podział środowiska już przecież wypchniętego na drugi front - a także pamiętając, że to nie jest dokładnie ta firma Podhala, którą pamiętamy też jako silne zjednoczone nowotarskie środowisko: to jednak też podkreślam, cokolwiek powiedzieć dalej, że to świetny początek. Oby za chwilę też tak zaczęli - i dojechali zdecydowanie zwycięsko do końcowej syreny... Ten początek, po tych wszystkich zawirowaniach, był bardziej potrzebny, niż wynikałoby to z samej logiki ligi hokejowej. Hokej bowiem - choć nie ma tego poziomu, by wychodziło to tak dobrze jak w innych, silnych ligach, począwszy od NHL: doskonale rozumie tę logikę, której nie mogą pojąć piłkarza, środowisko działaczy w piłce i wielu piłkarskich kibiców, że rozgrywki po prostu najpierw mają start, sezon podstawowy, w którym punkty tak jednak mniejsze są, mniej się liczą: i potem jest finisz, play offy, w których "każdy punkt podwójnie się liczy". Niestety, w zagłębiowskim hokejowym środowisku, to jednak w tym aspekcie jest duże odchylenie "piłkarskie", bo nie mogą tej logiki u nas chwycić, w zeszłym sezonie nie pierwszy to raz Zagłębie się na tym przejechało, że najważniejsze są rozgrywki finałowe, to one dają zwycięstwo. Oby tym razem już to jakoś załapali - jakkolwiek powtarzam, w obecnej sytuacji ten początek też był ważny. Powodzenia i dzisiaj!
Blajpios
 
Posty: 2345
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron