Przyszłość koszykówki w Sosnowcu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy koszykarskiego Zagłębia Sosnowiec

Moderatorzy: Smazu, krzysiu, swiezy52

Przyszłość koszykówki w Sosnowcu

Postprzez WaluÅ› 2008-08-27, 8:29 pm

Podobny temat jest już o piłce nożnej to przy okazji ukazania się poniższego artykułu założyłem podobny temat o koszykówce.

Koszykarze Zagłębia chcą do ekstraklasy
Wojciech Todur2008-08-27, ostatnia aktualizacja 2008-08-27 20:51

Zagłębie Sosnowiec - drużyna koszykarskich mistrzów Polski z 1986 roku Fot. archiwum Włodzimierza Środy
Czy upadek sosnowieckiej siatkówki będzie początkiem odrodzenia zespołu koszykarzy? - Zróbmy to raz, a dobrze. Nie żadna tam pierwsza czy druga liga. Sosnowieccy kibice są wymagający, sponsorzy też zawsze wolą grać o najwyższe cele - podkreśla Leszek Rakoczy.
Koszykówka przez długie lata była wizytówką miasta. W połowie lat 80. Zagłębie nie miało sobie równych w rozgrywkach ligowych i dwukrotnie sięgnęło po mistrzostwo Polski. Jeszcze pod koniec lat 90. hala przy ulicy Żeromskiego, w której grali koszykarze, często była za mała, by pomieścić wszystkich entuzjastów talentu niesamowicie skocznego Tyrone'a Barksdale'a czy mistrza bloków, nieżyjącego już (zginął w wypadku samochodowym) Ronnie Thompkinsa.

Od 1999 roku, czyli ostatniego sezonu w ekstraklasie, Zagłębie spada jednak co raz niżej. Dziś leży na dnie. - Od trzech sezonów gramy w trzeciej lidze śląsko-opolskiej. Niżej spaść już się nie da - przyznaje Leszek Rakoczy, wielki entuzjasta sosnowieckiej koszykówki, który na początku lat 90. już raz wskrzesił sosnowiecki basket.




Chociaż brzmi to brutalnie, okazją do odbudowy sosnowieckiej koszykówki może stać się upadek Płomienia. Działacze siatkarskiego klubu podjęli decyzję, że nie zgłoszą zespołu do rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki, myślą natomiast o rywalizacji drużyny opartej na juniorach w lidze czwartej.

To oznacza, że na rynku walki o sponsora zrobi się trochę wolnego miejsca, które mogą wykorzystać koszykarze. - Nie chcę stawiać sprawy w ten sposób, bo siatkarzom życzę jak najlepiej. Nie da się jednak ukryć, że kluby z jednego miasta często funkcjonują na zasadzie naczyń połączonych. Gdy jeden ma się lepiej to drugi bieduje. Nasza karencja trwa już siedem lat, bo tyle czasu tkwimy w ligowym niebycie. Moim zdaniem wystarczy - dodaje Rakoczy.

Władze miasta zdają sobie sprawę, że po upadku siatkówki Sosnowiec nie ma już żadnej halowej gry zespołowej (nie licząc hokeja), którą może pochwalić się w Polsce.

- To przykre, ale mocno wierzę, że przejściowe - mówi Zbigniew Jaskiernia, wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za sprawy sportu. - Żadna inna dyscyplina nie dostaje na szkolenie dzieci i młodzieży tyle co koszykówka. Warto byłoby o tym pamiętać i w przyszłości dać tym dzieciakom szansę gry o najwyższe cele, a taką gwarancję daje budowa silnej drużyny - tłumaczy prezydent, który w związku z tym nie wyklucza przesunięć środków które miasto przeznacza na sportowe stypendia.

Warto dodać, że w koszykówce droga awansu jest zadecydowanie łatwiejsza niż w siatkówce. Wystarczą pieniądze i miejsce w elicie jest pewne. - Dzika karta to wydatek około 500 tysięcy złotych, ale gdyby zaprosił nas PZKosz to dostalibyśmy zniżkę. Może nawet 50 procent - wyjaśnia Rakoczy. - Na ten temat już rozmawialiśmy - przyznaje wiceprezydent.

Rakoczy nie jest zainteresowany półśrodkami. - Zróbmy to raz, a dobrze. Nie żadna tam pierwsza czy druga liga. Sosnowieccy kibice są wymagający, sponsorzy też zawsze wolą grać o najwyższe cele. Najbliższy sezon potraktujmy jak przygotowanie do powrotu do ekstraklasy. Grajmy spokojnie w trzeciej lidze, ale myślmy już o składzie i budżecie na elitę - proponuje Rakoczy, który przedstawił wczoraj swój plan władzom miasta. - Jest szansa na stworzenie systemu, który pozwoli na spokojną grę w ekstraklasie przez długie lata - dodaje.

Pierwszym krokiem ku lepszemu ma być powrót do hali przy ulicy Żeromskiego (koszykarze grali ostatnio w hali w Zagórzu). - Już wysłałem w tej sprawie pismo do dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - kończy Rakoczy.





Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

[ Dodano: 2008-08-29, 10:11 pm ]
Pięta i Służałek też myślą o wielkiej koszykówce
JL
Okazuje się, ze nie tylko Leszek Rakoczy snuje plany powrotu do Sosnowca wielkiej koszykówki.

W bieżącym miesiącu doszło do spotkania posła Jarosława Pięty i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Sosnowcu Arkadiusza Chęcińskiego z Tomaszem Służałkiem, ojcem sukcesów sosnowieckiej koszykówki.

- Spotkaliśmy się z inicjatywy trenera Tomasza Służałka. Rozmowa dotyczyła reaktywowania w Sosnowcu koszykówki męskiej na najwyższym poziomie - poinformował sosnowiec.info.pl poseł Jarosław Pięta. - Rozmawialiśmy już z potencjalnymi sponsorami. Mogę powiedzieć, że jest pozytywny oddźwięk tych rozmów. Chcielibyśmy za dwa - trzy lata zagrać w ekstraklasie.

- Od Miasta nie będziemy oczekiwać większej pomocy od tej, jaką otrzymują inne sosnowieckie kluby sportowe - dodał Arkadiusz Chęciński.
WaluÅ›
kumaty
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2007-04-25, 5:43 pm
Lokalizacja: 41-203 MILOVICE


Postprzez Kumacz 2008-09-11, 1:24 pm

W Sosnowcu nie ma przyszłości na ten sport a szkoda ;/
Kumacz
Obserwowany
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2008-09-11, 1:04 pm
Lokalizacja: DG !!

Postprzez Bartos 2008-09-11, 2:34 pm

Kumacz napisał(a):W Sosnowcu nie ma przyszłości na ten sport a szkoda ;/


jesteś z DG a tam chłopaki dobrze grają w kosza i awansowali teraz do I ligi

20 września pierwszy mecz w DG
MKS Dąbrowa Górnicza - BIG STAR Tychy
http://www.pzkosz.pl/?p=1

skład i terminarz: http://www.polskikosz.pl/klub/103#sklad

w DG jest mocne parcie na kosza mężczyzn i siatkę kobiet, są sponsorzy, wsparcie ze strony miasta, nową bardzo ładna hala i sporo kibiców (głównie na siatkówce ale na koszu też :) )

Moje fotki z kosza: MKS Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków
http://www.flickr.com/photos/bartos/set ... 241508004/
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez Zibi83 2008-09-17, 1:49 pm

Jest gdzieś jakaś strona gdzie można obserwować wyniki Zagłębia?
Zibi83
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2005-09-27, 2:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez emdżej 2008-09-17, 4:03 pm

Zibi83 napisał(a):Jest gdzieś jakaś strona gdzie można obserwować wyniki Zagłębia?


http://www.silesiabasket.pl/?dzial=51
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Postprzez bolo73 2008-09-18, 7:47 am

Wszystko pięknie tylko jest jedno wielkie ALE:
Nie ma możliwości aby w jednym mieście funkcjonowały 3 drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej i coś sobą zarazem prezentowały.To już nie te czasy kiedy kopalnie czy tam huty brały pod swoje skrzydła poszczególne sekcje i mieliśmy w 1 lidze piłkarzy,piłkarki, hokeistów,koszykarzy,siatkarzy,siatkarki,szczypiornistów oraz bokserów.Pokażcie mi na chwilę obecną miasto, które posiada w najwyższej klasie rozgrywkowej 3 drużyny?Jest Kraków,Gdańsk,Wrocław (tam koszykarze też teraz ledwo przędą).Nawet Warszawa ma tylko piłkarzy w ekstraklasie (możliwe,że koszykarze Polonii jeszcze są).Ale wszystkie te miasta są znacznie większe,bardziej medialne oraz co najistotniejsze znajduje się w nich większy biznes niż u nas w Zagłębiu.Tak więc życząc powodzenia ludziom marzącym o odrodzeniu kosza w Sosnowcu pragnę jedynie nadmienić,że obecnie koszykówka należy do najdroższych w utrzymaniu sportów w naszym kraju i przy całym szacunku dla historii i osiągnięć Zagłębia w tej dyscyplinie w przeszłości nie chciałbym aby odrodzenie kosza miało odbyć się kosztem piłkarzy bądź hokeistów, które to dyscypliny są zdecydowanie bliższe mojemu (chociaż mniemam, że nie tylko)sercu.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez Bartos 2008-09-18, 11:27 am

Bolo - masz rację ale nie do końca :)
bo miasto przeważnie funduje obiekty, opiekuję się nimi oraz często dają jakieś stypendia dla sportowców ... czyli dokładnie to samo co jest w Sosnowcu.
Reszta należy już do klubów i tego jak umią pozyskać sponsorów.
Jeśli jest za dużo drużyn z tego samego miasta w najwyższej klasie rozgrywkowej to one niestety podbierają sobie widzów ... nawet jeśli mecze są w różne dni bo nie każdego stać i nie każdy ma na tyle czasu aby chodzić 3-4 razy w tygodniu na jakiś mecz.

a teraz mały przegląd czyli czy ktoś ma 3 drużyny w najwyższej lidze:
Największe miasta: Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Warszawa - to oczywiste

z mniejszych miejscowości:
Gdynia: piłka nożna, koszykarki, piłkarki ręczne, rugbyści
Toruń: żużel, koszykarki, hokej,
Częstochowa: żużel, siatkarze, piłkarki nożne,
Gorzów Wlkp: żużel, piłkarze ręczni, koszykarki
Lubin: piłkarze ręczni, piłkarki ręczne ... i gdyby nie karna degradacja to piłkarze nożni :)
Bydgoszcz: siatkarze, siatkarki (w tym roku wyjątkowo nie ma żużlowców ale tylko na chwilę)

po dwie drużyny:
Rzeszów: żużel, siatkarze
Jastrzębie: hokej, siatkarze
Bełchatów: piłka nożna, siatkarze
Białystok: piłka nożna, siatkarki
Chorzów: piłka nożna, piłkarki ręczne
Sopot: rugby, koszykarze
(zestawienie robione na szybko na podstawie SportowychFaktów)

Sosnowiec - tylko hokeiści
kosz - upadl, siatkówka - martwa, piłkarki nożne - I liga (czyli II poziom rozgrywek), piłkarze nożni - II liga (czyli III poziom)
myślę, że Sosnowiec zasługuje na jeszcze jedną solidna drużynę - np. siatkarzy
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez bolo73 2008-09-18, 12:11 pm

Tak Bartos, Sosnowiec zasługuje na jeszcze jedną drużynę ale myślę,że większość opowiedziałaby się jednak za piłką w najlepszym wydaniu.Co do Twojego zestawienia to owszem,w niektórych miastach są 2,3 lub też 4 drużyny w najwyższych ligach ale nie możemy porównywać kosztów utrzymania np.drużyny piłkarskiej,koszykarskiej czy siatkarskiej z kosztami utrzymania drużyn rugbystów,piłki ręcznej,piłki nożnej kobiet.Uważam również,że bardzo dobrym posunięciem byłoby zorganizowanie spotkania przedstawicieli władz większych miast zagłębiowskich z przedstawicielami potencjalnych sponsorów oraz zarządami poszczególnych klubów.Celem takiego spotkania miałoby być stworzenie w regionie Zagłębia kilku ośrodków z naprawdę silnymi ekipami w poszczególnych dyscyplinach: piłka, hokej, kosz,siatka czy co tam jeszcze. Sam Sosnowiec niestety nie podoła temu aby mieć 3 czy też 4 drużyny grające przynajmniej poprawnie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak więc niech w Sosnowcu będzie hokej i piłka z prawdziwego zdarzenia, w Dąbrowie są siatkarki, klimat dla męskiego kosza, Będzin to znowu siatkarze.Jest to z mojej strony tylko takie nakreślenie pewnej koncepcji,która myślę,że miałaby szansę powodzenia.Ale to jest moje prywatne odczucie.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez Bartos 2008-09-19, 2:25 pm

bolo73 napisał(a):Tak Bartos, Sosnowiec zasługuje na jeszcze jedną drużynę ale myślę,że większość opowiedziałaby się jednak za piłką w najlepszym wydaniu.


no to oczywiste i piłka nożna była i będzie dla kibiców Zagłębia najważniejszą dyscypliną.
Jednak aby się liczyć w piłce to trzeba mieć już teraz infrastrukturę oraz budżet na poziomie 15-20 mln zł rocznie bo tyle mają drużyny ze środka tabeli, a np. Górnik Z. ma budżet 20 mln zł zwiększony parę dni temu na 27 mln zł a jest na ostatnim miejscu w tabeli.
Jakoś nie widzę w Sosnowcu firmy (no może poza tymi ruskimi od hut), które mogły by sprostać takim wymaganiom. A do tego mamy przestarzały stadion i złą opinię (po aferach korupcyjnych).

Dlatego uważam, że jeśli gdzieś można coś szybko poprawić to w siatkówce albo koszykówce bo tam jest potrzebny mniejszy budżet (2-5 mln aby coś znaczyć) a dyscypliny są bardziej medialne i częściej pokazywane w telewizji co dla sponsorów jest bardzo ważne.


bolo73 napisał(a):Co do Twojego zestawienia to owszem,w niektórych miastach są 2,3 lub też 4 drużyny w najwyższych ligach ale nie możemy porównywać kosztów utrzymania np.drużyny piłkarskiej,koszykarskiej czy siatkarskiej z kosztami utrzymania drużyn rugbystów,piłki ręcznej,piłki nożnej kobiet.

z rugby (Gdynia) przedstawiłem tylko jedną drużynę i z piłki nożnej kobiet (Częstochowa) też :)
może tam i budżety są mniejsze ale to też nie to nie są też najważniejsze dyscypliny w tych miastach ale te przykłady pokazują, że są miasta gdzie wiele dyscyplin jest na wysokim poziomie i kluby ze sponsorami i miastem umią sobie z tym poradzić.


bolo73 napisał(a):Uważam również,że bardzo dobrym posunięciem byłoby zorganizowanie spotkania przedstawicieli władz większych miast zagłębiowskich z przedstawicielami potencjalnych sponsorów oraz zarządami poszczególnych klubów.Celem takiego spotkania miałoby być stworzenie w regionie Zagłębia kilku ośrodków z naprawdę silnymi ekipami w poszczególnych dyscyplinach: piłka, hokej, kosz,siatka czy co tam jeszcze. Sam Sosnowiec niestety nie podoła temu aby mieć 3 czy też 4 drużyny grające przynajmniej poprawnie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak więc niech w Sosnowcu będzie hokej i piłka z prawdziwego zdarzenia, w Dąbrowie są siatkarki, klimat dla męskiego kosza, Będzin to znowu siatkarze.Jest to z mojej strony tylko takie nakreślenie pewnej koncepcji,która myślę,że miałaby szansę powodzenia.Ale to jest moje prywatne odczucie.


Takie miasta jak Będzin czy Dąbrowa Górnicza były w sporcie przez wiele lat w cieniu Sosnowca dlatego nie sądzę aby chciały teraz współpracować z Sosnowcem bojąc się o to, że to co wypracowały w ostatnich latach mogą stracić na rzecz dużo bardziej znanych klubów z Sosnowca.
Te miasta a w szczególności Dąbrowa Górnicza wykonały w ostatnich latach kawał baaaaardzo dobrej pracy i zrobiły to samodzielnie. Powstały drużyny ze stabilnymi budżetami, sponsorami, wsparciem miasta i z nową, bardzo ładną halą (w DG). Niech już te miasta radzą sobie same a nie wchodzą w układy z władzami Sosnowca, które wolą inwestować w lekkąatletykę i szermierkę :)
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez Misaki 2008-09-20, 4:13 pm

Skoro już rozpoczęliście dyskusję na ten temat to napisze to, co pisałem już na tym forum kilka razy. Piłka nożna jest w Polsce sportem numer jeden ale jest też sportem drogim w utrzymaniu (10 mln zł budżetu to absolutne minimum aby funkcjonować w ekstraklasie, za kilka lat tym absolutnym minimum będzie już pewnie 15 mln. To właśnie piłkarskie Zagłębie jest odbierane najbardziej jako klub regionu i zdanie "Zagłębie Sosnowiec klubem regionu" powinno zostać upodmiotowione. Upodmiotowić je można budując "Stadion Zagłębia Dąbrowskiego" na granicy SC, DG i BN (najlepsze miejsce). Widać jakie Sosnowiec ma problemy, żeby zrobić coś ze stadionem, w planach jest renowacja Ludowego, która będzie pozostawiała wiele do życzenia a mecze będą nadal rozgrywane jak sama nazwa ulicy przy której się znajduje, na kresach Zagłębia. Taki stadion zbudowany siłą kilku miast był by zapewne lepszy (więcej włożonych środków), mecze przyciągałyby więcej mieszkańców Zagłębia(np DG ma wiele dzielnic peryferyjnych). Promowałby region Zagłębia. Pozostałe sporty w różnych miastach. W DG dobrze rozwija się siatka kobiet i koszykówka, w Sosnowcu hokej, skoro w Sosnowcu nie ma dobrego gruntu dla siatkówki męskiej a w np w Będzinie jest to niech MOS Mędzin przejmie tradycje Płomienia i niech Płomień gra w Będzinie bo szkoda, żeby klub z taką tradycją upadł...tyle
Misaki
 
Posty: 751
Dołączył(a): 2006-07-21, 10:59 pm
Lokalizacja: ZD

Postprzez bolo73 2008-09-20, 6:35 pm

I o to mi chodzi co kolega Misaki nakreślił w swoim poście,Odnośnie stadionu to może warto byłoby jakąś pikietę zorganizować w tych 3 w/w miastach bo tyle gadki było a projekt upadł.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Postprzez Blajpios 2008-09-20, 7:34 pm

Parę lat temu nakreśliłem na jakimś forum moim zdaniem pożądaną "futurokoncepcję" konsolidacji Zagłębia Wielkiego, czyli od Sosnowca poza Jaworzno, Olkusz,Zawiercie; zdawałem sobie sprawę, że to jednak jest całkiem "science fiction", bo, niestety - nie bardzo można oczekiwać takiej szerokości spojrzenia, determinacji, chęci rzeczywiście budowania Zagłębia a nie sentymentów wspomnieniowych własnej wizji górniczo-hutniczej tradycji Czwórmieścia Zagłębiowskeigo ubóstwionej i ciasnej. Tam więc - nie pamiętam, czy to było już po "wybuchnięciu" sprawy aglomeracji katowickiej - pisałem o Zagłębiu, które musi mieć historię, różnorodność społeczną, wiejskość i miejskość. Przy czym - z jednej strony byłoby to "Zagłębie Miasto" - dalej właśnie tereny rustykarne, kończąc się "miejskimi warowniami regionu", czyli właśnie Zawierciem, Olkuszem, Jaworznem. Zagłębie-miasto, to taka aglomeracja, w której poszczególne "części" (Sosnowiec, Dąbrowa, Będzin, Czeladź, Jaworzno, ew. Wojkowice i inne sąsiednie) - zwać by się mogły np. Zagłęnowiec (Zagnowiec), Zagłędzin, Zagrowa, Zagłorzno... Cóż, wiem, że to science fiction - i szkoda, że to tak jest; bowiem to gwarantowałoby faktyczne zachowanie regionu, rozwój, jako zauważalna część Polski. Z taką koncepcją korespondowała - konieczność "podzielenia się" dyscyplinami, gdzie miałyby być wiodące dla regionu kluby. Siatkówka kobiet np. w Dąbrowie, skoro tam się przebiła, piłka i hokej w Sosnowcu, ręczna chyba w Zawierciu teraz jest najmocniejsza, w Olkuszu co prawda najmocniejsza jest chyba gimnastyka sportowa, niemniej i zespołowego coś mogłoby się znaleźć; wtedy wydawało się z kolei. No i przy tym więc pytanie - gdzie odrodzi się koszykówka. Oczywiście, że najnaturalnieszy jest rozwój spontaniczny, tam gdzie po prostu ludzie się przebiją. Niemniej - w sytuacji kryzysu, gdyby mocne były siły regionalne, gdyby Zagłębie jako region chciało wzmacniać tożsamość, wtedy takie "dogadanie się" jest możliwe, co z kolei procentowałoby dalej i rozwojem poszczególnych dziedzin, ośrodków. W tym duchu jest powstała idea Stadionu Zagłębia. Nieraz wypowiadałem się i argumentowałem za nią.
Tyle, że... mocno obawiam się, że realia nawet co do tego jednego stadionu daleko odbiegają od tych marzeń. Co dopiero zaś.. konsolidacja regionu faktyczna, zadanie sobie pytania co jest potrzebne, by region realnie w Polsce zaistniał... Obawiam się, że podobnie jest - i co do pytań typu "jak i gdzie odrodzi się sosnowiecka koszykówka". Pozostanie... na "naturalnym rozwoju". Tyle, że tu jako takie szanse są. Ludzie potrzebują sportu, ruchu, rozrywki, pojawią się młodzi chłopcy, pasjonaci, jakoś więc będzie się odradzać co rusz. Do zbudowania jednak wielkiego sportu - to obawiam się, czy w najbliższych latach nie zabraknie właśnie potencjału regionalnego, "patriotyzmu lokalnego" połączonego z realnymi możliwościami. To zaś jest potrzebne do "wielkiego odrodzenia".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez Bartos 2008-09-22, 12:47 am

przy temacie regionalnej koszykówki 27 fotek z sobotniego meczu

MKS Dąbrowa Górnicza - BIG STAR Tychy 64:75
http://foto.sportowefakty.pl/index.php?k=1&p=3&g=2041

niestety MKS przegrał ale jako beniaminek I ligi grał na starcie z jednym z faworytów
trzeba mieć tylko nadzieję, że następne mecze będą lepsze :)
Bartos
 
Posty: 411
Dołączył(a): 2003-06-15, 12:36 pm
Lokalizacja: Czeladź - Piaski

Postprzez emdżej 2008-09-25, 2:22 pm

Basket w Sosnowcu tak będzie wyglądał jeśli sport w całym kraju ma się kiepsko
http://www.sport.pl/koszykowka/1,65031, ... lasy_.html
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: Przyszłość koszykówki w Sosnowcu

Postprzez Barts 14 2009-02-06, 1:12 pm

Jestem kadetem Zagłębia r.93 i muszę powiedzieć iż "reaktywacja" sosnowieckiego basketu to nie tylko plotka...
Barts 14
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-02-04, 2:41 pm

Następna strona

Powrót do Koszykówka

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników