Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Tomcjo 2018-05-02, 6:46 am

Z mojego punktu widzenia bedzie to ciekawy mecz . Ostatnio z Chrobrym od paru lat nie idzie nam za dobrze i dwa razy wybili nam z głowy awans . Według mnie nie gramy o awans a i drużyna choć wyniki zwłaszcza w Sosnowcu sa dobre to nie jest na tyle silna by coś osiągnąć . Dlatego tez nic nie wskazuje na to ze wrócimy z Głogowa z kompletem punktów . Jednak wypadki chodzą po ludziach i jakimś trafem możemy wygrać a wtedy moje teorie okażą sie błędne . Chrobry ostatnio tez gra kulawo wiec zobaczymy czy jednooki okaże sie królem wsród ślepców i kto nim bedzie .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez novack 2018-05-02, 7:38 am

W tej kolejce gra też Stal z Wigrami, Łęczna z Chojnicami, a cygany na wyjeździe z walczącym o życie Stomilem i w każdym z tych spotkań wszysko może się zdarzyć. Przy dobrym ułożeniu się wyników już po tej kolejce możemy mieć bezpośredni kontakt z miejscem GROŻĄCYM awansem. Pozostałe pięć kolejek też ma korzystny dla nas zestaw par w tym derby cyganów z Ruchem i Tychami a derby... wiadomo, do tego Chojniczanka gra ze Stalą, z Chrobrym i w Legnicy. Zobaczymy już w sobotę jak na to realne ZAGROŻENIE awansem zareagują nasi kopacze.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-05-02, 8:55 am

Bardzo interesujące spotkanie - ciekawi mnie czy w tym meczu wystąpi
M>Machaj - jest to grajek który robi bardzo duża różnicę w drużynie
Chrobrego - Myślę ze nasi będą chcieli to spotkanie wygrać szczególnie
po ostatnim meczu ze Stalą. jestem optymistą - podczas gdy Chrobry
ostatnio gra trochę słabiej - a może będzie dobrze OBY.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Adam1906 2018-05-03, 2:35 pm

W meczu 29. kolejki Nice I ligi Zagłębie zagra na stadionie, na którym rok temu pogrzebało szanse na awans do Ekstraklasy.

Obrazek

W przedostatniej kolejce sezonu 2016/2017 Zagłębie przyjechało do Głogowa jako wicelider tabeli. Trzeba było wygrać, aby przed ostatnią kolejką mieć losy awansu w swoich rękach. Wszystkie spotkania tej kolejki odbywały się równocześnie i już w ich trakcie okazało się, że nawet remis wystarczyłby aby z Głogowa wyjechać jak wicelider. Niestety, Zagłębie oblało jeden z najważniejszych w ostatnich latach egzaminów i przegrało z Chrobrym 0:1.

Po niespełna roku sytuacja się trochę zmieniła. Mecz w Głogowie znowu jest dla nas bardzo ważny w kontekście walki o awans, ale tym razem nie potrzebuje punktów, aby uciec grupie pościgowej, tylko potrzebuje ich, żeby doskoczyć do czołówki. Strata sosnowiczan do drugiego w tabeli GKS-u Katowice wynosi cztery punkty i nie jest to strata, jakiej nie dałoby się zniwelować w ciągu sześciu meczów. Tym bardziej, że po udanym starcie rundy wiosennej drużynę z Katowic złapała lekka zadyszka i w dwóch ostatnich meczach zdobyła tylko jeden punkt.

Obrazek

Sobotni mecz będzie piętnastym w historii starciem obu ekip (do tej pory rozegrano 1 mecz w Pucharze Polski, 2 w dawnej III lidze, 6 w II lidze zachodniej i 5 w I lidze). Bilans dotychczasowych meczów jest korzystny dla Chrobrego, który triumfował 6 razy. Sosnowiczanie byli górą w 5 spotkaniach, a 3 razy zanotowano remisy. W rundzie jesiennej na Stadionie Ludowym Zagłębie wygrało z Chrobrym 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 84. minucie Wojciech Łuczak (obecnie piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego).

Po 28 rozegranych meczach Chrobry Głogów z 44 zdobytymi punktami plasuje się w tabeli tuż nad Zagłębiem. Na własnym stadionie głogowianie wygrali 7 z 14 meczów. Trzem zespołom udało się w sezonie 2017/2018 wyjechać z Głogowa z kompletem punktów (Miedź Legnica, Raków Częstochowa i GKS Katowice). Jeden punkt na obiekcie Chrobrego wywalczyły natomiast Bytovia Bytów, Wigry Suwałki, Chojniczanka Chojnice i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Do meczu z Zagłębie Chrobry przystąpi po serii trzech spotkań bez zwycięstwa. W ostatniej dekadzie kwietnia głogowianie ulegli u siebie GKS-owi Katowice 0:2, następnie w zaległym meczu w Łęcznej przegrali 1:2, a w poprzedniej kolejce zremisowali w Opolu z Odrą 1:1.

Trener Dariusz Dudek zmuszony będzie do dokonania zmiany na środku obrony. Z powodu czwartej żółtej kartki w Głogowie nie będzie mógł zagrać dotychczasowy pewniak w składzie, Mateusz Cichocki (opuścił tylko jeden mecz w tym sezonie, wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna). Niewykluczone, że w jego miejsce zagra Rafał Makowski.

Szkoleniowiec sosnowiczan musi rozwiązać dylemat z obsadzeniem pozycji bocznego napastnika/gracza spoza Unii Europejskiej. W meczu ze Stalą Mielec z powodu pauzy za żółte kartki nie mógł zagrać Alaxandre Cristovao i po raz pierwszy w rundzie wiosennej szansę gry dostał Žarko Udovičić. W sobotę obaj gracze będą już do dyspozycji Dariusza Dudka.

Teoretycznie w Głogowie może dojść do starcia dwóch najlepszych strzelców Nice I ligi. W zespole Chrobrego występuje Mateusz Machaj (15 bramek), a w Zagłębiu gra Szymon Lewicki (11 goli), jednak ostatnio gracze ci borykali się z urazami i nie wystąpili w ostatnich meczach swoich zespołów.

Trener Grzegorz Niciński w sobotę po raz siódmy będzie prowadził swoją drużynę w meczu przeciwko Zagłębiu. Jesienią 2017 zawitał do Sosnowca z Chrobrym i przegrał 1:2. Gdy pracował w Arce Gdynia przegrał na Stadionie Ludowym 2:4, a w Gdyni zremisował 2:2, Trzykrotnie stawał do walki z Zagłębiem o drugoligowe punkty jako trener Gryfa Wejherowo - dwa razy zremisował (1:1 w Sosnowcu i 2:2 w Wejherowie) i raz przegrał (2:3 na Stadionie Ludowym).

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez slawekchicago 2018-05-05, 5:08 am

Czy mozna wierzyc w ta druzyne ? Jeszcze wierzyc ? Odpowiedz przyjdzie dzisiaj w Glogowie . 3 pkt i zdobycze punktowe gospodarzy w Lecznej i Olsztynie spowoduja ze karuzela bedzie sie krecila juz razem z Nami . Malo kto zostal w tej druzynie z tych co brali udzial w zeszlorocznym BLAMAZU w Glogowie ale MY pamietamy , dlatego NALEZY ZMAZAC PLAME i wywalczyc 3 pkt . MECZ O WSZYSTKO ( kolejny z serii SIEDMIU , tydzien temu wygrana wiec jedzmy dalej)
Glupie to serce kibica ale co poradzic
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Tomcjo 2018-05-05, 9:30 am

Dla mnie emocje zaczna sie gdy beda trzy punkty straty do drugiego miejsca . A w awans uwierzę po awansie i przyznaniu licencji na ekstraklasę . Prezes et consortes zrobili wszystko żebym traktował losy Zagłębia z duża rezerwa . W czasach Baczyńskiego i Tochela wszystko było ważne . Teraz czy wygramy czy nie przyjmuje w miarę spokojnie bo nie wierze w walkę o awans jak widze pozoracje i nieudolność . Zwycięstwo bedzie dużym sukcesem bo Chrobry specjalizuje sie w przebijaniu naszego balonika . Remis jest realny choc w porównaniu z oczekiwaniami to tylko mniejsza porażka . To co mnie cieszy to ze powstał zalążek drużyny . Zaczęliśmy sezon od zbieraniny kopaczy rożnej klasy i prawie rok zajęło budowanie . Ja to przewidziałem choc spodziewałem sie wyniku w okolicach końca tabeli . Piłkarze jednak pokazali wyższe umiejętności choc braki w drużynie dalej sa spore a liczba dobrych obrońców których moglibyśmy adoptować jest nieograniczona . Teoretycznie moglibyśmy walczyć o awans ale tylko teoretycznie bo w momencie zbliżenia do czołówki trzeba pokazać cos ekstra . Odwrocić przegrany mecz i wyciągnąć trzy punkty , nie dopuścić do strat w dniu słabszej gry . To daje awans . A u nas gdy trzeba dać cos wiecej wykazujemy braki . Stad tez nasze sugestie ze Zagłębie nie chce awansować . Tymczasem to przede wszystkim wychodzą braki przy tworzeniu drużyny .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez xenon 2018-05-05, 11:01 am

Pusta trybuna ze Stalą i brak kibiców w Głogowie może otrzeźwi pseudo działaczy i zaczną profesjonalnie myśleć o klubie bo na przykład ja do dzisiaj nie usłyszałem jakie były zadania postawione na ten sezon.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Adam1906 2018-05-05, 1:23 pm

Niestety gramy na jednego napastnika, ale wielbiciele Żarko będą za to zachwyceni :) DO BOJU ZAGŁĘBIE :!:

Dawid Kudła - Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Rafał Makowski, Tymoteusz Puchacz - Adam Banasiak, Sebastian Milewski, Callum Rzonca, Tomasz Nowak, Žarko Udovičić - Vamara Sanogo.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez wilczy_jezdziec 2018-05-05, 1:33 pm

Jedna rzecz mnie cieszy - brak Cichockiego. Oby wraz z końcem sezonu podzielił los innego sabotażysty - Sulewskiego.
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez August 2018-05-05, 1:38 pm

Adam1906 napisał(a):Niestety gramy na jednego napastnika, ale wielbiciele Żarko będą za to zachwyceni

Tylko że do meczowej szesnastki Dudek nominował tylko jednego pełnowartościowego napastnika czyli Sanogo. Cristovao świetnie się spisywał na prawej pomocy a nie w ataku. Pytanie co z Lewickim. W tygodniu trenował indywidualnie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez RUDI 2018-05-05, 1:43 pm

Gdzieś mi umknęło ? Pribula jeszcze nie "wyszedł" z kontuzji ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez slawekchicago 2018-05-05, 2:27 pm

az mnie skreca bo musze byc w pracy ale ZARKO !!!!
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez Tomcjo 2018-05-05, 2:28 pm

Uuuuu dooooo viiii cić :brawo: :brawo: :brawo:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez novack 2018-05-05, 2:32 pm

Żareczek :niezle:
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Chrobry Głogów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 5.05.18 15.00

Postprzez slawekchicago 2018-05-05, 2:37 pm

ale jaja !!!!!! :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników