Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez RUDI 2018-04-16, 10:06 pm

No właśnie August ,to powiedział w tym wywiadzie ,,Tymoteusz Puchacz na boisku czuje się coraz pewniej ,,(moja pomyłka cytowałem z pamięci ,zamiast pewniej napisałem lepiej) a reszta po cudzysłowie to mój dopisek .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez August 2018-04-16, 10:13 pm

Wiesz, jak wygrają wszystkie mecze do końca sezonu w 10 na 11 to niech „se gra.” Zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy. Ta liga jest równie słaba jak i popieprzona że konia z rzędem każdemu kto przewidzi koniec sezonu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez RUDI 2018-04-16, 10:35 pm

No dobra August ale powiedz szczerze czy można budować drużynę z ogniwem które w każdej chwili może być wezwane do centrali kosztem gościa który ma ważny kontrakt ? a na pewno nie musi czekać ,,aż poczuje się lepiej na boisku,, to nie jest i nie było (według plotek)normalne wypożyczenie gdzie wypożyczony wchodzi bo jest lepszy niż ten którego ,,wygryzł,,tylko że teraz sprawa się trochę zagmatwała po odpaleniu angolskiego napastnika i oczywiście niech grają jak ,,karta idzie,, ale jakiś niesmak pozostaje .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez novack 2018-04-17, 5:12 am

Ze skrótu meczu wynika, że 90% akcji Chojniczanki stanowiących zagrożenie dla bramki Zagłębia, przeszło przez Puchacza, natomiast akcja z 3:38 wskazuje, że Angol lewą nogę ma do wsiadania do tramwaju.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez August 2018-04-17, 7:29 am

RUDI napisał(a):czy można budować drużynę z ogniwem które w każdej chwili może być wezwane do centrali kosztem gościa który ma ważny kontrakt a na pewno nie musi czekać ,,aż poczuje się lepiej na boisku,, to nie jest i nie było (według plotek)normalne wypożyczenie gdzie wypożyczony wchodzi bo jest lepszy niż ten którego ,,wygryzł,,tylko że teraz sprawa się trochę zagmatwała po odpaleniu angolskiego napastnika i oczywiście niech grają jak ,,karta idzie,, ale jakiś niesmak pozostaje

Nie jestem piłkarskim ekspertem ale na mój gust oczywiście nie. Dudek robi dobrą minę do złej gry sugerując, że już wcześniej Angolczyk miał się prezentować na tyle lepiej że nasz Darek wtedy powziął postanowienie, że ten będzie grał w pierwszym składzie. Zapominając trochę, ze w pewnym momencie chciano się grajka pozbyć. Fakt, że odpalił w ostatnich meczach dopiero przy ustawieniu na prawym skrzydle i jest to formalnie zasługa trenera. Na ile jego nos a na ile szczęście nie wiem. Bez sensu jest teraz porównywanie z Udoviciciem na swojej pozycji zważywszy na to, że wiosną ten w ogóle nie powąchał trawy. W każdym razie zobaczymy jak to dalej będzie wyglądało. Ta liga poprzez swoją nieprzewidywalność jest słaba. Jeszcze ponad tydzień temu wydawało się, ze możemy zacząć się pałętać gdzieś w ogonie, teraz się okazuje, ze możemy jeszcze o coś powalczyć. Nie umniejszam naszych zwycięstw, które cieszą, ale na ile były one wyrazem naszej siły a na ile słabości rywali, tej odpowiedzi nie dał mi żaden z ostatnich meczy. Dlatego zachowuję spokojny dystans do tego co się dzieje, pamiętając, że rok temu mieliśmy w pewnym momencie we własnej garści, a wiadomo, jak się skończyło. Poza Miedzią, która powinna w cuglach wygrać ligę, na pozostałych miejscach wiele się może zdarzyć. I cokolwiek by się nie działo, nie chcę przynajmniej dwóch rzeczy. Primo –awansu Gejksy. Secundo – trzeciego miejsca po raz trzeci.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez Blajpios 2018-04-17, 8:12 am

Koledzy Drodzy! Już zostawiając na boku, co znaczy "akcja przeszła przez zawodnika", jak to się ma do jego winy, bo trzeba zanalizować, czy aby nie był pierwszy, za nim następny też nie zatrzymał przeciwnika i następny też: a może mieli większe szanse i obowiązek zatrzymać ci inni - i zostawiając na boku, czy dobrze się procenty policzyło, bo naprawdę, na to trzeba czas poświęcić, by zanalizować, więc skoro nie będę tego robić, to zostawiam — mam jedno pytanie kluczowe. Skąd Wasza pewność, że skrót, jaki zrobiła Chojniczanka jest obiektywnym, adekwatnym przedstawieniem spotkania a nie wybiórczym, z pozycji kibica, który przede wszystkim chce widzieć wielkość swoich graczy, czyli Chojniczanki?
Jeszcze ciekawsze jest następne. A skąd Wasza pewność, że do zarządzania sytuacją, jakie obserwujemy obecnie w Zagłębiu — można odnieść takie określenia, jak "budowanie drużyny"? Wg mnie budowanie drużyny zakłada jakąś perspektywę nawet paru lat i nade wszystko jakąś koncepcję klubu, plan, zwerbalizowanie zadań. Czy w tym rozumieniu słowa chcecie dyskutować?
Owszem, można też powiedzieć o budowaniu drużyny doraźnie, na ten sezon, by po prostu funkcjonowała jakaś gra. Wolałbym wtedy mówić właśnie o zarządzaniu sytuacją. Niemniej, zgoda, wtedy też można powiedzieć o "budowaniu drużyny na ten sezon". Czy w tym rozumieniu chcemy dyskutować? Może i tak. Niemniej - to wtedy jeszcze ważniejsze są liczne elementy dodatkowe, jak relacje między ludźmi, ambicje, konflikty interesów poszczególnych graczy (przy strategicznym rozumieniu budowania drużyny oczywiście też są ważne, tylko inaczej: jak choćby sprawa, gdy klub chce rozwoju faktycznie, awansów a dla kilku awanse są groźne, bo stracą miejsce - też trzeba rozwiązać). No i przy tym doraźnym budowaniu drużyny - ważne jest znaczenie celów ukrytych, słabo werbalizowanych, podświadomych (znów choćby to, że "nie chcemy awansować, bo za wysokie progi" - teraz już inaczej się prezentuje, gdy obejmuje np. "budowniczych"). Tylko właśnie - te rozliczne aspekty są inaczej ważne przy pierwszym rodzaju budowania drużyny a inaczej przy drugim. I nie można mieszać porządków, to znaczy gdy jest drugi rodzaj budowania drużyny - jednocześnie w analizach przy niektórych fragmentach posługiwać się rozumieniem pierwszego rodzaju budowania drużyny.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez RUDI 2018-04-17, 8:43 am

Blajpios napisał(a):..Skąd Wasza pewność, że skrót, jaki zrobiła Chojniczanka jest obiektywnym, adekwatnym przedstawieniem spotkania a nie wybiórczym, z pozycji kibica, który przede wszystkim chce widzieć wielkość swoich graczy, czyli Chojniczanki?

Jeszcze raz drogi kolego Tobie powtórzę ;-) bo na przykład moja ocena (a podejrzewam że innych też ) nie opiera się tylko na tym skrócie ale na obserwacji tego piłkarza na boisku w innych meczach .A co do tego kto zrobił skrót? to raczej robota operatora Zagłębia .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez Blajpios 2018-04-17, 9:33 am

RUDI napisał(a):
Blajpios napisał(a):..Skąd Wasza pewność, że skrót, jaki zrobiła Chojniczanka jest obiektywnym, adekwatnym przedstawieniem spotkania a nie wybiórczym, z pozycji kibica, który przede wszystkim chce widzieć wielkość swoich graczy, czyli Chojniczanki?

Jeszcze raz drogi kolego Tobie powtórzę ;-) bo na przykład moja ocena (a podejrzewam że innych też ) nie opiera się tylko na tym skrócie ale na obserwacji tego piłkarza na boisku w innych meczach .A co do tego kto zrobił skrót? to raczej robota operatora Zagłębia .

No, cóż. Skoro po użyciu odsyłacza do skrótu, jaki jest podany tu w tym wątku otwiera się skrót meczu opublikowany przez youtubowy kanał Chojniczanka TV - to póki nie jest wskazane wyraźnie inaczej, zakłada się, że to produkcja Chojniczanki. Oczywiście jednak, jeżeli jest wykazane, iż było inaczej - to wtedy jest inaczej... Pytanie więc, bo na razie jest tylko podpis Chojniczanka TV: czy to jest pewne, gdzieś wskazane i/lub wiarygodnie zeznane, że to operatorzy Zagłębia zrobili ten skrót emitowany przez CHojniczanka TV? Daleji - i gdy się to okaże, to mogłoby coś sugerować w ocenie nastawień kibicowskich twórców skrótu, niemniej nawet wtedy nie zmienia to faktu, że skrót jest skrótem, więc nie daje pewności pełnej analizy.
Ja też cierpliwie - raz jeszcze powtórzę. Tu naprawdę jest czynników więcej. Naprawdę też wierzę Drogiemu Koledze, że T. Puchacz tytanem nie jest, popełnia błędy, nie widzę na bieżąco gry, niemniej Koledze wierzę. Może dla doprecyzowania - bo tu mówimy konkretnie o tym meczu - czy również w Chojnicach Kolega mecz widział? Niemniej, jak napisałem, wierzę ocenie - i zgadzam się również, że na pewno widać błędy zawodnika popełniane także i w meczu w Chojnicach, nie zajmuję się tym, ale widzę. Jest pytanie tylko, czy na tej podstawie można wysnuć wniosek, że głównym winowającą wszystkich zagrożeń to właśnie ten zawodnik - "9i0 procent akcji tworzących zagrożenie przeszło przez T. Puchacza" może okazać się, jak napisałem, że był pierwszym ogranym a w tej samej akcji inni byli bardziej od niego ograni i co? Cały czas - przypomnę - nie piszę twierdząc, że gra świetnie. Piszę w innej perspektywie: że nie ma sensu hejtem czy nie hejtem: obrzydzić zawodnikowi Zagłębie, bo zwłaszcza jeżeli z innych racji niż boiskowe gra, to jest to efekt uboczny - a należy się bardziej koncentrować na tym, co faktycznie ma wpływ na Zagłębie, decyzjami zarządczymi. Może i T. Puchacz się nie rozwinie, może przeciwnie, utrzyma pozycję lidera reprezentacji i w seniorskiej kadrze, nieważne: nic nie da, jeżeli Zagłębie zapamięta jako poniewierające go i rozprawiające się z niim, "żuczkiem" a nie z tymi, którzy decydują.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez RUDI 2018-04-17, 9:55 am

No tak kolego przyznaję racje :redface: ,skrót "zapodany" tu na stronie jest w wykonaniu Chojniczanki ,ale jakoś nie wierzę w teorie że operator i montażysta specjalnie upatrzył sobie naszego obrońce aby go ośmieszyć czy też pokazać jego "braki w kunszcie " .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez Blajpios 2018-04-17, 10:58 am

RUDI napisał(a):No tak kolego przyznaję racje :redface: ,skrót "zapodany" tu na stronie jest w wykonaniu Chojniczanki ,ale jakoś nie wierzę w teorie że operator i montażysta specjalnie upatrzył sobie naszego obrońce aby go ośmieszyć czy też pokazać jego "braki w kunszcie " .
Przyznam, że też nie za bardzo wierzę w taką teorię. Ba! Uważam ją za tak dalece absurdalną, że nie wspominałem jej, zupełnie jej nie brałem pod uwagę pisząc dotąd tu na ten temat, nie podawałem jej prawdopodobieństwa ani jej nie analizowałem.
To, co poddawałem tutaj - to zdroworozsądkowe w odniesieniu do każdej prezentacji, czyli z jakiego punktu widzenia powstaje. Jak napisałem więc przed chiwlą, mało prawdopodobne, by specjalnie przeciw T. Puchaczowi i wcześniej tego nie rozważałem. Jest tak natomiast - dotąd też o tym pisałem - że relacja powstała najprawdopodobniej z punktu widzenia bilskiego Chojnicom, kibicom Chojniczanki. Czyli - jak napisałem - taka, która pokazuje momenty lepsze Chojniczanki (w konsekwencji: gorsze Zagłębia, najlepiej np. 3 ogrywanych piłkarzy albo 4 Zagłębia przez jednego z Chojnic). Nie rozstrzygałem też, czy ten zamysł realizowany jest "specjalnie", czyli z zamysłem uświadomionym, czy też jest to "wybór emocjonalny" pozaświadomy, półświadomy, podświadomy. W jakikolwiek sposób - mieści się w tym nadrzędnym "na sposób bliski Chojnicom, kibicom Chojnic".
Cóż, po prostu. Taka jest nasza ludzka natura. Im zaś media bardziej profesjonalne - tym lepiej potrafią to wykorzystywać, "manipulując" materiałem albo uczciwie, albo nie uczciwie, co przejawia się choćby w waleniem ludziom po oczach na okrągło, jak to "tylko uczciwie", "tylko prawdę", "bez przerwy", "z wielkiej troski". Jest taki dowcip, jak to Icek skazany przez sąd został, że ma odwołać opinię o Mosku słowami "Mosze nie jest głupi". No i on wykonał: wypowiedział te nakazane słowa całkowicie, z wielką werwą, wielkim przejęciem, nawet zaangażował się, czyli dodał na koniec... znak zapytania: "Mosze nie jest głupi?" Niestety, w takim świecie żyjemy, gdzie pół biedy, gdy nasze emocje "chyłkiem" przenoszą się bez zamiaru manipulacji, nawet jeżeli działają już przekłamczo. Ale naprawdę maleńki kroczek stąd - do wielkich szwindli, do zmanipulowania, zniszczenia jakimś mobbingiem - albo fałszywym oskarżeniem o mobbing; zabić możemy puszczając niepewną wiadomość ze znakiem zapytania przecież, obronimy się być może w sądzie - ale pchając dużą siłę, by ludzie podejmowali to nieświadomie i rozpowszechniali. Itd itp. Naprawdę warto być czujnym w dzisiejszym świecie na każdym kroku - choć i nie dać się temu przytłoczyć, zachowując szczerość, nie dokładając świadomie chęci manipulacji, przynajmniej nie wpadamy w najgorszy "przedział".
Ale mam też propozycję. Dzięki za wzajemny szacunek, wyrażanie spokojne w dyskusji. Jednak przy tym, może zakończmy ten "szczegół Chojnicowy" naszej dyskusji, bo... nie chcę zdradzić własnych moich słów, żeby nie koncentrować się na aspektach pobocznych, jak np jeden zawodnik, podczas gdy to "żuczek" a decydują układy sił i tendnecji, których nawet nie znamy i nie bardzo poznamy. Jeżeli chcemy jakoś pomóc Zagłębiu, to koncentrujmy się raczej na strategicznych kierunkach, w oczekiwaniach artykułując, tworząc naciski: na sprawy, które dotykają wizji zarządzania, koncepcji rozwoju, oceniają postaci naprawdę o tych strategicznych rzeczach decydujące! Jak się damy wciągnąć w pobokalia, roznamiętnić się tym, czym naturalniej się roznamiętnić, bo widzimy, bo wkurzyło nas, bo emocje wzbudziło: to siły się rozpraszają. Oczywiście, nie chcę tu w ogóle powiedzieć, że kibic ma być nie kiibicem, przestać być kibicem powinien, nie dzielić się emocjami, nie analizować wg swojego odczucia. To byłby absurd. Toż to Forum kibicowskie. Tyle, że proponuję - nie zagubmy w tym proporcji. NIe zagubmy tego, że nawet kłócąc się o ocenę zawodnika w jakiejś sytuacji - trzeba pozostać wciąż w tym samym nurcie, wciąż nie zagubić tego zmysłu podstawowego, ot co. Chcesz pomóc Zagłębiu w rozwoju - nawet różniąc się w ocenie dziesiątków sytuacji: nie daj się "wysadzić z nurtu", że przede wszytkim, zjednoczenie jest co do dotykania spraw strategicznych z naciskiem na rozwój a szczegóły tego nie przewalczą". Pozdrawiam!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez Adam1906 2018-04-17, 3:00 pm

Kto ma Facebooka niech weźmie udział w zabawie :niezle:
GLOSUJEMY na bramkę Alexandra Cristovao :!: :!: :!: :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Chojniczanka - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 14/04/18 G.17

Postprzez Tomcjo 2018-04-17, 10:14 pm

55/45 dla Alexa :brawo:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników