Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2017-10-27, 9:32 pm

Brakło pepika on by ukłuł Fabisiaka
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2017-10-27, 9:40 pm

Jak wygramy z Ruchem to i ten remis bedzie lepiej smakował . Szkoda ze nie wygraliśmy ale dobrze ze nie przegraliśmy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez robercik 2017-10-27, 9:42 pm

Za duzo niecelnych podan. Zbyt duzo niestety.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-10-27, 9:52 pm

Mecz, który dość dobrze oddaje obraz drużyny. Za mocna aby martwić się o utrzymanie. Zbyt orzeciętna aby myśleć o czymś więcej.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Lars 2017-10-27, 9:55 pm

Ogladalem tylko 2 polowe niestety, ale wg mnie bardzo slabo Nawotka. Bardzo dobrze Milewski. Nie można miec pretensji do trenera, bo nasi piłkarze muszą zacząć od podstaw - celnych podań. Liga jest na tyle wyrownana, ze moglo byc 2:0 i 0:2. Wypada podziekowac trenerowi wszechczasow, że majac tyle czasu, takie zaufanie i znajomosc ligi, nie potrafił zbudowac zespołu, ktory mialby przewage w tej lidze.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Lars 2017-10-27, 10:10 pm

I brak kreatywnego zawodnika w srodku pola, wszystko na hura niestety zima nalezy szukac Berensztajna czy Dudka bo bez takiego zawodnika ciezko to widze. Najlepiej przed 32 rokiem zycia zeby te 3 lata nam porozgrywal. Oczywiscie to co niekiedy robila obrona to tradycyjne samobojstwo przy lepszym przeciwniku takze tu takze w grudniu trzeba szukac. I skrzydel nie ma...no chyba ze Żarko pobiegnie. No zbudowali nam druzyne zacną za te pieniadze. Reklamacji nie ma gdzie zlozyc. Dobrze ze chociaz ambicja pomaga i szczescie skoro umiejetnosci brak.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez turku 2017-10-27, 10:27 pm

Czasem jak sie patrzę na to Zagłębie to normalnie widzę zakład pracy chronionej. W obronie ludzie niepełnosprawni. Dziś ten mecz to nam Kudła wybronił bo to co robili obrońcy woła o pomstę do nieba. Ale powinniśmy się cieszyć, za banasika taka grę to byśmy z pocałowaniem ręki przyjęli.
Przynajmniej widać jakiś progres.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-10-27, 11:03 pm

Fizycznie wyglądaliśmy lepiej ale klarownych sytuacji więcej miało Podbeskidzie. Gra przeciętna, typowo na środek tabeli 1 ligi. Nie wykorzystaliśmy dobrej koniunktury jaką było podnoszące morale zwycięstwo nad Stomilem. Troche deja vu zeszłego sezonu gdzie po równie cennej wygranej w Zabrzu przyszło 0:0 z Bielskiem. M.in. tamten remis pogrzebał nasze szanse na awans, dlatego dla mnie dzisiejsze spotkanie to bardziej strata 2 punktów niż zyskanie 1. Rozczarował mnie Lewicki. Rozumiem, że nie będzie strzelał w każdym meczu ale jednak dał w tym meczu bardzo mało. Oprócz kilku główek na dobrą sprawę niewidoczny.

Najbardziej w tym meczu w****ł mnie Wiktorski. W Zagłębiu grał wielkie gów*o, a dzisiaj ładował ten swój pijacki łeb gdzie się tylko dało. Odniosłem wrażenie, że jemu najbardziej dzisiaj zależało na strzeleniu gola. Szkoda, że łajza nie potrafiła się tak wczuć w grę podczas potyczki z Chrobrym.
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-27, 11:18 pm

No, cóż. Drużyna zbudowana przez D. Banasika, któremu nie dano poprowadzić swojego dzieła - rzecz zresztą nie taka nowa w Polsce - jednak zaczyna się docierać. Nigdzie na świecie nie ocenia się drużyny po 7 meczach, gdy przed nimi dokonano wymiany "pi razy drzwi" połowy drużyny - no, ale "Polak potrafi". Wy sami, Zacni Koledzy, gdyby chodziło o jakikolwiek inny klub, nie mielibyście co do tego wątpliwości, znając zaś Zagłębiowskiego Kibica żywiołowość, podejrzewam, że wyrażalibyście to słowami, ujmę to delikatnie, nader mocnymi. Cóż, takie są realia: natury kibica; po pierwsze - na całym świecie; tym bardziej w Polsce - i co najmniej tak samo w Zagłębiu. Te realia są także, że hm... uczucia przywiązania bezwarunkowego powodują, iż kibic jakby myśli, jak kobieta. Logiczne jest to - co "czuje". W każdym razie - ;-) przez ułatwianie życia piłkarzom, by przy zmianach trenerów nie mieli kłopotów komunikacyjnych, czyli że będą mogli cały rok do trenera mówić "Panie Dariuszu" - to tymi ruchami dokonanymi w Zagłębiu: odcięto sobie możliwość w dwie strony na raz. Nie da się odebrać zasług D. Banasikowi, jeżeli Zagłębie pójdzie do przodu - i nie da się ich przypisać jednoznacznie D. Dudkowi. Choć Bożydar Iwanow był jak drużyna Zagłębia, czyli raził niedokładnością, pomimo tego, że widać było jakiś zamysł u podstaw nietuzinkowy (tym drużyna Zagłębia przeważała przecież) - to jednak wypowiadał parę razy myśl, jaka na różne sposóby tu też się pojawiała. Trzeba budować drużynę cierpliwie, z namysłem i stopniowo a nie zaraz gorące głowy i w gorącej wodzie kąpane. Iwanow, gdy chciał pochwaić kibiców Zagłębi, to mylił się w wypowiedzi i chwalił młyn gospodarzy. Krytykował niedokładność Zagłębia - jak choćby nie umiał zrozumieć, że T. Nowak chwali kibiców Zagłębia - choć faktycznie nieszczęśliwie to powiedział i słusznie B. Iwanow to chciał sprostować, ale zrobił to tak, jak Zagłębie grało: chatoycznie, z przebłyskiem bardzo fajnego "rozegrania myśli", gdy wprost chwalił kibiców za zachowanie i bronił przed opinią, że demolują - ale przecież widać było, że w tym momencie nie umie ziterpretować wg zamysłu wypowiedzi T. Nowaka.
Dla mnie, jak pisałem parę dni temu - remis z Podbeskidziem jest całkiem do przyjęcia. Wątpiłem, żeby Zagłębie wygrało z Podbeskidziem i Ruchem - ale teraz przychodzi rzecz trudniejsza. Jak na razie, to nie Zagłębie a Ruch jest na fali wznoszącej. Mieli naprawdę genialny zamysł - i faktycznie oddanego klubowi "swoje do szpiku kości" Warzychy, który potrafił mistrza swego do tego przekonać: ale dla mnie Ruch wzbudza szacunek po raz kolejny przez zatrudnienie tego trenera. Efekty też chyba widać. Tak więc - wygrać z Ruchem nie będzie łatwo. Jeżeli jednak się to uda, to myślę, że dla budowania tej drużyny, będzie to cenniejsze, niż wygranie z Podbeskidziem i remis z Ruchem. Oby więc zawalczyli o to skutecznie!
Przy czym - chcę zaznaczyć kilka rzeczy na plus, bo minusy, to jak zawsze, nawet te najdrobniejsze, tu zostaną zauważone.
Tych plusów parę jest. D. Kudła - po raz kolejny pokazuje, że jest na dobrej drodze pokonania opinii o nim głoszącej, że "meczu to on nie wygra". Choć i W. Fabisiak dzisiaj miał parę takich interwencji - to D. Kudła pod tym względem gorszy nie był.
Dalej - a może przede wszystkim - naprawdę był duch drużyny, walki wspónej. Tym ludziom - wszystkim - zależało, chcieli wygrać - i moim zdaniem tu przewyższali Podbeskidzie.
Dalej - T. Nowak, jako kapitan (a i jako zawodnik dzisiaj chyba lepszy niż ostatnio) - ale jako ciągnący drużynę, czy walczący i mobilizujący przez to resztę, wręcz zaskakuje. NIe wydaje mi się z natury jakoś prący do przewodzenia, "biorący natychmiast rząd dusz". W zeszłym meczu jednak jego bardzo ofiarna, ryzykowna przecież okrutnie, bez "oglądania się na własny interes" interwencja - to niemal jak przełomowa interwencja J. Dudka w słynnym meczu Livepoolu z AC Mianem, gdy nie pozwolił wbić 4 bramki. Dzisiaj aktywny wszędzie, nieustępliwy także wobec sędziego. Fakt, lepiej by było, gdyby takim przywódcą był typowy kreator gry a parę meczów temu, to myślałem, że już kapitan Zagłębia będzie odpływał w dół: obecnie jednak, myślę, że da jeszcze radę. Absolutnie więc nie widzę na dziś konieczności jakiegoś - szukania następnego jakiegoś trzydziestolatka; no, chyba że bez krzywdy odszedłby T. Nowak. Jakkolwiek, owszem, D. Banasik już dokonał odsunięcia zawodników jako starsi mogących stanowić jakiś balast - to jednak wstawił do drużyny ludzi mających niezłe doświadczenie, za dwa trzy lata przekraczającymi trzydziestkę. Teraz więc, w perspektywicznej budowie, jeżeli chciałoby się - a logicznie układający Klub raczej tak by chcieli - by niezależnie czy w tym sezonie awansują, czy za rok, za dwa, to powinno by przede wszystkim zależeć na tym, by Zagłębie za 5 lat jednak na pewno grali w Ekstraklasie. Do tego, to trzeba sukcesywnie wyszukiwać raczej młodych, którzy będą mogli dojrzewać i w tej Ekstraklasie zastąpić Pribulę, Udovicicia, Lewickiego, stoperó, którzy wszyscy to za tę parę lat raczej poziomu ekstraklsowego nie zagwarantują (jeden, czy drugi, to może tak - ale nie wszyscy)
Na koniec jeszcze jeden wielki pozytyw. Mianowicie - wydaje się, że nie było słychać obelg na przeciwników w wykonaniu kibiców Zagłębia. Wymyślili też pozytywną pracę, wizerunek dostrzeżony w końcu przez sprawozdawców nawet. Zrobili to na wyjeździe. Naprawdę, jak pisałem w wątku o Stadionie Ludu Zagłębia dzisiaj: to może być naprawdę wkład, może jak na razie nawet najlepszy, cenniejszy niż kolejne projekty, - wkład w budowanie takiej rzeczywistości jak Stadion Zagłębia, a nie jedynie określony obiekt architektoniczny, choćby najnowocześniej zbudowany i z dobrymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Dzisiejszą radość moją z tego, jak zaprezentowali się kibice w telewizji (ale mam nadzieję, że to nie było sprzeczne z całością postawy) - to wręcz jakby dowód, że może być coś przyszłościowego w obecnym Zagłębiu, bo nie chodzi o wylanie ileś ton cementu, tylko o to, by Stadion Zagłębia był sobą, miał swojego ducha, stanowił miejsce zespolenia, Stadion właśnie, jak napisałem, Ludu Zagłębia. Za to im pochwały - jak również za walkę, za przebłyski zamysłu ciekawej gry, za konsolidację: drużynie.
PS. Kol. wilczy_jezdziec wkurza się na Wiktorskiego - i rozumiem, jako Kibic Zagłębia, to każdy tak zareaguje. Niemniej, na chłodno - to co w tym dziwnego, że walczy o swoje, że był najbardziej zmotywowany? Ba! - a jeżeli przy tym faktycznie byłoby to tak trochę, jak wyglądało, że przez ten materiał prasowy, trochę wyglądający na "ustawienie sobie materiału prasowego" przez dziennikarza: czyli, że z K. Wiktorskiego zrobiono kozła ofiarnego (plus jeszcze w ogóle odstrzeliwani z Zagłębia nie wyróżniający się zawodnicy), to tym bardziej nie dziwi, że chce wykazać swoje walory.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-10-27, 11:30 pm

Blajpios napisał(a):Na koniec jeszcze jeden wielki pozytyw. Mianowicie - wydaje się, że nie było słychać obelg na przeciwników w wykonaniu kibiców Zagłębia. Wymyślili też pozytywną pracę, wizerunek dostrzeżony w końcu przez sprawozdawców nawet.

Też zwróciłem na to uwagę. Oby to był pierwszy krok w dobrą stronę. Kibicowsko mecz na wysokim poziomie. Wprawdzie nie wierzę, że przy okazji meczu z Ruchem będzie równie wysoka kultura kibicowania, niemniej ufam, że młyn stanie na wysokości zadania i bardziej skupi się na dopingowaniu Zagłębia niż wymianie zdań z kibicami przyjezdnych.
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bbartek 2017-10-28, 6:38 am

Odniosłem wrażenie, że zagraliśmy, szczególnie 2-ga połowę( pomimo gry z 2 napastnikami) z zaciągniętym hamulcem.
Ataki były bardziej pozorowane niż zdeteremnowane.
Żarko i Wrzesinski bez dynamiki; Sanogo często cofnięty na swoje pole karne.
Niestety nie ma poprawy w grze obronnej( Kudła ok). Brak zrozumienia i często chaos.
Szkoda ,że Lewy nie wykorzystał kilku sytuacji ( Górale też mieli kilka setek), ale bardziej żałuje, że Sanogo nie zagrał od początku kiedy to Podbeskidzie grało zdecydowanie defensywnie.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-10-28, 10:31 am

Druga polowa slaba . W piersxej zagraliśmy, nie liczac ostatnich 5 minut , bardzo dobrze. Szkoda ze nie potrafiliśmy wykorzystać naszej przewagi . Balem sie tego meczu a tu nie bylo czego .Teraz 3 pkt w piątek na LUDOWYM
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2017-10-28, 10:38 am

Co do Wiktorskiego to ja go akurat lubiłem . W całej masie kalek które przewinęły sie przez nasza obronę ten gość wydawał mi sie obiecujący . Potrafił dołączyć sie do akcji ofensywnych . Czasem strzelił gola . Ze nie był idealny to prawda ale rokował na dalszy rozwój . Miał słabe mecze to prawda ale na ogół wtedy gdy cała drużyna miała duże braki . Brak odpowiednich postępów położyłbym na całkowity brak wieloletniej pracy trenerskiej w klubie . Mamy tylko jednego trenera ktory non stop sie zmienia a taki klub oprócz managera powinien mieć z pięciu trenerów jak nie wiecej zeby ogarnąć pierwsza i druga drużyne tym samym programem szkolenia i rozwoju indywidualnego . Na wiele rzeczy nas nie stać ale jak nas nie stac na zawodowy system szkolenia jak w topowych ligach to nie bedzie zawodowego klubu . A przecież nie wszyscy beda zarabiać jak główny manager . Moze nowy właściciel dostrzeże co da mu nowych wyszkolonych piłkarzy i kase z transferów . Najpierw trzeba zainwestować kase w trenerów zeby zarabiać na transferach . Na Jaroszewskiego nie licze .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-28, 10:45 am

wilczy_jezdziec napisał(a):
Blajpios napisał(a):Na koniec jeszcze jeden wielki pozytyw. Mianowicie - wydaje się, że nie było słychać obelg na przeciwników w wykonaniu kibiców Zagłębia. Wymyślili też pozytywną pracę, wizerunek dostrzeżony w końcu przez sprawozdawców nawet.

Też zwróciłem na to uwagę. Oby to był pierwszy krok w dobrą stronę. Kibicowsko mecz na wysokim poziomie. Wprawdzie nie wierzę, że przy okazji meczu z Ruchem będzie równie wysoka kultura kibicowania, niemniej ufam, że młyn stanie na wysokości zadania i bardziej skupi się na dopingowaniu Zagłębia niż wymianie zdań z kibicami przyjezdnych.

Ha, być może trochę niestety okazało się przezornym napisanie, że "wydaje się, że nie było słychać" - o ile wierzyć komentarzowi z 90minut. Z drugiej strony czemu nie wierzyć?
użytkownik portalu 90minutpl o loginie poludnie w komentarzu do meczu wyjazdowego Zagłębia z Podbeskidziem napisał(a):Jestem kibicem Podbeskidzia i z czystym sumieniem stwierdzam że dziś działo się na trybunach więcej niż na boisku kto był to wie.widać kto jest dłużej na szlaku stadionowym szacunek dla kibiców Zagłębia choć z kulturą u nich kiepsko.Podbeskidzie dopiero raczkuje ale jest progres będzie tylko dobrze idzie idzie .....
W każdym razie, przynajmniej w transmisji telewizyjnej było słychać tylko "bezwulgaryzmowe fragmenty" a prawdopodobnie jest tak, że - niestety - to, z czego w naszych realiach się cieszymy, że nie było wulgarnie, to dla reszty Polski jednak wciąż wulgaryzmem jest, nie mówiąc o konsternacji, jaką pewnie wywoływałoby to w wiosce Niecieczy, gdzie ponoć potrafią na przyjezdnych wpływać, by się hamowali z "robieniem wiochy", bo taka wiocha, jak robią, to nie jest styl bycia wioski pracowitej i solidnej, tylko pochodzić może jedynie od "pseudopanków" z miasta odreagowujących kiepski ich los wulgaryzmami i wandalizmem.
W każdym razie - nawet jeżeli te wulgaryzmy były, to raczej nie było wandalizmu, bo B. Iwanow nawet nazwał zachowanie grzecznym no i były chyba mniejsze niż bywało wulgaryzmu. No i - niezależnie już od kwestii wulgaryzmów: sama oprawa, styl przebijający się przez telewizję, nadal cieszy, też tak myślę i również co do meczu z Ruchem, nawet jeżeli emocje poniosą bardziej, to oby faktycznie młyn stanął "na wysokości zadania i bardziej skupił się na dopinowaniu Zagłębia niż wymianie zdań z kibicami przyjezdnymi".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Podbeskidzie - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-28, 10:52 am

Tomcjo napisał(a):Co do Wiktorskiego to ja go akurat lubiłem . W całej masie kalek które przewinęły sie przez nasza obronę ten gość wydawał mi sie obiecujący . Potrafił dołączyć sie do akcji ofensywnych . Czasem strzelił gola . Ze nie był idealny to prawda ale rokował na dalszy rozwój . Miał słabe mecze to prawda ale na ogół wtedy gdy cała drużyna miała duże braki . Brak odpowiednich postępów położyłbym na całkowity brak wieloletniej pracy trenerskiej w klubie . Mamy tylko jednego trenera ktory non stop sie zmienia a taki klub oprócz managera powinien mieć z pięciu trenerów jak nie wiecej zeby ogarnąć pierwsza i druga drużyne tym samym programem szkolenia i rozwoju indywidualnego . Na wiele rzeczy nas nie stać ale jak nas nie stac na zawodowy system szkolenia jak w topowych ligach to nie bedzie zawodowego klubu . A przecież nie wszyscy beda zarabiać jak główny manager . Moze nowy właściciel dostrzeże co da mu nowych wyszkolonych piłkarzy i kase z transferów . Najpierw trzeba zainwestować kase w trenerów zeby zarabiać na transferach . Na Jaroszewskiego nie licze .

No i tu wracamy do punktu, jakim będzie ten już prawie "mityczny" właściciel. W pełni zgoda co do tego, jak powinno być w tym Klubie, jeżeli chcemy rozwoju Zagłębia na miarę Wielkiego Zagłębia. Także więc i takie kroki przyjrzenia się kadrze i potem cierpliwego budowania konsekwentnie coraz bardziej profesjonalnego sztabu - powinien podjąć tenże właściciel. Tyle, że - na to są szanse tylko wtedy, gdy właściel włączy Zagłębe "do sreber rodowych", będzie chciał mieć przez lata satysfakcję, choćby powolnego, ale realnego rozwoju, przejmie się więc jak swoimi srebrami rodowymi Zagłębiem - a nie potraktuje jako chwilową zabawkę, narzędzie rozrywki i/lub narzędzie rozgrywki, wehikuł do przepływu kapitału czy tam sposobik na chwilę, by zdobyć szczbelek drabiny osobistego znaczenia
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników