Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-14, 8:08 pm

xenon napisał(a):trzeba też dodać, że te orły co nas opuścili też w nowych klubach nie brylują więc zmiany były potrzebne ale nie z tej półki bo to co oni prezentują to jest poziom ligi salezjańskiej.Zobaczymy jak Dudi podsumuje mecz

Hm, mnie się wydaje, że jest trochę inaczej, tak jak to już czas jakiś temu przedstawiałem - choć trochę z prztyczkiem wobec wielu wypowiedzi zdecydowanie rozstrzygających nie pozostawiających cienia wątpliwości tu na Forum. Mianowicie - ci, którzy odchodzili z Zagłębia z wielkim pomstowaniem, jakie to oni dno są: to ci akurat prezentują się najlepiej. D. Ryndak jest podstawowym zawodnikiem w Puszczy, podobnie K. Wiktorski w Podbeskidziu, W. Fabisiak też podstawowy i to "wygryzł" z bramki ponoć duży talent w Podbeskidziu a i nawet M. Sierczyński jak gdyby już się po czerwonej kartce znów dobijał do składu, choć nie jest jeszcze w podstawowej jedenastce. Aha, Ł. Matusiak, pomimo że też trochę na niego tu psioczono ale i trochę chwalono, też raczej dotąd był w podstawowym składzie a najgorzej to wylądował ten, co to za nim tu strasznie płakano: M. Fidziukiewicz, który z pierwszego składu dawno wypadł. Nie chcę tu dobijać, ale "strach się bać"?: czyli że jak D. Banasik przejmie po tej rundzie Pogoń Siedlce z powrotem to czy nie okaże się aby, jak ją wywinduje do czołówki, w której Zagłębia nie będzie?
Ostatnio edytowano 2017-10-14, 8:12 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bbartek 2017-10-14, 8:10 pm

Pisałem ,że nasza wiara jest przeogromna, ale czy na pewno uzasadniona ?
Piękna historia : to tyko takie zgredy jak ja jeszcze pamietają i kibice którzy lubią historie ? A co robi Klub aby ja pielęgnować ?
Klub Regionu na którego mecze przychodzi z całego Regionu ( 500000mieszkańców) 700 osób !
Dla MJ to nie znaczenia czy przychodzi 3000 czy 700 osób. Ile osób przychodziła na mecze 3 ligi a ile dzisiaj ? I co ? Spoko..nic się nie stało…
Wychowankowie: gdzie Oni sa ?
Czarna rozpacz ale ciagle mówimy o awansie tylko z kim ? Z MJ ( szacunek jak był kibicem ) ? Ze Stanleyem ( szacunek za lata w Zagłebiu jako bramkarz)?
Potrzebny jest trzęsienie w organizacji i zarzadzaniu Klubem , ale prognoza na „ dobrą zmianę „ jest iluzją..do zobaczenia na Ludowym.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez jackie57 2017-10-14, 8:30 pm

Nikt poważny nie mówi w tym sezonie o awansie. Z tymi zawodnikami?
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-10-14, 8:33 pm

bbartek napisał(a):Czarna rozpacz ale ciagle mówimy o awansie tylko z kim ? Z MJ ( szacunek jak był kibicem ) ?

Też jestem kibicem. Ale gdybym zarazem był Prezesem i miał odpierdalać taką amatorszczyznę, to podałbym się do dymisji.

bbartek napisał(a):Ze Stanleyem ( szacunek za lata w Zagłebiu jako bramkarz)?

Za co szacunek????? IKONIE Zagłębia Sosnowiec???... :lol:
Robert Stanek (ur. 30 października 1968) to były polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W Ekstraklasie rozegrał w sumie 22 spotkania - 21 w barwach Zagłębia Sosnowiec i 1 barwach Pogoni Szczecin. Oprócz tego reprezentował także barwy takich klubów jak Śląsk Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Hutnik Kraków, Pogoń Staszów, Sarmacja Będzin, Milenium Wojkowice, Źródło Kromołów i Błyskawica Preczów.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2017-10-14, 8:38 pm

Swietny komentarz po meczu w gazeta.pl
Niedługo po wznowieniu gry pomocnik gospodarzy Kamil Wacławczyk domagał się ukarania za faul drugą żółtą kartką Nowaka. Sędzia Konrad Kiełczewski był innego zdania i najpierw – za krytykę orzeczeń – upomniał Wacławczyka kartonikiem. Ten jednak dalej obstawał przy swoim i tak mocno protestował, że arbiter z Białegostoku wyrzucił go z boiska.

To mogło być przełomowe wydarzenie w tym spotkaniu, ale nie było. Zagłębie niemal całą drugą połowę grało w liczebnej przewadze, ale w tym czasie praktycznie ani razu poważniej nie zagroziło rywalom...
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-14, 8:49 pm

Tomcjo napisał(a):Swietny komentarz po meczu w gazeta.pl
Niedługo po wznowieniu gry pomocnik gospodarzy Kamil Wacławczyk domagał się ukarania za faul drugą żółtą kartką Nowaka. Sędzia Konrad Kiełczewski był innego zdania i najpierw – za krytykę orzeczeń – upomniał Wacławczyka kartonikiem. Ten jednak dalej obstawał przy swoim i tak mocno protestował, że arbiter z Białegostoku wyrzucił go z boiska.

To mogło być przełomowe wydarzenie w tym spotkaniu, ale nie było. Zagłębie niemal całą drugą połowę grało w liczebnej przewadze, ale w tym czasie praktycznie ani razu poważniej nie zagroziło rywalom...
W zasadzie Panu Prezesowi w tej materii nie trzeba pomagać, to znaczy, jeżeli chodzi o wytłumaczenie ludziom, jak było naprawdę, podczas gdy "wszyscy", "cała Polska" widzieli inaczej, oczywiście że błędnie... Niemniej, spróbuję ubiec, zanim Pan Prezes wytłumaczy, że może powie tak: "Nie rozumiem całego tego oburzenia na zawodników Zagłębia. W pierwszej połowie na tym trudnym terenie udowodnili, że są równorzędnym partnerem drużyny prawie że z czołówki i grające u siebie. Co więcej - zawsze byli tymi, którzy dając się wyszumieć gospodarzom, za każdym razem kontrowali i doskonale przygotowali sobie grę pod drugą połowę, by już tylko samemu strzelać gole, nie dopuszczając zastopowanym gospodarzy. Wtedy jednak zdarzyła się ta nietypowa sytuacja - i tu proszę o pełny szacunek dla piłkarzy Zagłębia a nie te paskudne hejty, które niektórzy już stosują, zamiast docenić postwę fair play moich zawodników. Jak przypomniałem, w I połowie przygotowali teren, już rozpoczęli realizację zwycięskiej połowy, ale widząc nieszczęście drużyny przeciwnej, która musiała grać w osłabieniu prawie całą połowę, powstrzymali się honorowo od kopania leżącego, nie chcieli "wygrywać chyłkiem", gdy ktoś by mógł powiedzieć, że wygrali, ale w nierównej walce, więc nie może to być wynik sprawiedliwy. Moi zawodnicy zaś grają tylko zachowując szacunek do przeciwnika, pozwalając mu na równą walkę". ;-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-10-14, 8:50 pm

By odejsc trzeba miec honor ale przeciez kasa sie zgadza szef to dobry kolega to czego oczekujemy . JAROSZEWSKI STANEK WYPIERDALAAAAC
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-10-14, 9:06 pm

Adam1906 napisał(a):
bbartek napisał(a):Czarna rozpacz ale ciagle mówimy o awansie tylko z kim ? Z MJ ( szacunek jak był kibicem ) ?

Też jestem kibicem. Ale gdybym zarazem był Prezesem i miał odpierdalać taką amatorszczyznę, to podałbym się do dymisji.

bbartek napisał(a):Ze Stanleyem ( szacunek za lata w Zagłebiu jako bramkarz)?

Za co szacunek????? IKONIE Zagłębia Sosnowiec???... :lol:
Robert Stanek (ur. 30 października 1968) to były polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W Ekstraklasie rozegrał w sumie 22 spotkania - 21 w barwach Zagłębia Sosnowiec i 1 barwach Pogoni Szczecin. Oprócz tego reprezentował także barwy takich klubów jak Śląsk Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Hutnik Kraków, Pogoń Staszów, Sarmacja Będzin, Milenium Wojkowice, Źródło Kromołów i Błyskawica Preczów.

Ja tak trochę, powiedzmy, "broniąc wypowiedzi, jaką dał Kol. bbartek". W gruncie rzeczy bowiem jakoś się zgadzam - o ile ją dobrze rozumiem: że zróbmy staranie, oddzielmy różne wymiary. W przeszłości - zasłużył na uznanie M.J. jako naprawdę zaangażowany kibic; również R. Stanek, grający przecież dla Zagłębia. To trzeba docenić - choćby dla Zagłęba samego, ceńmy to, co było nawet choćby tylko poprawne, bo to Zagłębie, tym bardziej więc, jeżeli M.J. dobrze kibicował. Dla powiedzenia dzisiejszej prawdy - nie jest konieczne poniewieranie przeszłości. Po prostu oddzielmy, nie przekłamujmy przeszłości odbierając wielkość Zagłębiu, jako Zagłębiu. Stąd - nawet przeciętne, ale zaangażowane, wierne w przeszłości, doceńmy.
Natomiast - rozumiejąc intencje i głębokie zaangażowanie i jakie znane jest, że przezentuje Kol. Adam1906, dodam, że w moim odczuciu dotknął pewnej istotnej rzeczy, którą już tu parę razy w sposób bardziej zawoalowany podsuwałem - à propos nieszczęścia, byś może w ogóle szerzej, nie tylko piłkarskiego Zagłębia, może nawet nie tylko sportowo patrząc. To problem dopasowania do takich horyzontów, jakie prezentują niektórzy - poziomu zamiarów i perspektyw rozwoju. To może być przyczyna braku planu rozwoju, który prowadzi naprawdę do rozwoju, czego domagał się w wywiadzie J. Gałeczka. Czy w hokeju Zagłębie wciągnęło swe największe sławy, jak choćby W. Tokarz, W. Jobczyk, inni - czy odepchnęło? Zakreśliło sobie inny poziom mentalności jako królujący tutaj - no i realizuje. Czy nie można takiej stawiać hipotezy? Jakie w piłce rozumienie piłki będą mieć grający z międzynarodowymi sukcesami J. Urban, czy choćby A. Kubica, R. Czerwiec - albo choćby i na miarę polskiej piłki Marek Bęben? Jak je zestawić siłą faktu z rozumieniem, widzeniem perspektyw R. Stanka? Czy to tych pierwszych Zagłębie przyciągnęło czy raczej odepchnęło? A jakich przyciąga do nadawania tonu byłych swoich piłkarzy np. Milan, Real, Barcelona, Bayern? Jakich horyzontów byli piłkarze nadają ton w tamtych klubach?
Kto wie więc - czy i to nie gra roli także i w odniesieniu do tego, jak teraz patrzeć na to, co dzieje się wokół przyszłości Zagłębia, przy negocjacjach rozmaitych, jaka czeka przyszłość Zagłębie. Jaka czeka - czy zależy, tak jak pisałem parę wpisów wyżej - od tego, co chcą osiągnąć, w jakiej kondycji sprzedać Zagłębie, z kim i w jakich okolicznościach się dogadywać? No i czy ten "pułap horyzontu", jaki prezentują obecni sternicy, tak jak nieraz pisałem, że ma wpływ na bieg Zagłębia - czy też nie będzie determinować tych rozmów, negocjacji na temat przyszłości Zagłębia?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez django 2017-10-14, 11:21 pm

bbartek napisał(a):Ze Stanleyem ( szacunek za lata w Zagłebiu jako bramkarz)?


Jaki szacunek? Popytaj ludzi, którzy byli wtedy blisko klubu, szczególnie o mecz z Ruchem Radzionków.

Jak już jesteśmy przy Stanku, to ja wiem, że on potrzebował słupa na trenera,ale ten Dudek naprawdę jest większą pierdołą niż Banasik. Weźmy dzisiejszą konferencję:

Chcieliśmy ten mecz koniecznie wygrać. Niestety, nie udało się. Goniliśmy dwa razy wynik. Chłopaki pokazali charakter i zaangażowanie, to było widać i za to im dziękuję.


Taki pokazali charakter i tak chcieli wygrać, że grając z przewagą zawodnika przez całą drugą połowę nie zrobili jednej groźnej akcji. Daj im za to pajacu premię i jeszcze dwa dni wolnego w nagrodę. Tak bezjajecznego gościa na stołku trenerskim nie było tu już bardzo dawno.

- Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy przyjechali nas licznie dopingować i po meczu powiedzieli nam kilka ciepłych słów.


Ja wiem, że oni mają dobrze przy Jaroszewskim, ale po prostu nie chce mi się wierzyć, że są w stanie aż tak się skur... żeby im ciepłe słowa słowa mówić po takim mecz
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Tomcjo 2017-10-15, 6:30 am

O ile pamietam to Derbin musiał odejść przez konflikt ze Stankiem . Teraz pokazuje co jest warta nasza alfa i omega światowego futbolu . JSD trio zawodowców . Real wysłał juz swoich szpiegów zeby badać geniusz tych ludzi . Zima planują zwolnić wszystkich piłkarzy i kupić Banasikowych . Przecież to takie genialne w swojej prostocie rozwiazanie pomoże Madrytowi wygrać wszystkie rozgrywki. NIECH ŻYJE ZAGŁĘBIOWSKA MYŚL MANAGERSKA ! NIECH ŻYJE ! NIECH ŻYJE . I ICH PROMOTOR CHECINSKI NIECH ŻYJE !
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-10-15, 8:17 am

Tomcjo napisał(a):O ile pamietam to Derbin musiał odejść przez konflikt ze Stankiem .

Dobrze pamiętasz :) Dlatego parafrazując Marka Porcjusza Katona, który wsławił się nieprzejednaną wrogością do Kartaginy i ciągłymi nawoływaniami do jej zburzenia, więc każde, wygłaszane na dowolny temat, wystąpienie w Senacie kończył zdaniem "Ceterum censeo Carthaginem delendam esse" (łac. „A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć”), tak samo w tym klubie, Naszym klubie, już dawno nie powinno być tego "Kartagińczyka"...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2017-10-15, 8:23 am

A bardziej współcześnie, też za klasykiem: "Balcerowicz musi odejść" ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-10-15, 8:50 am

No to jeszcze współcześniej, za Kaczorem: "To wszystko wina Tuska!" :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-10-15, 9:17 am

To ja jeszcze klasyczniej

https://youtu.be/3T6eg7xCvyg

W kraju czy w klubie
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-10-15, 9:21 am

Doją kase a efektów brak , zadłużenie zmniejsza się za publiczną kasę albo to co prezydent zalatwi .Miejcie honor ODEJDŹCIE

A prezydent powinien teraz zaprosić kolegów na grills i każdemu z osobns powiedzieć

https://youtu.be/639LW1L60-M
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla