ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Blajpios 2017-09-16, 7:10 pm

wilczy_jezdziec napisał(a):Od kliku meczów noszę się z tym wnioskiem. Mianowicie: Kudła nas w tej lidze nie uratuje. Ja rozumiem, że obrona też jest do kitu ale tracimy chyba więcej bramek niż za Fabisiaka. Od lat nie mamy między słupkami gościa, który potrafiłby odmienić losów meczu. Ja rozumiem, że są strzały nie do obrony ale jednak... Daleko nie trzeba szukać. Janukiewicz w dzisiaj. Po przyjściu Kudły do Zagłębia, zapytałem znajomego który chodzi na Pogoń, co myśli o grze Kudły. Powiedział: "gra poprawnie ale nie licz na to, że wybroni wam stykowe mecze." Wychodzi na to, że niestety miał racje.

Nie pamiętam, czy to Kolega pisał tę opinię już gdzieś - ale am wrażenie, że nie, że chyba na 90minut pod informacją o przejściu D. Kudły jakiś kibic z Pogoni pisał nie dokładnie to, ale coś podobnego. Tak, to może być więc potwierdzająca się opinia. Przy czym, hm. D. Kudła ma chyba przewagę jak A. Boruc (przecież ;-) proZagłębiak, jak się co rusz okazuje!) - nad Ł. Fabiańskim (oczywiście, przy całym szacunku dla obu, świetnych międzynarodowych bramkarzy, przewyższających Zagłębiowskich goalkeeperów). Tymczasem Fabisiak - chyba wręcz wygrał rywalizację z młodym, obiecującym, już w zeszłym roku broniącym Lewandowskim, czy może kontuzja tego drugiego? W każdym razie - tyle tylko, że kto wie, czy w Zagłębiu, to akurat takiego Boruca trzeba, zadziornego prowodyra? No, ale szybko kończy się magia takiego prowodyra, jak tylko na pewności wyglądu, pokrzykiwaniu się kończy. Stąd faktycznie - mam również podobne obawy, co do obecnie D. Kudły w Zagłębiu. A Fabisiakowi, to im bardziej tu po nim "namiętniacze" jechali - tym bardziej mu kibicowałem, życzyłem, by nie zmarnował kariery przy "naszym mistrzu trenowania bramkarzy" - tylko jakoś by ją odbudował. No i chyba ma szanse w Podbeskidziu, choć to oczywiście dopiero kilka meczów.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Tomcjo 2017-09-16, 7:13 pm

Trzymam kciuki za kolegę zag23 zeby miał racje co do pierwszej 8 . Tylko ze moja logika działa tak . Młody Derbin nie potrafił przygotować drużyny w przerwie , Młody Magiera nie potrafił przygotować drużyny Legii w przerwie . Debiutant Banasik nie potrafił przygotować drużyny w przerwie . Dlaczego debiutant Dudek miałby byc inny ? Od wejścia do I ligi prezes eksperymentuje z początkującymi trenerami i efekty sa takie ze gramy futbol typowy dla juniorów . Hurra do przodu a z tyłu jakoś to bedzie . Najlepiej bylo to widac za Derbina gdy wystartowaliśmy do długiego dystansu a zasuwalismy jak sprinterzy . No i padliśmy jak juniorzy na twarz przed meta . Za Magiery tez zaczęliśmy puchnąć i stad 5-4 3-5 . Za Banasika było to najdziwniejsze ale punktu brakło . Dlaczego mam byc optymista jak mamy nowych piłkarzy , nowego trenera debiutanta i prezesa bez doświadczenia . Gdzie szukać nadzieji .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez zag23 2017-09-16, 7:18 pm

No i co Tomcjo patrzysz na statystyki z meczu i widzisz kto powinien wygrac , kto ile mial strzałow, rzutów roznych ? bo ja widze nasza przewage i przypadkowe gole...co za niesprawiedliwa jest ta piłka ..masakra po prostu, nie zawsze lepszy wygrwa.

Zagłebie - Chojniczanka

22 (10+12) strzały 4 (1+3)
9 (6+3) strzały celne 3 (1+2)
10 (3+7) faule 18 (7+11)
0 spalone 0
9 (4+5) rzuty rożne 3 (3+0)
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez bbartek 2017-09-16, 7:26 pm

Drużyna jest nieprzygotowana motorycznie i po 1-szej niezłej połowie 2-ga to totalna klapa.
Może trzeba było zagrać w niedziele ?
Szukam usprawiedliwień ,ale błedy w obronie brały się z braku szybkości reagowania.
Niestety zgadzam się że Kudła nie wybroni nam kluczowych piłek .
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Blajpios 2017-09-16, 7:27 pm

zag23 napisał(a):No i co Tomcjo patrzysz na statystyki z meczu i widzisz kto powinien wygrac , kto ile mial strzałow, rzutów roznych ? bo ja widze nasza przewage i przypadkowe gole...co za niesprawiedliwa jest ta piłka ..masakra po prostu, nie zawsze lepszy wygrwa.

Zagłebie - Chojniczanka

22 (10+12) strzały 4 (1+3)
9 (6+3) strzały celne 3 (1+2)
10 (3+7) faule 18 (7+11)
0 spalone 0
9 (4+5) rzuty rożne 3 (3+0)

No, może nie zawsze lepszy wygrywa - ale w tym wypadku wychodzi na to, że tak. Może więc spróbować następnej wersji? Nie zawsze ładniejsza gra daje zwycięstwo? To bliższe może temu meczowi. W każdym razie: podane tu statystyki dokładnie pokazują, że nie lepsze było Zagłębie, tylko lepsza Chojniczanka. Jak wygląda skuteczność strzałów? Nawet, gdyby uznać, że bramkarz Chojniczanki nie należy do ich drużyny i bezprawnie odbijał piłkę - to ile można odjąć strzałów obronionych przez niego? Nawet po tym odjęciu, jak wyglądają statystyki skuteczności strzałów Chojnic a jak Zagłębia? Wniosek jeden: Zagłębie nie umie strzelać - albo nie chce (bo z GKSem to akurat chyba była dobra skuteczność). Właśnie te statystyki podkreślają - dodawszy jeszcze te z Odrą, to tym bardziej: te przegrane Zagłębia to nie pech.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Tomcjo 2017-09-16, 7:31 pm

Tak widze ten sam brak skuteczności co w Opolu a do Chojniczanki mamy "pecha" . Znowu pokazują nam ile jest warta systematyczna praca . A z Katowicami typowałem 2-0 bo w meczów dwuch dziadów my mamy impuls w postaci nowego trenera . No i liczyłem na Mandrysza ze bedzie chciał wygrać za wszelka cenę i popełni błędy . Karnego dla nas ewidentne nie było . Oczywiście te typy sa szczęśliwe bo piłka czesto umyka logice .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Tomcjo 2017-09-16, 7:32 pm

Stara prawda mówi ze niewykorzystane szanse lubią sie zemścić . Dzis tak było .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez zag23 2017-09-16, 7:51 pm

Tomcjo napisał(a):Stara prawda mówi ze niewykorzystane szanse lubią sie zemścić . Dzis tak było .


za czesto w naszym przypadku tak jest, tracimy frajersko bramki i tym samym punkty.Trzeba cos z tym zrobic bo nie zaslugujemy na takie miejsce w tabeli....dzis faworyci w wiekszosci dostaja wpierdziel, Opole, Miedz, Chrobry. Czułem że bedzie ciezki mecz bo grac w srode i sobote na gazie nie jest łatwo, pomimo to nie bylismy zamurowani w polu karnym czekajac na kontry. Nie wiem czy nasza ułańska fantazja w grze zawodzi czy taktyka na mecz z Wigrami tez moze byc podobnie.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez patrios91 2017-09-16, 8:17 pm

A może podejść do tego tak, że obrona marnuje wysiłek pozostałych formacji?! Nie ma drużyny. Wymienimy obronę, trzeba będzie czekać na zgranie. Generalnie sezon jest zmarnowany. Efekt motyla. Jedna decyzja odnośnie pozostawienia bezpłciowca Banasika plus nasz "dream team" dowodzących i sezon zmarnowany. No cóż. Wyciągać jak najwięcej pozytywnych postaci z tego składu, wywalić zimą szrot ściągnięty przez bezpłciowca, ściągnąć solidnych...k***a solidnych stoperów i zgrywać ich na przyszły sezon. Mam nadzieję, że Zagłębie będzie już w innych rękach....rękach profesjonalistów, a nie pozorantów.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez August 2017-09-16, 8:23 pm

Dla mnie to pewnego rodzaju mecz-kuriozum. Przez godzinę gry widziałem naprawdę dobrą grę Zagłębia, jakiej z pewnością nie widziałem od dawna na Ludowym. I tu należą się brawa dla Dudka, którego robota zaczyna być widoczna. Niestety, mamy w formacji defensywnej, właściwie mam tu na myśli pozycje stoperów, mamy ludzi - z pewnością nie piłkarzy - specjalnej troski. Bo ten mecz przegrali nam panowie Cichocki z Jędrychem. Tak to jest, jeśli o pozyskaniu nie decyduje aspekt sportowy. Bo to widać. Można oczywiście mieć pretensje o brak skuteczności. Tyle, że trudno wyrokować co by się stało gdyby nie dwie bramki po godzinie gry, a które - zresztą jak i pierwsza - nie miały prawa paść. Do tego momentu byliśmy lepsi od Chojnic co najmniej o klasę i ta druga bramka wisiała cały czas w powietrzu. I uważam, że wcześniej czy później by padła. Przy stracie bramek kolejna kwestia. Brak lidera, chłopa z jajami, który byłby w stanie poderwać ten zespół do walki. Bo z drużyny wyraźnie uszło powietrze. A uważam, że szansa była. No, ale zabrakło kogoś pokroju np. Berensztajna. W każdym razie Dudek ma problem bo wcześniej czy później i tak będzie musiał wypieprzyć Cichockojędrychonajemskich, a im wcześniej to zrobi tym lepiej. Mam nadzieję, że będzie próbował tym co ma. Jest ten gość z Niemiec, jest Pikul, może jeszcze ktoś inny. W innym przypadku to nawet przy tak dorej grze jak dzisiaj przez godzinę, będziemy mieć problem z punktami. Bo nam któryś z powyższych pseudokopaczy wykręci jakiś numer.
I jeszcze jedna uwaga odnosząca się do tych z krytej, którzy obelżywie odnosili się do kierownik drużyny przeciwnej. Do lasu, na drzewo. Bo nawet do psychologa za późno.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez novack 2017-09-16, 9:52 pm

k***a, nawet nie chce mi się czytać ...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez xenon 2017-09-16, 9:59 pm

to są zawodowcy, oni tylko trenują i grają!!! brak siły na 90 min to można mi zarzucić choć zapierda...czasami po 10 godzin.Jak tak dalej pójdzie to klub podzieli los siatkarzy, koszykarzy, hokeistów i PO.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-09-17, 10:07 am

Muszę przyznać że nie zakładałem przegranej z Chojnicami - mecz sledziłem w pisanej
i odnosiłem wrażenie iż od momentu 1-1 - to Zagłębie będzie tą drużyną która wyjdzie
na prowadzenie - stało się inaczej WIELKA SZKODA bez tych punktów trzeba żyć i myśleć
o następnym meczu może będzie lepiej.
Jednak mam pewien niedosyt a mianowicie czy Łuczak powinien wychodzić w pierwszej
jedenastce i czy ustawienie jest optymalne np. Nuno na lewej pomocy a Wrzesinski na
prawej pomocy.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez jackie57 2017-09-17, 1:07 pm

Wg ostatnio panujących w Zagłębiu standardów mobilizacja jest tylko na mecze derbowe, aby "udobruchać" kibiców, ale kibice naiwni nie są.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - CHOJNICZANKA Chojnice

Postprzez xenon 2017-09-17, 1:30 pm

czas na zmianę prezesa, ten zrobił już wystarczająca dla klubu.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników