Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2018-04-04, 8:45 am

1. Pełna troski wypowiedź bolo73,
2. Merytoryczna wypowiedź diango,
3. Rzeczowa konstatacja Augusta,
4. Wniosek: "my to se możemy".

Dla mnie kluczowy jest obrazek z prezentacji w Dorjanie, gdzie sztab ubrany lepiej niż Chęciński na raut w Urzędzie Miasta, przemawia do trybun fetujących pod sektorówką "pozdrowienia do więzienia". Wniosek? Patrz punkt 4.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-04-04, 9:22 am

novack napisał(a):"my to se możemy

W bierki pograć.

django napisał(a):skutecznym sposobem byłoby zmobilizowanie do działania osób decyzyjnych, a żeby tak się stało Jaroszewski z Chęcińskim musieliby ich odciąć od fruktów

Zastanawia mnie jakież to „frukty” mogą mieć przy geszeftach z klubem i Miastem. Bezczynszowy sklep z gadżetami, sprzedaż takowych na meczach, organizacja wyjazdów czy (ewentualnie) prezentacja w DorJanie. Jakiż to obrót musiałoby mieć aby z tego były frykasy a nie frytki. Może jestem naiwny ale im gorsza organizacja klubu i wyniki sportowe to mniejszy popyt na cokolwiek.
Chyba, że jest jeszcze coś o czym się nie wie. Ale prawdę powiedziawszy nawet nie chciałbym wiedzieć.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez krysteksc 2018-04-06, 1:27 pm

krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-04-06, 1:35 pm

Cóż, w razie czego kolejny będzie na garnuszku klubu a właściwie Miasta. Swoją droga kolejny przykład "profesjonalizmu" panującego w naszym klubie. Kiepskie wyniki, drużyna dołuje a w nagrodę przedłużenie kontraktu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2018-04-06, 1:37 pm

To smutna informacja, ale "pocieszające" jest to, że Pan Prezes już wielokrotnie udowadniał, że terminy zapisane w kontraktach jego nie dotyczą, taki Chuck Norris - to on ustala kiedy kontrakt wygasa, płacimy my!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez xenon 2018-04-06, 3:04 pm

w tym sezonie nie spadniemy ale w przyszłym będzie to możliwe.Coś mi się wydaje, że to kolejna osoba, która zapuści korzenie w klubie na dłużej i niekoniecznie jako tryner
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Adam1906 2018-04-06, 3:09 pm

Cóż, choćbym nie wiem jak się łudził to jednak stwierdzam jednoznacznie, że BARANY pracują w naszym klubie :redface:

Qrwa mać!!! Nieważne, czy coś potrafisz czy jesteś pizdą i nie umiesz niczego!!! :czerwona: Ważne, że jesteś kolegą od grilla i lizania się po doopach!!! :redface: :twisted:

W naszym klubie mamy klasyczny przykład KUMOTERSTWA. Dla nie wiedzących o co kaman wyjaśniam, że:

Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Qcu20 2018-04-06, 5:34 pm

Typowe kolesiostwo i nic więcej. Nie ma co się "spuszczać" i wierzyć, że będzie lepiej, skoro
lepiej chcą tylko kibice. Zarząd, Prezydent? Może oni też chcą lepiej? Ale nie potrafią?
Ciepłe posadki, kaska się zgadza i na czas, zero problemów licencyjnych itd.
Tkwienie w 1 lidze będzie tak samo "korzystne" jak tkwienie w 2 lidze kilka sezonów temu.
Umówmy się i powiedzmy sobie szczerze - Zagłębie Sosnowiec to średni klub piłkarski ( fakt faktem z tradycjami sięgającymi lat temu 50 do tyłu ..)

Komu jest źle?

- klub w pierwszej lidze ( zaplecze ekstraklasy - tu nie gra "byle kto" )
- kasiora wyższa niż w 2 lidze, niższa niż w Ekstraklasie ( nie nadwyrężamy budżetu )
- stadion na 1 ligę "jak ta lala" ( oczywiście podczas mocniejszego deszczu wiemy jak to wygląda, przynajmniej jest zabawnie ; póki trybuna VIP jest sucha jest wszystko "OK". ( i tutaj nie widzę winy klubu tylko właściciela obiektu ).
- piłkarze / kopacze ( jak kto woli ) --> uważam, że trudniej awansować do pierwszej ligi, niż z niej spaść, więc
kadra piłkarska stabilna na utrzymanie, środek tabeli )
- nie trzeba się starać z jakimiś akcjami marketingowymi itd ; kibice i tak załatwiają wszystko za "Klub".
-pyszna, zimna kiełbaska z grilla ( której brakuje ) i pepsi za 5 zł za 0,5l

I tak rozmawiałem dzisiaj z kumplem o nie tak dawnych czasach ( gdy i tak wszyscy narzekali - taka chyba natura ...Polaków, kibiców? ) kiedy Zagłębie po awansie świetnie radziło sobie w Pucharze Polski czy w lidze.

BRAMKA
- Fabisiak ( popełniał błędy, niemniej jednak reprezentant kraju) ---> uważam, że Kudła na podobnym poziomie

OBRONA

Markowski - wiele można Mu zarzucić, złe krycie, złe ustawianie się, niemniej jednak dla mnie jeden z lepszych obrońców grających w Zagłębiu ( z ostatnich lat ). Może jeszcze Hosić...Natomiast Markowski w moim mniemaniu miał coś, czego nie ma teraz żaden "obrońca / stoper " u nas -- > wprowadzanie piłki do gry.

Sierczyński - chłopak stąd, z Jaworzna ale z naszej Akademii. Młody, zadziorny, przede wszystkim dla mnie mega mega ambitny. Może miał problemy z ustawianiem się itd, niemniej jednak dla mnie walczak

Sołowiej - doświadczony stoper, na pewno lepszy niż ten których teraz mamy...

UDOVICIĆ - w defensywie kiepski, ale do przodu...Porównywalny do Piszczka i Marcelo. ( wydaje mi się, że LECH musi coś "ekstra" płacić, za to, że ogrywamy im tego Puchacza...ewentualnie konflikt STANKA z Żarko - nie jest tajemnicą, że DUDEK tańczy tak jak mu Stanek zagra....

DUDEK -- tego chłopa mi najbardziej szkoda. Doświadczony pomocnik, potrafi wziąć ciężar na swoje barki. Jedno kółeczko, drugie kółeczko, gra pod faul, dobre otwierające podanie, DOŚWIDCZENIE. Ze świecą nam będzie szukać przez następne lata podobnego pomocnika, lidera środka pola. Wydaje mi się, że przy takim zawodniku każdy z innych graczy grał lepiej. Pamiętam, że nawet w meczach z Lechem czy Cracovią mieliśmy w środku pola praktycznie przewagę. No i charyzma, nie obrażał się na kibiców podczas opierdolu, tylko sam im przyklaskiwał.
Pokazał jaja zwalniając Mandrysza. Jeżeli atmosfera była do dupy, można było ją oczyścić. Jakoś za innego szkoleniowca ( Magiera i Derbin ) grali zupełnie inną piłkę.

BUDEK - młody, ambitny, wybiegany, w formie, ręce same składały się do oklasków. Niby niski jak na stopera ale w środku pola na defensywnym nieźle sobie radził.

Pribula --> nie ten człowiek, wiadomo wraca po kontuzji ale wtedy lider Zagłębia. Dodatkowa współpraca z Żarko, tworzyliśmy wówczas najlepszą lewą stronę w 1 lidze, która spokojnie dałaby sobie radę w Ekstraklapie.

Ryndak - nie pamiętam dokładnie powodów jego odejścia, chodziło chyba o wyższy kontrakt. Dla mnie ambitny walczak, chłopak z Sosnowca. Trzeba było dać mu szansę i dać się wykazać,

Matusiak - tego chłopa też mi szkoda. Walczący, nieustępliwy, twardziel, bo kości trzeszczały. Przecinak środka pola. Dobre uderzenie z dystansu, gol w meczu z Arką...( strzał życia ). Potem jednak wraz ze zmianą szkoleniowca obniżył loty. Niemniej jednak może przy innym trenerze....?

SANOGO - nie ten człowiek, przyszedł człowiek z V czy VI ligi angielskiej chyba, nikt w niego nie wierzył, a chłop pokazał, że ma umiejętności. Ostra walka, szybkość, drybling, przede wszystkim robił to, co do niego należało - strzelał bramki. Z tego rozlicza się napastnika. Chciał złapać byka za roki, poszedł za Magierą do Legii,
gdzie odkryto naglę tajemniczą kontuzję. Teraz nie ten sam człowiek.

Nowak - przy Dudku to zupełnie inny piłkarz. Żadna nowość, że jeżeli grasz u boku kogoś lepszego dobrego i doświadczonego sam stajesz się lepszym zawodnikiem i wzrasta pewność siebie. Teraz Nowak pełni funkcję Dudka. Nie udźwignął tego ciężaru, natomiast bym go nie skreślał.

I tak to się kształtuje...Ktoś chce coś dodać?

idę o zakład, że drużyna sprzed 2 sezonów awansowałaby w cuglach w tym sezonie a naszą obecną drużynę ograłaby z palcem w ....:)


PS.

Za sznurki ciągnie STANEK. Nie wiem jakie ma haki na Jaroszewskiego i el Prezidento ale wszystko wygląda tak, że chłop robi co chce i czuje się "bezkarny". Wszyscy jeżdżą po Dudku, natomiast dla mnie jest on tylko figurantem, marionetką, tańczy tak jak mu zagra Stanek.
Stanek odejdzie, wróci Derbin i.... :)
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wilczy_jezdziec 2018-04-06, 6:10 pm

Obecnej drużyny nie ma nawet co porównywać do tej w/w przez Qcu czy jeszcze wcześniejszej,która dała nam awans do 1 ligi ( m.in. Tylec - dla mnie skandal, że nie gra w Zagłębiu do dziś, Wrzesień, Tumicz, Szatan) bo obecni kopacze to ludzie bez ambicji. Ci którzy dali nam awans, jesienią też nie wyglądali na zdolni do tego, a tabele przezimowaliśmy na podobnym miejscu i w podobnej atmosferze jak w tym roku. Jednak wtedy potrafili wziąć dupę w troki i pokazać ambicję, seryjnie odkręcając wyniki po 0:2 czy 0:3 kiedy do końca pozostawało pół godziny albo kwadrans.


Co robi dzisiejsze Zagłębie w analogicznej sytuacji?
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2018-04-06, 7:15 pm

A jutro nowy kontrakt do 2022 r. z Mozlerem 8)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-04-06, 7:46 pm

novack napisał(a):A jutro nowy kontrakt do 2022 r. z Mozlerem 8)

Śmiej się. Po sezonie w ramach wzmocnienia defensywy sprowadzą jeszcze z powrotem Kursę z Kutarbą
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2018-04-06, 7:53 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):A jutro nowy kontrakt do 2022 r. z Mozlerem 8)

Śmiej się. Po sezonie w ramach wzmocnienia defensywy sprowadzą jeszcze z powrotem Kursę z Kutarbą

Panie i Panowie, tu naprawdę zdarzyć mogą się rzeczy, które "fizjonomom się nie śniły".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-04-06, 8:02 pm

novack napisał(a):
Panie i Panowie, tu naprawdę zdarzyć mogą się rzeczy, które "fizjonomom się nie śniły".

Tak. Stanek wymieni Cichockiego na Modricia i jeszcze załatwi sutą dopłatę
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez novack 2018-04-06, 8:21 pm

Mocno brakuje mi w sztabie Kononowicza.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2018-04-06, 8:27 pm

Wystarczy jak do sztabu dookoptują Chęcińskiego. Kononowicz nie będzie potrzebny.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron