Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Postprzez turku 2017-08-21, 9:52 am

No cóż ze wszystkich dostępnych na rynku osób dostaliśmy kolejnego Darka. Kolegę od grilla.
Był on na ostatnim miejscu na mojej wish list. Ale nie mamy pieniędzy a w dodatku nikt powazny nie chce do nas przyjść po tym co mj odwalił w ciągu ostatnich miesięcy.

Ja jestem sceptycznie nastawiony. Wg. mnie nie będzie nowym Magierą. Ale obym się mylił
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń


Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez robercik 2017-08-21, 9:56 am

Do momentu jak prezesem naszego ukochanego Zaglebia bedzie byle jaki dziennikarzyna a nie prawdziwy menago, to nie ma co liczyc na normalnosc.
Jak mozna rozpie.dolic tyle kasy?

Kolejny trener, ktory bedzie sie uczyl u nas. Super dziennikarzyno.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez T_misiek 2017-08-21, 9:59 am

Nowemu trenerowi należy życzyć powodzenia a co do naszej trójcy - J,S,Ch :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:
T_misiek
Żółta kartka
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2006-04-11, 9:13 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez kriss68 2017-08-21, 9:59 am

Spokojnie panowie , a Magiera to miał jakieś doświadczenie na szczeblu centralnym ? dajmy szansę.
Przynajmniej nie musieliśmy płacić za wykupienie jak to było w przypadku Banasika.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Adam1906 2017-08-21, 10:13 am

Temat dotyczący nowego sosnowieckiego Mourinho, więc wrzucam mój post z innego wątku: wyżelowany Dariusz nie dość, że był najtańszy ze wszystkich kandydatów, to najważniejszym kryterium jego zatrudnienia był fakt, że to bardzo dobry kolega Stanka, kolega piekarza-sponsora spod Wodzisławia, kolega Jaroszewskiego, kolega Calińskiego. Kolega wszystkich szarych eminencji w Zagłębiu. Qrwa, następny Misiewicz! Obronią go jedynie wyniki, ale osobiście wątpię w to...

Ps. A największym winowajcą tego kumoterstwa* panującego w Klubie jest niestety Prezydent Chęciński... :redface:



* Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości. Kumoterstwo jest pojęciem nieco szerszym niż nepotyzm, gdyż dotyczy nie tylko krewnych, ale znacznie częściej przyjaciół i znajomych.

Kumoterstwo jest na tyle powszechnym zjawiskiem na całym świecie, że w demokratycznych państwach postuluje się "przezroczystość" wszelkich procedur w życiu publicznym...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez mason 2017-08-21, 10:54 am

Największą zaletą Dudka może być to że ma żonę z Sosnowca i może przez to klub (czyt. sosnowieccy podatnicy) trochę zaoszczędzi na utrzymaniu jego chaty? :lol:
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez patyczak 2017-08-21, 10:58 am

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę.
patyczak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2008-08-02, 8:00 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez pete_zs 2017-08-21, 11:24 am

STACH PL:
Mamy nowego trenera D.Dudka cóż jak zwykle ocenimy go po 5 kolejkach,ale już możemy sobie dywagować jakie ma plusy i minusy.

+ dobry motywator szatnia raczej mu nie podskoczy
+ grał w ekstraklasie
+ ma podobno coś do udowodnienia
-pierwszy raz poprowadzi seniorów sam (dotychczas II trener Niecieczy)
-nowa taktyka pewnie będzie wyglądać jak w Niecieczy
-
Zapraszam do plusowania i minusowania

Moja opinia:
W 2 dni pewnie trudno było znaleźć kogoś innego, czy tzw. trenera z nazwiskiem, z drugiej strony te kilka meczy, czy cała runda z asystentem, to chyba też nie to. Myślę, że taki Bartoszek czy Zieliński, nadal czekają na propozycje z Ex i nie będą ryzykować brania zespołu z niższej ligi i z marszu.

To że się zna z Zarządem, to akurat trudno powiedzieć, czy dobrze czy źle, na pewno jest bardziej świadom za co się bierze i łatwiej się było szybko dogadać.

Plus:
+ dla mnie doświadczenie porównywalne z Magierą, czemu Dudek ma być gorszy ? Był w kilku klubach jako asystent, wreszcie ma szansę wyjścia z cienia brata
+ zna realia klubowe, więc szybciej się zaaklimatyzuje i wziął drużynę od zaraz
Minus:
- brak doświadczenia jako 1 trener
Reasumując, Panie Darku powodzenia - załóż Pan skórę słonia i jedź Pan jak taran, a przede wszystkim nastaw Pan zawodników, że to już Mecz z Puszczą i każdy następny jest za 6 pkt.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez bbartek 2017-08-21, 11:28 am

U buka będę przyjmowali zakłady ilu jeszcze trenerów ( ?) poprowadzi Zagłebie w tym sezonie. Mój typ: 2( nie licząc DD), ale nie woem czy to nie jest zaniżona liczba.
Kolejny przeciek( po aferze z Głogowa) z Zarządu ( przypominam 1osobowy MJ) do Katowickiego Sportu. Mając na uwadze cykl drukowania musiał mieć miejsce wczoraj w godzinach wieczornych. Kolesiostwo nie tylko na niwie organizacyjno-sportowej ale PR również... Brawo TY!
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2017-08-21, 12:37 pm

"Mam cos do udowodnienia" zobaczymy . Magiera bis czy ???? Darek , Powodzenia !!! Choc wchodzisz do naprawde GLEBOKIEJ WODY . Pytanie czy odbijesz sie z druzyna od piaszczystego dna i wystrzelicie w gore czy natrafisz na mul i wodorosty . Puszcza , Rakow i gejksa hmmm 7 pkt cel osuagalny , ale wiesz czym kupisx kibiciw ? Gdy zobaczymy w tej drużynie to za czym tesknimy -ZAGLEBIOWSKI CHARAKTER , WALKE I STYL ,KTORY PRZYCIĄGNIE NAS KIBICÓW Z POWROTEM NA LUDOWY. A OKAZJA PATRZAC NA TERMINARZ -WYMARZONA .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez bazant 2017-08-21, 1:01 pm

Zobaczymy po kilku meczach jak Pan DD nastawi drużynę. Czy będzie to styl ofensywny i miły dla oka, czy pójdzie śladami wfistów i będzie grał defensywnie na zero z tyłu.
Mam nadzieję, że będzie chciał się pokazać i ustawi drużynę na atak i zobaczymy Zagłębie jak za starych dobrych czasów gdy przegrywając w 88 min potrafią strzelić bramki dające wygraną.
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-08-21, 1:20 pm

Po tym jak byłem sceptycznie nastawiony do Magiery obiecałem sobie, że każdemu trenerowi dam na starcie kredyt zaufania, chociażby na 3-4 mecze, ale w przypadku Dudka przychodzi mi to bardzo ciężko. Czytam komentarze na FB pod wiadomością o nowym trenerze i szlag mnie trafia jak widzę logikę niektórych ludzi, która brzmi "Magiera też był bez doświadczenia", "gdzieś trzeba zaczynać". DO CHOLERY JASNEJ! CZY MY ZAWSZE MUSIMY BYĆ POLIGONEM ALBO KRÓLIKIEM DOŚWIADCZALNYM? :twisted: Ja się pytam: czy to, że Jacek u nas odpalił daje gwarancje, że to samo będzie z Dudkiem? Ktoś powie, że żaden trener nie daje gwarancji sukcesów. Zgoda. Ale w takim razie dlaczego na ławce dajmy na to Man Utd nie siedzi Smyła tylko Mourinho? Może dlatego, że z tym drugim prawdopodobieństwo wygrania czegokolwiek jest większe? Stoimy nad przepaścią, a oni nam serwują żółtodzioba.

Mieliśmy się bić o awans (przynajmniej tak twierdził chocby Stanek :) ), a tymczasem jesteśmy w głębokiej dupie i mam wrażenie, że szefostwo pcha ten klub jeszcze bardziej do środka. Nawet jeżeli Dudek odpali to znając polskie realia, będzie z nim ta sama historia co z Magierą czy Bartoszkiem, a my znowu zaliczymy turbulencje tak jak ro temu. Jak nie odpali, to on pójdzie kontynuować karierę gdzie indzie, a my polecimy znowu kopać się po czole z jakimś ROWem albo inną Stalową Wolą. Czy to naprawdę odpowiednie miejsce i czas żeby zatrudniać kogoś takiego? On niczym nie ryzykuje, my praktycznie wszystkim, bo jeszcze kilka kolejek i się może okazać, że nawet Ruch nas wyprzedził.
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez August 2017-08-21, 3:19 pm

Pierwszy wywiad z sosnowiczaninem pełną gębą jak o sobie powiedział: http://zaglebie.eu/aktualnosci/3820-dar ... m-sosnowca
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez bbartek 2017-08-21, 3:42 pm

Słowa, słowa...po efektach Go poznamy. Dla mnie DD byłby dobrym dyrektorem sportowym( pomysł śp.Szatana) i tutaj nie wdziałbym żadnego ryzyka.
Duża kultura w odpowiedziach na pytania, co nie jest takie proste...
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Dariusz Dudek - nowym trenerem Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2017-08-21, 7:00 pm

To nie do końca prawda ze Magiera jak przychodził to był tez zielony . Magiera juz jako piłkarz był inny . Taki cichy wariat . Zawsze z boku . Juz wtedy wspominał ze myśli o trenerce . To zawsze był taki sobieradek ktory jak cos sobie postanowił to musiał dopiąć . Czesto to trudni ludzie i tego sie obawiałem a marudziłem na niego z powodu ze tak późno zaczął trenować . A Dudek to kompletne przeciwieństwo Magiery . Jako piłkarz tez nie był wyjątkowy . Nic mu nie wróży sukcesu a ja wróżę spadek
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników