Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do trzech razy sztuka?)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez novack 2020-04-29, 9:49 am

https://sportdziennik.com/kto-moze-zast ... sza-dudka/
Czyli gdyby czytać to bez barokowych ozdobników, to Dudek napisał wprost, że Jaroszewski kłamał mówiąc, że chodziło o pieniądze. W sytuacji gdy wszyscy i wszędzie zaciskają pasa taka narracja Prezesa miała szansę na pozytywny odbiór, ale co z twarzą Prezesa?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-29, 10:58 am

novack napisał(a):Dudek napisał wprost, że Jaroszewski kłamał mówiąc, że chodziło o pieniądze

W sumie trafił swój na swego bo Dudek prawdomówny tez nie jest. Z kolei co do Jaroszewskiego to się nie zdziwię jeśli kiedyś tak się zapętli w tych swoich matactwach, ze kiedyś będzie utrzymywał, że tak naprawdę to nie nazywa się Jaroszewski i nigdy nie był Prezesem Zagłębia.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez pyla 2020-04-29, 3:29 pm

niema co plakac po dudku- to co zaprezentowalze zmianamiz niepolomicamibardziejmniew ty utwierdzaa jeszczebardziej jego wypowiedznakonferencji :twisted:
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2020-04-29, 4:10 pm

To będzie mój ostatni wpis na temat trenera D. Dudek - nie byłem zachwycony tym
trenerem ale żle nie życzyłem temu szkoleniowcowi.
A teraz - odszedł bo miał niebotyczne parcie na wejście do grupy barażowej a to
mogło być sprzeczne z właścicielem Klubu i Budżetem na najbliższa przyszłość.
To mogło być sprzeczne z transferami do i z drużyny itd. itp
Jak można wyczytać w mediach - trener Dudek bez pracy nie będzie.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-29, 5:40 pm

Ma ktoś możliwość wklejenia całości bo ja już osiągnąłem limit a tytuł brzmi intrygująco: https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... sobie.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez Adam1906 2020-04-29, 6:51 pm

August napisał(a):Ma ktoś możliwość wklejenia całości bo ja już osiągnąłem limit a tytuł brzmi intrygująco: https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... sobie.html


S'il vous plaît :)

Kto mówi prawdę w Zagłębiu Sosnowiec? Dariusz Dudek mógł sobie darować komentarz na Instagramie

Trener Dariusz Dudek zapisał piękną kartę w historii Zagłębia Sosnowiec, ale pożegnanie wypadło niestety słabo.


Zwolnienie trenera w czasie trwania epidemii to jednak zaskakujący ruch. Zagłębie zdecydowało się na niego w sytuacji, gdy – niemal jak wszyscy – szuka oszczędności. Tymczasem teraz będzie miało na liście płac Dudka (do końca czerwca) oraz nowego szkoleniowca. Warto przy tym zaznaczyć, że klub z Sosnowca nie porozumiał się – chociaż chciał – z trenerem Dudkiem ws. nowej umowy.

Oświadczenie Zagłębia

"Głównym powodem decyzji Klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji. Jednocześnie zarząd wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem” – uzasadniło Zagłębie.

W tym miejscu można byłoby postawić kropkę. Nie dogadali się. Koniec tematu. Trener Dudek, który jak mało kto w tym zawodzie dba o swój wizerunek, postanowił jednak odpowiedzieć Zagłębiu na Instagramie. „(...) Jeszcze są duże emocje, dlatego tylko chciałbym ustosunkować się do oficjalnych komunikatów klubowych, iż powodem nieprzedłużenia, a jednocześnie zwolnienia mnie z klubu na pewno nie są finanse, tylko rozbieżna koncepcja prowadzenia pierwszego Zespołu (...)” – napisał.

Skuteczny i wyluzowany

Kto więc ma rację? Zadecydowały pieniądze czy „rozbieżna koncepcja prowadzenia pierwszego zespołu”? Naszym zdaniem jedno i drugie. Może dla trenera nie było problemem, że w sytuacji, gdy w klubie solidarnie cięto pensje z powodu epidemii, on nie chciał się na to zgodzić? Być może propozycja 50-procentowej podwyżki, jakiej oczekiwał trener od klubu wraz podpisaniem nowej umowy, to w obecnym, trudnym czasie logiczne rozwiązanie? Naszym zdaniem targane problemami finansowymi Zagłębie miało prawo uważać inaczej.

Trener Dudek zapisał piękną kartę w historii Zagłębia. Spektakularnie odmienił wizerunek zagrożonego spadkiem z pierwszej ligi zespołu i poprowadził go do Ekstraklasy. Był wtedy profesjonalny, skuteczny i wyluzowany. W Sosnowcu chciano nosić go na rękach.

Prawo trenera

Wspomnienie tamtych czasów sprawiło, że w Sosnowcu zaproponowano mu powrót na Ludowy. Po słabym przecież, zakończonym spadkiem do drugiej ligi, sezonie w GKS-ie Katowice. Po powrocie Zagłębie zdobyło pod jego wodzą 17 punktów w 11 meczach. Przyzwoity wynik, ale mógł być lepszy. Chociażby o trzy punkty, które Dariusz Dudek - ale ten z czasu pierwszego pobytu w Sosnowcu - zdobyłyby w meczu z Puszczą Niepołomice. Niestety obecny Dariusz Dudek popełniał błędy dotyczące doboru zawodników i taktyki, a co gorsze – nie chciał się do nich przyznać. Jego prawo. Tak jak prawem Zagłębia jest teraz poinformować, że trener oczekiwał od klubu tak dużo, że nie było nawet sensu siadać do negocjacji.

Praca za „frytki”

Na Ludowym usłyszeliśmy, że trener stwierdził nawet, że pracował w Sosnowcu za „frytki”. A już na pewno za mniej niż w GKS-ie Katowice. Warto jednak przypomnieć, że do Katowic trafił trener, który awansował do Ekstraklasy. Tymczasem do Zagłębia wrócił szkoleniowiec, który spadł do drugiej ligi. W Zagłębiu nie brakuje osób, które pracują obecnie za najniższą krajową. Mówiąc o pracy za „frytki”, zdecydowanie lepiej wynagradzany (przynajmniej pięciokrotnie) szkoleniowiec śmieje im się w twarz. Rozumiemy, że w zestawieniu z trenerami z Ekstraklasy to wciąż mało. Na to jest jednak rozwiązanie. Pracować na tyle skutecznie, żeby znaleźć dla siebie miejsce w elicie.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-29, 8:00 pm

Dzięki. Jestem ciekaw czy i jak do tego wszystkiego odniesie się Dudek Na tę chwilę wychodzi na miernego trenera a jednocześnie pazernego człowieka. Pytanie czy to prawda. Roztrząsanie czy mówią orawdę w klubie czy Dudek to zastanawiać się czy lepsza dżuma czy cholera.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez Adam1906 2020-04-30, 8:05 am

Zgodnie z moimi wcześniejszymi informacjami głównym powodem zwolnienia Dudka był jego konflikt z Dyrektorem sportowym Robertem Tomczykiem, który wpierdalał się trenerowi zarówno w kwestiach szkoleniowych jak i również (a właściwie przede wszystkim) w kwestiach nowych transferów. Poniżej dzisiejszy wywiad z Dariuszem Dudkiem w katowickim "Sporcie":

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez Tomcjo 2020-04-30, 8:49 am

I po to zatrudnili trenerski słup żeby nim pomiatać i aby się nie wtrącał w biznes jaki kręcą na transferach
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez novack 2020-04-30, 9:06 am

Tomcjo napisał(a):I po to zatrudnili trenerski słup żeby nim pomiatać i aby się nie wtrącał w biznes jaki kręcą na transferach

W tej sytuacji idealnym kandydatem na tenera i z pewnością najtańszym byłby Araszkiewicz.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez Adam1906 2020-04-30, 9:07 am

Tomcjo napisał(a):I po to zatrudnili trenerski słup żeby nim pomiatać i aby się nie wtrącał w biznes jaki kręcą na transferach

Bingo :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-30, 5:45 pm

Marcin Jaroszewski odpowiada Dariuszowi Dudkowi: Trener chciał 50 proc. podwyżki. Nie graliśmy już w tej samej drużynie
- Kibice organizują zbiórki, kupują bilety na wirtualne mecze. Pomagają nam, ale nie po to, żebym koił finansowo czyjeś ego - odpowiada Dariuszowi Dudkowi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.
(...)
https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... lismy.html
Nie mam dostępu do całości
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-30, 6:45 pm

"Ego Dudka okazało się zbyt wybujałe. Już nie graliśmy w jednej drużynie"
ariusz Dudek nie jest już trenerem pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Dostał w tym klubie szansę po raz drugi. Za pierwszym razem awansował z nim do Ekstraklasy, ale w niej już sobie nie poradził. Wrócił nad Brynicę zastępując Radosława Mroczkowskiego ale wygląda na to, że trzeciej szansy tu nie dostanie. I to nie tylko dlatego, że wyniki były gorsze niż za pierwszej kadencji. O powody „burzliwego rozstania” zapytaliśmy prezesa Marcina Jaroszewskiego.

Bożydar Iwanow: Kiedy w mediach pisze się głównie o skutkach pandemii i projektach restartu sezonu, Zagłębie zadbało o to, żeby pojawiły się jakieś bardziej oryginalne informacje…

Marcin Jaroszewski: Tak, staramy się doskoczyć do legendy - jak nas nazwaliście – „FC Holywood”, ale proszę, potraktujmy to przymrużeniem oka.

Ale nie dlatego pożegnaliście się z trenerem Dariuszem Dudkiem…

Nie chcemy „prać brudów” w mediach, ale publiczną pralkę włączył właśnie Dariusz Dudek, więc proszę pytać.

Proszę kontynuować.

Wydaliśmy oświadczenie, nie chciałbym wykraczać za bardzo poza jego granice. Ale dodam, że decyzja została podjęta po zapoznaniu się z oświadczeniem trenera (znajduje się w mediach społecznościowych Dariusza Dudka – przyp. BI), który stwierdził, że przyczyną braku naszego porozumienia były różne koncepcje prowadzenia pierwszej drużyny. Ja podtrzymuję to, co zostało przekazane w komunikacie. Widocznie trener źle zinterpretował nasze wcześniejsze ustalenia…

To znaczy?

Nie ukrywam, że nie zawsze nasze rozmowy były łatwe. Mamy prawo (z Robertem Tomczykiem – dyrektorem sportowym – red.) jako przełożeni zadawać pytania. Dlaczego w czterech meczach tracimy 13 bramek, w tym 9 ze stałych fragmentów? Dlaczego nie wykorzystuje potencjału asystentów i sztabu, a my musimy płacić im pensje? Dlaczego prowadząc mecz z Puszczą wygrało ego trenera, a nie interes drużyny i klubu (chodzi o rzekomy konflikt z Szymonem Pawłowskim zmienionym w przerwie meczu – red.)? Powiedziałem mu wprost, że przegrał nam mecz. Wtedy padło wiele pytań, ostrych słów, być może trener uznał, że jest to ingerencja w jego pracę. Jednak gdy emocje opadły, usiedliśmy i wypracowaliśmy model pracy na przyszłość. Podaliśmy sobie ręce i wtedy zaproponowaliśmy przedłużenie kontraktu. Stąd moje zdziwienie, gdy poznałem to oświadczenie. Nie zrozumiałem tego od razu, bo darzyliśmy się szacunkiem, a tu ktoś zarzuca mi nieprawdę. Ale… Trener bardzo dba o swój wizerunek, ale za jego Facebookiem, Instagramem, Tik-tokiem i tą całą infantylną grą pozorów, jest prawdziwie życie. A ono jest dziś trudne.

A sprawy finansowe nie miały znaczenia? Wiemy, że nie we wszystkich klubach pracownicy zgadzają się na „cięcia”.

Mecz z Puszczą był naszym ostatnim przed pandemią. Po rozmowie z właścicielem, który stwierdził, że czasowo wstrzymuje finansowanie spółki, od razu zaczęliśmy rozmowy o konieczności obniżek. Trener jako jedyny skomentował, że pracuje „za frytki” (ponoć 18.000 brutto plus premie – red. ) i tak nie powinno być. Zbył sprawę milczeniem i do dziś – mimo monitów – aneksu nie podpisał, wystawiając pełną fakturę bez premii za spotkanie z Miedzią. Co do przedłużenia kontraktu padła propozycja na piśmie ze strony trenera – 50% procent podwyżki. Umotywowana następująco: Bo w GKS-ie Katowice miałem tyle. Bo żaden piłkarz nie może zarabiać w klubie więcej niż ja. A raczej JA. Dysponujemy pełną dokumentacją. Patrząc na te oczekiwania finansowe i postawę trenera Dudka uznaliśmy, że nie ma tu płaszczyzny na porozumienie. Już nie graliśmy w tej samej drużynie. Do negocjacji nie doszło.

Z Zagłębia dość szybko dostaliśmy sygnał, że wszyscy, także zarząd, zrzekli się części wynagrodzeń.

Tak. Nawet ludzie zarabiający naprawdę mało. Niektórzy sami „na ochotnika” chcieli oddawać pieniądze, choć nie było takiej potrzeby. Kibice organizują zbiórki, wirtualne mecze, pomagają nam. Nie po to, żebym koił finansowo czyjeś ego. Tym bardziej bez merytorycznego uzasadnienia. Byłoby to, jakbym całej naszej klubowej społeczności napluł w twarz.
Czas na zmianę trenera wydaje się dość nietypowy. Zresztą z perspektywy obu stron.

Myślę inaczej. Chcemy spożytkować ten czas pracując z trenerem, który będzie z nami także od lipca. To logiczne rozwiązanie. Innej możliwości nie było.

Dariusz Dudek będzie oczekiwał pełnego wynagrodzenia za ostatnie miesiące umowy?

Warunki rozwiązania otrzymał. Nie przyjął ich. PZPN został poinformowany o stanie sprawy. Decyzję o obniżce dostanie na piśmie. Pewnie spotkamy się w sądzie.
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... ref=slider
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez django 2020-04-30, 10:43 pm

Dali 18 tysięcy. Dudkowi. Jaroszewski jeszcze się tym chwali, najwyraźniej nie widząc nic dziwnego w płaceniu takich pieniędzy miernemu trenerzynie. To naprawdę trzeba zaorać i liczyć, że kiedyś znajdą się ludzie, którzy zbudują na gruzach coś sensownego.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Dudek - trener Zagłębia (do dwóch razy sztuka?)

Postprzez August 2020-04-30, 11:30 pm

Skoro Dudek nie zgodził się na obniżkę, wychodzi że w dym pójdzie co najmniej 36 tys. zł plus konieczność wypłaty dla Malinowskiego. Niezłe cięcia kosztów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników