I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-04-11, 8:23 am

Jeszcze za wcześnie na zakładanie wątku o sezonie 2018/2019, ale warto w tym kontekście obserwować kandydatów do spadku z ekstraklasy. Sytuacja z tego sezonu już się nie powtórzy, gdy obaj spadkowicze nawet nie zbliżyli się do miejsc premiowanych awansem i oba miejsca były do wzięcia. Teraz najbliżej spadku jest Sandecja i to chyba dobrze, bo oni nie będą mieli takiego parcia na powrót do ekstraklasy i jest szansa, że choć jedno premiowane miejsce w przyszłym sezonie będzie do wzięcia. Drugi spadkowicz, kto by nim nie był już na wstępie ustawi się w roli faworyta.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-04-11, 8:52 am

Oczywiście na chwilę obecną to cokolwiek za wcześnie aby dywagować o następnym sezonie. Niemniej, niezależnie od tego kto awansuje do ekstraklasy i kto z niej spadnie jak również kto będzie miał ekstraklasowe aspiracje, nie można zapominać o tym jakim potencjałem kadrowym będzie dysponował klub na starcie kolejnego sezonu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie to, że tym razem trzon zespołu zostanie, a na chwile obecną widać, na co słusznie zwrócił uwagę Django, że dysponujemy zbyt przeciętnym zespołem aby walczyć o wyższe cele. Co zresztą – jak na razie – widać po wiosennych wynikach. Jakiejś rewolucji kadrowej nie należy się spodziewać, zarówno ze względu na to, że takiej dokonano przed obecnym sezonem jak i to, że zapewne klubu na taką nie będzie stać. Przynajmniej nie bez wygenerowania większego zadłużenia. A jak już pisałem, nie wierzę aby przed wyborami Chęciński zdecydował się na przekazanie klubowi ekstra kilku baniek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez mason 2018-04-11, 10:29 am

Ustalmy jedno nikt w tym klubie i mieście NIE chce awansować.
Jedynie to kibice mówią o tym co roku.
Nie mamy drużyny do awansu, nie mamy i nie będziemy mieli drużyny na utrzymanie. Nie uważam piłkarzy za mistrzów intelektu, ale nawet jeśli mają chociaż trochę oleju w głowie to będą omijać ten gnojownik szerokim łukiem.
To tylko o drużynie.

Finanse i cała reszta to osobna sprawa.
Niektórzy(Adam) byli pewni, że klub zostanie sprzedany na 100%, świetne transfery i co?
Nic z tego nie wyszło i nie będzie. Jeszcze byłem nazywany pesymista - nie to logika, którym czasami brakuje. Ja wiem piłka i Zagłębie to ukochany klub itp. ale trzeba też patrzeć na to wszystko logicznie, a nie przez różowe okulary.

Jak piłkarze omijają i będą omijać, tym bardziej robią to potencjalni inwestorzy- czemu ja się w ogóle nie dziwię.

Bez zmiany zarządu i prezydenta miasta nic się tu nie zmieni.
A nawet jeśli stałby się cud i nastąpiła zmiana o potrzeba 2 z dwa lata ogarnięcia tego syfu a potem budowa wszystkiego więc kolejne 2-3 lata.
Przyszłym roku walka o środek tabeli z ocieraniem się o baraże.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-04-15, 8:59 am

Przyjrzałem sie tabeli i wyszło mi ze po odrobieniu zaległości będziemy mieć około 4-6 pkt straty do drugiego miejsca . I pomimo dobrej gry w pozostałych meczach ten dystans za bardzo sie nie zmieni . Teraz Stal wyglada najlepiej ale jesli odpuści to albo Chojniczanka albo GKS zajmie jej miejsce . A przecież sa jeszcze Wigry . Czyli nawet jak utrzymamy formę a przecież juz w Suwałkach możemy sie potknąć to awans nam nie grozi . Jesli skończymy w czubie to Dudek i trzon drużyny zostają . Zarko pewnie odejdzie . Będziemy potrzebować obrońców . Moze wreszcie dostaniemy klasowego stopera . Na gwałt potrzebny rozgrywający bo Nowak to zawsze był aktor drugiego planu . Swietny gdy cała robotę odwalał Seba . Moze to zabrzmi dziwnie ale bardzo potrzebujemy napastnika . Nasz super snajper przestał grać . Sanogo nie wiadomo czy zostanie i tez szału nie ma . Co dziwne to Christovao budzi największe nadzieje na nowy sezon . Ja bym dorzucił młodego zdolnego 2 bramkarza . Zobaczymy co dajrektor wykombinuje bo cos czuje ze i szrot z Legii przestał byc łatwo dostępny .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-04-15, 5:56 pm

Chrobry prowadzi 2-0 w Częstochowie co pozwoli im wskoczyć na drugie miejsce . Niezłe jaja w tej lidze
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-04-17, 1:28 pm

W najbliższą Niedziele w Suwałkach zacznie się ważna seria trzech meczy dla
Zagłębia - następny mecz z Mielcem w Piątek 27.04. - transmisja w Polsat o
20.45 no ale teraz Mielczanie nie będą jechali na Ludowy z Zabrza to dobry
znak no i w Sobotę 5.05. - jakże ważny wyjazd do Chrobrego - wszystkie trzy
mecze bardzo ważne dla Zagłębia.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-04-17, 1:31 pm

Telewizja Polsat ustaliła terminy meczów 28. kolejki Nice I ligi, które będą transmitowane w Polsacie Sport. Znane jest też jedno z transmitowanych spotkań 29. kolejki.

Kolejka 28

27 kwietnia, 20:45 - Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec

28 kwietnia, 17:45 - Miedź Legnica - Ruch Chorzów

Kolejka 29

4 maja, 20:45 - GKS Tychy - Miedź Legnica

http://www.90minut.pl/news/285/news2859 ... sacie.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2018-04-17, 3:30 pm

Drugi mecz z 29 Kolejki który będzie transmitowany - to jest mój typ
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pete_zs 2018-04-17, 4:21 pm

Nawet najwięksi optymiści chyba nie spodziewali się 3 zwycięstw z rzędu. Byłem tu zaczepiany swojego czasu o wypowiedź odnośnie przedłużenia kontraktu Dudka i tak sobie wtedy pomyślałem, że to o tyle słuszny ruch, że Zagłębie wydawało się o nic nie walczyć w tym sezonie, a kolejna zmiana trenera byłaby ostatnią potrzebną rzeczą. Dudek już wcześniej choćby serią 10 meczów bez porażki pokazał, że nie jest złym trenerem. Zauważyłem też jedną kwestię - po golu w meczu z Odrą, zarówno Żarko, jak i Lewy nie cieszyli się z bramki, przeciwnie np. do rezerwowego Banasiaka. A np. dla Lewego to był bodaj dopiero 1 mecz, gdzie usiadł na ławie... No to Panowie gwiazdeczki dostali sygnał, że trenera nie zwolnią...

Ostatnie nie mecze pokazują, że jest dobrze, ale nie popadajmy w hurraoptymizm. Punktów wciąż jest mało. Rzut oka na tabelę, zdaje się wskazywać, że o awans pewnie będzie walczyć 7 zespołów. Oby w tym gronie jak najdłużej było Zagłębie, niech za dużo nie myślą, tylko grają swoje, punkty z Wigrami muszą być.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-04-17, 5:49 pm

Najwięksi pesymiści tez sie nie spodziewali :lol: :lol: :lol:
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2018-04-17, 9:11 pm

I ci z CHLODNA glowa rowniez :lol: :lol: :lol:

Teraz czekam na wiesci z Suwalk a jak beda takie jak z Chojnic to w nastepny piatek przed TV bedzie mozna ocenic z kim mamy do czynienia . Wreszcie z facetami czy .......podobnymi do tych co bawili sie w Glogowie przed meczem

I chocby dlatego z CHLODNA glowa trzymam kciuki za cyd w postsci awansu by nadepnac na odcisk Matusiakom Boguslawskim i innym

Malo tego bo dodatkowo okaze sie ze kluczem do awansu byla porazka z gejksa a My niczego nieswiadomi ogrywalismy ich co sezon :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-04-17, 9:21 pm

slawekchicago napisał(a):I ci z CHLODNA glowa rowniez :lol: :lol: :lol:

Teraz czekam na wiesci z Suwalk a jak beda takie jak z Chojnic to w nastepny piatek przed TV bedzie mozna ocenic z kim mamy do czynienia . Wreszcie z facetami czy .......podobnymi do tych co bawili sie w Glogowie przed meczem

I chocby dlatego z CHLODNA glowa trzymam kciuki za cyd w postsci awansu by nadepnac na odcisk Matusiakom Boguslawskim i innym

Niestety, obawiam się, że jeżeli by w Suwałkach poszło na zwycięstwo - to potem może być jednak konieczność powtórzenia "manewru przedgłogowskiego", bo jeżeli nieszczęśliwie ułożą się inne wyniki, to znów może zagrażać awans. Hm. To nawet nie wiem, czy nie lepiej byłoby w Suwałkach na remis, bo wtedy "na oczach całej Polski", czyli przy transmisji telewizyjnej nie będą musieli powtarzać Głogowa, będą grać mogli swobodniej. Przyznam, że wolałbym, by "cała Polska widziała" raczej ten lepszy mecz w wykonaniu Zagłębia - a "hamulcowy" niech nie będzie przed kamerami".
No, tak. Czy to więc, co zapreszentowałem - to tylko chłodna głowa, czy już powiecie "cyniczna"? W każdym razie, nie upierając się, że opisana przeze mnie sytuacja jest na pewno jedynie możliwa - to jednak sądzę, że realizm jakiś w tym jest. ;-) :-)
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2018-04-18, 9:29 am

Adam1906 napisał(a):Telewizja Polsat ustaliła terminy meczów 28. kolejki Nice I ligi, które będą transmitowane w Polsacie Sport.

27 kwietnia, 20:45 - Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec


Zmiany w planie transmisji 28. kolejki Nice I ligi
27 kwietnia o godz. 20:45 stacja pokaże mecz Odra Opole - Chrobry Głogów. Pierwotnie o tej porze miał być transmitowany mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec.
->http://www.90minut.pl/news/285/news2859 ... -ligi.html
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez STACH PL 2018-04-18, 10:23 am

RUDI napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Telewizja Polsat ustaliła terminy meczów 28. kolejki Nice I ligi, które będą transmitowane w Polsacie Sport.

27 kwietnia, 20:45 - Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec


Zmiany w planie transmisji 28. kolejki Nice I ligi
27 kwietnia o godz. 20:45 stacja pokaże mecz Odra Opole - Chrobry Głogów. Pierwotnie o tej porze miał być transmitowany mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec.
->http://www.90minut.pl/news/285/news2859 ... -ligi.html


No i dobrze więcej ludzi przyjdzie :!:
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2018-04-18, 11:03 am

Na 90 minut w zakładce 1 ligi już zmieniono datę i czas tego spotkania -
Kolejka 28 - 28-29 kwietnia
-Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec -28 kwietnia, 15:30-

Trochę dziwna godzina ,ciepło,oświetlenie,sobota a tak wcześnie .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników