I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-05-30, 3:35 pm

1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie... Kudła.

2. Najgorszym zawodnikiem był... Babiarz, Sulewski.

3. Sporym rozczarowaniem okazał się także.... Sulewski.

4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie.... Jędrych, Nowak, Cristovao.

5. Spore nadzieje pokładam w.... Milewski, Rzonca, Cristovao, Sanogo.

6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności.... Milewski, Jędrych.

7. Liczę że klub pozbędzie się.... Babiarza.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Luis 2018-05-30, 4:20 pm

[quote="Adam1906"]1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie... KUDŁA

2. Najgorszym zawodnikiem był... SULEWSKI.

3. Sporym rozczarowaniem okazał się także.... MAKOWSKI

4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie.... BANASIAK.

5. Spore nadzieje pokładam w.... MILEWSKI, ZARKO, ALEX, BABIARZ.

6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności.... MILEWSKI.

7. Liczę że klub pozbędzie się.... MAKOWSKIEGO.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2018-05-30, 4:39 pm

1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie... Nowak . Nie dlatego ze taki dobry . Dlatego ze to jego przemiana zadecydowała wg mnie o awansie . Na początku sezonu co stracił piłkę to albo setka pod nasza bramka albo gol . W którymś momencie wziął na siebie ciężar bycia liderem i rozgrywającym .

2. Najgorszym zawodnikiem był... Puchacz

3. Sporym rozczarowaniem okazał się także.... Sulewski.

4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie.... Cristovao.

5. Spore nadzieje pokładam w.... Prawie wszystkich . Moga jeszcze poprawić gre

6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności....

7. Liczę że klub pozbędzie się.... Babiarza , Puchacza
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2018-05-30, 4:54 pm

1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie...KUDŁA
2. Najgorszym zawodnikiem był....BABIARZ
3. Sporym rozczarowaniem okazał się ....PUCHACZ
4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie....BANASIAK, CRISTOVAO
5. Spore nadzieje pokładam w..... MILEWSKI,RZONCA
6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności.... MILEWSKI ,BANASIAK
7. Liczę że klub pozbędzie się...BABIARZA ,PUCHACZA
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez motovideo 2018-05-30, 5:07 pm

Pozwoliłem sobie zmodyfikować 2 punkt oraz dodać 8

1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie... Arek Jędrych

2. Najgorszym zawodnikiem (trenerem) był... Dariusz BANASIK (tak to ten, którego zwolniono po 4 kolejce na jesieni)

3. Sporym rozczarowaniem okazał się także.... Robert Sulewski (zwycięzców się nie sądzi)

4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie.... Tomek Nawotka, Arek Jędrych

5. Spore nadzieje pokładam w.... Majlo, Alex i dwóch Tomków Nawotka i Nowak

6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności.... Arek Jędrych

7. Liczę że klub pozbędzie się.... Bartek Babiarz, Maku

8. Największym bojownikiem był.... Majlo
motovideo
 
Posty: 183
Dołączył(a): 2006-05-07, 8:25 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez bazant 2018-05-30, 5:39 pm

1. Najlepszym zawodnikiem sezonu był wg mnie...KUDŁA
2. Najgorszym zawodnikiem był....BABIARZ
3. Sporym rozczarowaniem okazał się ....MALHEIRO
4. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie....BANASIAK, CRISTOVAO
5. Spore nadzieje pokładam w..... MILEWSKI, RZONCA , CRISTOVAO
6. Najbardziej rozwinął swoje umiejętności.... JĘDRYCH ,BANASIAK
7. Liczę że klub pozbędzie się...BABIARZA
bazant
 
Posty: 251
Dołączył(a): 2007-02-22, 7:46 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-05-30, 5:41 pm

Szkoda, że nie jest to w formie głosowania zliczającego oddane głosy, bo w ten sposób nie dowiemy się jaki jest ogólny wynik. Ja niestety nie potrafię czegoś takiego tutaj wkleić.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-06-02, 9:27 am

„Armani” i jego armada

Któż lepiej zna piłkarzy świeżo upieczonego beniaminka, ich prywatne upodobania i namiętności, jeśli nie ich trener Dariusz Dudek?

Obrazek

Dariusz Dudek, mający w klubie pseudonim „Armani”, oddający idealnie styl ubierania się szkoleniowca, uchylił przed czytelnikami „Sportu” drzwi do sosnowieckiej szatni, opisując od strony prywatnej każdego zawodnika.

Dawid Kudła, pseudonim „Kudi”. – To najbardziej wytrzymałościowy zawodnik w zespole. Wygrał bieg na 200 metrów z prezesem Marcinem Jaroszewskim, który – jako przegrany – musiał wpłacić 500 złotych na Fundację Akademii Piłki Nożnej im. Włodzimierza Mazura. Po każdym golu „Kudi” pokonuje na boisku 100-metrowy odcinek, by pogratulować strzelcowi.

Matko Perdijić, ps. „Matko”. – Bardzo doświadczony bramkarz, tytan pracy. Zawodnik, który panuje nad szatnią. Z jego zdaniem wszyscy muszą się liczyć.

Tomasz Nawotka, ps. „Nawot”. – Dobry duch zespołu, jego największy żartowniś. Potrafi rozbawić także ponuraków. Nawet jak jest „stypa”, to wystarczy, że się odezwie i wszystkich wprawia w dobry nastrój.

Nuno Malheiro, ps. „George”. – Tak nazwał go Matko Perdijić i tak już zostało. To były lekkoatleta bazujący na świetnym przygotowaniu motorycznym. Portugalczyk to techniczny, obunożny zawodnik.

Arkadiusz Jędrych, ps. „Jędrek”. – Prawdziwy przywódca drużyny, silny, zdecydowany, nigdy niepoddający się zawodnik. W trakcie meczu w Niepołomicach doznał kontuzji, która powinna go eliminować z dalszej gry. Ale chłopak pokazał charakter, grając z opuchniętą nogą. Zyskał tym samym szacunek kolegów.

Mateusz Cichocki, ps. „Cichy”. – Tak jak mówi pseudonim, to cichy zawodnik, gdy gra w pierwszym składzie. Bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków piłkarskich. Podobnie postępuje w życiu.

Tymoteusz Puchacz, ps. „Puszka”. – Jeden z największych profesjonalistów młodego pokolenia. Jakby mógł, to spałby w siłowni po każdym treningu, słuchając najczęściej polskich raperów, Taco Hemingway’a i „KęKę”.

Rafał Makowski, ps. „Maku”. – Człowiek, który oddał serce na boisku w wyjazdowym spotkaniu z Bytovią. W jego trakcie miał problemy kardiologiczne, ale doszedł do pełnej dyspozycji zdrowotnej. Stuprocentowy profesjonalista.

Żarko Udovićić, ps. „Udo”. – „Przeprofi” gość, ulubieniec kibiców. To człowiek bez układu nerwowego, nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Lubi gotować… bigos. Robił to już w klubie.

Konrad Wrzesiński, ps. „Wrzesiu”. – Najszybszy zawodnik w zespole, robiący najwięcej kilometrów. W kilku meczach miał na liczniku około 13 kilometrów. Największy modniś w drużynie, uwielbiający stylowe ciuchy.

Martin Pribula, ps. „Pribi”. – Kolejny ulubieniec kibiców. To niezwykle doświadczony piłkarz, mający jedne z największych umiejętności w zespole. Liczę na jego szybki powrót do zdrowia i wysokiej formy sprzed kontuzji.

Adam Banasiak, ps. „Banan”. – Najsilniejsze uderzenie z lewej nogi w I lidze, a może w ekstraklasie. Ale o tym wkrótce się przekonamy. W szatni decyduje o losach zespołu, bo jest członkiem rady drużyny. Bardzo dobrze czuje się w Sosnowcu.

Sebastian Milewski, ps. „Mailo” lub „Pitbull”. – Czasami dochodzimy do wniosku, że lepiej grać z nim w jednym zespole, bo wtedy jest szansa na to, że nie złapie się kontuzji… Zawsze gra i trenuje na 100 procent. Przychodząc do Zagłębia, zamiast walizki pełnej ciuchów i sprzętu sportowego, miał z sobą walizkę… książek. To charakterny zawodnik, taki „zero-jedynkowy”…

Bartłomiej Babiarz, ps. „Babi”. – Zawodnik o przeszłości ekstraklasowej, doświadczony, mający duży wpływ na kolegów w szatni i na boisku. Po powrocie z Grecji mocno tęskni za żoną, która została jeszcze w Helladzie.

Callum Rzonca, ps. „Kalum”. – Anglik szybko uczy się naszego języka i właśnie teraz dostał polskie obywatelstwo. Bardzo cenię go za podejście do pressingu i profesjonalizm.

Tomasz Nowak, ps. „Tomek”. – Anglojęzyczni zawodnicy zwracają się do niego „Kaptein”. Prawdziwy kapitan Zagłębia, zarówno na boisku i poza nim. Zawsze wręcza prezenty, gdy inni zawodnicy mają urodziny. Te prezenty w stu procentach są trafne, śmieszne i zabawne. Tomek przeżywa renesans formy, drugą młodość piłkarską.

Patryk Mularczyk, ps. „Mular”. – To chłopak, którego odkryłem dla reprezentacji Śląska – rocznik 1998 – gdy byłem jej trenerem. Wszechstronnie uzdolniony technicznie. W moim debiucie jako trenera Zagłębia, w meczu z Puszczą, zagrał w pierwszym składzie i odwzajemnił się bramką.

Alexandre Cristóvao, ps. „Alex”. – Bardzo silny fizycznie zawodnik. W tygodniu trenuje na 75 procent, a w meczu gra na… 120 procent. W sposób naturalny trzymający się w zespole z Vamarą Sanogo. To prawdziwe papużki-nierozłączki.

Szymon Lewicki, ps. „Lewy”. – Posiadacz chyba największego psa w drużynie. A przede wszystkim król pola karnego, mający najlepsze uderzenie głową w pierwszej lidze. Po słabszym okresie w Podbeskidziu, odbudował się w Sosnowcu. Bardzo nam pomógł.

Vamara Sanogo, ps. „Sani”. – W ostatnim czasie miał problemy rodzinne. Widać po nim, że po kontuzji nie ma już śladu, a jego forma sportowa z meczu na mecz rosła. Najbardziej pozytywny zawodnik w naszej szatni, zawsze uśmiechnięty. Czekamy na decyzję Legii w sprawie jego pozostania w klubie.

Konrad Kumor, ps. „Kumi”. – Niespodziewanie zagrał w kilku sparingach przed rundą wiosenną, zostając jednocześnie reprezentantem kraju U-18. Musi ciągle pracować nad sobą i się rozwijać, by w przyszłości decydować o losach Zagłębia.

https://sportdziennik.pl/armani-i-jego-armada/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pete_zs 2018-06-02, 5:02 pm

pete_zs napisał(a):Jeśliby przyjąć, że wystarczy im tyle pkt. co Zabrzu, to wystarczy 10 zwycięstw i 1 remis (31 pkt.)


Powiem tak, po meczu z Łęczną - 24.11. , jak mieliśmy 27 punktów i 7 miejsce, napisałem, jak wyżej i się sprawdziło :)
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-06-03, 12:35 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2018-06-03, 2:10 pm

No, cóż. Tak - mistrzem wiosny Tychy; to dobry dla nich prognostyk przed przyszłym rokiem, odpowiedź trochę osobista Tarasiewicza (a przynajmniej skuteczne ratowanie twarzy) wobec Miedzi a i Zagłębiu przytarli nosa. Niedosyt zostaje - bo jednak było o co walczyć i warto było, w tym ostatnim meczu. Tym bardziej, że - obawiam się - ten zimny prysznic może nie wystarczyć na niekótrych gorące głowy, co to już "w myślach" zwycięsko rozegrały przyszły sezon w Ekstraklasie - ta porażka mooże nie wystarczyć do skutecznego wbicia do tych głów i serc: konieczności pokory w przyszłorocznym starcie. W tym zaś jeszcze sezonei - wracam do meczu kończącowego - mam wrażenie, że jednak byli już trochę zdemobilizowani, awans - już nastrajał tylko na świętowanie. Zupełnie mają prawo do tego, oczywiście. Gratulacje dla tej ekipy. Wyobrażam sobie tę radość - i niech trwa, słusznie, należą się gratulacje i chwila satysfakcji. Prócz niej zaś - dopiero przychodzą istotne pytania, które nieraz zadawałem.
Hm. W ogóle - co do Zagłębia, po tym ostatnim meczu niedosyt, natomiast co do całej ligi??? Jeżeli mówić o końcówce, znów trochę niedowierzanie, trochę kiwania głową; jednak - nawet jeżeli nie podejrzanie - to dość smutno ta końcówka wygląda. Od paru meczów forowany Stomil, te wszystkie gadki, że idzie po swoej, po utrzymanie, te gadka Baniaka, jaki ma być trener, by utrzymać tę ligę - te bramki w ostatnich minutach u drużyn z dołu tabeli. Mam nadzieję, że wszystko to - to wyniki prawdziwej rywalizacji.
Jeszcze na koniec - od czego zaczynałem wps: zacytowanie
August napisał(a):http://weszlo.com/2018/06/03/porazki-zdecydowaly-o-tym-ze-jestesmy-ekstraklasie/
Dzięki za ten odnośnik. Tak wielki materiał, że na razie nie zdążyłem dokładnie przeczytać. Naprawdę - kawał pracy wykonany; pytanie trochę się narzucające: nieoznakowany tekst sponsorowany, czy też rzeczywiście solidny reportaż? Na pewno - trochę "dla uproszczeń dziennikarsko podrasowany". Tem passus, jak to Włosi "się zorientowali, że coś z korupcją śmierdziało i zostawiają klub z powrotem ledwo po kilku latach! Cóż - nie jest napisane, że w proteście, fakt. Mogło być więc po prostu dlatego, że zorientowali się, iż w każdym kraju mieć na karku sprawy za korupcję, to za dużo, wystarczy samo Torino. Może. Jednak - tu tak słodko napisane, że wielu czytając oczyma wyobraźni już sobie widzi ten wielki protest Włochów przeciw korupcji - i że dlatego odchodzą. Jakkolwiek, faktycznie, skoro nie mogli już się we Włoszech wymigać - to przynajmniej tu za wczasu się wykaraskali, możliwe. Po co to jednak tak laurkowo pisać - przychodzi pytanie zaraz, czy w takim razie- cała reszta to też nie laurka?
Dla mnie jednak - ciekawa byłaby odpowiedź - do jakiego stopnia to też taka "poetyka sukcesu", jeżeli chodzi o ten "precyzyjny plan prezesa". Jeżeli faktycznie on byłby już przez Prezesa nakreślony parę lat temu, to zmieniałoby pewnie trochę "dodając punktów" - moje spojrzenie na funkcjonowanie M. Jaroszewskiego w tym projekcie - jakkolwiek do jakiego stopnia i czy naprawdę w ogóle coś takiego by było: to pewnie zależałoby od kilku czynników, choćby i między innymi kto i kiedy widział ten plan i kiedy on naprawdę był napisany w takiej formie, o jakiej opowiada artykuł.
Jakkolwiek - sezon zakończony sukcesem i zasłużone gratulacje! Oby zaś wołania o resztę - nie zostały rzucone "do głuchej puszczy".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-06-03, 9:11 pm

August napisał(a):http://weszlo.com/2018/06/03/porazki-zdecydowaly-o-tym-ze-jestesmy-ekstraklasie/


Bardzo ładna laurka.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-06-03, 9:36 pm

django napisał(a):
August napisał(a):http://weszlo.com/2018/06/03/porazki-zdecydowaly-o-tym-ze-jestesmy-ekstraklasie/


Bardzo ładna laurka.

Mam duże przekonanie że żyję w Matrixie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pete_zs 2018-06-03, 10:47 pm

Panowie, Chrzanić to ! Jest awans ! Niech se weszlo pisze laurki. Oby po rundzie jesiennej, były jeszcze większe :)
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez turku 2018-06-03, 10:57 pm

django napisał(a):
August napisał(a):http://weszlo.com/2018/06/03/porazki-zdecydowaly-o-tym-ze-jestesmy-ekstraklasie/


Bardzo ładna laurka.


Gdybym nie wiedział jakie są realia to po przeczytaniu bym pomyślał, że już za cztery lata, już za cztery lata ( albo nawet i szybciej) Zagłębie będzie mistrzem świata (a co najmniej mistrzem Polski)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron