I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-05, 3:51 pm

patrios91 napisał(a):Gdybym był na miejscu Jaroszewskiego i miał jakąś możliwość zerwania kontraktu z Banasikiem

W tym akurat Prezes jest w czołówce menedżerki sportowej. Ale obawiam się że Banasik musi wpierw dostać kilka dobrych razy mocny w.erdol na boisku aby zaczęto przebąkiwać o jakiejś zmianie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez petromar 2017-07-05, 4:06 pm

A może poprosmy Darusia naszego zeby delikatnie zasugerował prezesowi taką zmianę :lol:
Pitrek juz kasy nie pobiera z klubu to mozna ją Darusiowi dac w razie czego bo pewno mniej inkasuje,,a wtedy moze jakis klub z 2 ligi go zechce? i sie zwolni sam?
p.s. oz Sebus nasz przowodca Dudus by do Wisły chcial? mogli by z Furmanem stworzyc duet decyzyjny:)))
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-06, 6:45 pm

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):natomiast tyle już lat będąc poza Zagłębiem i gdy zanosi się, że raczej do końca życia tak będzie

Chyba właśnie o to chodzi ze Szanowny Kolega jest może trochę zbyt długo i daleko poza „małą Ojczyzną” ze cały czas uparcie trzyma się jakiegoś filozoficzno-schematyczno-historycznego myślenia tym, co pozostali i żyją w Zagłębiu. Nie rozumiem przy tym ustawicznego „dokopywania” jakby nie rozumiejąc albo nie chcąc zrozumieć, ze cos takiego nie tylko nic nie da ale może tylko przysporzyć krzywdy w postaci większego zniechęcenia. Podałem wcześniej przykłady jako te z których wynika że jednak ktoś coś próbował robić a jednocześnie wskazać że nie tylko sztuką jest zainicjowanie powstania stowarzyszenia ale jego trwała działalność. Nie wiem i nie mam pojęcia jak to działa ale nie sadzę aby tego rodzaju działalność nie wiązała się z kwestiami zarobkowymi bo nie chce mi się Wierzyc że na dłuższą metę ktoś jest w stanie pogodzić życie zawodowe, rodzinne i stowarzyszeniowe. A jeśli mam racje to niestety stowarzyszeniem nie mogłaby w naszych realiach zajmowac się osoba spoza układu klubowego, miejskiego itd. Kolega Blajpios jakby nie chce tego dostrzec a zarazem wbija cały czas w strone kibiców szpile. Wobec tego ja tez pozwolę sobie na małą szpileczkę i spytam, a dlaczegóż to kolega wybrał taką a nie inną ścieżkę która Go wyprowadziła poza region ? Czy rzeczywiście były to kwestie tak mocno losowe ? jeśli tak to od razu przepraszam. Jeśli nie, to pytam, dlaczego nie w Zagłębiu ? Regionie , który tak mocno potrzebuje ludzi mądrych, światłych, pracowitych, wykształconych ? A tymczasem kolega pisze, że już do końca życia będzie żył poza ? Przepraszam, ale nie sztuką jest wyemigrować i oceniać. Sztuką jest tu żyć, pracować, działać, wychowywać dzieci, chodzić na Zagłębie. Na tyle na ile pozwala mi świadomość to mogę stwierdzić że nie tylko komuna ale i niemal każdy okres dotykał w sposób szczególny nasz region. A te ponad 40 lat „specyficznej” komuny w Zagłębiu będziemy odchorowywać przez kolejne 140 lat. A jak jest widać to ni mnie ni więcej po naszym klubie. Może więc to wlasnie Kolega nada swoja niewątpliwą charyzma impuls do reaktywowania/stworzenia i działania jakiegoś stowarzyszenia. Może my wszyscy czekamy na jakiegos charyzmatycznego przywódcę który by nas poprowadził ? Dlatego serdecznie zachęcam Szanownego kolegę Blajpiosa – mniej krytyki, więcej konstruktywnego działania zwłaszcza że dostrzegam z niepokojem i przykrością coraz bardziej agresywne obijanie naszego kolegi choc tu przyznam, powodów mogę nie znać.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Michał_Wwa 2017-07-06, 8:58 pm

Liga zapowiada się w przyszłym sezonie znów bardzo wyrównana, bez wyraźnego faworyta. Zaryzykuję stwierdzenie że będzie słabsza niż przed rokiem.
Przeciętni spadkowicze (z których jeden nie wiadomo czy przystąpi do rozgrywek na tym szczeblu),
raczej słabi beniaminkowie (najsilniej wygląda Raków ale tak za gwiazdy uchodzą piłkarze którzy na Zagłębie w I lidze byli za słabi jak Mizgała czy Margol).
Z drużyn bijących się w zeszłym roku o awans dość marne transfery GKS, Zagłębia i Podbeskidzia (ci ostatni zatrudniają piłkarzy którzy u nas nie mieli pewnego miejsca w składzie, albo mieli z powodu braku konkurenta (SIerczyński).
Totalny rozpad Wigier, u nas też w sumie wymiana prawie 100% kadry. Grudziądz traci gwiazdy (Angielski, Wrąbel, Łukowski) podobnie Mielec (Kolew, Radulj)
Największy progres wg mnie Tychy, zamiana jednej gwiazdy (Świerczok) na kilku solidnych ligowców (Biernat, Zapolnik no i nasz sosnowiecki zaciąg, pytanie tylko czy im się będzie chciało - taki Matusiak wg mnie super grał jak miał pół roku do końca kontraktu, jak podpisał na 2 lata to zaczął człapać po boisku).
Najmniej osłabiły się chyba Chojniczanka, Miedź - więc te 3 ostarnie drużyny obstawiam do walki o 2 premiowane miejsca, choć w ubiegłym sezonie po rundzie jesiennej typowałem Miedź i Katowice, więc totalnie przestrzeliłem
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-07-08, 8:59 am

Rzecz która mnie kiedyś doprowadzała do szału to maniera naszych piłkarzy i komentatorów . Pierwsi na początku meczu oddawali strzały na bramkę jakby testowali buty i piłkę a drudzy komentowali ze przecież jest jeszcze 80 minut i nic sie nie stało . Na ogół potem juz nie było lepszych okazji a nasze drużyny przegrywały . Wiec jak słyszałem te cienkie teksty to dostawałem szału i piany na pysku .
Teraz podobnie reaguje na to co sie dzieje w naszym klubie . Marnowanie szans . Zwolennik prezesa powie ze przesadzam z krytyka bo duzo dobrego sie wydarzyło i ciagle zarząd sie stara . A ja widze te wszystkie głupio zmarnowane szanse i dostaje piany na pysku . Patrzę jak po karnych Arka zdobywa superpuchar po pucharze i widze ze moglibyśmy my tam byc gdyby nie dziecinne błędy . Moze w pucharach byśmy nie byli tacy skuteczni . Mieliśmy swoją szanse . Dlatego nie można dokładać błędów typu zamieszanie Mandrysz Dudek . Prezes sam sie prosił żebyśmy nie awansowali i ma co chciał .
W tym sezonie nie licze na nic . Mecz z Wisła niczego nie zmienia po za tym ze jak sie zmobilizują to baraż o utrzymanie mamy wygrany . Czy bedzie cos wiecej nie wiem . Oby kibice na stadionie mieli powody do radości bo liczą sie tylko oni . A tacy internetowi to sobie moze pogadać . Mowię to świadom tego ze pewnie w tym sezonie na Ludowym nie zasiądę . Dla mnie zawsze wierny kibic to ten z karnetem a potem ten co zasiada na stadionie tak czesto hak to mozliwe .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pyla 2017-07-09, 2:37 am

jak tak czytam Twój post to najlepiej jakbyśmy przegrali z Wisłą - 0- 5 to byłbyś zadowolony CZYŻ NIIE.
A karnet na nasze kochane ZAGŁĘBIE kupie zawsze .
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-09, 7:17 am

pyla napisał(a):karnet na nasze kochane ZAGŁĘBIE kupie zawsze .


Brawo Ty :) Mnie wypada tylko zanucić słowa znanej piosenki "Mam tak samo jak Ty..." 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-09, 9:24 am

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-18, 3:20 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-18, 4:12 pm

August napisał(a):Zamiast Cyganów :brawo:

Nie ma się z czego cieszyć August. Zamiast przyjść na Ludowy większość Januszy znowu zostanie w domach przed tiwi ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-18, 6:07 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Zamiast Cyganów :brawo:

Nie ma się z czego cieszyć August. Zamiast przyjść na Ludowy większość Januszy znowu zostanie w domach przed tiwi ;-)
z dość dużym trudem powstrzymałem się przed napisaniem jedynie następnego zdania, bez niniejszego zdania wprowadzającego.
czyli co - na Ludowy wejść będą mogły tylko chamidło, po sprawdzeniu na bramkach, czy wystarczający poziom wulgarności osiągnęli?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez robercik 2017-07-18, 7:59 pm

Ja tam sie ciesze. Karnecik wykupiony ale wakacje na mazurach uniemozliwiaja ogladania meczyku w realu.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Anakin 2017-07-19, 9:07 am

Blajpios napisał(a):
Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Zamiast Cyganów :brawo:

Nie ma się z czego cieszyć August. Zamiast przyjść na Ludowy większość Januszy znowu zostanie w domach przed tiwi ;-)
z dość dużym trudem powstrzymałem się przed napisaniem jedynie następnego zdania, bez niniejszego zdania wprowadzającego.
czyli co - na Ludowy wejść będą mogły tylko chamidło, po sprawdzeniu na bramkach, czy wystarczający poziom wulgarności osiągnęli?

Ja doprawdy nie rozumiem takiego swoistego "marketingu." Zamiast zachęcać ludzi do przyjścia - zelżyć.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-19, 10:01 am

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Nie ma się z czego cieszyć August. Zamiast przyjść na Ludowy większość Januszy znowu zostanie w domach przed tiwi ;-)
z dość dużym trudem powstrzymałem się przed napisaniem jedynie następnego zdania, bez niniejszego zdania wprowadzającego.
czyli co - na Ludowy wejść będą mogły tylko chamidło, po sprawdzeniu na bramkach, czy wystarczający poziom wulgarności osiągnęli?

Ja doprawdy nie rozumiem takiego swoistego "marketingu." Zamiast zachęcać ludzi do przyjścia - zelżyć.

To znaczy - ja naprawdę po części umieściłem ten komentarz mój, właśnie dlatego, że dobrze życzę Kol. Adam'owi1906. A w drugiej części - tej większej, w pierwszej mierze: bo dobrze życzę Zagłębiu Sosnowiec, to jasne.
Czyli - cieszę się, że odnajduję podobną myśl u Kol. Anakin'a. Dzięki
Natomiast: dlaczego? Cóż. Myślę, że po prostu nasz zacny i oddany Kol. Adam1906 - uważa zapewne, iż tu sami "zagorzali kibice", względnie, że większość, to zagorzali. W tej drugiej wersji, to naprawdę, ma rację przecież? Toteż - ne uważa być może swych sformułowań za obrazę Januszy, skoro tu nie ma Januszy (i ma rację, co do bezpośredniości, choć lekceważy wymiary wtórne). Natomiast są "ci zagorzali, którym grozi niecny los zdrajców, zjanuszowienie, przynajmniej od czasu do czasu". Obelgą - głównie odczytywaną jako obelga przez nich, nie przez Januszy: chce zmobilizować. Owczarek pasterski naprawdę kocha owce - i wierzy pasterzowi, więc ściga.
W tej chwili się zawahałem. Czy jednak nie wyciąć tego poprzedniego akapitu - i skierować go tylko w liście prywatnym do Kol. Adam'a1906? Jednak - piszę tutaj, mam nadzieję, że Kol. Adam1906 wybaczy. To jednak kwestia raz, publiczna, działania jednego z aktywniejszych i po części relacjonujących co nieco z Kresowej Użytkowników Forum. Po drugie - to chyba problem wielu użytkowników, o którym od dawna piszę - ale mam nadzieję przekonać dużo więcej użytkowników, niż dotąd. MIanowicie - chodzi nie tylko o «współistnienie» "pikników" i "zagorzalców, kiboli w starym pięknym znaczeniu" (którzy po części też, może dużej, "się odpięknili", czyli faktycznie w niektórych wypadkach przeszli ku karykaturze kibolstwa, ku chuligaństwu a jak się patrzy na Polskę i nie tylko Polską: ku przestępczości). Otóż - piszę nie tylko o współistnieniu: a tymczasem dla części zagorzalców nawet już ono jest nie do przyjęcia, jak dotąd. Tymczasem - jeżeli mamy mówić o rozwoju Zagłębia, to wręcz trzeba nie tylko współistnienia, ale więcej: przyjaznej akceptacji, wzajemnego cieszenia sIę, że są i ci drudzy; trzeba też jakiejś formy współpracy.
Otóż - pisałem to wczoraj: także w nadziei, że ktoś skomentuje. Że będzie można napisać, co wyżej (choć nie dokładnie w tej formie myślałem, ona przecież zależy choćby od tego, co wpisuje ktoś w komentarzu "do mnie"). Pisałem w nadziei więc, że uda mi się napisać, iż napisałem wczoraj, bo mam nadzieję, że też sam Kol. Adam1906 zrozumie, że jest dokładnie odwrotnie jak myśli. Zapewne jest przekonany, iż "miłość do Zagłębia wszystko zrozumie i wybaczy" - i że ta miłość, to powoduje, iż on wspomaga przecież Zagłębie. Tymczasem - jest zupełnie odwrotnie. Przez nie zrozumienie potrzeby tego współistnienia, przez pogardę wobec tych, co powinniśmy tu cieszyć się, że też są: tylko się ich odrzuca. Tych zaś "chwiejnych spośród zagorzalców" - i tak niewielu zastraszaniem, że odpadną się zyska. Nie zrównoważą też strat. Toteż: de facto Zagłębiu się tego typu naganianiem chyba szkodzi. Jakkolwiek - z punktu widzenia tej jednej grupki, zagorzalców, zawsze może być poczucie, że zrobiło się jednak coś. Może nawet kilkudziesięciu dało się zmobilizować. Zamiast 2 573 kibiców, na meczu będzie 2628 (oczywiście - liczby "obrazowo z fusów wróżone"). Szkoda, że nie widzi się, iż podejmując inną drogę i mądrą pracę - za pó roku mogłoby być 3 999 tychże widzów.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-07-19, 4:57 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):Zamiast Cyganów :brawo:

Nie ma się z czego cieszyć August. Zamiast przyjść na Ludowy większość Januszy znowu zostanie w domach przed tiwi ;-)



oj oj oj Ja Januszem , chyba sie pogniewam
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak, pyla