I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-17, 3:14 pm

August napisał(a):. No i zamiast 3 Maja - Checinskiego.


Swoje ulice to dostaną Buczek z Calińskim. Nasz umiłowany przywódca zasługuje na coś więcej. Proponuję wzorem tego co jakiś czas temu zrobili nasi sąsiedzi zza rzeki zmienić nazwę miasta - na Chęcinogród.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-17, 3:19 pm

django napisał(a):Nasz umiłowany przywódca zasługuje na coś więcej.

Zawsze może powiedzieć, że podkieleckie Chęciny już przed wiekami otrzymały nazwę na Jego cześć. :)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2018-01-17, 3:37 pm

No nie wiem, czy takie małe Chęciny, to nie jest faux pas, to już raczej winien zmienić nazwisko np. na Warszawski, albo jeszcze lepiej Berliński ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-17, 3:40 pm

August napisał(a): Tu można by wywalić Marszałka Józefa. Wszak ul. Jaroszewskiego lepiej by brzmiała niż ul. Piłsudskiego.


Jeszcze lepiej brzmiałaby ulica Marszałka Jaroszewskiego.

Arkadio powinien nas wziąć do Wydziału Promocji :)
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-17, 8:06 pm

A tymczasem Raków dokonuje transferu definitywnego choć z opcją pierwokupu młodego i obiecującego chłopaka z naszej centrali: http://futbolfejs.pl/i-liga/kolejny-dob ... zem-legii/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez xenon 2018-01-17, 8:12 pm

Rzonca: Wybrałem Zagłębie ponieważ, aktualnie jest to dla mnie najlepszy klub, w którym mogę się dalej rozwijać. Kiedy pojawiłem się na pierwszym treningu, zaobserwowałem tu ogromny profesjonalizm... więc nie ma co krytykować szefostwo klubu tylko mocno ich wspierać
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-17, 8:23 pm

xenon napisał(a):nie ma co krytykować szefostwo klubu tylko mocno ich wspierać

A tak konkretniej to niby jak mam ich wspierać? Mam Prezesowi i Dajrektorowi świeże kanapki do roboty robić bo pół-amator z angielskiego LZS-u z długim kontraktem po dwóch sparingach i bez szczegółowych testów medycznych tak się nimi zachwyca? Pewnie też bym się zachwycał jakby Prezes ze mną taki kontrakt podpisał
Ostatnio edytowano 2018-01-17, 8:41 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-17, 8:29 pm

Może ten klucz dobierania ludzi nie jest przypadkowy. Trener, który w swoim debiucie dostał szansę trenowania zespołu w I lidze, grajek wyciągnięty gdzieś tam z szóstej ligi, który dostał 2,5 letni kontrakt za dobre pieniądze. Oni mówią i zawsze będą mówić o tym, że klub jest profesjonalny, a prezes najlepszy na świecie
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez mason 2018-01-17, 11:15 pm

August napisał(a):A nasz Jose „King” Arkadio będzie mógł swój urząd sprawować jeszcze tylko jedną kadencję. 5-letnią ale ostatnią.


Wydaje mi się, że prawo nie działa wstecz czyli wchodzi na to że Arkadio będzie jeszcze 2 kadencje rządził.
Nadchodząca i następna.
Mogę się mylić bo w tym kraju nic nie jest pewne ;)
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 8:24 pm

Raków się zbroi. Chcą Mójtę
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2018-01-21, 8:32 pm

August napisał(a):Raków się zbroi.

Bo Raków jest skonflikowany z Urzędem miasta i działacze oraz sponsorzy tak się wqrwili na prezydenta Częstochowy, że chcą mu udowodnić iż awansują w tym sezonie do Ekstraklasy bez jego łaski (czytaj pieniędzy).

U nas jest na odwrót. Klub ma forsę z miasta od prezydenta-kibica więc awans ma w doopie. To znaczy jak awansujemy to dobrze a jak nie to przecież nic się nie stało :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 8:38 pm

Adam1906 napisał(a):sponsorzy tak się wqrwili na prezydenta Częstochowy, że chcą mu udowodnić iż awansują w tym sezonie do Ekstraklasy bez jego łaski (czytaj pieniędzy).

I stadionu. U nas długo była gadka o tym że bez nowego stadionu się nie da. W Nowym Sączu się dało teraz o awans walczą Raków i Chojnice i nie ma tam z tym problemu jak i z tym że budżety tych klubów nie opierają się o publiczne pieniądze.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-21, 8:54 pm

Klub tworzą ludzie i moim zdaniem tu jest cała tajemnica. U nas prezesem jest były dziennikarz,który nigdy niczym nie zarządzał, a jego atutami są bliskie kontakty osobiste z prezydentem miasta i byłym szefem Wielkiego Brata. A w Rakowie prezesem jest:

Na początku, zaraz po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Handlowej, pracowałem w firmie Statoil. Długo, bo prawie 15 lat. Ta firma odcisnęła bardzo duże piętno i ukształtowała mnie pod względem zawodowym. To, w jaki sposób dzisiaj pracuje, jakie wyznaje wartości w biznesie, ale nie tylko, również w sferze prywatnej, zawdzięczam tak zwanej szkole skandynawskiej. Jest ona specyficzna, czasami niezrozumiała dla Polaków. Natomiast odegrała ważną rolę w moim życiu. W końcowym etapie mojej przygody ze Statoilem miałem przyjemność pracować w siedzibach firmy w Oslo i Sztokholmie. Poznałem międzynarodowe środowisko i zobaczyłem w jaki sposób są budowane firmy w krajach skandynawskich, które obecnie na świecie świetnie się rozwijają i odnoszą sukcesy. Statoil to była struktura bardzo uporządkowana. Każdy wiedział jaką pełni rolę i funkcję.

Następnie trafiłem do sektora budowlanego, do firmy Erbud. Spotkałem się z zupełnie inną kulturą pracy, a rozpocząłem od bardzo trudnego wyzwania zawodowego. Musiałem zbudować pion procurmentu, który zawsze budzi dużo emocji w firmach. Nie zawsze jest to lubiany obszar. Szczególności w firmach budowlanych budzi kontrowersje. Jednak bardzo miło wspominam tamten okres, jako wyzwania zawodowego. Jedną z moich cech charakteru jest ambicja i chęć osiągania sukcesów. To był czas bardzo ważny w moim życiu, bo te trudności udało się przezwyciężyć. Zbudowaliśmy zalążek fajnego działu. Szybko większość osób zauważyła, że jest to potrzebne w firmie.

Ostatnie trzy lata to praca dla PGNiG Technologie, czyli spółki-córki jednej z największych firm w Polsce, a w swojej branży czołowej w Europie. Miałem możliwość obserwacji dużego „organizmu”. To było kolejne nowe doświadczenie, zmieniłem też firmę prywatną na spółkę skarbu państwa. Pierwszy rok spędziłem tam jako dyrektor zakupu i logistyki. Pokłosie tego, że udało nam się odnieść dobre wyniki, było zaproponowanie mi nowego stanowiska, czyli dyrektora zakładu produkcyjnego, który zatrudniał około trzysta osób. Branża oil and gas w tamtym okresie znajdowała się w kryzysie. Było to więc trudne wyzwanie zawodowe, ale dawało dużo satysfakcji. Teraz kontynuuję swoją ścieżkę zawodową w Rakowie i jestem szczęśliwy, że mogę połączyć pasję z pracą.
http://www.rksrakow.pl/aktualnosci/5662 ... akowa.html


U nas trenerzy dobierani są przeważnie według klucza towarzyskiego (Smyła, Dudek), trenerzy, którzy nie realizują "wizji" stankowo-jaroszewskich nie mają tu czego szukać (Mandrysz, Derbin). A tak wyglądał proces rekrutacji trenera w Rakowie:

To kolejna historia związana z właścicielem Rakowa. To on mnie wynalazł. Nie wiem, w jaki sposób i gdzie, bo prawdę mówiąc ani razu o tym tak do końca nie rozmawialiśmy. Obiecał, że kiedyś mi powie, jak na to wpadł, bo przecież nie byłem żadną znaną trenerską postacią. Na Mazowszu owszem, byłem znany, ale w Polsce nie. No ale gdzieś mnie wynalazł i trafiłem do klubu z dużymi aspiracjami. Rekrutacja była przedziwna. Trudna, bo absolutnie nietypowa jak dla trenera. Kompletnie biznesowa – prezentacja, przygotowanie zagadnień określonych przez właściciela, musiałem je później referować, dyskutowaliśmy na ich temat. Jedno nasze spotkanie w Częstochowie trwało osiem godzin. Była na nim obecna pani psycholog. Biorąc pod uwagę, że w ekstraklasie trenerów zatrudnia się przez telefon w pięć minut, w moim przypadku cały proces rekrutacyjny trwał naprawdę bardzo długo i był przygotowany niesamowicie profesjonalnie.
http://futbolfejs.pl/i-liga/marek-papsz ... ylo-warto/
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2018-01-21, 9:01 pm

django napisał(a):Rekrutacja była przedziwna. Trudna, bo absolutnie nietypowa jak dla trenera. Kompletnie biznesowa – prezentacja, przygotowanie zagadnień określonych przez właściciela, musiałem je później referować, dyskutowaliśmy na ich temat.

U nas taka rekrutacja to science-fiction. No bo kto miałby je przeprowadzać? Prezes -nauczyciel wf? Jeśli już to pytania brzmiałyby? Jak szybko rozpalić grila? Lepsza do smażenia jest podwawelska czy sopocka? Jakie piwo lubi Prezydent Sosnowca? Prawdą jest że klub tworzą określoni ludzie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez django 2018-01-21, 9:18 pm

Trener wybrany w profesjonalnym procesie rekrutacji. Prezes, który zarządzał działami wielkich firm. Właściciel, który od podstaw stworzył jedną z największych w Polsce firm e-commerce. Chciałbym zobaczyć ich reakcję, jak przeczytali o tym, że w ich kierunku jakiś były wuefista bełkota coś o gumofilcach.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak, petromar