I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez pyla 2017-07-02, 9:37 pm

August podbudowałeś mnie - urodziłem się i mieszkałem na Pogoni :-)
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-02, 9:59 pm

GrubyPerez napisał(a):na wschodnio- północnym krańcu Starego Sosnowca, ciut na granicy z Pogonią jest Ul. Kotlarska . na której to ja właśnie doświadczałem życia, choć rodzony na Katarzynie

A nie wiedziałem, że się przy piekarni chował.

pyla napisał(a):August podbudowałeś mnie - urodziłem się i mieszkałem na Pogoni :-)

To nie ja. Takie są fakty. TO Pogoń a nie Milowice jest najstarszą dzielnicą Sosnowca. To tu (a nie pod Przeginią jak twierdzą niektórzy) Król Kazimierz uratował swe Królestwo dając łomot Luksemburczykowi. To tu była domena ziem należących do przewspaniałej Jadwigi Andegaweńskiej jakby nie było mającej w sobie krew nie tylko dynastii D'anjou, Piastów ale i potomkini Kapetyngów. Patrzeć jak Blajpios dowiedzie, że Długosz, który o Pogoni w swej koronice wspominał, odnajdzie jakiś zapis że tu na weekendy z Krakowa przyjeżdżała. Dlatego jest z czego być dumnym. Ja niestety co najwyżej z przypogońskiego przysiółka. Choć i przodki i na Koźlej mieszkali.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez GrubyPerez 2017-07-02, 11:25 pm

August napisał(a):GrubyPerez napisał(a):
na wschodnio- północnym krańcu Starego Sosnowca, ciut na granicy z Pogonią jest Ul. Kotlarska . na której to ja właśnie doświadczałem życia, choć rodzony na Katarzynie

A nie wiedziałem, że się przy piekarni chował.


bramka na ulicy Władysława na murze tejże piekarni mojego jest autorstwa. Ile to piłek na jej dach poleciało i dalej... Nie każdą odzyskać się dało, bo bramy, a jakże drab z karabinem pilnował :lol:

Dobra. Bo to chyba temat o nowym sezonie.
Więc i tu coś skrobnę: obyśmy się wszyscy mylili a Banasik okazał lepszym od Magiery. Oby trafili do nas tacy , co nie tylko potrafią , ale jeszcze im zależy.
Oby Zagłębie odzyskało niedawny całkiem blask...i by nie wypalił się on tak szybko , jak ostatnio.

Oby.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-07-03, 3:16 pm

Szanowny Auguscie - serdeczne dzięki za słowa prawdziwe a ciepłe dla mnie
również - a jako rodowity chłopak z Pogoni który całe swoje życie pogońskie
spędził na ul. Majowej aż do wyjazdu pociągiem z Dworca Sosnowiec Gł. do
Warszawa Głowna i tak pozostało. Bardzo często jestem myślami z Pogonią.
Jeszcze raz Kol. August - serdecznie dziękuję
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-03, 3:33 pm

To skoro już tu taki "Festiwal Pogoński" trwa, to Wam przypomnę, Chłopaki, że dzisiaj odpust na Pogoni! Swoją drogą. hm. nieraz zastanawiałem się. czy bliskość z Patronem parafii nie przechodzi czasem na jakieś cechy charakteru? Pogoń: toż to św. Tomasz Apostoł, rozsądnie dochodzący do wiary! że tak przypomnę Pogoniakom, którzy by zapomnieli (wierzę, że nie ma takich "paskudów"). Przypomnę to także Reszcie Sosnowca - a Reszcie Zagłębia przypomnę lub poinformuję, bo gdzieś za Zawierciem czy Jaworznem czy Olkuszem mogą ludzie tego nie wiedzieć (naprawdę ? ;-) mogą nie wiedzieć?)
No, tak. To jednak, trochę nie podoba mi się - Pogoń, Sosnowiec, całe Zagłębie - to jednak temat na Ekstraklasę Polski :!: a nie drugokategoryjne rozgrywki w Polsce, ;-) co Wy tak tę Pogoń tu do rezerw spychacie, podnosząc sprawę w w wątku o drugiej klasy rozgrywkach?
To jednak do tego tematu wracając, tak sobie przedsezonowo myśląc, dochodzę do wniosku, że bynajmniej nie jest jasna sytuacja "kadrowa" tej ligii, z różnych racji w różnych klubach. W gruncie rzeczy, awans nie będzie chyba trudniejszy niż w poprzednim sezonie.
Tak, wiem. Tu już kibice nie mogą inaczej... Zaraz poleci w takim razie "jazda na awans", że na pewno, że my gramy o to, bo tak bardzo chcą kibice, bo to przecież logiczne, bo historia, bo inaczej Zagłębie nie może, nawet jeżeli oficjalnie nazywać się będzie "Legia Warszawa III sezonowo w Sosnowcu i na stadionie Zagłębia"
Och, jakże bym życzył uczciwej deklaracji o co Zagłębie gra ze strony tych, którzy decydują a nie tych, którzy uczucia mają przy Zagłębiu - i by to była podstawa uczciwej umowy Klubu, piłkarzy na czele z trenerem - z Kibicami!
Prognostyk więc na "I liga sezon 2017/2018"? Na ten sezon - i na parę następnych chyba: zawód.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2017-07-03, 4:33 pm

Tytuł w Sporcie " Smyła myśli o ekstraklasie" :))))))))))))))))))))))))) ale nie znalazłem sił żeby przeczytać.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-03, 5:00 pm

Blajpios napisał(a):To skoro już tu taki "Festiwal Pogoński" trwa

To ja zapytam kolegę czy tak Pogoń w końcu należała do Korony czy do Siewierza. ;-) I czy są jakieś ślady czy nasza Hedwige I-re de Pologne kiedykolwiek była na swoich pogońskich włościach czy też nie.
PS. Odpusty w miastach to przeżytek feudalizmu. ;-)
novack napisał(a):Tytuł w Sporcie " Smyła myśli o ekstraklasie" :))))))))))))))))))))))))) ale nie znalazłem sił żeby przeczytać.

Ale tam nic nie ma. Chyba, że Mirosław myśli o tym, na które mecze bilet kupić. Skoro nie dały w Rozwoju to jakoś trudno mi uwierzyć w eksplozję talentu w Opolu. Co zacz zdecydowało, że wychrzanili co prawda emeryta, ale który dał mi bodajże dwa awanse a wzięli Mirka ? Jakies myślenie a la kresowa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-03, 6:22 pm

novack napisał(a):Tytuł w Sporcie " Smyła myśli o ekstraklasie" :))))))))))))))))))))))))) ale nie znalazłem sił żeby przeczytać.

No, cóż. Na spokojnie myśląc, można się było domyśleć, że to kolejny chwyt dziennikarski, by złapać kogoś "na kliknięcie". Faktycznie, dalej nawet ze dwa razy chyba jest wymieniona ekstraklasa w tym kontekście wzmocnień, którego się można było domyślać. Nawracanie dwukrotne, to znaczy pierwszy raz "mimochodem" wymieniwszy kluby, z których testują młodzieżowców, potem expressis verbis jako wyraźnie wypowiedź M. Smyły mówiącego, że oglądają się w Opolu na decyzje trenerów Ekstraklasy, by móc wypożyczać zawodników — to chyba jakaś forma odpłaty trenerowi ze strony autora tekstu (za to, że manipulacyjnie użył nazwiska trenera w kontekście wypowiedzi, że "myśli o Ekstraklasie").
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez xenon 2017-07-03, 8:06 pm

15 lipiec będzie sie działo
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Luis 2017-07-03, 9:00 pm

xenon napisał(a):15 lipiec będzie sie działo


A co wtedy jest ?
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2017-07-03, 10:16 pm

Luis napisał(a):A co wtedy jest ?


15 lipiec - Dzień z Zagłębiem!
-> http://zaglebie.eu/aktualnosci/3649-15- ... zaglebiem-
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Anakin 2017-07-04, 8:25 am

Blajpios napisał(a):natomiast tyle już lat będąc poza Zagłębiem i gdy zanosi się, że raczej do końca życia tak będzie

Chyba właśnie o to chodzi ze Szanowny Kolega jest może trochę zbyt długo i daleko poza „małą Ojczyzną” ze cały czas uparcie trzyma się jakiegoś filozoficzno-schematyczno-historycznego myślenia tym, co pozostali i żyją w Zagłębiu. Nie rozumiem przy tym ustawicznego „dokopywania” jakby nie rozumiejąc albo nie chcąc zrozumieć, ze cos takiego nie tylko nic nie da ale może tylko przysporzyć krzywdy w postaci większego zniechęcenia. Podałem wcześniej przykłady jako te z których wynika że jednak ktoś coś próbował robić a jednocześnie wskazać że nie tylko sztuką jest zainicjowanie powstania stowarzyszenia ale jego trwała działalność. Nie wiem i nie mam pojęcia jak to działa ale nie sadzę aby tego rodzaju działalność nie wiązała się z kwestiami zarobkowymi bo nie chce mi się Wierzyc że na dłuższą metę ktoś jest w stanie pogodzić życie zawodowe, rodzinne i stowarzyszeniowe. A jeśli mam racje to niestety stowarzyszeniem nie mogłaby w naszych realiach zajmowac się osoba spoza układu klubowego, miejskiego itd. Kolega Blajpios jakby nie chce tego dostrzec a zarazem wbija cały czas w strone kibiców szpile. Wobec tego ja tez pozwolę sobie na małą szpileczkę i spytam, a dlaczegóż to kolega wybrał taką a nie inną ścieżkę która Go wyprowadziła poza region ? Czy rzeczywiście były to kwestie tak mocno losowe ? jeśli tak to od razu przepraszam. Jeśli nie, to pytam, dlaczego nie w Zagłębiu ? Regionie , który tak mocno potrzebuje ludzi mądrych, światłych, pracowitych, wykształconych ? A tymczasem kolega pisze, że już do końca życia będzie żył poza ? Przepraszam, ale nie sztuką jest wyemigrować i oceniać. Sztuką jest tu żyć, pracować, działać, wychowywać dzieci, chodzić na Zagłębie. Na tyle na ile pozwala mi świadomość to mogę stwierdzić że nie tylko komuna ale i niemal każdy okres dotykał w sposób szczególny nasz region. A te ponad 40 lat „specyficznej” komuny w Zagłębiu będziemy odchorowywać przez kolejne 140 lat. A jak jest widać to ni mnie ni więcej po naszym klubie. Może więc to wlasnie Kolega nada swoja niewątpliwą charyzma impuls do reaktywowania/stworzenia i działania jakiegoś stowarzyszenia. Może my wszyscy czekamy na jakiegos charyzmatycznego przywódcę który by nas poprowadził ? Dlatego serdecznie zachęcam Szanownego kolegę Blajpiosa – mniej krytyki, więcej konstruktywnego działania zwłaszcza że dostrzegam z niepokojem i przykrością coraz bardziej agresywne obijanie naszego kolegi choc tu przyznam, powodów mogę nie znać.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez patrios91 2017-07-05, 11:45 am

Marcin Kaczmarek, ku zaskoczeniu wszystkich, zostaje zwolniony z Wisły Płock. Pytanie: Który pierwszoligowy klub zatrudni tak łakomy kąsek. Mocne strony? Taktyka taktyka taktyka oraz wyciskanie maksimum z piłkarzy, nawet przeciętnych.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Anakin 2017-07-05, 12:00 pm

patrios91 napisał(a):Marcin Kaczmarek, ku zaskoczeniu wszystkich, zostaje zwolniony z Wisły Płock. Pytanie: Który pierwszoligowy klub zatrudni tak łakomy kąsek. Mocne strony? Taktyka taktyka taktyka oraz wyciskanie maksimum z piłkarzy, nawet przeciętnych.

Niezły trener. Dobra robota nie tylko w Płocku ale i wcześniej w Grudziądzu. Jego odejście to zaskoczenie bo zrobił po awansie całkiem przyzwoity wynik. Ale u nas na tę chwile nikt nie przejdzie. Choćby zgłosił się Ferguson i powiedział, że zrobi to za darmo bo mu się na emeryturze nudzi. Banasik jest za mocno przyspawany do tabliczki z napisem Sosnowiec.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez patrios91 2017-07-05, 3:43 pm

Anakin napisał(a):
patrios91 napisał(a):Marcin Kaczmarek, ku zaskoczeniu wszystkich, zostaje zwolniony z Wisły Płock. Pytanie: Który pierwszoligowy klub zatrudni tak łakomy kąsek. Mocne strony? Taktyka taktyka taktyka oraz wyciskanie maksimum z piłkarzy, nawet przeciętnych.

Niezły trener. Dobra robota nie tylko w Płocku ale i wcześniej w Grudziądzu. Jego odejście to zaskoczenie bo zrobił po awansie całkiem przyzwoity wynik. Ale u nas na tę chwile nikt nie przejdzie. Choćby zgłosił się Ferguson i powiedział, że zrobi to za darmo bo mu się na emeryturze nudzi. Banasik jest za mocno przyspawany do tabliczki z napisem Sosnowiec.

To jeden z najlepszych, utalentowanych i wolnych trenerów na polskim rynku. Dziennikarstwo sportowe po dzisiejszym rozwiązaniu umowy w szoku. Hajto mianował go nawet następcą Dorny w U-21. Obawiam się,że w tej kwestii Michniewicz już dogadany. Wyrobił sobie markę,ale nigdy nie żądał mega pieniędzy. Gdybym był na miejscu Jaroszewskiego i miał jakąś możliwość zerwania kontraktu z Banasikiem, bez większych kosztów,podjąłbym pełne ryzyko. Już i tak nic nikogo nie zaskoczy, jeśli chodzi o Sosnowiec. W środowisku dziennikarsko-sportowym jesteśmy pośmiewiskiem. Pytanie czy Jaroszewski ma cokolwiek do powiedzenia czy jednak o wszystkim decyduje Legia?

PS Oczywiście wszystko pod warunkiem możliwości finansowych Zagłębia i chęci samego Kaczmarka. Wtedy o awans i rozwój drużyny bym się nie martwił.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników