I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez RUDI 2017-11-19, 2:01 pm

Blajpios napisał(a):że Ojrzyński, Smyła, Banasik, to skrajnie denni trenerzy są,

Bo są ,oczywiście po odejściu z Zagłębia (bezpośrednio) pokazali swój kunszt trenerski i dalej trenują w klubach do których przeszli (bezpośrednio) po odejściu z Zagłębia ?
Ps pewnie wszystkim trzem Zagłębie na siłę narzucało piłkarzy i oni nie mieli nic do "gadania" ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-11-19, 2:04 pm

Górnik Łęczna - Odra Opole 0:3 (0:2)

Ostatnie 4 mecze Górnika to 4 porażki. Nie wygrać z nimi w piątek na Ludowym w ostatnim meczu przed przerwą zimową będzie grzechem :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-19, 2:37 pm

Adam1906 napisał(a):Górnik Łęczna - Odra Opole 0:3 (0:2)

Ostatnie 4 mecze Górnika to 4 porażki. Nie wygrać z nimi w piątek na Ludowym w ostatnim meczu przed przerwą zimową będzie grzechem :twisted:

Ha, albo ;-) czynem miłosierdzia? Oczywiście, choć to będzie dobiciem sympatycznego klubu - ale przecież podobnie kiedyś dobijali Zagłębie aż tak, że musiało Wł. Grotyńskiego z "kicia wyciągać": to logika wskazuje, że należy domagać się tego zwycięstwa i tego kibice oczekują, to normalne. Tyle, że wciąż sytuacja jest na tyle niejasna, że można obawiać się, czy też: należy brać na poważnie i na serio, że rozgrywki na boisku, to tylko część rozgrywek jest i nawet nie jakieś zrozumiałe ludzkie uczucie wobec przegrywających z kretesem, lecz inne czynniki "z układów, układanek i kombinacji wzięte" mogą mieć tu znaczny wpływ. NIestety.
Kolegom odpowiadającym mi oczywiście dziękuję i pozdrawiam - ale też proponowałbym trochę dystansu i trzymanie się argumentu, o którym mowa a nie skakanie po perspektywach byle nie musieć zastanowić się, czy aby słusznie coś jest "tutejszym dogmatem". Choć wiem, że niektórzy są w stanie z jednej strony, by udowodnić, że np. D. Banasik dennym trenerem był, wypomnieć, że to on usunął jednych zawodników, którzy bynajmniej nie brylują gdzie indziej, następnie sprowadzał zawodników, z których ułożył sobie koncepcję zespołu, czyli miał wpływ — więc to najlepszy dowód, że denny był - i to samo właśnie będą głosić i żadnego wkładu D. Banasika w ten zespół nie uznają, nawet gdyby w końcu się dograli ci, których tu widział i awansowali wyżej. Cóż, łaska kibica itd itp. Przypominam, że A. Derbin też po odejściu z Zagłębia oszałamiających sukcesów nie miał a L. Ojrzyński jednak tu czy tam będąc po Zagłębiu wzmacniał sobie markę przez prowadzenie drużyn, które doceniano, jakkolwiek w życiu trenera bywają zwolnienia, jednak nie zabijające marki w normalnych układach, jaką trener posiada; przykładem tu może być choćby C. Ancellotti, któremu też zdarzyło się zwolnienie - nie wykręcajmy więc kota ogonem. Dyskurs był: może niekoniecznie denni są ci, którzy za takich dogmatycznie zostali uznani. To nawet nie znaczy twierdzenia, że są świetni, tylko po prostu, jednak może coś potrafią, coś się w dodatku rozwiną, niekoniecznie należy ich tak "na amen spuszczać do utopienia". Kropka. Tyle. Ewentualnie jeszcze: może naprawdę być przydatny taki dystans, dopuszczenie, że coś może być pośredniego, niekoniecznie za zawiedzenie niejasnych oczekiwań kibica zbudowanych na marzeniach kochającego kibicowskiego serca. No ale cóż - to można podpowiadać, trudno zbytnio się domagać, to są prawa kibicowskiej miłości. Pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-19, 3:24 pm

Blajpios napisał(a):Kolegom odpowiadającym mi oczywiście dziękuję i pozdrawiam - ale też proponowałbym trochę dystansu i trzymanie się argumentu, o którym mowa a nie skakanie po perspektywach byle nie musieć zastanowić się, czy aby słusznie coś jest "tutejszym dogmatem". Choć wiem, że niektórzy są w stanie z jednej strony, by udowodnić, że np. D. Banasik dennym trenerem był, wypomnieć, że to on usunął jednych zawodników, którzy bynajmniej nie brylują gdzie indziej, następnie sprowadzał zawodników, z których ułożył sobie koncepcję zespołu, czyli miał wpływ — więc to najlepszy dowód, że denny był - i to samo właśnie będą głosić i żadnego wkładu D. Banasika w ten zespół nie uznają, nawet gdyby w końcu się dograli ci, których tu widział i awansowali wyżej. Cóż, łaska kibica

Blajpios napisał(a): Dyskurs był: może niekoniecznie denni są ci, którzy za takich dogmatycznie zostali uznani.

W przypadku Ojrzyńskiego można mówić w pewnym sensie o jakimś swego rodzaju fenomenie tego gościa, który w życiu trenerskim na szczeblu centralnym osiągnął jeden jedyny sukces awansując kilkanaście lat temu z ŁKS Łomża do ówczesnej drugiej ligi. Trochę dobrej roboty w Rakowie i tyle. U nas zrobił chyba jeszcze większy rozpiździaj kadrowy od Banasika po czym pitnął do Kielc jeszcze przed końcem samego sezonu. W mojej ocenie taka postawa jest wysoce nieprofesjonalna. I dyskwalifikuje takiego człowieka. I mam nadzieję, że do Sosnowca więcej nie trafi. Zresztą nasz Prezes opowiadał osobiście, że Ojrzyński jest bardzo drogi m.in. ze względu na warunek angażu dość sporej grupy swoich ludzi do sztabu trenerskiego. Poza tym, zostawiał spaloną ziemię zarówno w Kielcach jak i w Bielsku a zwłaszcza w Zabrzu gdzie - jak mi mówili znajomi z Zabrza, zostawił naprawdę spaloną ziemię w postaci skłóconej drużyny i konfliktu z Sobolewskim. No i uważa się go tam do dzisiaj za głównego architekta spadku z ekstraklasy.
Jeśli zaś chodzi o Smyłę pozwolę sobie zacytować wypowiedź kolegi Django sprzed kilku dni (pozdrawiam):

django napisał(a):
August napisał(a):Patrz na tabelę - Mirosław (póki co) na czele


Pytanie ile w tym zasługi Mirosława? Odra w dwa sezony zrobiła dwa awanse bez bytomskiego Murinio, więc może to kwestia zarządzania klubem, atmosfery i zdrowego podejścia. Kolejna kwestia jest taka, że Odra w przeciwieństwie do II-ligowego wtedy Zagłębia jest teraz idealnym klubem do uskuteczniania słynnego niskiego pressingu i gry z kontry.

I również przypomnę swoją odpowiedź, że aktualne wyniki oczywiście i tak idą na konto Mirosława.
No, a co do Banasika, sam fakt jak drużyna po jego odejściu zaczęła - z czasem oczywiście - grać taktycznie po jego odejściu i osiągać lepsze rezultaty jest samo w sobie symptomatyczne i w mojej ocenie nie ulega wątpliwości, że z Banasikiem nie zaczęła by grać lepiej. No i nie ulega wątpliwości, że stworzona przez Dariusza drużyna nadal wymaga bardzo poważnych korekt personalnych w defensywie , pomocy (brak lidera) i poprawy jakosci gry (skuteczność) w ofensywie.
Ostatnio edytowano 2017-11-19, 4:28 pm przez August, łącznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-11-19, 4:27 pm

Patrzmy na siebie 29 pkt to (po "fascynującym poczatku rundy") naprawde daje Nam niezly grunt by wiosna zaatakowac . 29 pkt tak wiec w piątek TYLKO ZWYCIĘSTWO. Odra idzie jak My w pierwszym sezonie a na koniec typuje Miedz (w koncu) i ........poczekajmy

Pisalem wczoraj z moim bardzo dobrym kolegą i powtorze to teraz tutaj COS TAK CZUJĘ ZE DUZA CZĘŚĆ WIOSNY SPEDZE W SAMOLOCIE
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-19, 4:54 pm

No, cóż. jak kogoś nie lubimy, to nie lubimy - słynne "stop kapela, bo szwagra biją / a teraz kapela grać, zagłuszać, bo szwagier bije" - i nic się na to nie poradzi. Jak to powiedział "znużony poprzednim wieczorem" dyrektor, któremu nie chciało się prowadzić rozmów kwalifikacyjnych z tak wieloma kandydatami, więc wziął połowę podań z cv i bez zaglądania wrzucił do kosza wyjaśniając zdziwionej sekretarce: "przecież chyba nie chcemy zatrudniać tych, co mają pecha"? Nie lubimy, więc wiadomo, że nic gość nie prezentuje, bo wszystko, to zrobili "wszyscy inni", poprzednicy, otoczenie, sprzątaczka - no i jak nie lubimy, to wiadomo, że gość wcześniej przygotowując grunt do tego, co jest, absolutnie nic nie zrobił dobrego, bo przecież to tylko zrobił ten, co teraz robi a na dowód tego, co trzeba, to przecież słynny z prawdomówności Prezes Zagłębia jest najlepszym przykładem. OK! Faktycznie lepiej już nie wracać do tematu.
Myślę, że przerwa zimowa teraz będzie w sytuacji jednej wielkiej niewiadomej, łącznie z pomysłami "układaczy rzeczywistości" w PZPN-ie, którzy mogą też dołożyć swoją cegiełkę, znowu "z marszu" zmieniając reguły na przyszły rok, dodając sobie np. do I ligi (zwanej ekstraklasą) jakieś zespoły. Sądzę, że nawet gdyby Zagłębie przegrało z Łęczną - choć raczej liczę na wygraną - to i tak zima będzie w takich warunkach, że spokojnie będzie mógł być rozważany scenariusz z walką o awans. Kontekst przekształceń własnościowych - też nie wiadomo, czy przed startem ligi na wiosnę się wyjaśni - a cóż dopiero mówić o warunkach, na jakich może być przeprowadzana ta operacja, jeżeli chodzi np. o faktyczne koszta, jakie przyjdzie ponieść i o zyski, jakie mogą odnieść ludzie Sosnowca (w znaczeniu nie grupki urzędniczej itp). Tak, czy siak, można obawiać się, że kwestia centrum zarządzającego Zagłębia z prawdziwego zdarzenia mającego wizję rozwojową wieloletnią: chyba może zapaść w sen zimowy nawet wieloletni - choć i to nie jest pewne, może się zdarzyć zaskoczenie. Tak więc - szykując się do zimy, w gruncie rzeczy trzeba nie za bardzo dawać się podpalać nadziejom, ale też nie "lać wszystko kwasem i wieszczeniem klęski". Dla mnie naprawdę - najbliższa przyszłość, to wielka niewiadoma.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-19, 6:00 pm

Blajpios napisał(a):o, cóż. jak kogoś nie lubimy, to nie lubimy - słynne "stop kapela, bo szwagra biją / a teraz kapela grać, zagłuszać, bo szwagier bije" - i nic się na to nie poradzi. Jak to powiedział "znużony poprzednim wieczorem" dyrektor, któremu nie chciało się prowadzić rozmów kwalifikacyjnych z tak wieloma kandydatami, więc wziął połowę podań z cv i bez zaglądania wrzucił do kosza wyjaśniając zdziwionej sekretarce: "przecież chyba nie chcemy zatrudniać tych, co mają pecha"? Nie lubimy, więc wiadomo, że nic gość nie prezentuje, bo wszystko, to zrobili "wszyscy inni", poprzednicy, otoczenie, sprzątaczka - no i jak nie lubimy, to wiadomo, że gość wcześniej przygotowując grunt do tego, co jest, absolutnie nic nie zrobił dobrego, bo przecież to tylko zrobił ten, co teraz robi a na dowód tego, co trzeba, to przecież słynny z prawdomówności Prezes Zagłębia jest najlepszym przykładem.

Oj, muszę niestety Szanownemu Koledze wytknąć swego rodzaju manipulację. Kolega bowiem za główny wyznacznik w swej wypowiedzi wskazuje rzekomą antypatię do wskazanych trenerów. Co absolutnie prawdą nie jest bowiem ani tych osób nie poznałem, nie rozmawiałem i w związku z tym nie wiem jakimi są ludźmi. Ja patrzę na nich poprzez pryzmat ich pracy w Zagłębiu. Co najwyżej mogę wspomnieć raz jeszcze o fajnym zachowaniu Banasika po zwolnieniu jak również o tym, że i Smyła co najmniej kilkakrotnie ciepło wypowiadał się o Zagłębiu mimo, iż został zwolniony już po pierwszym meczu na wiosnę. Natomiast odnosząc się do kwestii wypowiedzi Prezesa to musze sprecyzować, że co do Ojrzyńskiego potwierdził akurat to, co wcześniej zasłyszałem od osoby blisko związanej z zabrskim klubem.
Natomiast wracając do meritum tematu. Szkoda, że Opole wygrało. Liczyłem, że mimo wszystko nie wywiezie kompletu punktów z Łęcznej. Teraz przychodzi czekać na wynik meczu w Legnicy. Najlepszy rozwiązaniem dla nas byłby podział punktów. Najgorszym - wygrana Miedzi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-11-19, 7:07 pm

Piszesz i masz , przynajmniej do przerwy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-11-19, 7:26 pm

Już ostatni raz, bo i tak nie sądziłem, że jeszcze zdecyduję się coś dopisywać. Przypomnę, co napisałem jasno: główną tezą, jaką wielokroć a dzisiaj dwa razy było: "może jednak nie są tacy denni? i "lepiej może jednak trochę więcej dystansu zachować, dopuszczając, choć to trudne u zawiedzionego kibica, że nie jest tak, że jest albo strasznie czarne albo białe, może być jeszcze pośrednie, właśnie to, że nie są skrajnie denni". Niestety - podejrzenie, że jakąś przyczyną może być właśnie to kibicowskie nastawienia (choćby w postaci "nielubienia", "stop kapela - grać kapela" narzuca się samo wręcz z siłą spadającego z paru kilometrów samolotu, bo chcąc jakoś racjonalnie wytłumaczać dlaczego tak trudno komuś przyjąć tezę jak najbardziej rozsądkową, którą przytoczyłem na początku - człowiek jest w takiego rodzaju zrozumienie sytuacji prowadzony. Powtarzam, teza główna brzmiała tylko tak minimalistycznie, bez twierdzenia że są świetni a nawet bez zaprzeczania z uporem, bo MOŻE i denni są. Może nawet jeszcze bardziej to pewne, jeżeli wziąć pod uwagę sam okres pracy w Zagłębiu - przecież to Koledzy na żywo widzieli co najmniej co parę tygodni efekty tej pracy a ja nie, nie chcę się uprzeć, że na pewno denni nie są. Ale - MOŻE jednak i denni nie są - a różne sukcesy, jakie osiągają, to może i w nich jakieś uzasadnienie mają a nie w tym, że ktoś za nich, ktoś przed nimi, ktoś obok i tylko oni nie. Jako że i podobnie - nie tylko w nich była przyczyna, że tak źle w Zagłębiu było za ich kadencji, czy to też niemożliwe? Może jednak zdroworozsądkowo będzie zdrowiej. KROPKA.
Natomiast fakt, że Kol. August podkreślał np. pozytywne zachowanie - naprawdę budujący jest i to już też zauważałem w odpowiedzi na tamten wpis a nawet dopiszę: ucieszył mnie tamten wpis wtedy i to nie tylko dlatego, że z niego dowiedziałem się, że w dodatku ta historia zwolnienia D. Banasika była w taki dość niesmaczny sposób przeprowadzona. Owszem, wiedziałem, że tak się wypowiadał i jakiś tam pozytyw to u mnie wzbudziło - ale nie wiedziałem że to była odpowiedź z klasą na zwolnienie raczej "takie bez klasy". Wypowiedzi M. Smyły po zwolnieniu też wielokroć pozytywne o Zagłębiu też warte zauważenia, nawet jeżeli coś jest w tym, że ponoć i tak wcześniej byli w relacjach koleżeńskich z M. Jaroszewskim, więc i po trenowaniu pozostali. Wszakże faktycznie, podkreślanie tego, jakie czyni nie raz Kol. August, jak najbardziej sympatyczne i godne zauważenia jest.
Wracając wszakże do całości kwestii tu poruszanej, czyli tej rzeczywistości drugorzędnej w polskiej piłce, bo to ta klasa rozgrywkowa: to jednak wydaje mi się, że przez te parę miesięcy nawet grozi nam tu dyskusja taka właśnie nie do końca określona, jak to pisałem w poprzednim wpisie. Choć oczywiście, bardzo chciałbym, by stało się inaczej, by Zagłębie zdobyło takiego nabywcę, co do którego będzie można być spokojnym, że następuje przełomowa przemiana, faktycznie umiejscawia się w Sosnowcu wiarygodnie centrum decyzyjne i zarządzania klubem z wizją wieloletniego planu rozwoju i z podejściem właściwym do sprawy realizacji planu. Cała ta liga, moim zdaniem - w takim wypadku wiele by też zyskała.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-11-19, 7:39 pm

Przestańcie z tym Smyla .W Opolu jada na fali awansów jak My w pierwszym sezonie . Co wart byl Mirosław pokazane bylo w Rozwoju . Plynie na fali teraz i tyle . Ja sie ciesze ze nie ma Banasika , choc go bronilem ale ponosi odpowiedzialność za brak awansu i taki a nie inny start w ten sezon . Raduje sie ze jest Darek Dudek ale i tak papierkiem lakmusowym dla wszystkich będzie zima . Nią wygrywa sie lige i udanie startuje w nowy sezon (patrz , niestety Gornik . Zaczal serię pod koniec rundy i kontynowuje jesienią ) Mam nadzieję ze trener Dudek pamieta wspolprace z Broszem
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-19, 8:07 pm

Dobry dla nas wynik w Legnicy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Tomcjo 2017-11-19, 8:21 pm

Mamy sześć punktów straty do drugiego miejsca . To trochę duzo i w ostatnim meczu tego roku z najsłabsza drużyna ligi nie możemy sobie pozwolić na jakies straty punktów . Choćby w ostatniej minucie ale trzeba strzelić zwycięskiego gola a cos czuje ze nie bedzie to mecz lekki łatwy i przyjemny . Licze ze chłopaki sa tego świadomi ze walka musi byc przez 100 minut na 100%. W zeszłym sezonie jak trzeba było wygrać to było człapanie po boisku . A jak bedzie w piątek ?
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-11-19, 9:06 pm

Tomcjo napisał(a):Mamy sześć punktów straty do drugiego miejsca . To trochę duzo

Niestety brakuje nam przynajmniej paru punktów aby w tej chwili mówić o jakiejkolwiek choć w miarę dobrej pozycji startowej na wiosnę. Aż żal pomyśleć, że zdobylibyśmy cokolwiek więcej w meczach z Grudziądzem (w Sosnowcu), Rakowem, Odrą, Chojnicami, Wigrami czy choćby ostatnio z Tychami. Choćby 3-4 pkt więcej a bylibyśmy w czołówce. Z drugiej strony po meczu zwłaszcza z Wigrami bałem się, ze będzie heroiczna walka o utrzymanie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-11-20, 6:38 am

Tomcjo i August zgadza sie strata jest .ale i tak nie jest zle . Ja dzielę tą runde na dwa etapy (zrobil to poniekad August) do meczu z Wigrami i po meczu z nimi, a tu tabela nie kłamie .Nie wolno mi napisac i oceniac tak do konca bo zostal jeszcze jeden mecz 3 pkt bardzo wazne bo strata w tym meczu zamaze wszystko
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Lars 2017-11-20, 8:56 am

Jak do tej pory nie ma zespołu w tej lidze, który okazałby się od Nas lepszy w dwumeczu - mecz i rewanż. Mam nadzieje, że tak pozostanie już do końca :)
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników