I LIGA - SEZON 2017/2018

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-19, 5:07 pm

Ja p***le. Wy coś bierzecie, że nie zrozumieliście sensu mojego wpisu??? Tu nie chodzi o kibiców takich jak Sławek, który mieszka za granicą, czy np. Tadeusz i inni, zamieszkujących dziesiątki, ba, setki kilometrów od Sosnowca! Januszami nazywam ludzi, których znam osobiście, mieszkajacych tutaj! Mam sąsiadów, którzy w przypadku transmisji meczu Zagłębia w tiwi NIE PÓJDĄ na Ludowy, tłumacząc to właśnie transmisją na Polsacie!

Paniali?
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez slawekchicago 2017-07-19, 5:09 pm

Adas po co nerwy , ja zartowalem a dobrze wiesz ze na temat przez Ciebie poruszony mam TAKIE SAMO ZDANIE Ja juz sprawdzilem terminarz na spokojnie takze bede na Wigrach i na rUCHU
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-19, 5:57 pm

Adam1906 napisał(a):Ja p***le. Wy coś bierzecie, że nie zrozumieliście sensu mojego wpisu??? Tu nie chodzi o kibiców takich jak Sławek, który mieszka za granicą, czy np. Tadeusz i inni, zamieszkujących dziesiątki, ba, setki kilometrów od Sosnowca! Januszami nazywam ludzi, których znam osobiście, mieszkajacych tutaj! Mam sąsiadów, którzy w przypadku transmisji meczu Zagłębia w tiwi NIE PÓJDĄ na Ludowy, tłumacząc to właśnie transmisją na Polsacie!

Paniali?

Jak więc widać, nie pomyliłem się w mojej interpretacji do kogo Kolega kieruje te swoje wypowiedzi. Nie do końca jestem jednak pewien - co do ostatniego pytania. Chodzi o to, by podkreślić, że działają jeszcze skutki rozbiorów i konsekwencje caratu a Polska się nie liczy - czy że sowieci skuteczni byli i są w swoim opanowaniui mentalności tak dalece,że tu, "pośród tych fanów" to ta mentalność długo jeszcze będzie panować?
No i jednego, ze smutkiem, nie bardzo jestem w stanie zrozumieć. Dlaczego Kol. Adam1906 w d**ie ma rozwój Zagłębia, byle tylko zagorzali w nie za dużej grupie, ale dobrze się czuli?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-19, 7:48 pm

Blajpios napisał(a):w d**ie

Nie no wstrząśnięty jestem. Nie poznaję kolegi. Ależ emocjonalne podejście. Mocno Cię Blajpiosie ruszyło.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-19, 8:16 pm

Blajpios napisał(a):Dlaczego Kol. Adam1906 w d**ie ma rozwój Zagłębia, byle tylko zagorzali w nie za dużej grupie, ale dobrze się czuli?

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2017-07-19, 8:18 pm

Kolego szanowny Blajpiosie, wszak "kanikuła" ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-19, 8:19 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):w d**ie

Nie no wstrząśnięty jestem. Nie poznaję kolegi. Ależ emocjonalne podejście. Mocno Cię Blajpiosie ruszyło.
Raczej odwrotnie - nie ma czego chwalić. To nie tyle, że emocje, tylko użycie emocji - chciałem wyrazić takim językiem, żeby trafiał do odbiorcy, nie o mnie chodziło. Czyli trzeba było: języka emocjonalnego i dosadnego. No, ale nie dałem rady! ;-) żeby chociaż bez gwiazdek było... A tu... wyszło, jak wyszło. Ja nawet byłem gotów uwierzyć, że de facto jest to zrzumiałe dla wielu tu udzielających się, że muszą być "te dwa płuca" na trybunach - tylko faktycznie wypowiadają się po prostu "w swoim gronie", w którym faktycznie trochę inna może być komunikacja, niż na zewnątrz. Ja samemu używam "podszczypliwie" choćby określenia "Janusz", jak na przykład gdzieś dołączy się do rozmowy jakiś "abstrakt", który dla doraźnych efektów, próbuje pokazać, jaki to on kibic. Tyle, że gdy zobaczyłem, że wyglądają niektóre wejścia na zawierające jakąś pogardę dla "Januszy" (to może być mylne wrażenie, ale są podstawy) - i w dodatku były po prostu agresywne, wulgarne w emocjach bezpośrednie ataki, to doszedłem do wniosku, że naprawdę jeszcze trzeba o tym pisać, mówić, bo jednak wychodzi na to, że niektórzy ludzie, czy niektóre środowiska naprawdę wciąż są przekonane, że tylko skrajny fanatyzm daje podstawy do uważania za kibica i tylko tacy powinni być na stadionie; niektórzy wręcz do tego dodają: i robić co chcą, nawet wykazywać się wandalizmem. Reszta - to co najwyżej jako pariasi mogą być. Przy takim podejściu, gdy ono panuje - przecież żadnych szans na rozwój Klubu. No i jak to wyrazić, bo zależy mi, by nie obrazić tych ludzi, tylko sprowokować "przeskoczenie tego progu", który w dużej mierze też w emocjach tkwi? Tylko zdaniami wielokrotnie złożonymi?
No, ale w dosadności jakoś ja tego progu tu nie umiałem przeskoczyć?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-19, 8:20 pm

Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):Dlaczego Kol. Adam1906 w d**ie ma rozwój Zagłębia, byle tylko zagorzali w nie za dużej grupie, ale dobrze się czuli?

Obrazek

Nie przesadzasz?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Blajpios 2017-07-19, 8:30 pm

August napisał(a):
Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):Dlaczego Kol. Adam1906 w d**ie ma rozwój Zagłębia, byle tylko zagorzali w nie za dużej grupie, ale dobrze się czuli?

Obrazek

Nie przesadzasz?

Nie. Kol. Adam 1906 jest święcie przekonany, że go nie rozumiem - a ja, że on nie rozumie mnie. Z tym że ja wiedziałem, co piszę - i dlatego Kol. Adam1906 odpowiada i go rozumiem, że w taki sposób swoją reakcję wyraził. Nawet gotów byłbym przeprosić, bo świadomie uderzałem w ten aspekt - i wiedziałem, że go zaboli. Przecież ten człowiek naprawdę kocha Zagłębie. To napisać mu - nawet ;-) z gwiazdkami - to co napisałem: to bardzo bolesne i mogło być potężnym wzburzeniem. Ja nawet dziękuję Kol. Adam'owi 1906, bo - moim zdaniem - to on się wstrzymał mocno. Za to, co napisałem, uderzające go prosto w JEGO ZAGŁĘBIE - nie zdziwiłbym się, gdyby ten czas na szukanie obrazka z tym słowem: napisał je bezpośrednio i dodając kilka podobnych. A jednak się powstrzymał. Tym bardziej - że «teoretycznie» to chyba nawet i ogólną ideę też Kol. Adam1906 akceptuje, tylko pewnie z myślą "ale, co ja, co my - to może robić Klub, o to ma zabiegać Klub. Tu - jest zaś podobny w opinii do tego, co niedawno pisali Koledzy, gdy robiłem porównania, jak na tle czołówki polskiej wygląda organizacja Zagłębia - i jak wypada strona kibicowska. Oczywiście, że nie ultrasi mają organizować "pikników" - ale czy już szanują? czy bliżej im do pogardzania piknikami? I w tym sensie, póki tego się nie przeskoczy: że ani pikniki nie będą szanować ultrasów, którzy nie są faktycznymi chuliganami - a ultrasi nie będą szanować pikników: dopóty jedni i drudzy "mają w d**pie rozwój Zagłębia". O to mi tylko chodzi - ale naprawdę, za powstrzymanie się od wiązanki: szacun.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez Adam1906 2017-07-26, 2:25 pm

Katowicki Sport wersja papierowa nr 172 (środa), wywiad z naszym Mourinho:

Generalnie planujemy grać dwójką z przodu. Wszystko zależy jednak od taktyki przyjętej na dany mecz oraz aktualnej dyspozycji zawodników. Jeżeli się okaże, że mamy dwóch bardzo dobrych egzekutorów, to zrobię wszystko, żeby grali obok siebie (...)

Klub poszedł nieco inną drogą niż wcześniej - zaufał bardziej trenerom niż piłkarzom. Teraz budujemy zespół z charakterem, z młodych i głodnych sukcesu zawodników, którzy chcą za rok grać w ekstraklasie...


Pożyjemy zobaczymy. Ale jestem mile zaskoczony tym zdaniem o graniu dwoma napastnikami. I oby tak było... ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez novack 2017-07-26, 3:37 pm

Czy próbował ktoś kupić karnet na krytą, w nowym sklepie przy 3 Maja?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez August 2017-07-26, 3:51 pm

novack napisał(a):Czy próbował ktoś kupić karnet na krytą, w nowym sklepie przy 3 Maja?

A można tam też nową kartę wyrobić czy tylko w POK?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez patrios91 2017-07-26, 5:33 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):Czy próbował ktoś kupić karnet na krytą, w nowym sklepie przy 3 Maja?

A można tam też nową kartę wyrobić czy tylko w POK?

Podbijam.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez jondek 2017-07-26, 5:39 pm

Czy można wyrobić nową kartę przy 3 Maja i kupić karnet na krytą ze zniżką dla seniorów czy tylko w POK? ;-)
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: I LIGA - SEZON 2017/2018

Postprzez patrios91 2017-07-28, 9:16 am

PIERWSZA LIGA: Najlepsze letnie transfery z zagranicy, czyli szukamy gwiazd

Nieprawdopodobny ruch w interesie tego lata w pierwszej lidze. Pojawiły się też nowe twarze z zagranicy, które – mamy nadzieję – nie okażą się szrotem tylko realnym wzmocnieniem. A kilka z nich może nawet gwiazdami. Oto nasze TOP 10 nowych zagranicznych piłkarzy na zapleczu ekstraklasy na start sezonu 2017/18. Uznajmy, że to TOP kandydatów na gwiazdy:

1. Alexandre Cristovao (Zagłębie Sosnowiec)
24-letni reprezentant Angoli (ma również paszport holenderski), uczestnik Pucharu Narodów Afryki, w ubiegłym sezonie występował w ekstraklasie Serbii. W Zagłębiu długo tego lata trwał casting na napastnika i kiedy zdecydowano się na podpisanie z tym zawodnikiem kontraktu, wynikły nowe trudności. Koniec końców jednak się udało.
– Jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to po tym, co pokazał w meczach kontrolnych i na treningach, jestem przekonany, że będzie sporym wzmocnieniem. Dynamiczny, ruchliwy, może grać jako typowa dziewiątka, może w wariancie z dwoma atakującymi, a także na skrzydle. Do tego świetnie gra głową – charakteryzuje piłkarza trener Dariusz Banasik. – Natomiast wiadomo, jak to jest z piłkarzami z tej części świata, z ich mentalnością. Dlatego w jego przypadku absolutnie nie możemy sobie teraz pozwolić na zaniedbanie żadnej kwestii – dodaje.
No właśnie, Terence Makengo pół roku temu też typowany był na gwiazdę (również przez nas), skończyło się transferowym niewypałem. W Sosnowcu liczą jednak, że tym razem błędu nie powtórzyli i zakontraktowali zawodnika w stu procentach gotowego do gry.

2. Santiago Villafane (Ruch Chorzów)

Piłkarskie CV ma takie, że ho, ho. No i jeszcze triumf w Copa Libertadores. Dawno, bo 10 lat temu, ale ma. Do tego grę u boku Riquelme, Palacio, Palermo… Co poszło nie tak, że dziś facet wylądował w polskiej pierwszej lidze, w dodatku w klubie, który ma notoryczne problemy ze wszystkim? Nie wiemy, ale najwyraźniej coś bardzo poważnego.
Niemniej ten 29-letni boczny obrońca w piłkę z pewnością grać potrafi, skoro zaczynał w Boca Juniors, był też w Realu Madryt Castilla, a potem zwiedził Danię (Midtjylland), Grecję, Chorwację i Bułgarię.
W Chorzowie dużo sobie po nim obiecują, a my – szczerze mówiąc – też. Na zapleczu ekstraklasy Argentyńczyka z takim CV jeszcze nie było. Z zaciekawieniem będziemy obserwować, czy coś z siebie jeszcze jest w stanie wykrzesać, czy przyjechał do Polski tylko na wakacje. Jeśli to drugie, to raczej polecalibyśmy okolice Bałtyku, a nie Śląsk. Liczymy więc, że mimo wszystko przyjechał grać w piłkę.

3. Jose Embalo (Raków Częstochowa)
– Podobno to poważny kandydat na gwiazdę? – zapytaliśmy trenera Rakowa Marka Papszuna.
– CV ma bardzo ciekawe. Był w Limassol i odszedł stamtąd tylko dlatego, że przyszedł Orlando Sa, z którym na dziś nie ma szans wygrać rywalizacji. Ale czy on będzie u nas gwiazdą? Trudno mi powiedzieć. Zobaczymy, jak będzie się rozwijał. To chłopak, który w ostatnim czasie miał trochę przygód. Wylądował w Bukareszcie, gdzie nie płacili i nikt się losem piłkarzy kompletnie nie przejmował, potem wrócił na Cypr, ale już do drugiej ligi, strzelił tam bodajże 12 goli w 26 meczach. Tyle tylko że tam liga skończyła się w marcu i od tamtej pory nic nie robił. Trochę się jednak odbudował i na tej podstawie wziąłem go do nas – tłumaczy szkoleniowiec beniaminka.
Embalo ma 24 lata i jest Portugalczykiem. – To już doświadczony chłopak. Grał w różnych ligach, poznał piłkę od różnej strony, więc myślę, że łatwiej będzie mu się tutaj zaaklimatyzować. Tym bardziej że to Europejczyk – dodaje Papszun.
W sparingach cztery gole w ośmiu grach, w lidze skuteczność ma być na wyższym poziomie. Zobaczymy.

4. Momcził Cwetanow (Stal Mielec)

Zastąpić Aleksandyra Kolewa i Wasyla Panajotowa w Stali łatwo nie będzie, ale mają tam teraz dwóch innych Bułgarów, którzy spróbują. Jednym z nich jest Momcził Cwetanow. – Wzięliśmy go z myślą o tym, by zastąpił Sobczaka. W systemie 4-3-3 będzie odgrywał rolę skrajnego napastnika. Szybki, dynamiczny, ma ciąg na bramkę. Liczę, że będziemy mieli z niego pożytek – mówi nam trener Zbigniew Smółka.
Latem był testowany w Wiśle Kraków, gdzie mu podziękowano, a dawno, dawno temu przeciwko tej Wiśle grał w barwach Liteksu Łowecz w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ma 26 lat, ostatnio występował u siebie w kraju, w zespole Wereja Stara Zagora. – Ma nietuzinkowe umiejętności, technicznie jest zaawansowany na naprawdę wysokim poziomie. Natomiast martwi to, że jest słabo przygotowany fizycznie. Wie o tym doskonale, dlatego próbuje nadrabiać, dodatkowo trenując. Fizyczne zderzenie z pierwszą ligą bywa bolesne. Każdy nowy piłkarz, który nie miał z nią do czynienia, musi się jej nauczyć – dodaje Smółka.

5. Ville Salmikivi (Olimpia Grudziądz)
To ma być nowy Karol Angielski. Trochę starszy, bo ma już 25 lat, niemniej trafił do Grudziądza, by strzelać gole tak samo często jak w ubiegłym sezonie robił to młodzieżowy reprezentant kraju, który wrócił z wypożyczenia do Piasta. – Dobry napastnik. Szybki, dynamicznym, z mocnym i celnym uderzeniem. Wierzę, że się u nas sprawdzi – nie ukrywa trener Jacek Paszulewicz. Po tym, co pokazał w Pucharze Polski ze Świtem, widać, że tkwią w tym chłopaku duże możliwości.
Salmikivi poprzednią rundę spędził w bułgarskiej Beroe Stara Zagora. Co ciekawe, trafił tam zimą za… Aleksandyra Kolewa, który wówczas pojawił się w Stali Mielec. Kolew przez pół roku gry w pierwszej lidze zapracował na awans do ekstraklasy. Czy Salmikivi pójdzie jego śladem? Na razie oczywiście trudno przewidzieć. Jego dokonania strzeleckie z Bułgarii na kolana nie powalają (1 gol w 14 meczach), ale Paszulewicz uspokaja, że to przemyślany transfer. I można mu wierzyć, bo odkąd jest trenerem Olimpii, trudno sobie przypomnieć nieudane transfery tego klubu. To szkoleniowiec, który byle kogo nie ściąga.
Przed pobytem w Bułgarii Salmikivi całe piłkarskie życie spędził w Finlandii, skąd nie tak dawno do naszej pierwszej ligi trafili bardzo przyzwoici gracze (Kolehmainen i Pennanen), z Forsellem na czele. No i niewykluczone, że stworzy zabójczy duet snajperów z wracającym do zdrowia Nildo. – Ale to najwcześniej pod koniec sierpnia. Nildo jeszcze potrzebuje dojść do pełni dyspozycji, a lekarze muszą na sto procent potwierdzić, że jest gotowy grać w kontakcie z rywalem – przyznaje Paszulewicz.

6. Tamas Egerszegi (Miedź Legnica)
W Legnicy w ubiegłym sezonie zaroiło się od obcokrajowców. Wielu z nich już w Miedzi nie ma, kilku zostało, kilku nowych się pojawiło. Po raz pierwszy w Polsce zagra Tamas Egerszegi. To 25-letni pomocnik z Węgier, który poza niezbyt udanym epizodem w belgijskim Sint-Truiden, dotychczasową karierę spędził w ojczyźnie (ma na koncie puchar ligi).
– Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z postawy tego piłkarza w okresie przygotowawczym i cieszę się, że go pozyskaliśmy. Tamas to typowy defensywny pomocnik, który może grać na pozycji sześć lub osiem. Czy jest gotowy do gry w podstawowym składzie już od pierwszej kolejki? Pewnie, ale musi wygrać rywalizację o miejsce w składzie z Rafałem Augustyniakiem. Na razie bardzo dzielnie sobie radzi – opowiada nam szkoleniowiec Miedzi Dominik Nowak.
Egerszegi w ostatnich latach był podstawowym zawodnikiem węgierskich klubów Diosgyori i Mezokövesd-Zsory. W minionym sezonie w barwach tej drugiej drużyny rozegrał 27 spotkań. Ma też na koncie 4 mecze w kadrze U-21 i 4 w Lidze Europy. W węgierskiej ekstraklasie zaliczył 135 występów i strzelił 8 goli.

7. Nuno Malheiro (Zagłębie Sosnowiec)
W Sosnowcu wiążą z tym 23-letnim Portugalczykiem duże nadzieje, o czym świadczy chociażby to, że podpisano z nim trzyletni kontrakt. Malheiro to boczny obrońca, wychowanek Sportingu Lizbona, gdzie – jak pochwaliło się Zagłębie podczas prezentacji – „do 20. roku życia był w 5. najszybszych piłkarzy klubu”. Ale poza bieganiem potrafi też ponoć grać w piłkę.
– Rzeczywiście, szybki, zwrotny, twardy, z dobrym dośrodkowaniem. Długo nie musiał nas przekonywać do siebie. Z takimi piłkarzami jak Nuno o linię defensywną się nie martwię – mówi trener Banasik.
Malherio w Sportingu zakotwiczyć nie potrafił, choć swego czasu występował w portugalskich reprezentacjach młodzieżowych. Był często wypożyczany (Leiria, później Belenenses i Tourizense) aż postanowił rozstać się z Lizboną. Trafił do Hiszpanii, gdzie grał w Recreativo Huelva (zaplecze ekstraklasy). Klub z powodów finansowych został rozwiązany i piłkarz wrócił do Portugalii. W ostatnim czasie jednak pozostawał bez klubu, więc latem miał zaległości do nadrobienia. Jeśli już je nadrobił, będzie na pewno jednym z ciekawszych bocznych obrońców w tym sezonie pierwszej ligi.

8. Jakub Habusta (Odra Opole)
24-letni Czech jest wychowankiem Sigmy Ołomuniec. – Na początku miałem co do niego mieszane uczucia, ale okazało się, że pojawił się u nas z drobnym urazem. Teraz, gdy po tym urazie nie ma już śladu, wiem, że to będzie solidne wzmocnienie. On tu nie przyszedł, by się douczać, ale by grać. To taka typowa szóstka i o miejsce na tej pozycji rywalizuje na treningach. Bardzo solidnie pracuje, na nic nie narzeka, naprawdę w samych dobrych słowach mogę się o nim wypowiadać. A jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to jestem pewien, że doda nam jakości w środku pola – przekonuje trener Mirosław Smyła.
Habusta ma za sobą kilkadziesiąt występów w czeskiej ekstraklasie, co powinno być jego dodatkowym atutem.

9. Miroslav Pastva (Pogoń Siedlce)
– Na razie jedyny obcokrajowiec w moim zespole, więc musiał mnie czymś do siebie przekonać – śmieje się trener Adam Łopatko. – To defensywny pomocnik, który w razie czego może również występować na boku pomocy. Przyszedł do nas, by wzmocnić rywalizację w drużynie. Czy jest gotowy do gry? Ja nie biorę piłkarzy niegotowych do gry – dodaje szkoleniowiec.
Przez grzeczność Davida Molego nie będziemy trenerowi wypominać (to jeszcze z czasów Stomilu)… A wracając do Pastvy, wiosną wystąpił w 24 meczach słowackiej ekstraklasy, w barwach Zlate Moravce, wcześniej był podstawowym piłkarzem MFK Tatran Liptovsky Mikulaš. W juniorach miał epizod w Rużomberok. Pogoń Siedlce to pierwszy zagraniczny klub w karierze tego 25-letniego Słowaka.

10. Luka Asatiani (Wigry Suwałki)
Nowy, młody zawodnik Wigier, na którego warto zwrócić uwagę. Asatiani to 18-letni reprezentant gruzińskiej młodzieżówki.
– Bardzo fajny chłopak, dłuższy czas trenował z Jagiellonią, ale nie mógł grać, bo nie był zgłoszony. Zresztą był wtedy jeszcze niepełnoletni. To środkowy obrońca o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Zapowiada się na piłkarza naprawdę dużego formatu. Przyszedł do nas nie tyle po naukę, ile po to, by grać i wzmocnić rywalizację w drużynie – mówi nam szkoleniowiec Wigier Artur Skowronek.
Asatiani został wypożyczony na rok do pierwszoligowca z Jagiellonii Białystok. Jest wychowankiem gruzińskiego FS 35 Sapekhburto Skola. Do Polski trafił latem 2016 roku. Tak jak mówi Skowronek – Gruzin nie mógł jednak grać ani w Lotto Ekstraklasie, ani w trzecioligowych rezerwach ze względu na swój młody wiek i brak pozwolenia na rozgrywanie spotkań. Niemniej ci, którzy widzieli go podczas treningów czy sparingów, nie mają wątpliwości, że choć ma dopiero 18 lat, na tak newralgicznej pozycji jak środek obrony spisuje się niczym stary wyga. To inwestycja, która za kilka lat zwrócić ma się Jagiellonii z nawiązką.

-> http://futbolfejs.pl/i-liga/pierwsza-li ... my-gwiazd/
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników