Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-05-06, 9:51 pm

Ja pierniczę. Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Transmisja na żywo meczu siatkówki w Zawierciu była w Polsacie, więc faktycznie dodatkowa relacja live w radiu spowodowałaby odpływ kibiców niebieskiego ścierwa z Zawiercia na Ludowy :lol:

Jakby równocześnie z relacją telewizyjną puścili relację radiową to pisalibyście, że "właśnie tym sposobem Zagłębie FM strzeliło sobie w stopę, bo nie szanuje kibiców piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec".

Mam rację?
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 10:00 pm

Adam1906 napisał(a):Mam rację?

Nie. Problemem absolutnie nie jest to że zdecydowano się na piłkę bo jest to bardziej zrozumiałe.I ze względu na popularność i na Polsat. Natomiast głupi i szowinistyczny jest argument że zdecydowano się na zmianę bo to Zawiercie. Bo w takim razie po ch.j nazywać nasz klub dumą Zagłębia Dąbrowskiego.Bo Zawiercie?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-05-06, 10:03 pm

August, gdzie zobaczyłeś u mnie argument, że zmieniono plan transmisji "bo Zawiercie"?
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 10:09 pm

Adam1906 napisał(a):Ja pierniczę. Zastanówcie się zanim coś napiszecie. Transmisja na żywo meczu siatkówki w Zawierciu była w Polsacie, więc faktycznie dodatkowa relacja live w radiu spowodowałaby odpływ kibiców niebieskiego ścierwa z Zawiercia na Ludowy :lol:

Jakby równocześnie z relacją telewizyjną puścili relację radiową to pisalibyście, że "właśnie tym sposobem Zagłębie FM strzeliło sobie w stopę, bo nie szanuje kibiców piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec".

Mam rację?

Kolego Drogi, jeżeli o mnie chodzi, to nie ma Kolega racji, nie pisałbym tak. Zwłaszcza w sytuacji, powtarzam, gdy była mowa o transmisji wcześniej. Tym bardziej zaś - że nie wszyscy mają Polsat i nie wszyscy chcą oglądać "po piracku". To zaś, że jest transmisja w Polsacie, jednak powinni wiedzieć wcześniej. Nawet, jeżeli nie wiedzieli i dowiedzieli się już gdy ogłosili, że będzie w radio zagłębiowskim - to w ostateczności przynajmniej wejścia kilkakrotne w secie do transmisji z Bytowa powinni dać, czyli przynajmniej odwrócić zapowiadaną sytuację. Choć, moim zdaniem, nawet wtedy można było rozważać wariant taki, jak podawałem. No, ale przynajmniej - ten z wejściami z Zawiercia.
Poruszona zaś tu była jeszcze inna sprawa, na którą szerzej trzeba spojrzeć.
Sytuacja jest - niestety typowa dla zaściankowości (chciałem nawet mocniej napisać) zagłębiowskiej. Odpływają do Ruchu! A kij im w oko! Oni są zdrajcy i głupi. Bo przecież - absolutnie żaden błąd po naszej stronie.
Jeszcze szerzej. W latach mojego dzieciństwa, jeszcze młodości, nie było na ogół - wśród tych, co uważali się za Zagłębiaków - wątpliwości, że Zawiercie, to też Zagłębie (były - co do Olkusza, jeszcze bardziej Jaworzna, ale nie co do Zawiercia). Obecnie - niestety, nie tylko chodzi "po kibicowsk", że jest Ruch. W ogóle, bardzo osłabła więź. Dumnie uważający się za centrum Sosnowiec, czy walcząca przede wszystkim o swój prestiż w nazwie Dąbrowa - nie wsparły walki o "wzmocnienie sprawy Jaworzna i Olkusza w Zagłębiu" - ale i Zawiercie im nie przeszkadzało odpływające.
Tak w tym wymiarze, jak w tym kibicowskim - nie jest tak, że sukcesem jest jedynie, gdy po transmisji nagle wzrośnie liczba Kibiców z Zawiercia na Ludowym. To byłby wspaniały efekt - wątpliwy, zwłaszcza że wielkiej słuchalności transmisji nie zakładamy przecież. Sukcesem - jest każde zatrzymanie tendencji odpływowych, nawet już gdy tylko zatrzymanie, jeszcze nie zwrócenie w drugą stronę nurtu rzeki. Tymczasem - zapowiedzenie transmisji i potem jej olanie: właśnie, właśnie, jak na te nurty wpływa? Oczywiście, można powiedzieć, no, przecież w niewielkiej skali, bo iluż byłoby słuchaczy z Zawiercia? Owszem, można i tak tłumaczyć.
No, dobra. Dzięki raz jeszcze za dyskusję, jakkolwiek zapewne trzeba ją już trochę wyciszać, bo to jednak nie wprost do meczu z Bytowią się odnosi.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 10:13 pm

Adam1906 napisał(a):August, gdzie zobaczyłeś u mnie argument, że zmieniono plan transmisji "bo Zawiercie"?

A gdzie napisałem że u Ciebie? Napisałem, że po prostu nie masz racji bo reakcja Blajpiosa dotyczyła innej kwestii aniżeli transmisji siatki w tv. Ja osobiście mam głęboko siatkę gdziekolwiek gdy gra Zagłębie i dla mnie transmisja radiowa mnie tylko ucieszyła. Jedynie stwierdziłem że radio niepotrzebnie zapowiadało transmisję siatki i tyle. Natomiast czym innym jest argument "bo to Zawiercie". I teraz ja zaryzykuję i zapytam Cię. Czy to mądry argument?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez GrubyPerez 2017-05-06, 10:24 pm

Adam1906 napisał(a):August, gdzie zobaczyłeś u mnie argument, że zmieniono plan transmisji "bo Zawiercie"?




Panowie , spokojnie.


Rzecz o pieniądze się rozbijała.
Pieniądze, które się znalazły...

Chyba lepiej?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 10:33 pm

GrubyPerez napisał(a):
Adam1906 napisał(a):August, gdzie zobaczyłeś u mnie argument, że zmieniono plan transmisji "bo Zawiercie"?




Panowie , spokojnie.


Rzecz o pieniądze się rozbijała.
Pieniądze, które się znalazły...

Chyba lepiej?

no, kurcze, jednak mnie wciąga, choć trzeba by kończyć w tym wątku. Ja deliktanie, to odpowiem: nie wiem, czy lepiej. A wprost, to: nie, nie lepiej.
Po pierwsze - bo nie bardzo rozumiem, jakie pieniądze, kto komu ukradł, czy same się zgubiły, czy co. I faktycznie nie wiem, czy tu na Forum miejsce do rozstrząsania tego. Niemniej, jedna z możliwych interpretacji, jaka się pojawia po wpisie Kolegi, to wychodzi, że było tak w Zagłębiu FM. 1) Kurcze, kasy mało, nie starczy na pojechanie do Bytowia.
2) fakt, kicha. Ale trudno. "jak się nie ma, co się lubi"... Dobra, pojedziemy do Zawiercia a tylko telefonem ktoś przedzwoni co jakiś czas z Bytowa, kto i tak tam jedzie.
3) Wiecie? Kasy mamy więcej. Oooo, fajnie. To jedziemy do Bytowa!!
4) A Zawiercie? Może chociaż telefonem z Zawiercia? Kij tam! Jest fajnie, jedziemy do Bytowa!
Na pewno lepiej?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez GrubyPerez 2017-05-06, 10:40 pm

na pewno lepiej

:niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 10:43 pm

GrubyPerez napisał(a):na pewno lepiej

:niezle:

aha!
a księżyc to też ziemia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 10:47 pm

GrubyPerez napisał(a):na pewno lepiej

:niezle:

No ale to jest niebezpieczny czynnik. Lepiej bo nam jest lepiej. A co jak dajmy na to zrezygnują z relacji dajmy na to w Suwałkach bo będzie kasa np na mecz któregoś mks-u. To nam chyba nie będzie lepiej
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez GrubyPerez 2017-05-06, 11:05 pm

August napisał(a):
GrubyPerez napisał(a):na pewno lepiej

:niezle:

No ale to jest niebezpieczny czynnik. Lepiej bo nam jest lepiej. A co jak dajmy na to zrezygnują z relacji dajmy na to w Suwałkach bo będzie kasa np na mecz któregoś mks-u. To nam chyba nie będzie lepiej



na wszystko masz wpływ w życiu?
ja na szczęście nie
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Adam1906 2017-05-07, 5:37 am

A nie było czasem tak, jak radio Zagłębie FM pisze na swoim -> FANPAGE? Może nikt tu nikogo nie olał? :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bbartek 2017-05-07, 7:05 am

A ja słuchałem transmisji radiowej ze strony Bytovii.
Bola mnie słowa co do kibiców z Zawiercia bo urodziłem sie w tym mieście , ale mieszkam w Sosnowcu i jestem kibicem WSZYSTKICH drużyn zagłebiowskich, na wszystkich szczeblach rozgrywek.
Wczoraj słuchając transmisji radiowej ogłądałem siatkówke bez głosu i trzymałem kciuki za Zagłebie i siatkarzy z Zawiercia.
Szkoda ,że nie potrafimy zintegrować kibiców z Regionu a wspieramy kibicowsko drużyny odległe nam tradycją, kulturą .......
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-07, 8:55 am

Adam1906 napisał(a):A nie było czasem tak, jak radio Zagłębie FM pisze na swoim -> FANPAGE? Może nikt tu nikogo nie olał? :)

No, to już brzmi jak miód na moje serce... Dzięki za znalezienie. Ponieważ nie mam pewności, czy tam umiejętności, jak zapanować na facebookiem, bym to ja kontrolował co dzieje się z moim kontem a nie by oni kotrolowali czy decydowali za mnie - nie używam go, zwłaszcza od czasu, gdy nawet przeglądanie publicznych wiadomości bez posiadania konta utrudniają, zajmując pół ekranu wymuszaniem rejestracji. Stąd - nie dotarłbym.
Jeszcze nawiążę do poprzedniego wpisu Kolegi - i Kol. bbartek. Odpowiadając wczoraj, prawie że zmusiłem się nie poruszać tonu, tzn. w końcu zdecydowałem się odpuścić. Ponieważ jednak Kol. bbartek to poruszył - chcę dodać, że nie jest samotny w tym odczuciu, jakkolwiek w moim wypadku w ogóle mam uraz na brutalne i/lub poniżające odnoszenia do innych ludzi, nawet kibiców przeciwnych drużyn - niemniej w odniesieniu do ludzi z Zagłębia boli to na pewno więcej.
Wracam jednak do wygrzebanej wiadomości faceobookowej, za którą dziękuję. Bo naprawdę, jeżeli wręcz byli na hali, ktoś w Zawierciu widział ich starania o przeprowadzenie transmisji, nie wyszło, no trudno, ale wyraźnie chcieli - to naprawdę kamień z serca mi spada. Kolejny raz przypomnę - właśnie zostawiając margines na takie wytłumaczenia sytuacji nie pisałem od samego początku wczoraj wyraźnie osądzając, że na pewno strzał w stopę itp. a zaznaczałem, że prawdopodobnie, dlatego wiadomość, że jednak było to z przyczyn trudności technicznym mnie cieszy - nawet gdyby nie byłby to miód na moje serce, czyli gdyby była ich walka o transmisje i muiseli ustąpić. Oczywiście, tym mniej zaś radości (i już nie miód na serce) - im bardziej te trudności techniczne były małe a już "wystarczające by ich pokonać". Nie zakładam bowiem, że to zwykła wymówka, by zatuszować wpadkę, choć póki nie byłby to cynizm, to i tak bym widział nawet w sytuacji tuszowania dla tuszowania, pewien pozytyw. Zaznaczam - nie zakładam, że to tylko na tym poziomie była wiadomość. Stąd - wiadomość przez Kolegę wyszperana, czyli podana z uprzednim zaangażowaniem, staraniem by dla pozytywu braci zagłębiowskiej rozwikłać zagadkę - cieszy mnie albo nawet jest jak miód na serce.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-07, 9:11 am

bbartek napisał(a):A ja słuchałem transmisji radiowej ze strony Bytovii.
Bola mnie słowa co do kibiców z Zawiercia bo urodziłem sie w tym mieście , ale mieszkam w Sosnowcu i jestem kibicem WSZYSTKICH drużyn zagłebiowskich, na wszystkich szczeblach rozgrywek.
Wczoraj słuchając transmisji radiowej ogłądałem siatkówke bez głosu i trzymałem kciuki za Zagłebie i siatkarzy z Zawiercia.
Szkoda ,że nie potrafimy zintegrować kibiców z Regionu a wspieramy kibicowsko drużyny odległe nam tradycją, kulturą .......

I to jest - miód na moje serce z samego rana! Miałem możliwość około pół godziny pozaglądać "na żywo" - i też tak robiłem, że otworzyłem oczywiście stronę z relacją "nastoprocent Zagłębia", podgląd z transmisji polsatowej i na jedną i na drugą relację radiową wchodząc. Jak pisałem wczoraj, też pozytyw dla ludzi z Bytowa przy transmisji, raz co do pomysłu z wyświetlaniem zegara, ale głównie - za poziom. Nie od strony "komentatorsko-sprawozdawczej" w porównaniu z "Naszym", gdyż poziom talentu i zaangażowania "Naszego" zdecydowanie góruje... Ale, skoro nie mają takiego talentu, umiejętności a też przecież amatorzy - to na bok; natomiast rzeczowość, "otwartość na ludzi w ogóle", zdolność obiekywizmu, nawet jeżeli oczywiście są kibicami Bytovii i mają prawo rzecz jasna wyraźnie jako kibice relacjonować: wszystko powyższe plus dla nich.
Natomiast miód na moje serce - to że ktoś - kolejny, nadto tak wyraźnie - porusza kwestię podejścia do Zawiercia, do ludzi stamtąd, do kibiców stamtąd: to cieszy. Już nie raz pisałem, że "zapatrzone w siebie" jak to nazywam "Czwórmieście Zagłębiowskie" odpuściło walkę o to, by Zagłębie było regionem rozpoznawalnym, uznanym w kraju, mającym swe miasta i wsie, swą historię paruset lat; konsekwentnie boli więc, że odpuszczono nawet "dointegrowanie" z Jaworznem, tym bardziej z Olkuszem, który wyraźnie przed wojną był tak określany w Przewodniku po Zagłębiu. Nade wszystko więc - boli to odpuszczenie w stosunku do Zawiercia, które jeszcze te 50 czy 30 lat temu było wyraźnie z Zagłębia... Tak, też i ja się przyznam - ma to związki i prywatne, ja już nie rodziłem się w Zawierciu, ale co do Rodziny od strony śp. Taty jeszcze On tam się rodził i jeździłem jako "młody następca" z Nim różne sprawy załatwiać. Tak więc na pewno odbieram takie wpisy szczególnie, gdy negatywy bardzo bolą a taki pozytyw jak wpisany przez Kolegę, cieszy. Niemniej, myślę, że to nie jest tylko nas kilku tu działających prywatny ogląd - tylko także obiektywny stan rzeczy, jak opisałem.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników