Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-05-06, 7:50 pm

Inż. Mamoń napisał(a):Kolego to jest forum dyskusyjne i chyba mam prawo wyrażać własne zdanie nt. naszego zespołu !!!
Może przez takich jak ja, ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie budować zespół od podstaw i z perspektywą rozwoju !!!

Forum dyskusyjne , wiec zadalem pytanie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez mwy 2017-05-06, 7:53 pm

Inż. Mamoń napisał(a):Kolego to jest forum dyskusyjne i chyba mam prawo wyrażać własne zdanie nt. naszego zespołu !!!
Może przez takich jak ja, ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie budować zespół od podstaw i z perspektywą rozwoju !!!


Budujemy cały czas ;)
W tym sezonie liga jest niesłychanie wyrównana i zwycięstwo w walcząca o utrzymanie Bytowią to tak jak zwycięstwo za 6 pkt.
W Legnicy będzie łatwiej, jestem tego pewien.
mwy
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2003-09-13, 8:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez bbartek 2017-05-06, 8:07 pm

Na podstawie transmisji radiowej, wygrana może szczęśliwa, ale ile meczów prezgralismy lub zremisowaliśmy pechowo w tym sezonie.
Podobnie jak nasza konkurencja: szczęśliwe wygrane i pechowe porażki.
Co cieszy to dobra postawa Fabisiaka i brak prostych błędów obrony.
Jak na potencjał Zespołu to zajmowane miejsce jest super..
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez zag23 2017-05-06, 8:09 pm

Nie moge sie doczekac kolejnej kolejki , ale ta liga sie zrobila mega ciekawa, mecz z Miedzią o 6 pkt i umocnienie sie na 2 miejscu, watpie ze GKS wygra z Sandecją, porazka Sandecji by oznaczała strate komfortu nad reszta stawki. Podbeskidzie goni ale watpie że dogoni. Górnik juz odpadl z walki i oby nie oddal meczu z GKS Katowice. My musimy niestety wszystko wygrywac. Mecz Miedzi z nami bedzie o zycie bo moga odpasc z walki o awans...kto by przypuszczał
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 8:11 pm

no, tak. Co wynika z tej kolejki? Oczywiście, co do "przeżyć z murawy i z siedlisk Kibiców, którzy uparli się,że marzą tylko o awansie i wierzą, że Zagłębie o ten awans walczy niezależnie od ostrożności w tej wierze, którą nakazuje zdrowy rozum" - niewiele chcę tu poruszać. Trzeba uszanować emocje, przeżycia, zaangażowanie wszystkich kibiców, co dopiero Zagłębia. Natomiast szerzej patrząc, wydaje się, co następuje. O awans chyba już na pewno można powiedzieć: walczy Sandecja. Chyba też Podbeskidzie, być może GKS i Górnik. Czy walczy Miedź Legnica, w znaczeniu rzecz jasna, że chce to wywalczyć i się angażuje? Nie wiem, wątpliwe. Czy walczy Zagłębie? Też nie wiem. Można by też napisać, że wątpliwe także po tym meczu. Mecz ten można bowiem odczytać też, że Zagłębie - przecież ponoć kadrowo mocniejsze, walczące o awans - robiło wszystko, by wreszcie "zgodnie z tradycją" strzelili bramkę wyrównawczą. Zwłaszcza, jeżeli nadal chcecie Koledzy podtrzymywać wyznanie wiary (w coś, co powiedział bezimienny kolega z innego forum, na przykład), że Fabisiak jest zagrożeniem dla bramki Zagłębia i nic nie broni, tylko szkodzi, choćby karne broniąc. Pominąwszy jego - obrona starała się o sytuacje dla Bytovii. Fabisiak gra o swoją markę - o kontrakt w jakiejś sensownej drużynie, bo przecież tu, gdzie nawet karny obroniony się nie liczy i liczy się tylko to, co źle zrobił, w dodatku gdy jest dwóch ze znakiem pochodzenia od bogów, czyli z Legii: przyszłości chyba nie ma. Jeżeli tak - to faktycznie, Zagłębie raczej grało, by nie wygrać - lub jest tak dennie słabe, że w zasadzie powinni się przekonać wreszcie, że nie ma sensu awansować: nawet najwięksi na Forum wyznawcy wiary, że tylko awans daje ekstazę, nawet jeżeli z kompromitacją do kwadratu za rok będą zlatywać z powrotem.
Fakt jednak, że powyższe nie jest pewnej. Jeżeli bowiem Fabisiak gra nie tylko o reputację, ale i o to, na czym zależy reszcie - a może nawet przede wszystkim o to - to byłoby rzeczywiście już jednoznaczne potwierdzenie, że Zagłębie chce wywalczyć awans.
Tyle, że ani jedna opcja ani druga w mojej ocenie obecnie nie ma wyraźnie mocniejszych argumentów za sobą.
Natomiast trochę szerzej patrząc!
Jest nadzieja w Zagłębiu, w znaczeniu regionu!
Warta wygrała z AZS Częstochowa - i obecnie prowadzi już w play-offach, brakuje im tylko jednego zwycięstwa do awansu! Przepraszam, za to może i po części spozatemacenie, choć nie jest to całkiem bez związku - a sam sukces Warty "warty" odnotowania.
Związek zaś z meczem paranoicznym nieco, jaki był w Bytowie jest zaś mocno smutny, niestety. Prawdopodobnie mocno mnie zmartwiła ta transmisja, nie z racji traconych nerwów, mogłem zresztą słuchać tylko kilka minut. Piszę, że prawdopodobnie mnie zmartwiła transmisja w Zagłębiu FM dlatego, że do końca nie znam przecież szczegółów. Może Warta odmówiła? Może nie wolno było z racji transmisji telewizyjnej lub coś podobnego. Jeżeli jednak - to był wolny wybór redakcji, to bardzo smutne, strzał w stopę. Oczywiście, nie z racji świetnego sprawozdawcy, którego samemu nie jeden raz chwaliłem. Ach! Gdyby więc - z tą swoją charyzmą pojechał do Zawiercia i zrobił transmisję z meczu innej zagłębiowskiej drużyny walczącej jednoznacznie i na serio o awans do Ekstraklasy?! Tym bardziej, że z tego "meczu nad meczami" w Bytowie - całkiem dobrą transmisję przeprowadzało ich radio, w dodatku dość chyba obiektywnie, potrafiąc podawać, że chyba faulu nie było, który zagwizdał sędzia, ale zawodnik Zagłębia ich zdaniem wykroczenia nie popełnił. W dodatku, dobra rzecz, na planszy na youtubie podają zegar liczący czas meczu.
Jak napisałem. Jeżeli Zagłębie FM - po prostu ze swej strony zrezygnowało z transmisji z Zawiercia na rzecz tego co było w Bytowie, to smutna manifestacja tego, że nie idą na radiostację regionu, tylko niszy, jakichś paru procent w Czwórmieściu, na miarę jedynie zagorzałych Kibiców Zagłębia. Dodatkowo - to też ich strzał sobie w stopę. Zyskali taką decyzją fanów w Zawierciu - czy raczej dostarczyli dowodów, że Zagłębie już nie jest liczącym się w Polsce regionem a jedynie grupką, częścią mieszkańców Czwórmieścia zapatrzonych w siebie?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 8:19 pm

slawekchicago napisał(a):
Inż. Mamoń napisał(a):Kolego to jest forum dyskusyjne i chyba mam prawo wyrażać własne zdanie nt. naszego zespołu !!!
Może przez takich jak ja, ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie budować zespół od podstaw i z perspektywą rozwoju !!!

Forum dyskusyjne , wiec zadalem pytanie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Słusznie, Kolega zadał pytanie - a Kol.Inż. Mamoń, sądząc, że Kolega uznaje, iż to forum dyskusyjne: udzielił odpowiedzi w tej dyskusji. Ponieważ Kolega za tę odpowiedź nie podziękował, tylko obśmiał: to ja dziękuję za wypowiedź, jaką wpisał Kol. Inż. Mamoń.
Ale, dla jasności - i Koledze jakoś dziękuję za odpowiedź: bo mimo wszystko była też trochę wyciszeniem napięcia. Również - nie chcę z mojej strony nakręcać atmosfery, jak wcześniej napisałem - szanuję i szanujmy emocje innych, mimo wszystko. Co prawda, jeżeli o mnie chodzi - jeżeli awansują do Ekstraklasy i piłkarze Zagłębia: to i tak jeszcze moja radość będzie ograniczona, choć oczywiście cieszył się będę z sukcesu. Jednak - jeszcze bardziej się będę cieszyć, gdy wcześniej przekonają piłkarze, że naprawdę walczą na serio o awans a nie to, że będzie wypadek przy pracy. W pełni - jednak będę się cieszyć, gdy zobaczę, że awans nie przeszkodzi w tym, co dla Zagłębia najlepsze, czyli w rozwoju Klubu, w budowaniu zdrowego Klubu (podczas gdy np. awans może dostarczyć alibi, że "dobrze jest jak jest, w takiej mentalności młodego Kowalczyka "zmieniamy szyld i jedziemy dalej tacy, jacy wspaniali jesteśmy"; dokąd tak można dojechać - już oni pokazali).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 8:40 pm

Blajpios napisał(a):czy raczej dostarczyli dowodów, że Zagłębie już nie jest liczącym się w Polsce regionem a jedynie grupką, częścią mieszkańców Czwórmieścia zapatrzonych w siebie?

A może wybór dotyczył komercyjnego wyboru większej słuchalności ? Dajmy Zagłębiu FM szansę. Dopiero zaczęli.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2017-05-06, 9:03 pm

Obronie tu radio
1. Mecz byl w Zawierciu
2. Transmisja w Polsacie

wystarczy argumentow
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 9:24 pm

novack napisał(a):
August napisał(a):
novack napisał(a):Czy wiadomo coś o transmisji radiowej?

W zagłębiu fm obiło mi się o uszy, że będą transmitować ale siatkówkę Zawiercia z Częstochową

Niestety potwierdzam, z tą jednak małą poprawką, że będą łączyć się z Bytowem, nie wiem czy tylko między setami, czy częściej, ale mimo wszystko jestem rozczarowany.

A ja myślę, że wystarczyłoiż taki wpływowy gość jak Novack wyraził na forum swoje rozczarowanie brakiem transmisji i radio w mig zmieniło swoje plany transmisyjne
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez novack 2017-05-06, 9:26 pm

Powiem (napiszę) więcej, nawet tam dzwoniłem!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 9:34 pm

novack napisał(a):Powiem (napiszę) więcej, nawet tam dzwoniłem!

W takim razie Prezes powinien kupić Ci bilet lotniczy do szejka Brunei. Jestem pewien sukcesu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2017-05-06, 9:37 pm

slawekchicago napisał(a):Obronie tu radio
1. Mecz byl w Zawierciu
2. Transmisja w Polsacie

wystarczy argumentow

No to się nie dziwię, że w Zawierciu wolą Ruch. Radio popełniło błąd bo wystarczyło od razu zapowiedzieć relację z Bytowa. Bez robienia zmian
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 9:42 pm

kurcze, znów - dwa razy umieściło mi się na serwerze. To pierwszy raz wykasowuję - dodając w zamian informację, że nie zauważyłem, iż w czasie pisania mojej odpowiedzi, to rozwinęło się jeszcze więcej dyskusji z różnymi głosami. Zaczynałem pisać, gdy dwa głosy były i je uwzględniłem. Teraz jednak już nie zmieniam, także nawet, gdy widzę, że są i głosy idące po linii podobnej. Dziękuję za nie - ale mojego już nie przeredagowuję, bo zaś "w międzyczasie" może się zdezaktualizować. Toteż - tylko wyjaśnienie i podziękowanie
Ostatnio edytowano 2017-05-06, 9:45 pm przez Blajpios, łącznie edytowano 1 raz
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 9:42 pm

slawekchicago napisał(a):Obronie tu radio
1. Mecz byl w Zawierciu
2. Transmisja w Polsacie

wystarczy argumentow

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):czy raczej dostarczyli dowodów, że Zagłębie już nie jest liczącym się w Polsce regionem a jedynie grupką, częścią mieszkańców Czwórmieścia zapatrzonych w siebie?

A może wybór dotyczył komercyjnego wyboru większej słuchalności ? Dajmy Zagłębiu FM szansę. Dopiero zaczęli.

Hm, czy trzeba aż "obronić to radio" - to nie wiem, natomiast co do argumentów, to mnie akurat niekoniecznie tyle wystarczy. Każdy jednak ma swoje punkty widzenia. Choćby tak: w takim razie, kiedy Zagłębiu przyjdzie grać w Tychach, Zabrzu, Katowicach czy Chorzowie, Gliwicach - to tak przecież niedaleko: to nikt nie będzie domagać się transmisji?
Niemniej, jeżeli "bronić" rozumieć skrajnie - to nie ma co, bo na pewno im nie zagrażam. Co więcej, kibicuję - nieraz już to wyrażałem, łącznie z rozterką życzeń, by nasz charyzmatyczny sprawozdawca spróbował popłynąć dalej, śladami red. Dobrowolskiego, czy red. CIszewskiego (bo R. Dyja już mniej znany). Oczywiście, byłaby to strata dla Zagłębia - ale trudno, talent taki, że może trzeba "odżałować", niech Polska zyska? Choć dzisiaj, to trochę nazbyt się przyzwyczaił - raz wspaniale ukontekstowione oh là là trochę już przeszarżowane było, niemniej raz, to jeszcze: ale w kilka minut powtarzane, to chyba zbyt proste; niemniej, mam wrażenie, że sam się połapał, taka szybka reakcja na antenie: kolejny plus.
Przede wszystkim jednak - przypomnę: nie przesądziłem. Napisałem, że "prawdopodobnie" smutne. Z tym, że dla mnie "dość argumentów", to byłoby raczej przy tym, że Polsat blokuje, że ze strony Zawiercia jakaś blokada. I kto wie, może tak było. Natomiast - te przytoczone przez Kolegów akurat nie bardzo. W TYM KONTEKŚCIE ZWŁASZCZA. Może bowiem, gdyby wcześniej nie było informacji, że będzie transmisja z Zawiercia... Natomiast tak?! - to na pewno nie przekonuje. Względy komercyjne? Rozumiem - płatna była transmisja z meczu w Bytowie? Nawet, jeżeli była płatna - to przypominam: do rozwoju, trzeba mieć odwagę inwestycji. To jest również częścią patrzenia na komercyjny wynik. Nawet, jeżeli koszta transmisji z Zawiercia były większe niż z Botowa i nawet jeżeli wpływy od słuchaczy z transmisji z Bytowa (nie tylko od słuchaczy, ale np. za reklamy) były większe: to rachunek ekonomiczny jeszcze w tym się nie zamykał. Zwłaszcza, przypomnę, w sytuacji gdy rozpowszechniano wieści, że jest transmisja z Zawiercia (nota bene, szkoda, że nie ma jasno choćby ramówki radia przedstawionej). Czy na pewno "komercyjnie patrząc", to przegraną byłoby, gdyby nasz charyzmatyczny sprawozdawca, pojechał do Zawiercia, na wstępie powiedział, «kochani Radiosłuchacze, cieszymy się, pierwszy raz w Zawierciu jesteśmy. Proszę o wybaczenie, nie jestem wielkim znawcą siatki. Ale - mam nadzieję, docenicie - bo jestem znawcą jak Wy, chcę z Wami kibicować. Podjęliśmy decyzję w naszym radio trochę trudną, bo już wiele transmisji z meczów Zagłębia w piłkę robiłem. Zapraszam więc już teraz na następne, gdy bliżej będzie walka o awans piłkarzy. Uznaliśmy jednak, że nie możemy opuścić naszego regionu Zagłębia, gdy toczy się walka o awans naszej zagłębiowskiej drużyny już tak bezpośrednio, "na ostrzu noża". Choć serce mam bardziej "nożne" niż "siatkarskie", to z tych powodów nie miałem wątpliwości: jadę do Zawiercia!»?
Komercja, rachunek ekonomiczny - to też umiejętność oceny wartości potencjalnego nabywcy, to też świadomość walki o rynek. Powtarzam - no, chyba że były inne jakieś okoliczności, typu niemożliwości prawnych transmitowania tego meczu. Albo - jasny komunikat: na pewno nikt z Zawiercia i okolic nie będzie słuchał, ani jeden. Nie rozstrzygam więc, czy na pewno był to strzał w stopę. Jeżeli jednak był, to bardzo smutne. Co jeszcze nie prrzesądza - że nie odniosą sukcesu. Także nie odbiera im tego, że sukcesu im życzę także ja. Mam jednak prawo napisać, że w tych okolicznościach, to moim zdaniem byłby strzał w stopę, smutny. Niemniej, dziękuję za dyskusję serio, za przedkładanie przez każdego z nas swoich argumentów. Ufam, że - jeżeli to dojdzie do redakcji, co tu dyskutujemy - to głos każdego z nas przyda im się, jeżeli będą chcieć patrzeć "konstruktywnie na zagadnienia rozwoju".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Bytovia Bytów - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Blajpios 2017-05-06, 9:48 pm

August napisał(a):
slawekchicago napisał(a):Obronie tu radio
1. Mecz byl w Zawierciu
2. Transmisja w Polsacie

wystarczy argumentow

No to się nie dziwię, że w Zawierciu wolą Ruch. Radio popełniło błąd bo wystarczyło od razu zapowiedzieć relację z Bytowa. Bez robienia zmian

A jednak jeszcze się odnoszę! Nie chciałem już w poprzednim wpisie wprost pisać, że to radio mogłoby służyć integrowaniu regionu, czy zdobywaniu kibiców szczególnie dla Zagłębia piłkarskiego, bo to dyscyplina najszerzej "łapiąca kibiców". Powstrzymałem się - i dobrze, bo Kol. August bardziej jeszcze przenikliwie to ujął.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników