I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez RUDI 2017-02-13, 2:24 pm

Adam1906 napisał(a):W przypadku nabicia w lutym karnetu na ważną do marca Kartę Kibica, z chwilą wyrobienia nowej KK karnet na rundę wiosenną automatycznie bedzie nabity na nową Kartę Kibica. Informacja jest pewna, więc bez obaw.

No a ktoś miał jakieś obawy Adam ;-) (może źle się zrozumieliśmy) ,ja pisałem że ktoś ,coś spier.....ł ,sytuacja wygląda tak - dzisiaj idziesz z kartą kibica ważną do marca 2017 ,chcesz wyrobić nową- NIE MOŻESZ -nabijają ci karnet na tą starą kartę ,później(np koniec marca) jeszcze raz musisz iść wyrabiać nową kartę bo tamta traci ważność .A dlaczego to piszę ? bo moja karta traciła ważność w 2017 roku a latem(2016 roku) jakoś bez problemu wyrobiłem zapobiegawczo ;-) nową żeby czasami nie przegapić terminu ważności ,a teraz ktoś pogrzebał i zjebał prostą sprawę ,idę ,wyrabiam i płacę a nie idę ,płacę ,znowu idę ,wyrabiam ,chodzi Adam o to że w jednej sprawie jesteś "petentem" dwa razy :)
Ps.Moja stara karta była ważna do 12-03-2017 ,jeżeli nie wymieniłbym jej latem ,to na dzień dzisiejszy wyglądałoby to tak - jadę na Kresową nabijam karnet wiosenny na starą kartę (nie ma teraz opcji wyrobienia nowej bo w systemie figuruje że kartę mam ) przychodzi dzień 4-5 marca (mecz Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn) wchodzę (karnet ważny) a po tym meczu muszę znowu "zdzierać podeszwy" i tracić swój "bezcenny" czas ;-) aby wyrobić nową kartę kibica bo na następny mecz nie wejdę .Adam tu chodzi o to jak są traktowani kibice i dlatego zamieściłem informacje ,a nie to że chciałem "zasiać" panikę .Pozdrawiam :)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pyla 2017-02-13, 9:58 pm

Rudi ma racje bo np. w moim przypadku to nie będzie zdzierania podeszw, tylko nabijanie km. tzn. ok. 4o km. w jedną strone. Pozytywną stroną jest to że odwiedzę nieplanowo rodzinne miasto :-) Pocieszam się tym że może do przyszłego tygodnia zostanie to wyprostowane i nie trzeba będzie niepotrzebnie wędrować. Karte mam ważną do 13 marca.
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-14, 6:42 am

RUDI napisał(a):może źle się zrozumieliśmy

Hehehe. Istotnie, źle się zrozumieliśmy ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Luis 2017-02-16, 2:54 pm

Chojniczanka pozyskała Pawła Golańskiego, który pewnie połknie tą ligę. Suchanka, który tak jak Michalak jest uważany za ogromny talent. I planują jeszcze 2, 3 wzmocnienia. Chcą ostro zaatakować w walce o Ekstraklasę. Gks miał świetną obronę i jeszczę ją wzmocnili w najlepszy możliwy sposób. Młody Jóźwik i doświadczony Wisio. Planują jeszczę pozyskanie napastnika. Tylko, że cygany nikogo nie testują. Pewnie jak już kogoś zaklepią, to jedyne testy jakie się odbędą to medyczne. A My? Najgorsza obrona z drużyn w czołówce i zero wzmocnien. Do tego jeszcze pieprzenie Stanka, że obronca w zasadzie nie jest Nam potrzebny :) parodia. Jak dla mnie Chojniczanka awansuje z 1 miejsca i rozniesie cyganów w marcu. My będziemy walczyć o 2 mc z gks i chyba Miedzią, która ma 11 meczów u siebie plus mocne transfery plus długa już obecność Tarasiewicza. Uważam, że Zagłębie ma szanse na awans, albo grając mega ofensywnie niezależnie czy przegrywamy 0;1 czy prowadzimy 2;0. Musimy ciągle iśc do przodu, bo każda próba obrony kończy się fatalnie. A druga opcja, to pozyskać bramkarza, środkowego i prawego obroncy. A to nie realne, bo przecież nie ma takiej potrzeby. Coś mi się zdaje, że albo będzie walka jak o awans do I ligi, szalencze odrabianie 0;1, 0;2, albo wpieprz w co drugim meczu. A na wzmocnienia w onronie to liczę w lato, jak dziadkowi skonczy sie kontrakt ( nie zakładam opcji jego przedluzenia ) oraz jak wypieprzą Najemskiego. Wydaje mi się, że Najemski to taka młodsza kopia Markowskiego. Liczę, że parę stoperów będą tworzyć Wiktorski ( nie zawalił w sumie żadnego meczu, przy nim było czasem zero z tłu) plus ktoś nowy. Ktokolwiek. Nawet para Wiktorski Machovec byłaby lepsza.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-02-16, 7:33 pm

Widze to identycznie i nie dostrzegam ani cienia szans na awans . Tylko ta głupia dusza kibica szepcze ze przecież wszystko jest możliwe .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-02-17, 8:05 am

Tomcjo napisał(a):nie dostrzegam ani cienia szans na awans

Ja bym tu raczej widział indolencje naszych włodarzy w szczególności Stanka jako odpowiedzialnego za transfery. Permanentny brak wyciągania wniosków z poprzedniego roku. Brak solidnych wzmocnień w defensywie może oczywiście zaważyć na skutecznej walce o awans.
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-02-17, 9:20 am

A moze tak ma byc jak jest a raczej musi byc? W przeciwnym razie wykazuja sie zupelnym brakiem znajomosci mozliwosci co poniektorych panow grajacych w pilke.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-17, 10:51 am

robercik napisał(a):A moze tak ma byc jak jest a raczej musi byc? W przeciwnym razie wykazuja sie zupelnym brakiem znajomosci mozliwosci co poniektorych panow grajacych w pilke.

Jak w tej dziecięcej zabawie "ciepło, cieplej, gorąco". Kto wie czy ta pier dolona kurza ślepota w klubie nie jest właśnie tym spowodowana? Zawsze potem można powiedzieć: "no patrzcie, tak bardzo chcieliśmy, ale... się nie udało" :twisted: Bo mnie naprawdę nie chce się wierzyć, że można być tak przyjebanym, żeby nie widzieć dziadostwa naszej obrony :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-02-17, 4:59 pm

Pierwsze mecze pokaza o co gramy i czy wogole gramy. Mysle, ze po Zabrzu bedziemy miec jasnosc o co tu ku.wa chodzi.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-02-17, 8:39 pm

Na pewno nie ma takich żelaznych faworytów, jakimi w minionych latach były chociażby Zagłębie Lubin, czy Arka Gdynia. To będzie ciekawa rozgrywka, a niespodzianek z pewnością nie zabraknie - mówi o zbliżających się rozgrywkach pierwszej ligi Dariusz Banasik, trener Zagłębia Sosnowiec.

Do rozpoczęcia ligowego grania pozostały dwa tygodnie. Jak ten czas zamierza wykorzystać Zagłębia Sosnowiec – jeden z faworytów do awansu?
Wojciech Todur: Czy to już Pana Zagłębie?

Dariusz Banasik: – Minęło już sześć tygodni od chwili, gdy jestem w Sosnowcu. Dość czasu, żeby poznać zespół, klub i jego otoczenie. Nie mogę na nic narzekać, ale i tak wszystko zweryfikuje liga...
... ulubione zaklęcie trenerów.

– A co można więcej powiedzieć na tym etapie pracy? Ciężko pracujemy i czekamy na pierwszy egzamin.
Lubi pan w ogóle zimową pracę?

– Nie lubię. Polski kalendarz piłkarski jest specyficzny, a zimowa przerwa dosyć długa. Według mnie za długa. Nasz klimat zmusza nas do pracy w trudnych warunkach. Pracujemy na sztucznej trawie, na hali. To jednak do końca nigdy nie będzie to o co nam chodzi. Dlatego coraz więcej drużyn – nawet z niższych lig – wyjeżdża w poszukiwaniu zielonej trawy. Każdy chce mieć jak największy komfort pracy. Dlatego wszyscy z taką tęsknotą czekamy na słońce i zieloną trawę.

Zima niesie jednak za sobą i dobre rzeczy. Jest więcej czasu na spokojną pracę. Na poznanie piłkarzy. W trakcie rozgrywek czas upływa jednak znacznie szybciej. Od meczu do meczu. Na wiele rzeczy brakuje już czasu.
Zimą można też popełnić błędy w przygotowaniach, które będą potem rzutować na rywalizację w lidze.

– Nie wyolbrzymiałbym tego. To już nie te czasy, gdy ciężko pracowało się przez dwa miesiące, a potem bazowało się na tym w czasie rozgrywek. Teraz zdarza się, że zawodnicy mówią mi, że w okresie startowym pracują mocniej niż w okresie przygotowawczym. Nasza praca nigdy się więc nie skończy. Może teraz tylko nawarstwia się mocniej.
Największy plus, a może i minus dotychczasowych przygotowań?

– Jeszcze za wcześniej na takie podsumowania. Przed nami wciąż trzy sparingi, które będą próbą generalną. W końcu będziemy grać w składzie zbliżonym do tego, jaki będzie reprezentował Zagłębie w lidze.

Dowiemy się jak piłkarze są przygotowani do wysiłku w pełnym wymiarze czasu.

Do tej pory wyglądało to różnie. I to jest także plus minionych tygodni. Dałem pograć, zobaczyłem z bliska wielu zawodników z naszej akademii i drugiej drużyny. To był taki misz-masz. Wchodziło jedenastu, schodziło jedenastu... Właściwie tylko w sparingu z Wisłą Kraków aż tak mocno nie rotowaliśmy składem. Chociaż po przerwie też dokonaliśmy wielu zmian.

Wielkim plusem jest też atmosfera w klubie. Nie ma konfliktów. Piłkarze tak palą się do pracy, że chwilami trzeba ich hamować
Zapowiadał pan też decyzje kadrowe i rzeczywiście doszło do dwóch pożegnań. W Zagłębiu nie zagrają już Konrad Handzlik i Tin Matić, którzy po okresie wypożyczenia wrócili do Legii Warszawa. To była pana decyzja?

– Tak moja. Ale też konsultowana z władzami klubu i samą Legią. Miałem czas, żeby przyjrzeć się tym chłopakom. Uznałem, że skoro mają być w naszej kadrze trzecim, czwartym wyborem na daną pozycję, to w ich przypadku mija się to z celem. To bezsensu, żeby tak młodzi gracze spędzali tyle czasu na rezerwie czy wręcz na trybunach. Przecież Handzlik zagrał jesienią ledwie kilka minut. Wiosną też byłby daleko od podstawowego składu. To już lepiej, żeby ogrywał się w drugiej drużynie Legii lub innej drużynie. W tym wieku trzeba przede wszystkim grać.

Takich samych argumentów użyłem również w rozmowie z Maticiem. Też byłby w Sosnowcu tylko napastnikiem numer trzy za Terencem Makengo i Michałem Fidziukiewiczem.
Wraz z odejściem Maticia na dobre zniknął atak Zagłębia, jaki kibice znali z rundy jesiennej. Nie ma już Vamary Sanogo. Nie ma Maticia. Jest pan spokojny o jakość tej formacji?

– Jest Terence Makengo. Jest Michał Fidziukiewicz, a mocno naciska jeszcze Wojciech Łuczak, który jest naprawdę w dobrej dyspozycji i szkoda byłoby to zmarnować. Nie jest to typowy napastnik, ale może nam dać z przodu naprawdę dużo. A może zagramy wiosną trochę jak Barcelona? Bez klasycznego napastnika.
Czy Makengo można jakoś porównać do Sanogo, który zbierał w Sosnowcu tak dobre recenzje?

– Aż tak długo z Sanogo nie pracowałem, więc trudno mi o takie porównania. Nie da się jednak ukryć, że Terence to piłkarz o dużym potencjale. Martwię się tylko jego przygotowaniami do sezonu. Dołączył do nas późno, bo dopiero 10 lutego. Na początku zmagał się też z chorobą. Zobaczymy jak poradzi sobie z obciążeniami. Może być tak, że nie będzie gotowy do gry od pierwszej minuty pierwszego meczu.
Myśli pan już o pierwszym meczu? Analiza Stomilu Olsztyn już trwa?

– Zacząłem się tym zajmować właśnie w tym tygodniu. Patrzę na skład, sparingi, taktykę... Im będzie bliżej ligi, tym bardziej się będziemy się w to wgłębiać. Tak naprawdę przede wszystkim będziemy koncentrować się na sobie. Analiza rywala to tylko jeden z wielu czynników, który składa się na końcowy sukces.
Za analizę będzie pan odpowiadał sam?

– Najczęściej zajmuje się tym sam. W sztabie dzielimy się co prawda obowiązkami, ale z doświadczenia wiem, że lepiej pochylić się nad tym samemu.
Kilka tygodni temu zapytałem prezesa Marcina Jaroszewskiego z kim Zagłębie będzie biło się wiosną o awans. Do listy pewniaków dołożył jeszcze Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, czy Sandecję Nowy Sącz. Wygląda więc na to, że pójdzie to szeroką ławą?

– Na pewno nie ma takich żelaznych faworytów, jakimi w minionych latach były chociażby Zagłębie Lubin, czy Arka Gdynia. To będzie ciekawa rozgrywka. W tyłach też jest wiele drużyn, które będą zaciekle walczyły o utrzymanie. I one także będą zabierały punkty faworytom.

Każdy punkt będzie więc w cenie. Pamiętam, że gdy byłem trenera Znicza Pruszków to zremisowaliśmy mecz z Błękitnymi Stargard. Byliśmy zawiedzeni, bo jednak liczyliśmy na wygraną. Potem jednak ten punkt miał swoją wagę. Rywal, który nas gonił miał do odrobienia nie trzy, a cztery oczka. A to już jednak dystans trudniejszy do zniwelowania. Wymaga zapunktowania w przynajmniej dwóch meczach.

Tak więc liga będzie wyrównana, a niespodzianek z pewnością nie zabraknie. Chociażby takich jak mój były klub, czyli Pogoń Siedlce, która tak dobrze radził sobie jesienią.

Mam teraz w pierwszej lidze trzy bliskie mi kluby. Bo to przecież nie tylko Zagłębie, ale wspomniane Pogoń i Znicz. Gdy drużyny z Siedlec i Pruszkowa będą grały z bezpośrednimi rywalami Zagłębia, to zawsze mogę zadzwonić do chłopaków i jeszcze ich podkręcić. Zmotywować do gry na całego.
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/ ... LokSosnImg
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Kwalifikator 2017-02-18, 2:36 pm

Gdy drużyny z Siedlec i Pruszkowa będą grały z bezpośrednimi rywalami Zagłębia, to zawsze mogę zadzwonić do chłopaków i jeszcze ich podkręcić. Zmotywować do gry na całego.


A czy jest w stanie ich zachecic do gry "nie na calego" w ich meczach z naszym Zaglebiem? No przynajmniej Znicza.
Kwalifikator
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2008-12-23, 12:33 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez mason 2017-02-20, 10:21 am

Trzy mecze Zagłębia w Telewizji Polsat
Poznaliśmy harmonogram transmisji telewizyjnych z 4 pierwszych kolejek. W tym zestawieniu znalazły się aż 3 spotkania Zagłębia, co automatycznie oznacza zmiany terminów 21., 22. i 23. kolejki.

Telewizja Polsat wybrała 3 mecze Zagłębiaków, które będą transmitowane. W tym zestawieniu nie będzie spotkania inaugurującego wiosenne rozgrywki ze Stomilem Olsztyn (4 marca, godz. 18:00), w kolejnych 3 kolejkach kamery Polsatu będą śledzić poczynania Zagłębia.

Plan transmisji:

20. kolejka
1. Górnik Zabrze - GKS Tychy (3 marca - piątek, godz. 20:45)
2. Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice (4 marca - sobota, godz. 17:45)

21. kolejka
1. GKS Katowice - Stomil Olsztyn (10 marca - piątek, godz. 20:45)
2. Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec (11 marca - sobota, godz. 17:45)

22. kolejka
1. Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (17 marca - piątek, godz. 20.45)
2. Chojniczanka 1930 Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18 marca - sobota, godz. 17:45)

23. kolejka
1. Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec (24 marca - piątek, godz. 20.45)
2. Miedź Legnica - Chrobry Głogów (25 marca - sobota, godz. 17:45)

http://zaglebie.eu/aktualnosci/3134-trz ... zji-polsat
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez krysteksc 2017-02-20, 12:11 pm

mason napisał(a):Trzy mecze Zagłębia w Telewizji Polsat
Poznaliśmy harmonogram transmisji telewizyjnych z 4 pierwszych kolejek. W tym zestawieniu znalazły się aż 3 spotkania Zagłębia, co automatycznie oznacza zmiany terminów 21., 22. i 23. kolejki.

Telewizja Polsat wybrała 3 mecze Zagłębiaków, które będą transmitowane. W tym zestawieniu nie będzie spotkania inaugurującego wiosenne rozgrywki ze Stomilem Olsztyn (4 marca, godz. 18:00), w kolejnych 3 kolejkach kamery Polsatu będą śledzić poczynania Zagłębia.

Plan transmisji:

20. kolejka
1. Górnik Zabrze - GKS Tychy (3 marca - piątek, godz. 20:45)
2. Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice (4 marca - sobota, godz. 17:45)

21. kolejka
1. GKS Katowice - Stomil Olsztyn (10 marca - piątek, godz. 20:45)
2. Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec (11 marca - sobota, godz. 17:45)

22. kolejka
1. Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (17 marca - piątek, godz. 20.45)
2. Chojniczanka 1930 Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18 marca - sobota, godz. 17:45)

23. kolejka
1. Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec (24 marca - piątek, godz. 20.45)
2. Miedź Legnica - Chrobry Głogów (25 marca - sobota, godz. 17:45)

http://zaglebie.eu/aktualnosci/3134-trz ... zji-polsat


Szkoda że 2 najbardziej atrakcyjne mecze mamy w piątki :czerwona:
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-20, 12:40 pm

krysteksc napisał(a):Szkoda że 2 najbardziej atrakcyjne mecze mamy w piątki :czerwona:

Cóż, prawo telewizji. Nie żartujmy sobie jednak, że piątkowy termin meczów z GKS Katowice oraz z Górnikiem Zabrze przeszkadza prawdziwemu kibicowi pojawić się na meczu z GieKSą a tydzień później w Zabrzu?... :lol:

Choćbym pracował na drugą zmianę to załatwię sobie dzień urlopu albo L4 i będę zarówno na qrwach z Katowic jak i w Zabrzu 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez krysteksc 2017-02-20, 12:55 pm

Adam1906 napisał(a):
krysteksc napisał(a):Szkoda że 2 najbardziej atrakcyjne mecze mamy w piątki :czerwona:

Cóż, prawo telewizji. Nie żartujmy sobie jednak, że piątkowy termin meczów z GKS Katowice oraz z Górnikiem Zabrze przeszkadza prawdziwemu kibicowi pojawić się na meczu z GieKSą a tydzień później w Zabrzu?... :lol:

Choćbym pracował na drugą zmianę to załatwię sobie dzień urlopu albo L4 i będę zarówno na qrwach z Katowic jak i w Zabrzu 8)

Niestety sam Adamie wiesz, że w naszej sytuacji termin piątkowy nie pozwoli nam wypełnić stadionu, ale obym się mylił. Dla nas żaden termin nie jest przeszkodą ale ilu takich jak my jest??
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników