I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 5:47 pm

Pogoń 1-1 Chojniczanka
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-04-22, 5:55 pm

to sie jeblo Chojnicom :twisted: :twisted: :twisted:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 5:56 pm

1-2 dla Chojnic
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 5:56 pm

Katowice strzelają gola
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-04-22, 6:01 pm

Qrwa. Chojniczanka strzela w 88 minucie na 1:1 a w minucie 98 na 2:1...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6806
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 6:10 pm

To zakrawa na piłkarski poker . Katowice 2-2
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 6:14 pm

Stal Mielec rozdaje punkty potrzebującym
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-04-22, 6:17 pm

Stal 3-2
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-04-22, 6:18 pm

Czyli za tydzien jesli dzisiaj nie wygramy to mecz 2 -ej z 1-sza z druzyna , ale wierze ze wygramy i bedzie 3-ej z 1-sza
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-04-22, 8:03 pm

No, cóż. Na pewno boli przegrana w Grudziądzu - w dodatku z podsumowaniem, że kiepska gra, tak jak napisali autorzy relacji, gra, która nie daje podstaw myśleć w tym roku o awansie. Jako że należałem i należę do tych, którzy nie uważają awans albo śmierć, awans koniecznie w tym roku i tym podobne, jak np. awans bez względu na okoliczności, bez względu na inne aspekty - to może łatwiej mogę napisać tu coś "ku pokrzepieniu serc".
Problem jednak w tym: czy rzeczywiście mogę? Przecież zwykle domagam się jakiegoś stawiania na prawdzie, na uczciwości w relacjach Klubu ze środowiskiem. Oczywiście, są rzeczy, których się nie mówi od razu,szeroko, jednak - jakaś w tym uczciwość winna być zachowana.
To kto wie. Może w tym duchu, to powinienem napisać, że... Kibice, to jednak powinni podziękować Komisji Dyscyplinarnej za okazane serce? 5 meczów zakazu wyjazdów, czyli do samego końca — czyż to nie jest troska o zdrowe nerwy, uniknięcie zawałów u Kibiców Zagłębia? Czy na pewno lepiej mają kibice Gieksy, którym pod nazwą "teatru marzeń" funduje się chyba "teatr mistyfikacji"?
Kol. Adam1906 napisał na gorąco po meczu z Olimpią, że do wyrzucenia z drużyny od razu duża część, jednak są dziady.
No, właśnie - a kogo rozumiał. Gdzie kończy się drużyna - na ławce rezerwowych? Przy biurkach zwykłych działaczy? Na stołkach oficjeli Zagłębia? W gabinetach poza Zagłębiem, w znaczeniu poza Klubem ale fizycznie to w Sosnowcu, w Zagłębiu - czy w znaczeniu w ogóle i poza regionem, wśród tych, którzy i tak nie będą budować Wielkiego Zagłębia, tylko wykorzystają wasali? Jakie polecenia - trenera? innych? realizowali dzisiaj piłkarze, czy to tylko ich nieudaczność? Czy może jednak dałoby by się budować Klub na uczciwej relacji, przedstawieniu dłuższego planu odbudowania marki, budowania solidnego organizmu klubowego, Wielkiego Zagłębia? W każdym razie - może nie mogę jak Kol. Adam1906 mówić o Ludowym drugim domu, ale na pewno pozdrawiam zwłaszcza tych, może po prostu jedynie tych, którym leży na sercu dobro Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-04-22, 9:09 pm

Zastanowilem się co może wydarzyć się w czubie Tabeli jeżeli Zagłebie
wygra u siebie z Puławami i wygra w Bytowie to daje 6 pkt RAZEM 50 pkt.
Drużyny przed nami grają następująco:
Nowy Sącz - jedzie do Chojniczanki i gra u siebie ze Stomilem
Chojniczanka - gra u siebie z Nowym Sączem i jedzie do Zabrza
Grudziądz - Jedzie do Bytowa i u siebie Suwałki
Wydaje mi się ze w najlepszej sytuacji jest Grudziądz.
Jedyna myśl która przychodzi do Głowy to Chojniczanka remisuje
z Nowym Sączem i remisuje w Zabrzu. To nam daje zbliżenie się do
3 miejsca. A dalej trzeba będzie następne gdybanie uskutecznić
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-04-22, 9:29 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Zastanowilem się co może wydarzyć się w czubie Tabeli jeżeli Zagłebie
wygra u siebie z Puławami i wygra w Bytowie to daje 6 pkt RAZEM 50 pkt.
Drużyny przed nami grają następująco:
Nowy Sącz - jedzie do Chojniczanki i gra u siebie ze Stomilem
Chojniczanka - gra u siebie z Nowym Sączem i jedzie do Zabrza
Grudziądz - Jedzie do Bytowa i u siebie Suwałki
Wydaje mi się ze w najlepszej sytuacji jest Grudziądz.
Jedyna myśl która przychodzi do Głowy to Chojniczanka remisuje
z Nowym Sączem i remisuje w Zabrzu. To nam daje zbliżenie się do
3 miejsca. A dalej trzeba będzie następne gdybanie uskutecznić
Pozdrawiam
Tadeusz

Panie Tadziu kochany. Ładnie napisane. Tyle, że w stylu Stanisława Lema. Ciepło pozdrawiam.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-04-22, 9:33 pm

Tym razem nie tylko, jak zazwyczaj, że dzielę się najbardziej prawdopodobną hipotezę - bo tak tu w gruncie rzeczy się wypowiadamy. W każdym razie - tak ja się wypowiadam w sprawach "gry o awans", "w co gra Zagłębie", "w co gra ta liga" itp; przecież bowiem za mało mam danych, by uważać, że już całkowicie mam rozpracowaną sytuację. Przypuszczam, że podobnie wypowiada się tu co najmniej 80 procent dysktutantów, ale to trudno szacować, toteż piszę o sobie. Najczęściej też - przedstawiam najbardziej moim zdaniem prawdopodobną hipotezę.
Tym razem jednak - nie twierdzę nawet tego. Przedstawiam po prostu jedną z kilku hipotez "najbardziej prawdopodobnych". Za to jednak - też trochę wesołą.
Koledzy tutaj - i inni dyskutanci lubią określać tę ligę jako wyścig żółwi, wyścig ślmaków. Coś w tym jest, rozumiem przekaz. Mnie jednak - to bardziej się kojarzy z kolarstwem torowym. W nim jest taki fascynujący moment zwany stójką. To jest nagłe wstrzymanie wyścigu, próba sił - i przygotowanie do zaborczego, błyskawicznego ataku, często już do finiszu, w każdym razie, podejmowana jest dla ustalenia "układu", z którego toczy się walka, pośrednio - dla sprawdzenia siły uczestników.
To, co działo się w ostatnich tygodniach, to wydaje mi się być taką klasyczną stójką. Teraz - "przypuszczam, że przypuszczono atak", ruszył szaleńczy jak po stójce atak. Z tym że tutaj, w tej II klasie rozgrywkowej - to on jest specyficzny przez to, że jednocześnie rozgrywają się dwa wyścigi. MIędzy innymi dlatego zdarzają się stójki. Tak jak w kolarstwie, one zdarzają się też dla wyceny sił - czyli "jaki jest układ", czy mamy siły awansować, czy warto awansować, czy sprostamy wymogom. No i - teraz chłopcy ruszyli, dostawszy polecenia z zarządów, oceniwszy sytuację. Tutaj, wygląda na to, że walczą - głównie ci, co w tej Ekstraklasie jeszcze nie byli. Na poważnie - to więc zdecydowali się wyjść ze stójki w atak być może ci, lub większość spośród nich, bo ich kręci choćby pierwszy raz w Ekstraklasie, bo mniejsze miasto to ma promocję, bo trzeba wykazać się przed państwowym mecenatem: Sandecja, Chojniczanka, Olimpia, Miedź. Czy jest w tym gronie ktoś "ze starych firm"? Czy jest to Zagłębie? Być może.
Drugi wyścig jest - by nie wjechać przypadkiem do Ekstraklasy. Niemniej, wysokie miejsce, byle zabezpieczone od awansu, liczy się bardzo. Łatwiej nie być wieszanymi przez kibiców, łatwiej "pokazać gest Kozakiewicza" rywalom, łatwiej samemu się poczuć dowartościowanym po pewnym przecież chyba kacu z racji tych rozgrywek.
Jeżeli tak jest - to chyba gratulacje będą dla Zagłębia, jeżeli, w dodatku przy tegorocznej jednak trochę odmiennej taktyce, choć w dużej mierze podobnej do zeszłorocznej: uda im się znowu zająć III miejsce na koniec. To przecież, jak drugi raz z rzędu zostać mistrzem ligi, czy tam, stawki (w znaczeniu tych, którzy są w grze).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-04-23, 10:26 am

Szanowny Auguscie - jeszcze mi nie przeszło siedzi we mnie to co widzę,
czytam - bo z Grudziądza nie widziałem. AWANS to już poszedł się golić.
Natomiast widziałem te Szopkę w Mielcu. Jednak widać bardzo wyrażnie
co znaczy zawodnik doświadczony - wejście w 60 min Smolinskiego na plac
gry - facet zrobił różnicę - My tak nie mamy czy nie potrafimy - ciągle mnie
boli jak widzę siedzącego Martina na ławie rezerwowych - zawodnik który
tyle dobrego zrobił dla Zagłębia a tu na lewym skrzydle gra zawodnik o
innych parametrach - nie wiem co trener wymyśli w meczu z Puławami ?
To już nie jest Walka o Extra - przyglądamy się jak inni grają o AWANS
a wielka szkoda bo była Ogromna Szansa.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Luis 2017-04-23, 12:37 pm

A ja przeanalizowałem sobie najbliższe dwie kolejki i tak :

* Zagłębie ma dwa dosyć proste mecze. U siebie z Wisłą Puławy powinniśmy sobie spokojnie poradzić, a wyjazd do Bytowa również wydaje się najłatwiejszym wyjazdem w tych ostatnich meczach. Bytowia jest na równi pochyłej i chyba nic już im nie pomoże. Załóżmy 6 pkt dla Nas.

* Chojniczanka gra u siebie z Sandecją i moim zdaniem wygra, ewentualnie remis. Jednak bardziej bym stawiał 3 pkt dla Chojnic. Sandecja w końcu musi coś przegrać, a Chojnice muszą w końcu coś wygrać w normalnym warunkach, a nie na takim farcie ja w Siedlcach. Następnie jedzie do Zabrza. Z taka formą jaką prezentuje Górnik, powinien być remis. Żabole grają tak statycznie i blisko swojej bramki, że atak u nich nie istnieje, ale jednak wygrać tam łatwo nie jest, tym bardziej, że Chojniczanka do mistrzów wyjazdów nie należy. Załóżmy 2/4 pkt dla Chojniczanki.

* Sandecja. Remis/porażka w Chojnicach. I mecz u siebie ze Stomilem. Stomil " remis na wyjeździe Olsztyn " Na pewno nie będzie Sandecji łatwo wygrać ze Stomilem. Zremisowali oni WSZYSTKIE mecze wyjazdowe w tej rundzie. Czemu akurat teraz mieli przegrać, tym bardziej, że walczą o utrzymanie ? Mój typ 1/2 pkt dla Sącza.

* Olimpia gra wyjazd z Bytowem i u siebie z Wigrami. Raczej bym postawił 6 pkt dla nich, ewentualnie może remis z Suwałkami. Typ 4/6 pkt.

* Miedź gra wyjazd w Bielsku i u siebie z Puławami. Skoro wygrali na ciężki m terenie w Katowicach, to tym bardziej powinni ograć Górali, którzy na swoim obiekcie grą nie porywają i łatwy mecz u siebie z Puławami. Mój typ 6 pkt.

* I zostają cygany. Derby z Tychami u siebie i wyjazd do Siedlec. Wydaje mi się, że jednak się zepną na te ostatnie mecze i dopisałbym im 6 pkt. Wczoraj gdyby nie czerwień Praznovskiego wydaje mi się, że wygraliby w Mielcu. Trzeba przyznać, że Brzęczek ma trochę racji mówiać, że mają pecha. Dwa ciężkie mecze. Mogą również dobrze zyskać 1/2 pkt, ale wole założyć 6 i ewentualnie się miło zaskoczyć.

I teraz spójrzmy jakby wygladała tabela.

1 Chojniczanka 51
2. Olimpia 51
3 Zagłębie 50
4 Sandecja 49/50
5 Cygany 50
6 Miedź 50

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie zabawa w symulację, ale może się okazać, że praktycznie tak będzie wyglądała tabela za dwa tygodnie. Może z róznicą +/ - 2 pkt dla kogoś. Czyli może się okazać, że na 4 kolejki przed końcem, gdzie rok temu Wisła i Arka planowała transfery na Ekstaklasę, to będzie o awans walczyło 6 zespołów. A w kolejce 30 także są szlagierowe mecze, które znów wszystko przestawić. Za dwa tygodnie róznicę mogą być między 1 a 6 drużyna +/- 1 - 3 pkt.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników