I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-02-23, 2:24 pm

Ale jestem juz nakrecony :-) W sobote mam nadzieje, ze dryzyna zaprezentuje nam przedsmak emocji :-)
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-02-23, 2:31 pm

Trochę więcej wiary i optymizmu. Nie wliczajmy do ilości trenerów Łuczywka i śmisznego Arasia, a Mandrysz to tylko epizod i wtedy okaże się, że Banasik jest takim niecałe trzecim trenerem w tym sezonie i mam nadzieję, że ostatnim, a jeśli dodamy, że miał całą zimę na przygotowanie drużyny to wygląda już inaczej. Jest, choć mam nadzieję, że był problem z obroną, bo mam nadzieję, że Banasik zestawi najlepszą czwórkę z tego co mamy, a jeśli nie będzie się bał postawić na najlepszych, to na środku zagrają Wiktorski i Bogusławski , a to może być nowa jakość. Zobaczymy na sparingu w sobotę (jak podaje główna strona Pan Prezes zgodził się na obecność kibiców na trybunach) kto wyjdzie w pierwszej drużynie na Tychy, ja obstawiam właśnie tę parę na środku obrony. Co do jakości sparingpartnerów to była Wisła, a teraz na finiszu są Tychy, więc nie jest tak źle, Rakowa oczywiście szkoda, ale ja już przywykłem do humorów Pana Prezesa. Napastnicy są niewiadomą, ale z ogromnym potencjałem, a w odwodzie jest zgrany z drużyną Wojtek Łuczak w naprawdę życiowej formie. Panowie kiełbachy do góry i gramy!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez patrios91 2017-02-23, 3:15 pm

novack napisał(a):Trochę więcej wiary i optymizmu. Nie wliczajmy do ilości trenerów Łuczywka i śmisznego Arasia, a Mandrysz to tylko epizod i wtedy okaże się, że Banasik jest takim niecałe trzecim trenerem w tym sezonie i mam nadzieję, że ostatnim, a jeśli dodamy, że miał całą zimę na przygotowanie drużyny to wygląda już inaczej. Jest, choć mam nadzieję, że był problem z obroną, bo mam nadzieję, że Banasik zestawi najlepszą czwórkę z tego co mamy, a jeśli nie będzie się bał postawić na najlepszych, to na środku zagrają Wiktorski i Bogusławski , a to może być nowa jakość. Zobaczymy na sparingu w sobotę (jak podaje główna strona Pan Prezes zgodził się na obecność kibiców na trybunach) kto wyjdzie w pierwszej drużynie na Tychy, ja obstawiam właśnie tę parę na środku obrony. Co do jakości sparingpartnerów to była Wisła, a teraz na finiszu są Tychy, więc nie jest tak źle, Rakowa oczywiście szkoda, ale ja już przywykłem do humorów Pana Prezesa. Napastnicy są niewiadomą, ale z ogromnym potencjałem, a w odwodzie jest zgrany z drużyną Wojtek Łuczak w naprawdę życiowej formie. Panowie kiełbachy do góry i gramy!

Problem jest taki,że obrony Banasik za bardzo nie ma z czego składać. Konkurencja jest wtedy gdy poziom piłkarzy na tej samej pozycji jest wyrównany i trener co mecz ma ból głowy czy wystawić w danym dniu tego pierwszego czy tego drugiego. Wtedy pan A Z panem B walczy o skład i o lepszą formę,tym samym podnosząc poziom danej formacji. W ataku pokazał się Łuczak. Fidziu też nie próżnuje i wraca do formy. Dodajmy do tego Makengo i mamy naprawdę solidną konkurencję na pozycji napastnika. W pomocy też biedy nie ma,a panowie Dudek i Matusiak już teraz mogą obawiać się Milewskiego co tym samym powinno ich zmotywować do wskoczenia na wyższe obroty. Niestety w obronie jest tragicznie. Brak solidnego obrońcy na każdej z pozycji. Markowski ma wyjebane,a reszta albo się nie nadaje albo ma jeszcze za mało wiosen spędzonych na boiskach I ligi. Jest Bogusławski,który jest znakiem zapytania i tyle. Nawet jak wypali to z kim on ma konkurować. Co go zmotywuję do podnoszenia swoich umiejętności skoro nie ma żadnej konkurencji,a i macierzystym właścicielem zawodnika nie jest Zagłębie. To mnie martwi. Mam nadzieję,że do formy wróci również Szumski i przestanie się zachowywać jak dzieciak tęskniący za "tatusiem" skoro teraz "wujek" jest trenerem ;) Największy konkurent spoglądając na zimowe transfery? Jak dla mnie Chojnice. Wiara umiera ostatnia. Pamiętajmy ;-)
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-02-23, 3:42 pm

Przypominam, że Miedź ma zaległy mecz (w tę sobotę odrabiają) i siedem ostatnich kolejek gra u siebie. Jak awansować, to z Nimi ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-25, 6:16 am

PECHOWIEC MAKENGO ZNÓW NA AUCIE

Obrazek

Francuski snajper wyrósł nieoczekiwanie na największego pechowca okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną.

Od debiutu Terence’a Makengo w barwach Zagłębia minie niebawem miesiąc. Francuz zaliczył wejście smoka – w ostatnim styczniowym sparingu zdobył dwie bramki i dorzucił asystę, a sosnowiczanie pokonali Odrę Opole 4:1. Na tym jednak lista zdobyczy czarnoskórego snajpera się kończy. Choć nie z jego winy…

Zaraz po wspomnianym testmeczu Makengo poleciał do ojczyzny, gdzie przywitał nowo narodzoną córkę. Do Polski wracał na raty, bowiem za pierwszym razem musiał zawrócić z lotniska z powodu zbyt ciężkiego bagażu. Kiedy dotarł do Sosnowca, popisał z klubem półtoraroczny kontrakt. Dzień później miał wystąpić w sparingu z Wisłą Kraków, ale rano w dniu meczu… zmogła go grypa. Infekcja była na tyle uciążliwa, że nie wystąpił również tydzień później w kontrolnym spotkaniu z Radomiakiem Radom.

Wydawało się, że kolejnym rywalem, który przekona się o strzeleckich walorach Francuza będzie Raków. W poprzedni weekend częstochowianie odmówili jednak przyjazdu na sparing z powodu zakazu filmowania rywalizacji. Zagłębie zaliczyło więc gierkę wewnętrzną, która dla Makengo… okazała się fatalna w skutkach. Zszedł z murawy zaraz na początku drugiej połowy z bólem w nodze. Diagnoza? Uraz mięśnia dwugłowego wykluczający zawodnika z udziału w sobotnich sparingach z GKS-em Tychy (11.00) i Polonią Bytom (14.00). Tymczasem dla podopiecznych Dariusza Banasika to ostatnie sprawdziany przed startem rundy wiosennej.

Debiut w zespole Zagłębia zaliczy natomiast Łukasz Bogusławski, który kontrakt podpisał przy Kresowej we wtorek.

http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12479.html

Niestety źle się ułożyły te przygotowania do sezonu Makengo. Na całe szczęście pierwszy mecz gramy ze Stomilem Olsztyn i z przodu mogą wówczas zagrać Michał Fidziukiewicz oraz, będący przed rundą wiosenną w niesamowitym gazie, Wojciech Łuczak. Tylko, że na następne bardzo ważne mecze z Sandecją, GKS Katowice i Górnikiem Zabrze dobrze by było mieć Terence'a Makengo gotowego do gry. Ogólnie uważam, że linię pomocy oraz atak mamy jak na realia I ligi bardzo mocne i gotowe do walki o Ekstraklasę. Gorzej wygląda to z defensywą, ale mam dziwne przeczucie, że na wiosnę wypali z formą dwójka środkowych Wiktorski - Bogusławski i... w czerwcu będziemy się cieszyć z awansu :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-02-25, 10:12 am

No to nie skomentuje bo tylko marudzę :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez turku 2017-02-25, 3:23 pm

Tak jak wcześniej już pisałem :
Bez obaw. Mekengo będzie się na spokojnie zgrywał z drużyną w sparingach ze Stomilem Olsztyn i Sandecją Nowy Sącz.
Krążą plotki że na mecz z Chrobrym Głogów powinien być przygotowany do gry na 100%
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-02-25, 4:03 pm

Na głównej stronie klubu aspirującego do ekstraklasy, mega zajebista transmisja z meczu z Polonią i taki sam wynik!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-02-25, 4:21 pm

....... ....... ....... ......... ......... ........ ....... ......... ........ ....... ......
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez turku 2017-02-25, 4:31 pm

novack napisał(a):Na głównej stronie klubu aspirującego do ekstraklasy, mega zajebista transmisja z meczu z Polonią i taki sam wynik!

Bo ty jesteś szłowiekiem małej głowy. Nie to co prezezio. On wie, że jak ci z gieksy przeczytają szczegółową relację a nie daj boże jak zobaczą że wygraliśmy to będzie nam trudniej w walce o awans. To wszystko przemyślana strategia mądrzejszych od ciebie.
Chyba że jednak się mylę :-(
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-02-25, 4:39 pm

turku napisał(a):
novack napisał(a):Na głównej stronie klubu aspirującego do ekstraklasy, mega zajebista transmisja z meczu z Polonią i taki sam wynik!

Bo ty jesteś szłowiekiem małej głowy. Nie to co prezezio. On wie, że jak ci z gieksy przeczytają szczegółową relację a nie daj boże jak zobaczą że wygraliśmy to będzie nam trudniej w walce o awans. To wszystko przemyślana strategia mądrzejszych od ciebie.
Chyba że jednak się mylę :-(

Że Brzęczkowi ktoś przeczyta? Fakt! Wszystko mamy pod kontrolą, a do tego ani trener tyskich, ani bytomskich nie ma nic do opowiedzenia, bo nic nie pokazali, taki "mysterny" plan na kamuflaż !
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez bbartek 2017-02-26, 4:26 pm

Pozostało już tylko kilka dni do rozpoczecia rundy rewanżowej.
Mieliśmy prawie 3 miesiące na wyrażanie naszych pretensji i żalów, z którymi prawie w 100% sie zgadzam,ale teraz potrzeba nam Kibicom i Drużynie dużej porcji optymizmu i wiary w awans.
Zapomnijmy o tych wszystkich złych rzeczach, o niezrealizowanych transferach, słabościach zarządu i dyrektora sportowego i niech nasza obecność na Ludowym bedzie dowodem na naszą wiarę w awans.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-02-26, 7:02 pm

Byc bede na stadione bo kibicem jest sie na dobre i zle.
Tylko jak tu przyjechac na mecz z Katowicami jak sie ma na rejestracji SK z przodu :-)
A tak na serio, to moj optymizm po sobotnim sparingu zmalal i to bardzo szczegolnie po wypowiedzi trenera.
Zaczynam watpic czy ten awans ma byc. Ale co tam. Wazne by grali z sercem i zaangazowaniem. I niech sklad ustala trener a nie zawodnicy.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-26, 8:11 pm

robercik napisał(a):Tylko jak tu przyjechac na mecz z Katowicami jak sie ma na rejestracji SK z przodu :-)

Zaparkuj przy Komendzie :lol: Mój kolega z Katowic jest kibicem Zagłębia (tak, tak - są tacy) i parkuje przy Lidlu swoją furę na blachach SK, wysiadając z niej w szalu Zagłębia :)

robercik napisał(a):Zaczynam watpic czy ten awans ma byc.

Muszę zarówno Ciebie jak i pozostałych kolegów uspokoić. Informacja uzyskana z klubu jest taka, że zarówno Prezes jak i piłkarze (o Prezydencie nie mówiąc) chcą w tym sezonie awansować do Ekstraklapy. Nie mówią o tym głośno z banalnej przyczyny: nie chcą zapeszyć pompując balonik. Informacja jest w 100% pewna.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-02-26, 8:18 pm

Szanowny ADAMIE - nie ma najmniejszych podstaw aby nie wierzyc w to
co napisałeś - to znaczy tyle lub aż tyle że zawodnicy w każdym meczu
będą grali 90 minut i jeszcze więcej. To dobra, pozytywna wiadomość
Dziękuję.-
Pozdrawoiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników