I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-05-22, 11:09 am

2550 Średnia widownia dla całej ligi
1 Górnik Zabrze 10088
2 Podbeskidzie Bielsko B 5833
3 GKS Tychy 5435
4 GKS Katowice 3267
5 Stal Mielec 3212
6 Stomil Olsztyn 2177
7 Zagłębie Sosnowiec 1945
8 Miedź Legnica 1914
9 Olimpia Grudziądz 1759
10 Pogoń Siedlce 1689
11 Wigry Suwałki 1564
12 Sandecja Nowy Sącz 1395
13 Wisła Puławy 1367
14 Chojniczanka Chojnice 1261
15 MKS Kluczbork 932
16 Chrobry Głogów 865
17 Bytovia Bytów 656
18 Znicz Pruszków 543

Jesli na Tychy tez przyjdzie z 3000 kibiców to osiągniemy średnia widownie w tym sezonie 2000 . Rewelacji nie ma . Zwłaszcza jak spojrzeć na 90 tys Mielec ktory zapewnił sobie utrzymanie .
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-05-22, 11:21 am

W awans ja wierzyłem za Magiery dlatego tak źle odebrałem wypuszczenie go do Legii . Potem zwycięstwo z Górnikiem przywróciło mi nadzieje . Teraz zwycięstwo w Suwałkach ale musiałoby byc poparte drugim z Mielcem . To sie nie stało . Nie chce psuć zabawy tym wiernym co jeszcze wierzą . Wiec niech to oni maja racje i po raz pierwszy od czasów Smyły nasi wygrają ważny mecz w lidze . Smyła oba mecze w domu zawalił . Derbin awansował choc seria remisów nic by nie dała gdyby nie wyżebrane zwycięstwo w Kołobrzegu . Moze Banasik okaże sie fuksiarzem i uzyska takie same wyniki jak rywale co da awans bo przecież nie obyło chodzi żebym miał racje tylko żebyśmy wrócili do ekstraklasy . A co zrobimy zeby nie spaść z hukiem to zmartwienie dla zarządu na lato . O ile nie pojada na urlopy i znajda chwile .

PS . Swoją droga widoczny brak kogoś takiego jak Dudek . Oczywiście w formie . Czy wczesniej Lacha . Nikt nie dźwignął ciężaru poprowadzenia do zwyciestwa .
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pete_zs 2017-05-22, 12:05 pm

Ta opinia wyżej jest przynajmniej jakoś wyważona, ma swoją logikę.

Ale jak się czyta te teorie spisków, przychodzi do głowy jedno - Ludzie ogarnijcie się !!!! Po jakimkolwiek remisie, czy porażce zaczynają się płacze - że to sabotaż itp. Przerzućcie się na Real, czy Barcę i tam będą wtedy serie zwycięstw. Czytać się tego nie da - tęgie głowy, a gdyby komuś zeszło i wpadło na 2:1, byłaby euforia - geniusz trenerski, trafione zmiany, itp. Zagrał tym składem co z Wigrami, drugi taki mecz nie wszedł, Stal w pewnym momencie postawiła autobus. Poza Sandecją, każdy zespół z "czołówki" ma takie "juniorskie" zacięcie jak powiedział Smółka, więc wrzućcie na luz. Jedno co powiedział Łuczak - "nikt w nas nie wierzył" no i faktycznie ciężko się gra, jak po jakimkolwiek remisie czy porażce spadają kubły pomyj. Zero kredytu zaufania, a chłopaki grają już chyba z piątym trenerem, zmianami składu i są na "pole position". Po zwycięstwie z Górnikiem, była cisza z Podbeskidziem, może wtedy zabrakło tego dopingu do 3 punktów ? Nagle się wszyscy obudzili z Mielcem i wielkie rozżalenie, bo nie ma 3 pkt.
Z formą piłkarzy jest jak z formą kibiców, dwa mecze słabe, jeden dobry, tak więc spójrzmy i na siebie krytycznie. A piłkarze głowa do góry i roznieść ten Głogów.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-05-22, 12:15 pm

petromar napisał(a):sprawa jasna - wygrywamy następny mecz ,Olimpia również wygrywa, i ostatni mecz gramy u siebie,mecz o awans - wszystko się zgadza, pełne trybuny,kasa wpadnie do klubu,niestety okaże się ze przegramy z tyskimi a olimpia wygra i awansuje,plan zrealizowany w 100%,


Obawiam się, że po takim scenariuszu moglibyśmy nie mieć stadionu w następnym sezonie, a piłkarze z nielicznymi wyjątkami mogliby podzielić los Andresa Escobara :lol: . Z resztą Budek już ten nocy powinien 8) .

Za tydzień Znicz gra na wyjeździe z Kluczborkiem i myślę, że to też jest ważny mecz dla nas bo wygrana z MKSem mogłaby sprawić, że realnie wróciliby do gry o utrzymanie i stawili jakikolwiek opór Olimpii w ostatniej kolejce.

Co do Górnika to bądźmy poważni. Ledwo wygrali z Pruszkowem więc oni myślą o komplecie punktów z Bielskiem?
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-05-22, 12:21 pm

pete_zs napisał(a):jak się czyta te teorie spisków, przychodzi do głowy jedno - Ludzie ogarnijcie się !!!! Po jakimkolwiek remisie, czy porażce zaczynają się płacze - że to sabotaż itp. Przerzućcie się na Real, czy Barcę i tam będą wtedy serie zwycięstw. Czytać się tego nie da - tęgie głowy, a gdyby komuś zeszło i wpadło na 2:1, byłaby euforia - geniusz trenerski, trafione zmiany, itp. Zagrał tym składem co z Wigrami, drugi taki mecz nie wszedł, Stal w pewnym momencie postawiła autobus. Poza Sandecją, każdy zespół z "czołówki" ma takie "juniorskie" zacięcie jak powiedział Smółka, więc wrzućcie na luz. Jedno co powiedział Łuczak - "nikt w nas nie wierzył" no i faktycznie ciężko się gra, jak po jakimkolwiek remisie czy porażce spadają kubły pomyj. Zero kredytu zaufania, a chłopaki grają już chyba z piątym trenerem, zmianami składu i są na "pole position". Po zwycięstwie z Górnikiem, była cisza z Podbeskidziem, może wtedy zabrakło tego dopingu do 3 punktów ? Nagle się wszyscy obudzili z Mielcem i wielkie rozżalenie, bo nie ma 3 pkt.
Z formą piłkarzy jest jak z formą kibiców, dwa mecze słabe, jeden dobry, tak więc spójrzmy i na siebie krytycznie. A piłkarze głowa do góry i roznieść ten Głogów.

Wszystko na temat. Jeżeli zawalą sobie awans, to wtedy będziemy mieli pełne prawo to "docenić". Ale w chwili obecnej wszelkie pierdolenie, że awansu nie będzie "bo zremisowalismy i przez to śmieją sie z nas w całej Polsce" po prostu... jest śmieszne. Bo to MY jesteśmy na miejscu gwarantujacym awans i to NAS musi gonić Olimpia czy inny Górnik a nie na odwrót.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-05-22, 1:07 pm

Szanse na awans wg Pawła Mogielnickiego po ostatniej kolejce:

Sandecja 100%
Zagłębie 55,5%
Olimpia 26,2%
Górnik 9,7%
Chojniczanka 5,6%
Miedź 1,7%
Katowice 1%
TSP 0,2%

https://twitter.com/mogiel90/status/866620708385902592
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-05-22, 1:24 pm

Jak widać szanse wciąż spore. I co ważniejsze wszystko w nogach grajków. A właściwie w ich umiejętnościach i jakiejś dozie szczęścia. Dlatego poczekamy zobaczymy
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez MarcelZS 2017-05-22, 1:38 pm

Popieram wypowiedź Adama ... skończmy na te 2 tygodnie z dewagacjami, czy chcą czy nie chcą - wg. mnie zagrali tyle ile mogli ze Stalą i ten remis jest bardzo wartościowy. Mocno mi się nie podobało na krytej drwienie z Matusiaka czy Budka ... są jacy są, potrafią ile potrafią - ale jak któryś z nich strzeli bramkę z Chrobrym to znowu będzie noszony na rękach.
Na dziś jestesmy na miejscu nr 2 i niech inni się martwią o swoje wygrane - bo dziwnie Katowicki Sport już przewidywał wysokie zwycięstwo Gieksy z Kluczborkiem i martwił o nasz mecz ze Stalą itd. Liga jest nieprzewidywalna ... i może być różnie, ja przed jej ropoczęciem marzylem o sytuacji, by ostatni mecz był o awans i pewnie tak będzie, więc czego więcej chcieć.
Głowy do góry i zapierdalać równo z trawą na Chrobrym !!!! :twisted: :twisted: :twisted:
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-05-22, 1:39 pm

Emocje beda do konca. Tak jak chcialem.
Te 180 minut pokaze w jakim punkcie jestesmy. Jedno jest pewne, czy awansuja czy nie to i tak na Ludowym bede i juz.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez wilczy_jezdziec 2017-05-22, 1:46 pm

Nasz mecz z Głogowem będzie pokazywany w Polsacie. Ale to oczywiście info tylko dla emigracji :)
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-05-22, 1:55 pm

Moze sie jeszcze okazac, ze remis ze Stala przy wygranej w Glogowie da nam juz awans. Gieksa nie odpusci Olimpii bo pilkarze graja o swoj byt. Chojniczanka zgubi punkty z Wigrami, ktore beda chcialy sie pokazac przed swoja publika. Zabrze nie sprosta Podbeskidziu. Jedynie tylko ta Miedz.

Oj, dlugi tydzien sie zapowiada.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez petromar 2017-05-22, 2:35 pm

Panowie ja tylko piszą co widzę,oczywiście modlę się o awans itp.... jak większość,ale do jasnej kur....jak ktoś wręcz uparcie wali sprzedawczyka na meczu i kopie ile wejdzie w polu karnym przeciwnika i nie jest to raczej jedyna osoba w drużynie grająca na wynik to co ja mam powiedzieć, smieją się z nas w PL bo maja prawo jak i z cyganów gdzie im bramkarz ustawił jawnie wynik, od 30 lat jeżdze i kibicuję Zagłębiu ale ten awans chyba jest już ustawiony dla kogo trzeba
, p.s. oby inni pokrzyżowali nam plany i też poprzegrywali a wtedy MY awansujemy :)))i wtedy cały plan pójdzie w PISduuu
p.s. 2 panowie piłkarze wiem ze czytacie forum,jak juz wiecie o co gracie to zagrajcie dla każdego innego byle nie dla ciepłych kochasiów z zabrza !!, ale zagrajcie dla kibiców z Sosnowca którzy jeszcze(nie wiem czemu) w Was wierzą!!!
p.s. 3 Panie trenerze jak Pan trenuje taki klub jak ZAGŁĘBIE to do kurwy nędzy na linii podczas meczu trzeba być z drużyną bo odnoszę wrażenie ze podczas wczorajszego meczu był Pan najspokojniejszym człowiekem w Sosnowcu :czerwona:
p.s.4 AWAAAANNNNNSSSSS!!!
petromar
 
Posty: 833
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-05-22, 3:55 pm

Ustalono terminy meczów 33. kolejki Nice I ligi transmitowanych przez Polsat.

Kolejka 33

28 maja, 12:30 - Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec (Polsat Sport Extra i Super Polsat)

28 maja, 12:30 - Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała (Polsat Sport)

http://www.90minut.pl/news/277/news2777 ... sacie.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez mason 2017-05-22, 4:56 pm

MarcelZS napisał(a):Popieram wypowiedź Adama ... skończmy na te 2 tygodnie z dewagacjami, czy chcą czy nie chcą - wg. mnie zagrali tyle ile mogli ze Stalą i ten remis jest bardzo wartościowy. Mocno mi się nie podobało na krytej drwienie z Matusiaka czy Budka ... są jacy są, potrafią ile potrafią - ale jak któryś z nich strzeli bramkę z Chrobrym to znowu będzie noszony na rękach.
Na dziś jestesmy na miejscu nr 2 i niech inni się martwią o swoje wygrane - bo dziwnie Katowicki Sport już przewidywał wysokie zwycięstwo Gieksy z Kluczborkiem i martwił o nasz mecz ze Stalą itd. Liga jest nieprzewidywalna ... i może być różnie, ja przed jej ropoczęciem marzylem o sytuacji, by ostatni mecz był o awans i pewnie tak będzie, więc czego więcej chcieć.
Głowy do góry i zapierdalać równo z trawą na Chrobrym !!!! :twisted: :twisted: :twisted:



Budek to już w Zagłębiu nigdy nie powinien grać.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez bolo73 2017-05-23, 7:27 pm

Miałem powstrzymać się od jakiegokolwiek pisania aż do meczu z Chrobrym, ale wobec zaistniałych okoliczności nie mogę przejść obojętnie i postanowiłem zawrzeć kilka swoich przemyśleń. Swego czasu oglądałem na NC+ w liga+ extra wywiad z Magierą, który miał miejsce bodajże po wygranym meczu w Warszawie z Lechem. Otóż Magiera wprawił w osłupienie prowadzących kiedy stwierdził, że bezpośrednio po meczu wrócił do domu i obejrzał dopiero co zakończony mecz ponownie (oczywiście nagrany) i uczynił to bodajże 2 razy. Na pytania prowadzących dlaczego tak czyni odpowiedział, że za każdym razem kiedy ogląda powtórkę znajduje w niej coś co pozwala mu wyciągnąć odpowiednie wnioski i przemyślenia. Na pytanie, za którym razem jest w pełni usatysfakcjonowany odpowiedział, z tego co kojarzę, że dopiero za 5 razem. Oczywiście nie każdy jest Magierą, Nawałką lub im podobnym i nie wymagam tego od każdego trenera. Ale hmm naturalną rzeczą wydaje mi się, że po każdym meczu należy zrobić analizę tego co było w nim dobre i tego co należy poprawić. To jest podstawa. Ja osobiście będąc trenerem klubu walczącego o jakiś ważny cel (mistrzostwo, puchary, awans, utrzymanie) przynajmniej tak bym czynił. Szczególnie po meczu nieudanym, meczu zagranym pod koniec sezonu, meczu jednym z kluczowych, które pozostały na finiszu rozgrywek. Po prostu taki jestem, że jak coś mi się nie uda to analizuję co jest nie tak, dlaczego nie poszło tak jak chciałem jak zakładałem. I staram się zrobić to niezwłocznie bo nie mogę normalnie funkcjonować. Dlaczego o tym wszystkim tak się rozpisałem? Otóż wczoraj miała miejsce sytuacja, która wg mnie nie powinna się wydarzyć wedle tego co przytoczyłem powyżej. Tak więc trener zespołu walczącego o awans do ekstraklasy, klubu z tradycjami mającego szansę powrotu do elity po latach tułaczki na niższych szczeblach (nie liczę sezonowego epizodu w ekstraklasie kiedy to z hukiem wylądowaliśmy za korupcję w lidze 2) zamiast analizować mecz odbyty dzień wcześniej i przygotowywać się do następnego jakże ważnego meczu w Głogowie, trener jedzie sobie do Puław na nic nie znaczący z naszej perspektywy (Zagłębia) mecz Wisły z Pogonią Siedlce. Po jaki ch.. tego nie wiem bo ani nie gramy w ostatnich dwóch meczach z Puławami ani z Siedlcami. Ta sytuacja daje wiele do myślenia odnośnie tego czy faktycznie gramy o awans czy też może wszystkim w klubie poza naiwnymi kibicami jest wszystko jedno w tym temacie. Info o tym, że Banan był w Puławach jest pewne na 100% bo widział go tam jeden ze znajomych dziennikarzy. Interesujące, prawda?
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników