I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez mason 2017-06-03, 11:54 pm

August napisał(a):
mason napisał(a):Jeżeli prezydent nie zrobi rewolucji

Skoro Banasik jeździ do Puław obserwując wschodzące gwiazdy puławskiej piłki a Prezes w interwió twierdzi, że jest dobrze bo przecież klub ma w planach awansować dopiero w przyszłym sezonie i podkresla że Banasik ma jeszcze roczny kontrakt a czystki dotkną wyłączeni grajków że to znaczy że są pewni swego. W każdym razie zdziwię się że Chęciński przynajmniej w chwili obecnej będzie w stanie przedłozyć interes i dobro klubu ponad wspólne grillowanie. Bardziej sie spodziewam kolejnych ciekawych wydarzeń w kolejnym sezonie. Niekoniecznie w stylu serii 20 meczy bez porażki i liderowania w lidze.


To w takim razie przekazywanie dalszych pieniędzy podatników na utrzymywanie towarzystwa wzajemnej adoracji mija się z celem.
ZAGŁĘBIE KLUB!
ZAGŁĘBIE REGION!
mason
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2010-11-24, 7:44 pm
Lokalizacja: Breslau/Sosnowiec


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-04, 1:08 am

mason napisał(a):To w takim razie przekazywanie dalszych pieniędzy podatników na utrzymywanie towarzystwa wzajemnej adoracji mija się z celem.

Nigdy w życiu. Już w starożytnym Rzymie obowiązywała maksyma: chleba i igrzysk
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-06-04, 6:38 am

PZPN (czyt. Boniek) mógł sobie wybrać kogo obdaruje punktami z walkowerów za mecze ze Stalą i wybrał, jednocześnie rewanżując się Marcinkowi za poparcie śmiesznego kontrkandydata Bońka, ciekawe kogo poparł w tych wyborach Górnik?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-04, 7:07 am

Nie No litości ludzie kochani. Jak czytam posty że PiS że Boniek to mam zaczynam wierzyć, że Prezes Jarek i Prezes Zbyszek jak wstają rano to ich pierwszą myślą jest jak tu prz....lić Zagłębiu Sosnowiec. Oczywiście że od lat mamy dupowatych działaczy, którzy nie umieją stworzyć jakiegokolwiek lobbingu w PZPN nawet w czasach gdy sekretarzem generalnym był Zbychu Kręcina, któremu bardziej należałaby się odznaka "zasłużony dla Zagłębia Sosnowiec" niż Jaroszewsliemu ze Stankiem razem wziętych ale niezakeżnie od absurdalnych wyroków awans został (chyba że dzisiaj będą jakie cuda) przejebany przez sam klub ze wszystkim co tam chodzi, oddycha, oddaje stolec itd. W każdym razie żeby PZPN wydawał jakiekolwiek werdykty korzystne dla nas to trzeba umieć się w tym specyficznym śodowisku poruszać.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-06-04, 8:24 am

Mnie rozwalił en fragment z wywiadu z prezesem: "Lista przegranych może się okazać dłuższa. Nie będzie jednak na niej trenera Dariusza Banasika…
Marcin JAROSZEWSKI: - Ma kontrakt do czerwca 2018 roku i na sto procent zostaje w klubie. Nie dostał zadania w postaci wywalczenia awansu. To nie był twardy warunek. Mieliśmy tylko spróbować." czyli mówiąc krótko robieni byliśmy w chvja przez cały sezon. Ten gnój Jaroszewski z palantowatym właścicielem powinni mi w zębach przynieść pieniądze za karnet. I jeszcze wpierdol dostać Złodzieje. Ja kvrwa muszę przez pół Polski zapierdalac do roboty żeby zarobić. I po chvj wydawać pieniądze. Żeby na końcu przeczytać: mieliśmy tylko spróbować? I oglądać Banasik show? Pierdolę następny sezon tylko tiwi, zagłębie FM lub 100% Live.i pora skończyć z pierdoleniem że ci co nie chodą to janusze. Bo ci co chodzą jak ja do tej pory to Frajerzy
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-06-04, 8:33 am

A ja kolego Anakin jak przylece to tylko na piwo z Adamem i Augustem , bo na zmiany jie ma co liczyc
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Anakin 2017-06-04, 8:43 am

August napisał(a):Ponieważ bbartek jakiś czas temu miał pomysł aby napisać i przekazać Jose Arkadio petycję ja jestem jak najbardziej "za". I proponuje następujące postulaty:
1. Podnieść pensję Prezesowi Jaroszewskiemu do 150 tys. zł netto miesięcznie
2. Takowoż Dyrektorowi Stankowi do 120 tys. zł netto per month.
3. Dokapitalizować klub kwotą 100 mln zł rocznie. To przy ponoć miliardowym budżecie zaledwie 1/10.
4. Sponsorem strategicznym Wodociągi Sosnowieckie i Miejskie wysypisko Śmieci, każde ma się zrzucić po 10 baniek rocznie.
5. W związku z powyższym proponuje się podwyższyć opłaty za wodę do 100 zł za kubik. Przy czym posiadaczy karnetów nalezy zobowiązać pisemnie do co najmniej 3-krotnego dziennie dokładnego mycia ciała.
6. Podwyższyć podatek od nieruchomości do 80 zł/m2 dla lokali użytkowych, 120 zł/m2 dla lokali prowadzących i 150/m2 gruntu.
7. Podwyższyć opłaty za wywóz śmieci do 150 zł od osoby.
8. Wyłączać oświetlenie miejskie w jednej dzielnicy na cały miesiąc, a w porze zimowej od listopada do marca w dwóch dzielnicach. Oszczędności przeznaczyć na nagrody dla Prezesa i Dyrektora Sportowego.
9.Przywrócić do drużyny Dudiego i Maro,
10.Przemianować al. Zwycięstwa na al. Pewnego Awansu, ul. 3 Maja na ul. Chęcińskie, Piłsudskiego na ul. Jaroszewskiego, a al. Mireckiego na al. Stanika.
11. Zburzyć pomnik Kruczkowskiego i ogłosić konkurs na projekt nowego pt. "Prezes Zagłębia zmierza ku ekstraklasie".

Jeszcze należałoby dodać ze w żadnym przypadku nie należy stawiać sobie za cel awansu. Możemy jedynie próbować . A kontrakt z Banasikiem należy przedłużyć do 4653 roku z opcja przeqdluzenia o kolejne 1200 lat
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-06-04, 9:01 am

slawekchicago napisał(a):A ja kolego Anakin jak przylece to tylko na piwo z Adamem i Augustem , bo na zmiany jie ma co liczyc

Chcesz mnie rozpić Sławku? :lol:

No cóż. Miało być dzisiaj piłkarskie święto dla wszystkich kibiców Zagłębia, ale przez składającą się z działaczy, trenerów i wkładów do koszulek V kolumnę w samym wnętrzu klubu jest chvj, doopa i kamieni kupa. Mimo to jako niepoprawny kibic idę dzisiaj na Ludowy. Przynajmniej pogadam z kumplami... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-04, 9:36 am

Adam1906 napisał(a):Przynajmniej pogadam z kumplami..

I to jest chyba najlepszy argument. Czas spędzony na Ludowym to coś więcej niż mecze. To właśnie spotkania ze znajomymi. A kto pamięta czasy gdy Ludowy był zamknięty na cztery spusty a MOSiR swoje mecze w ktorejśtam lidze mógł rozgrywać jedynie za stodołą. Można było siąść co najwyżej na trawce przy nasypie przy torach. Ilu nas wtedy chodziło?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-04, 9:40 am

slawekchicago napisał(a):A ja kolego Anakin jak przylece to tylko na piwo z Adamem i Augustem , bo na zmiany jie ma co liczyc

Trzymam za słowo Sławku . Anakin nie jest zły chłop. Tylko teraz mocno po....ony chodzi. Nieraz Specjalnie na mecze z innego krańca Polski przyjeżdża
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez patrios91 2017-06-04, 9:53 am

Coś ostatnio nie ma spotkań kibiców z prezesem. Obraził się czy co ? ;-(
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-06-04, 10:00 am

Myślałem, że już co do bieżącej sytuacji nie ma co zabierać głosu - a nawet i co do najbliższej przyszłości?
No, bo — czy np. Kibice, którzy umieją odreagowywać zawód, ból zawiedzionych nadziei, wstyd, porażkę inaczej niż wściekłą agresją, wręcz budowaniem jeszcze lepiej niż dotąd i niż ci lepsi od nich: zawezmą się i zorganizują jeszcze lepiej niż np. nie przymierzając, najbardziej boleśnie, Torcida? Nie, chyba nie ma co marzyć.
Tu jest więc powód, dla którego jednak piszę. Zacząłem się zastanawiać czy jednak jest tak, że "innym śląskim wybitnym hoolsom" postanowią ustąpić także rodzimi? Oby! Oby - nie dali powodu np. ogólnopolskim mediom dodać do marnej opinii ogólnopolskiej o Zagłębiu i tego, że "tak jak reszta bandyctwa na Śląsku postępują"? Ostatnio pokazali się rozrabiacze zwłaszcza GKSy i Ruchu, pracując bardzo na to, by woleli w Ekstraklasie tych z Górnika. Mam nadzieję, że nie dołączą po kiepskim końcu ligi do tych "co źle kończą jak Ruch i Gieksa" ci z Zagłębia.
Tak, wiem, kibic ma prawo oczekiwać czegoś od tych, którzy mają zapłacone a on sam płaci przecież i
daje czas, emocje, serce. Dodatkowo, w dziwne sytuacji klubu finansowanego przez Miasto, przecież wiedząc, że idą na to wspólne pieniądze. Mamy sytuację, w której jednak zresztą - co do tych władz w społeczeństwie nie umiemy żyć na bazie prostego faktu, że tymi, którym należy się szacunek z racji godności powierzonej - są zarazem jednak przecież ludzie najęci przez to społeczeństwo na daną funkcję, więc jednak zależni od zadowolenia pracowdawców, jakimi są mieszkańcy; co więc dziwić się, że np. piłkarze nie rozumieją tego przełożenia? Natomiast sądzę, że oni je może rozumieją nie najgorzej, tyle że jest pytanie, czy aby jeszcze lepiej nie rozumieją sytuacji ci, którzy są na pozycjach rozgrywających, zarządzających, wiedzący, "jak się poruszać po tej grząskiej ziemi zależności, by wiedzieć, gdzie naprawdę z tą zależnością trzeba się liczyć a gdzie rozgrywać sprawy np. piarem"?
Co do Prezesa czy wytykanie błędów leżącego, który jednak mam nadzieję, że nie jest tak przekonany, jak mówi, ale przynajmniej twierdzi, że to pozycja wyprostowana, stabilna, więc mocno stoi na nogach (logika ratunkiem rzeczników, gdy da się znaleźć jakiś punkt odniesienia) - czy to wytykanie, to jest kopanie leżącego, czy chyba jednak nie?
Kiedyś niektórzy psioczyli na nieżyjącego już K. Szatana, że prezentował pewien niski poziom "beznesmeństwa" — ale ja mam w pamięci żenującą wg mnie sytuację, na którą wobec K. Szatana dziennikarze chyba sobie nie pozwolili — a która kiedyś była w ogólnopolskich mediach, gdy wystąpił (przecież dziennikarz!) Prezes Zagłębia M. Jaroszewski i nie tylko, że był potraktowany jak dopuszczony na chwilę do łask przedstawiciel farmy Wielkiej Legii: on w tej roli był w ogóle szczęśliwy, że jest w ogólnopolskiej telewizji, wystarszony i zgadzający się, co mu pozwalają i nie więcej mówiący o wielkości Zagłębia niż mu pozwolili.
Otóż - kolegą dziennikarzem może jest dla Ł. Żurka i Sportu, który litościwie wyciągnął tytuł jeszcze nie brzmiący tak strasznie z tego wywiadu. Przy tym wygląda, że panowie rozgrywali wzajemnie sobie swoje meczyki, bo pozwolili koledzy ze Sportu M. Jaroszewskiemu na wykonanie wolty, jaką chce, gdy żenująco ustawia się "pod kibiców", że jest z nimi i nagle podziela tezę, którą kibic, owszem, w emocjach i z dala od gry, to może mieć dopiero na koniec rundy: ale która u Prezesa dopiero w tym późnym momencie, to jednak jest kompromitacją; no, chyba że wykona znów woltę, która działa, tyle że jedynie na poziomie, gdzie jest zgoda, że gumofilce to lakierki. Natomiast Ł. Żurek, nawet jeżeli nie działali w porozumieniu z M. Jaroszewskim w sprawie walkowerowej kary dla Stali: to jakby chyba zyskiwał pomost do wykaraskania się z tarapatów związanych z tą akcją firmowaną przez Sport, którą w centrali zgaszono.
Czy Zb. Boniek budzi się z myślą o Zagłębiu i to ze strachem? Oczywiście że nie. Czy jednak - przy okazji przychylne mu - media ogólnopolskie nie skorzystają z okazji pociągnięcia ogólnopolskiej opinii? A, to już inna sprawa. Nie wiem, czy akurat tylko w odwecie wobec dziwnego poparcia J. Wojciechowskiego w niegdysiejszych wyborach. Z zupełnie innych racji. Choćby dla przekształceń, które w Legii następują a oni popierali przegranych - więc teraz chcą się wykazać wobec D. Mioduskiego... Itd. itp...
Otóż, kończąc już smutną konstatacją, choć na pewno nie ma co wyolbrzymiać i tragizować.
Sport, jak wspomniałem, tytuł tego wywiadu dał tylko "Dziady nie zasługują na Ekstraklasę".
Przegląd Sportowy który łaskawie daje na głównej stronie codziennie jakiś odsyłacz do stron swego wasala, Sportu, nie bawi się w żadne osłonki. Od wczoraj na głównej stronie do ranka niedzielnego, tytuł już brzmi "PREZES ZAGŁĘBIA: EKSTRAKLASA NIE DLA DZIADÓW. A MY NIMI JESTEŚMY". Pełnia szczęścia, Panie Prezesie? Tak, tak, tym którzy wierzą jak Pan każe, gdzie są gumofilce, którymi się przejmować a gdzie takie nie do przejmowania, Pan to wytłumaczy. Używając i nawet prawdy, tyle że w zakłamujący sposób, np. że niekoniecznie należy się przejmować tym, co w dziennikach dziennikarze, przekłamują. Tyle czy - to naprawdę warto było?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-06-04, 11:13 am

Qrwa a mialo byc tak pieknie ;-(
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez xenon 2017-06-04, 11:16 am

coś pusto na stadionie.Są zdeterminowani bo wiedzą, że grają o awans...co ten komentator opowiada
xenon
 
Posty: 1072
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-06-04, 11:24 am

Zabili nawet u mnie ten moj optymizm
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników