I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez robercik 2017-02-06, 1:56 pm

A nikt nie przewidzial samotnego funclubu w Katowicach? :)
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez wojtaszko 2017-02-06, 5:27 pm

No to mamy sponsora głównego niestety klauzula poufności więc soe nie dowiemy ile ale i tak jest super szczegóły www.zaglebie.eu
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-02-06, 6:02 pm

Ciekawe, logo na przodzie koszulek, czy to oznacza, że przebili Banimex, czy też Banimex się wycofuje?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez wojtaszko 2017-02-06, 6:13 pm

Z tego co mi wiadomo z banimexem mamy ważny kontrakt
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-08, 3:08 pm

Terence Makengo: Bóg wyznaczył mi drogę do Sosnowca

Terence Makengo (25 l.), który w Zagłębiu Sosnowiec został następcą Vamary Sanogo, ma szansę zostać odkryciem wiosny w pierwszej lidze. Francuski napastnik przeszedł do historii AS Monaco jako najmłodszy piłkarz w historii klubu z profesjonalnym kontraktem. Jego dziadek i ojciec grali w kadrze Zairu, a on w młodzieżowych reprezentacjach Francji. W Zagłębiu liczy na "restart" kariery.

„Super Express”: - W wieku 16 lat podpisałeś umowę z Monaco jako najmłodszy w historii klubu. Jak do tego doszło?

Terence Makengo:
- Do szkółki Monaco trafiłem jako dzieciak. W juniorskich drużynach szło mi super. Pewnego dnia, w meczu zespołów do lat 16, strzeliłem 7 goli w meczu z Ajaccio. W tamtym czasie zrobiło się o mnie głośno w środowisku skautów wielkich klubów. Było zainteresowanie ze strony Interu i Chelsea, więc, żeby mnie nie stracić, Monaco zaproponowało profesjonalny kontrakt. Zostałem najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który podpisał taką umowę. Przez te kilka lat w zespołach różnych kategorii wiekowych Monaco spotkałem kilku bardzo dobrych piłkarzy. Grałem na przykład z Dennisem Appiahem, Layvinem Kurzawą. Ze wspólnej gry znam też Germain’a.

- Potem coś poszło jednak nie tak, skoro teraz jesteś w Sosnowcu…

- Zdążyłem zagrać trochę spotkań w pierwszym zespole Monaco, ale spadliśmy do drugiej ligi, a wtedy pojawił się rosyjski miliarder, który przejął klub. Dla wielu młodych zabrakło miejsca, zaczął sprowadzać gwiazdy typu Falcao czy James Rodriguez. Poszedłem grać do Auxerre i Chateauroux, a przez ostatnie pół roku nie miałem klubu, bo z kilkoma nie mogłem się dogadać. Teraz mam nadzieję na odbudowę w Sosnowcu. Czemu tak mi nie poszło? W klubach ciągle zmieniali się trenerzy, ale po mojej stronie winy też nie brakowało. Dziś pewne rzeczy robiłbym inaczej, jednak czasu nie cofnę.

- Monaco kojarzy się z bogactwem, ale i kasynem. Skusiłeś się kiedyś, żeby zagrać?

- Nie, nigdy nie byłem w kasynie. Uważam, że od tego typu rozrywek lepiej trzymać się z daleka.

- Na twitterowym koncie masz wielki napis „Jezus” i zdanie: „Urodziłem się, aby służyć Panu Jezusowi Chrystusowi”. Francja raczej kojarzy się z odejściem od takich wartości…

- Ale ja zostałem wychowany na praktykującego chrześcijanina, a dokładniej - ewangelika. Dlatego niczego w życiu nie żałuję, bo wierzę w przeznaczenie, w to, że to Bóg wyznacza mi drogę. Biblia ma dla mnie ogromne znaczenie. Skoro teraz trafiłem do Sosnowca, to widać, że Bóg tak chciał. Akceptuję wszystko, co mi ześle. A w Sosnowcu szybko chciałbym znaleźć kościół do którego będę mógł chodzić.

- Pochodzisz z piłkarskiej rodziny…

- Dziadek grał w Zairze, a tata we Francji, głównie w Lens. Jestem trzecim piłkarskim pokoleniem. Zarówno dziadek, jak i ojciec grali w reprezentacji Zairu, teraz to DR Kongo. Z kolei ja występowałem w młodzieżowych reprezentacjach Francji. Od U16, przez U17 aż po U20.

- Kto reprezentuje twoje interesy?

- Antoine Sibierski, były piłkarz, polskiego pochodzenia. A przed podjęciem decyzji o przyjściu do Sosnowca rozmawiałem z Vamarą Sanogo. Naopowiadał mi samych dobrych rzeczy o klubie. Mówił, że są tu super ludzie, świetni kibice, fajny klub. No więc jestem. I zamierzam strzelić tu dużo goli.

- Myślisz, żeby pójść tą samą drogą co Sanogo? Pół roku pograł w Sosnowcu i jest w Legii…

- Jak mówiłem, idę drogą, którą wyznacza mi Bóg. I nie wiem co będzie miał dla mnie za pół roku. Najpierw chcę pokazać się w Zagłębiu, pomóc klubowi w awansie do ekstraklasy. Potrzebuję miejsca, w którym ludzie mi ufają, wtedy się odbuduję. Sosnowiec właśnie na takie miejsce mi wygląda. A potem zobaczymy co się będzie działo. Może to będzie właśnie tego typu droga: Zagłębie – wielki polski klub – duży klub europejski?

- A wzorowałeś się na kimś?

- Dla mnie absolutnie niepowtarzalnym piłkarzem był Thierry Henry. Uwielbiałem i wciąż uwielbiam oglądać fragmenty jego najlepszych akcji. Na nim się wzorowałem, był dla mnie idolem. Nawet, gdy byłem młodszy, to zachowując wszelkie proporcje, słyszałem, że mam podobną charakterystykę gry. Henry jest drogi mojemu sercu również dlatego, że był graczem Monaco, a ja do tej pory traktuję ten klub jako mój najbardziej ulubiony. Oglądam mecze tej drużyny i bardzo podziwiam Kamil Glika. Ktoś tak dobry jak on był nam w obronie bardzo potrzebny.

http://m.sport.se.pl/pilka-nozna/ekstra ... 46973.html

Oby razem z Fidziukiewiczem stworzyli atak śmierci, który da nam upragniony awans do Ekstraklasy :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-02-08, 5:10 pm

Kol. Adam - Katowicki Sport - podaje info o stoperze i nie tylko - jesli
Kol. ma ochote przezucic te info na Forum.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez turku 2017-02-08, 5:29 pm

Adam1906 napisał(a):A potem zobaczymy co się będzie działo. Może to będzie właśnie tego typu droga: Zagłębie – wielki polski klub – duży klub europejski?


Jak mu się uda tak jak Vamarze to będą do nas piłkarze z Francji walić drzwiami i oknami. I wcale nie będzie trzeba płacić dużych sum żeby u nas grali. Teraz wszystko w nogach Mekengi.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-02-08, 9:37 pm

A Terence jest z nami zaledwie kilka dni i juz widzi ze brakuje , no moze bardziej ze sa luki w obronie :lol: skoro mowi o Gliku . Sa dwa spojrzenia na to albo jest tak slabo albo co bym wolal ze robi z naszych obroncow wiatraki hihihi i rozwali system na wiosne
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-09, 4:18 am

slawekchicago napisał(a):A Terence jest z nami zaledwie kilka dni i juz widzi ze brakuje , no moze bardziej ze sa luki w obronie :lol: skoro mowi o Gliku

On mówi o Monaco a nie o Zagłębiu.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez slawekchicago 2017-02-09, 7:23 am

Zwracam honor , przeczytalem bylby a jest byl , sorki , ale czy to cos zmienia ? Nie ! kogos takiego My tez POSZUKUJEMY nawet moglby byc troszke slabszy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-02-09, 3:08 pm

Widać jak trener układa sobie skład na Wiosnę 2017 i walkę o awans
do Extra - myślę ze dojdzie jeszcze młody stoper Marcin Flis i to będzie
wszystko jeśli chodzi o skład. Odejście Tima to dobry sygnał dla gry
w ofensywie - chyba będzie skuteczniej.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-02-09, 4:43 pm

Siedzę i główkuję - Wojtek Skaba - bramkarz - rozwiązał ktr z Ruchem za
porozumieniem stron - bramkarz Legii znany przez naszego trenera - może
przyjdzie do Zagłębia ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez RUDI 2017-02-11, 6:43 pm

Panowie jeżeli ktoś wybiera się po karnet "wiosenny" radzę zadzwonić do klubu z zapytaniem ,już wyjaśniam z jakim .Na pewno macie karty kibica które tracą ważność z początkiem roku 2017(wiem że jest masa takich kart których termin mija w marcu) ,na dzień dzisiejszy NIE WYROBICIE NOWYCH bo system pokaże że macie WAŻNE STARE ,na te stare nabiją wam karnet wiosenny ale on i tak straci ważność zgodnie z terminem ważności karty kibica i dopiero wtedy będziecie mogli "wyrobić" nowe karty kibica .Podobno jest to związane z jakimś błędem systemu który to błąd ma być usunięty (kiedy?) ,tak że lepiej zadzwonić i zapytać niż tracić czas i nerwy daremnie (bo nawet piwa za dużo do wyboru nie ma aby się "odprężyć") .No chyba że ktoś lubi jedną sprawę załatwiać kilkakrotnie ;-)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez pyla 2017-02-12, 12:21 am

Dzieki za info :-)
pyla
 
Posty: 829
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Adam1906 2017-02-13, 1:59 pm

RUDI napisał(a):Panowie jeżeli ktoś wybiera się po karnet "wiosenny" radzę zadzwonić do klubu z zapytaniem ,już wyjaśniam z jakim .Na pewno macie karty kibica które tracą ważność z początkiem roku 2017(wiem że jest masa takich kart których termin mija w marcu) ,na dzień dzisiejszy NIE WYROBICIE NOWYCH bo system pokaże że macie WAŻNE STARE ,na te stare nabiją wam karnet wiosenny ale on i tak straci ważność zgodnie z terminem ważności karty kibica i dopiero wtedy będziecie mogli "wyrobić" nowe karty kibica .Podobno jest to związane z jakimś błędem systemu który to błąd ma być usunięty (kiedy?) ,tak że lepiej zadzwonić i zapytać niż tracić czas i nerwy daremnie (bo nawet piwa za dużo do wyboru nie ma aby się "odprężyć") .No chyba że ktoś lubi jedną sprawę załatwiać kilkakrotnie ;-)

W przypadku nabicia w lutym karnetu na ważną do marca Kartę Kibica, z chwilą wyrobienia nowej KK karnet na rundę wiosenną automatycznie bedzie nabity na nową Kartę Kibica. Informacja jest pewna, więc bez obaw.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników