I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-04, 5:48 pm

MarcelZS napisał(a):W szatni zostanie tylko trener i ci co mają kontrakty trudne do do rozwiazania

Jeszcze niech Prezes zatrudni mu prawdziwego Smyłę do pomocy i sztab pseudoszkoleniowy będzie w komplecie.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez xenon 2017-06-04, 6:02 pm

kibice zamiast odwiedzić pracodawcę to wyżyli się na piłkarzach, którzy realizowali wizję pracodawcy.Ten klub jest tak zakręcony, że nie wiadomo kto jest trenerem,a kto ochroniarzem.Szkoda w tym wszystkim tych ludzi w sędziwym wieku co coś zrobili dla klubu i przez politykę pseudo działaczy mogą klubu nie zobaczyć w najwyższej klasie rozgrywek.
xenon
 
Posty: 1058
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez petromar 2017-06-04, 7:24 pm

"Brakowało nam tego dopingu w tej rundzie. Gdyby cały stadion był za nami, żył i dopingował, to może mielibyśmy te 2-3 punkty" - wyjaśnił nasz trener(ek) dlaczego nie awansowaliśmy! teraz trzeba sie zastanowic gdzie MY KIBICE popełniliśmy błędy, tu prośba do trener(ka) prosimy o dokładne przeanalizowanie sprawy i wskazanie NAM KIBICOM gdzie te błędy zostały popełnione, gdzie zawiedlismy najbardziej, chcieliśmy też przeprosić z całego serca ze zawaliliśmy ten awans :) taki trener(ek) to skarb, potrafi wskazac gdzie leży przyczyna ! dareczku - nasz daruniu ty jełopie - ani w mam telent ani w kabarecie - nawet tam sie nie nadajesz! smieszek kurwaaaa,,debil
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-06-04, 7:41 pm

xenon napisał(a):kibice zamiast odwiedzić pracodawcę to wyżyli się na piłkarzach, którzy realizowali wizję pracodawcy.Ten klub jest tak zakręcony, że nie wiadomo kto jest trenerem,a kto ochroniarzem.Szkoda w tym wszystkim tych ludzi w sędziwym wieku co coś zrobili dla klubu i przez politykę pseudo działaczy mogą klubu nie zobaczyć w najwyższej klasie rozgrywek.

Co więcej, można zadać sobie pytanie, czy nie jesteśmy świadkami cynicznego zagrania "reorientacji", żeby ustawić się piarowo-medialnie do rzeczywistości i spokojnie przeprowadzić akcję zamydlenia oczu. Jak to pisałem wcześniej. Kibice - mają prawo cały czas wierzyć, nie zauważać gry, która bynajmniej nie posuwa się ku strzeleniu bramki, jak było choćby ze Stalą Mielec. Kibice mogą "obudzić się" dopiero na koniec, gdy zobaczą, że jednak "zażarta walka raczej skupiła się na żartach". Kiedy jednak Prezes, blisko na co dzień choćby treningów, zespołu, dopiero na koniec odkrywa pozorowaną grę - to czy to nie jest kompromitacja? Tymczasem co, w jakim kierunku idzie akcja? Ano, nie patrzmy na niego, nie poświęcajmy uwagi: popatrzmy na tych piłkarzy, co nagle odkrył, że tak grają. Nie chcę rozważać za szeroko - czy aby w ogóle nie jest zasadne pytania - a na czyje polecenie tak zagrali, czy na pewno była to ich zmowa wbrew Klubowi? Może to za dużo byłoby wzburzenia - ale chociaż myślmy nad tym, na kogo idzie "ogień słusznej złości, kto go kieruje, na kogo powinien iść". Czasem ja też, np jak na kolei czy w PKSach zauważę absurd, na poczcie, gdziekolwiek - a nawet w busach Kayah swego czasu - dla dobra wspólnego mówię, Panie, przekaż szefowi, taka a taka uwaga, bo od tego zależy czy i Pan będziesz miał pracę. Ale nie łudzę się za bardzo. Nie mam czasu pisać - próbuję przez pracownika. Jednak, jeżeli chodziłoby o strategiczne rzeczy, czy ja czy ktokolwiek, spierał się będzie z kimś jakiegoś dalszego stopnia - czy raczej z szefem? Co z tego, że zwyzywa się, by wyładować? Wiadomo, niech się wygadają - i kanaizują tę złość na ile trzeba ci wszyscy wielcy klubów, które są za publiczne pieniądze, miejsckie. Jak trzeba, to Prezes nawet się poda do dymisji, jak w GKSie, ale od razu tego samego dnia były artykuły że nie, że pasjonat itd. Trzeba jednak było tego zagrania, bo już parę lat "nie wyszło" z awansem. Na razie w Zagłębiu tego nie ma, więc o Prezesie mowy nie ma, no, chyba że trzeba go będzie poświęcić w walce o prezydenturę albo w innej rozgrywce. Problem - jest choćby w szczerości dyskusji. Bio czy rzeczywiście klub za miejskie pieniądze ma szanse wygrywać konkurencję z prywatnymi? To o tym trzeba rozmawiać, to ustalać z włodarzami, jakie są realne zadania i czym kibice mają się emocjonować. Bez tego - to akurat cały czas będzie pozorowanie.
Jeszcze - sprawa "wizyty w szatni". Dobrze, czy źle? MOżna cieszyć się - że nie z burdami jak na Ruchu czy w GKSie (ale tam klęski większe). Natomiast - w Zagłębiu trzeba docenić, dbali przecież o Kibiców, zwycięstwa ze Ślązakami zagwarantowali, walkę długo, trezcie miejsce ;-) W każdym razie - wizyta mniej groźna w szatni niż u tamtych zawiedzionych. Z drugiej strony jednak, jak przed południem pisałem: w Polskę już poszło. Zagłębie - dziady. Sam Prezes głośno mówi. No ai tak sprzedają jak z chuliganami ze Śląska wiadoość o tej wizyycie Kibiców w szatni - futbolfejs kolejnym przykładem.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Qcu20 2017-06-04, 7:48 pm

Artur Derbin do Zagłębia Wróć....
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Lars 2017-06-04, 8:07 pm

Artur przegrał awans z Górnikiem, który grał młodzieżowcami.
Nie jest lepszy od Banasika.
Artur ucz się fachu i wróć!!! bo jesteś z Sosnowca i takiego trenera będzie nam trzeba na lata..ale za 3-5 jak się nauczysz i ogarniesz Zagłębie w Ekstraklasie!
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez jackie57 2017-06-04, 8:23 pm

Cel został osiągnięty- udało się nie awansować.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-06-04, 9:05 pm

Gardłuję tu, by nie wylewać za dużo, np. pomyj, żółci, inwektyw, których się będzie potem wstydzić - i nie wycofuję tych słów, choć rozumiem chęć odreagowywania. Tak jednak sobie pomyślałem - przy tym otoczmy może życzliwą myślą tych wszystkich biedaków, Kolegów, którzy nie mogą dojść do siebie, jak na razie, choćby na tyle, by poupuszczać tu na Forum żółci, krwi, smutku, wściekłości... Może trzeba tej myśli, żeby zaś "nie wylali za dużo", w innym sensie? Tego nie obawiam się, jeżeli chodzi o to, jak reagować może Kol. TadeuszWiśniewski i inni "jego sortu" - ale z kolei niepokój o nerwy i serce, żeby wytrzymało. A ci, co szykują się do roboty, w środowisku, gdzie ciężki dzień po tym "awansie" mieć będą. A jak tak już szaleję... A ci piłkarze, trenerzy czy sztab szkoleniowy, działacze, którzy mają niesmak jednak po takim rozegraniu sezonu? Może w większym pokoju zakończmy ten dzień? aha - no i oczywiście, wszyscy Koledzy, którzy tu się dzisiaj udzielali, próbując jakoś przełknąć, przetrawić, wyrzucić truciznę, którą podano. Szacunek za każdą próbę opanwania, zmitygowania, obiektywizowania - jak i za szczerość Zagłębiowskiego przywiązania, nawet jeżeli opanowania nie starczało... Pamiętam, jedną z moich ulubionych piosenek w romanesco, rzymskim dialekcie, to jest taka o kibicu i jego przywiązaniu do swojego klubu, że... choćby wylądował w klasie Z: to jest ten właśnie Klub!
Pokoju na ten wieczór jeszcze, na tę noc! :brawo: :niezle: :) :!: za szczerość przywiązania: WSZYSTKIM
a po nocy, na nowy dzień: znów tej mocy!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tomcjo 2017-06-04, 9:17 pm

Zajęliśmy drugi raz trzecie miejsce w I lidze . To czemu sie czuje jakbyśmy nie spadli bo komuś nie przyznali licencji ? ;-(
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez novack 2017-06-05, 5:00 am

W tabeli po meczach rozegranych wiosną Zagłębie zajmuje 7 miejsce z 24 punktami, 20 strzelonymi bramkami i 19 straconymi i to jest chyba miarodajne odzwierciedlenie "warstatu" Banasika ( miał całą zimę na przygotowanie drużyny) i "sztabu" który zorganizował skonsolidowaną obronę i napadziorów do wyboru do koloru. Już wiadomo, źe "właściciel" Sosnowca zadowolony jest z pracy Prezesa, a Prezes z pracy trenera, więc niestety tym samym "sztabem" szturmować będziemy ekstraklasę w nadchodzącym sezonie. Pocieszające wydaje się to, że spadkowicze z ekstraklasy, raczej będą mieli problem z utrzymaniem się w tej lidze, więc moim zdaniem wypadają z rywalizacji o awans, dlatego mimo całej "sympatii" dla Piasta, kibicowałem żeby pozostał w lidze, bo w razie ich spadku, byliby głównym i bardzo prawdopodobnym kandydatem nr 1 do awansu, już na wstępie rozgrywek zajmując jedno z dwóch premiowanych miejsc. W tej sytuacji 1 liga może w tym sezonie być słabsza, a ilość drużyn naprawdę zainteresowanych awansem mniejsza i ograniczy się do tradycyjnych "murowanych" cyganów, Podbeskidzia, Miedzi, być może Chojniczanki i jakiegoś jednego królika z kapelusza, Nas nie liczę, bo Pan Prezes nie stawia takich celów trenerowi.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez August 2017-06-05, 5:14 am

Czy liga będzie słabsza to tego do końca nie wiemy. Natomiast aktualne będzie pytanie czy aby my będziemy silniejszy. Wszak grajdoł kadrowy trzeba ogarniać od nowa.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-06-05, 8:21 am

Szanowny Blajpiosie - po pierwsze nie używam do ludzi określenia " sort" to nie moja bajka
Moje pokolenie to pokolenie Józefa Gałeczki który w swoim wywiadzie bardzo trafnie a
profesjonalnie określił zło jakie panuje w drużynie Zagłębia Sosnowiec.
A ten cały rynsztok jaki wylał się po meczu z Tychami na Forum to zupełnie nie moje
sposoby wypowiadania się nawet w tak smutnych sytuacjach - no ale tak jest nie pierwszy
raz. Kibice Zagłębia uważają że właśnie w ten sposób zmienią Zagłębie i świat cały.
Stoję po stronie tych osób które w sposób konstruktywny będą chciały polepszyć sytuację
w szatni Zagłębia - w drużynie bo zmiany są konieczne, co do trenera nie będę się
wypowiadał a to dlatego aby nie popełnić gafy - ten szkoleniowiec nie miał normalnej
sytuacji w pracy - brak napastników - zawirowania z trenerami pozostawiły na zawodnikach
negatywny ślad który odbił się na grze drużyny a tym samym na ilości zdobytych punktów.
Do rozpoczęcia rundy jesiennej bardzo mało czasu - jak zwykle ale ciekaw jestem jakie
zamiany nastąpią w drużynie bo to mnie interesuje najbardziej - jestem umiarkowanym
optymistą. Na pewno w cały sezonie 2017/2018 będę pozytywnie kibicował mojej drużynie.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Blajpios 2017-06-05, 8:57 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny Blajpiosie - po pierwsze nie używam do ludzi określenia " sort" to nie moja bajka

A jednak, jako i ja - w cudzysłowiu się go użyło! :-) Cóż, cudzysłów to taki ciekawy znak, bo pozwala zaznaczyć względem używanego określenia dystans we wszelkich jego odcieniach — ale zarazem utrudnione jest przez to uchwycenie właściwego w danym wypadku rodzaju dystansu, który należy przy lekturze zastosować... Może być na przykład dystans użycia obcych sformułowań, by wyrazić się w języku stosowanym w środowisku...
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Moje pokolenie to pokolenie Józefa Gałeczki który w swoim wywiadzie bardzo trafnie a
profesjonalnie określił zło jakie panuje w drużynie Zagłębia Sosnowiec.
A ten cały rynsztok jaki wylał się po meczu z Tychami na Forum to zupełnie nie moje
sposoby wypowiadania się nawet w tak smutnych sytuacjach - no ale tak jest nie pierwszy
raz. Kibice Zagłębia uważają że właśnie w ten sposób zmienią Zagłębie i świat cały.
Stoję po stronie tych osób które w sposób konstruktywny będą chciały polepszyć sytuację
w szatni Zagłębia - w drużynie bo zmiany są konieczne, co do trenera nie będę się
wypowiadał a to dlatego aby nie popełnić gafy - ten szkoleniowiec nie miał normalnej
sytuacji w pracy - brak napastników - zawirowania z trenerami pozostawiły na zawodnikach
negatywny ślad który odbił się na grze drużyny a tym samym na ilości zdobytych punktów.
Do rozpoczęcia rundy jesiennej bardzo mało czasu - jak zwykle ale ciekaw jestem jakie
zamiany nastąpią w drużynie bo to mnie interesuje najbardziej - jestem umiarkowanym
optymistą. Na pewno w cały sezonie 2017/2018 będę pozytywnie kibicował mojej drużynie.
Pozdrawiam
Tadeusz
W każdym razie, cieszę się, że przydał się dostarczony przeze mnie tutaj - o ile faktycznie to było źródło wiedzy o wypowiedzi J. Gałeczki - właśnie po to, by ukazać trochę inny świat, jeżeli chodzi o podejście do tych spraw, które zapewne i p. Józefa emocjonują, jakkolwiek już z trochę innej perspektywy życiowej patrzy. Cieszę się, że też i u Szanownego Kolegi stan jest dobry i nie kosztowało za wiele na sercu to zakończenie rundy, bo faktycznie tak pod wieczór się zamyśliłem, widząc milczenie, czy starsza gwardia nie przyżywa z takimi nawet kłopotami sytuacji. Myślę też — no, mam nadzieję, ufam! — że nie tylko my dwaj ale jest na Forum nas więcej takich, co z pewnym dystansem patrzą na gorączkowanie i wyrzucanie emocji w takim stylu gwałtownym przez tych PT Kolegów Forumowiczów, co to "uważają, że właśnie w ten sposób zmienią Zagłębie i świat cały".
Niestety, jedynie co do tego optymizmu, że tak to ku dobremu zmieniać się będą w Zagłębiu sprawy — to nie do końca go podzielam, niestety. Oczywiście, że miałbym nadzieję, podzielam pozytywne kibicowanie, też stoję po stronie osób, które w konstruktywny będą chciały polepszyć sytuację: myślę, że to nasze nastawienie było też już wcześniej nieraz widoczne. Tyle tylko, że na razie, to pilnie wypatruję oznak, które by pozwalały z takim optymizmem patrzyć w przyszłość. Równie serdecznie pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Qcu20 2017-06-05, 4:14 pm

Panowie, może rzadko się tutaj udzielam, niemniej jednak czytam te Wasze posty i dużej mierze narzekania...

Kilka słów ode mnie:

Dwa lata temu, II Liga Zachodnia, padaka przez kilka sezonów ( za czasów różnych prezesów ). Przychodzi Jaroszewski, Pan dziennikarz. Udaje się awansować. Wszyscy zadowoleni.

Pierwszy sezon w I lidze. Na wstępie o ile dobrze pamiętam 0:2 z późniejszym beniaminkiem Ekstraklasy Wisłą Płock, bądź co bądź meczu w nowej lidze, i to niezłym meczu. Zawodnicy dostają spore brawa i wszyscy śpiewają " Zagłębie byliście lepsi". Trener Derbin ( nikomu w szerszym gronie polskiej piłki nieznany ) prowadzi drużynę grającą widowiskowy, ofensywny, ambitny, w obfitujący w bramki i sytuacje futbol. Tracimy sporo bramek ale jeszcze więcej strzelamy. Przegrywamy 0:2 ale każdy na trybunach wie, że przeciwnicy rozwścieczyli byka. Strzelamy jeszcze przed przerwą 3 bramki i w efekcie wygrywamy mecz. Jest o nas coraz głośniej. Polsat zaczyna transmitować nasze spotkania. Runda jesienna na drugim miejscu.
Świetne występy w Pucharze Polski, dochodzimy do półfinału, gdzie po walce jak równi z równym odpadamy z Lechem Poznań. Niedosyt pozostał, jednak był to olbrzymi sukces całego klubu, z tak przez Was znienawidzonym m.in Stankiem i Jaroszewskim.
Co było później? Ja bynajmniej do tej pory nie wiem co zaszło w szatni albo jakie były relacje Derbin / Stanek/ Jaroszewski. Zajmujemy trzecie miejsce na koniec sezonu. Oczywiście zamiast się cieszyć, że beniaminek, że nie wiadomo było czego się spodziewać, były same lamenty, płacze i wyzwiska....

Sezon 2016/17. Startujemy z Magierą. Wszystkim przeszkadzało ,że człowiek Legii, że trenował tylko młodzież i był tylko drugim trenerem i że będzie przysłowiowa DUUUUPA. Co się okazało? Zagłębie grało świetną i skuteczną piłkę. Lider i v-ce lider tabeli. Odchodzi Magiera i się chłopu wcale nie dziwię bo to była Jego życiowa szansa, którą zresztą uważam wykorzystał. Wszyscy wiemy jak było w tym sezonie, więc nie ma sensu tego przypominać.
Moim zdaniem, uważam, że popełniono błąd rok temu....Tak, trzeba było bronic się przed spadkiem z ligi jako beniaminek i ledwo ledwo jak Arka Gdynia w tym sezonie utrzymać się w I lidze. Dotarłoby może do paru osób, głównie z tego forum, że nie jesteśmy tak silni na Ekstraklasę. A tak dobre występy (wiadomo przeplatane gorszymi ) spowodowały, że napompował się balonik i zrobiły się nadzieje....
Nie udało się ale czy drugi raz z rzędu TRZECIE miejsce w I lidze nie jest sukcesem? Brakło naprawdę niewiele. Gdyby w przerwie zimowej zajmowało Zagłębie 8 miejsce w środku tabeli uniknęlibyśmy takich lamentów jak są dzisiaj.
Trenowałem kiedyś siatkówkę ( oczywiście dużo mniejsza skala bo to były czasy szkolne ). Też nie zawsze wygrywałem, bo kurde inni też chcą wygrać....a czasem mam wrażenie, że co niektórzy macie tych piłkarzy za nie wiadomo jakich magików piłkarskich, tylko leniwych. Nie jest, tak że wychodzi Zagłębie Sosnowiec i inne kluby z małych wiosek mają brązowe gacie...
Takie czasy w ogólnoświatowym futbolu się już skończyły. Legia zdobywa mistrzostwo na farcie ( jaki budżet, infrastruktura, Liga Mistrzów ), po drodze przegrywa ze spadkowiczem Ruchem. Piłka nożna jest wyrównana. I to w każdej lidze, zwłaszcza w Polskiej. Moim zdaniem brakło nam trochę szczęścia.
Ale mecz w Bielsku mogliśmy przegrać, z Katowicami u siebie także. Tu nam szczęście pomogło. Innym razem jak w tych pamiętnych meczach ze Zniczem czy Tychami ( na wyjeździe ) już nie. I to jest piękno futbolu.

Piłkarze, zarząd i kibice powinni być jak jedna rodzina. Tutaj tego nie ma, bo mentalność naszych kibiców to Awans i nic więcej. Po co? Żeby spaść jak Górnik rok temu, Bełchatów, który zniknął w ogóle praktycznie z piłkarskiej mapy Polski? Czy jak Ruch z Łęczną w tym sezonie?
Macie jakieś podstawy, czy klub ma jakieś podstawy, żeby awansować? Zbudujmy wspólnie jakieś podstawy ku temu, żeby awansować i nie spaść. Przykład Niecieczy. Ile lat gali w 1 lidze? Zawsze gdzieś 3-4 miejsce. Weszli do Ekstraklasy i się okazało, że muszą wszystko zmieniać od trenerów po piłkarzy, bo inaczej by spadli. Czy my jesteśmy gotowi?

I kończąc już ja osobiście chciałem pogratulować drużynie, trenerowi i Prezesowi. Nie udało się awansować ale uważam, że trzecie miejsce to sukces, na ten skład i sztab szkoleniowy co mamy.
Miedź, GKS to starzy wyjadacze, z doświadczeniem Ektraklasowym. U nas?

Młody Budek, młody Fabisiak, Milewski, Michalak, Najemski.
Uważam, że podcinacie skrzydła tym młodym, obiecującym zawodnikom...

Chociaż nie ....w Sosnowcu przecież znana jest maksyma, Awans albo śmierć....
Wam nie zdarzyło się przegrać ?

I nie, nie jestem żadnym funflem prezesa ;)
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Re: I ligowa WIOSNA 2017 - WALKA O EKSTRAKLASĘ

Postprzez Qcu20 2017-06-05, 4:14 pm

Panowie, może rzadko się tutaj udzielam, niemniej jednak czytam te Wasze posty i dużej mierze narzekania...

Kilka słów ode mnie:

Dwa lata temu, II Liga Zachodnia, padaka przez kilka sezonów ( za czasów różnych prezesów ). Przychodzi Jaroszewski, Pan dziennikarz. Udaje się awansować. Wszyscy zadowoleni.

Pierwszy sezon w I lidze. Na wstępie o ile dobrze pamiętam 0:2 z późniejszym beniaminkiem Ekstraklasy Wisłą Płock, bądź co bądź meczu w nowej lidze, i to niezłym meczu. Zawodnicy dostają spore brawa i wszyscy śpiewają " Zagłębie byliście lepsi". Trener Derbin ( nikomu w szerszym gronie polskiej piłki nieznany ) prowadzi drużynę grającą widowiskowy, ofensywny, ambitny, w obfitujący w bramki i sytuacje futbol. Tracimy sporo bramek ale jeszcze więcej strzelamy. Przegrywamy 0:2 ale każdy na trybunach wie, że przeciwnicy rozwścieczyli byka. Strzelamy jeszcze przed przerwą 3 bramki i w efekcie wygrywamy mecz. Jest o nas coraz głośniej. Polsat zaczyna transmitować nasze spotkania. Runda jesienna na drugim miejscu.
Świetne występy w Pucharze Polski, dochodzimy do półfinału, gdzie po walce jak równi z równym odpadamy z Lechem Poznań. Niedosyt pozostał, jednak był to olbrzymi sukces całego klubu, z tak przez Was znienawidzonym m.in Stankiem i Jaroszewskim.
Co było później? Ja bynajmniej do tej pory nie wiem co zaszło w szatni albo jakie były relacje Derbin / Stanek/ Jaroszewski. Zajmujemy trzecie miejsce na koniec sezonu. Oczywiście zamiast się cieszyć, że beniaminek, że nie wiadomo było czego się spodziewać, były same lamenty, płacze i wyzwiska....

Sezon 2016/17. Startujemy z Magierą. Wszystkim przeszkadzało ,że człowiek Legii, że trenował tylko młodzież i był tylko drugim trenerem i że będzie przysłowiowa DUUUUPA. Co się okazało? Zagłębie grało świetną i skuteczną piłkę. Lider i v-ce lider tabeli. Odchodzi Magiera i się chłopu wcale nie dziwię bo to była Jego życiowa szansa, którą zresztą uważam wykorzystał. Wszyscy wiemy jak było w tym sezonie, więc nie ma sensu tego przypominać.
Moim zdaniem, uważam, że popełniono błąd rok temu....Tak, trzeba było bronic się przed spadkiem z ligi jako beniaminek i ledwo ledwo jak Arka Gdynia w tym sezonie utrzymać się w I lidze. Dotarłoby może do paru osób, głównie z tego forum, że nie jesteśmy tak silni na Ekstraklasę. A tak dobre występy (wiadomo przeplatane gorszymi ) spowodowały, że napompował się balonik i zrobiły się nadzieje....
Nie udało się ale czy drugi raz z rzędu TRZECIE miejsce w I lidze nie jest sukcesem? Brakło naprawdę niewiele. Gdyby w przerwie zimowej zajmowało Zagłębie 8 miejsce w środku tabeli uniknęlibyśmy takich lamentów jak są dzisiaj.
Trenowałem kiedyś siatkówkę ( oczywiście dużo mniejsza skala bo to były czasy szkolne ). Też nie zawsze wygrywałem, bo kurde inni też chcą wygrać....a czasem mam wrażenie, że co niektórzy macie tych piłkarzy za nie wiadomo jakich magików piłkarskich, tylko leniwych. Nie jest, tak że wychodzi Zagłębie Sosnowiec i inne kluby z małych wiosek mają brązowe gacie...
Takie czasy w ogólnoświatowym futbolu się już skończyły. Legia zdobywa mistrzostwo na farcie ( jaki budżet, infrastruktura, Liga Mistrzów ), po drodze przegrywa ze spadkowiczem Ruchem. Piłka nożna jest wyrównana. I to w każdej lidze, zwłaszcza w Polskiej. Moim zdaniem brakło nam trochę szczęścia.
Ale mecz w Bielsku mogliśmy przegrać, z Katowicami u siebie także. Tu nam szczęście pomogło. Innym razem jak w tych pamiętnych meczach ze Zniczem czy Tychami ( na wyjeździe ) już nie. I to jest piękno futbolu.

Piłkarze, zarząd i kibice powinni być jak jedna rodzina. Tutaj tego nie ma, bo mentalność naszych kibiców to Awans i nic więcej. Po co? Żeby spaść jak Górnik rok temu, Bełchatów, który zniknął w ogóle praktycznie z piłkarskiej mapy Polski? Czy jak Ruch z Łęczną w tym sezonie?
Macie jakieś podstawy, czy klub ma jakieś podstawy, żeby awansować? Zbudujmy wspólnie jakieś podstawy ku temu, żeby awansować i nie spaść. Przykład Niecieczy. Ile lat gali w 1 lidze? Zawsze gdzieś 3-4 miejsce. Weszli do Ekstraklasy i się okazało, że muszą wszystko zmieniać od trenerów po piłkarzy, bo inaczej by spadli. Czy my jesteśmy gotowi?

I kończąc już ja osobiście chciałem pogratulować drużynie, trenerowi i Prezesowi. Nie udało się awansować ale uważam, że trzecie miejsce to sukces, na ten skład i sztab szkoleniowy co mamy.
Miedź, GKS to starzy wyjadacze, z doświadczeniem Ektraklasowym. U nas?

Młody Budek, młody Fabisiak, Milewski, Michalak, Najemski.
Uważam, że podcinacie skrzydła tym młodym, obiecującym zawodnikom...

Chociaż nie ....w Sosnowcu przecież znana jest maksyma, Awans albo śmierć....
Wam nie zdarzyło się przegrać ?

I nie, nie jestem żadnym funflem prezesa ;)
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron