Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-06, 2:56 pm

kowal72 napisał(a):Ależ sprawa jest jasna. Przecież to oczywiste. Identycznie jak u Was. warszawka.

Pytanie tylko czy siedlecki Prezes "dorównuje" naszemu Prezesowi Tysiąclecia.Swoją drogą Jaroszewskiego na konferencji podsumowano krótko i zwięźle.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-06, 4:51 pm

August - mamy nowego, młodego prezesa: Michał Chromiński – magister Ekonomii. Od 2011 roku Wiceprezes Zarządu Siedleckiego Centrum Budownictwa Sed-Bud S.A. Od dłuższego czasu jest czynnym sponsorem siedleckiego sportu. Był wiceprezesem Pogoni.
Z Legią ma tyle wspólnego co i ja, chociaż za kadencji Banasika jakieś kontakty na pewno powstały. Myślę, że porównania ogólnie nie ma. Ja po akcji z Banasikiem wiem, że jesteście całkowicie uzależnieni od legjuni.
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-06, 5:16 pm

kowal72 napisał(a):August - mamy nowego, młodego prezesa: Michał Chromiński – magister Ekonomii. Od 2011 roku Wiceprezes Zarządu Siedleckiego Centrum Budownictwa Sed-Bud S.A. Od dłuższego czasu jest czynnym sponsorem siedleckiego sportu. Był wiceprezesem Pogoni.

Z tego wynika, że przejmując stery klubu miał już doświadczenie w zarządzaniu. Cóż, niestety słabością naszego klubu jest to, że od lat wokół klubu kręciły się wątpliwej jakości osoby, które jak się okazywało, wykorzystywały swoje pięć minut aby ukręcić swój interes i niestety jest to chyba największa bolączka nie tylko Zagłębia ale i całego regionu, który po prostu cierpi na brak jakichkolwiek elit z prawdziwego zdarzenia. W konsekwencji. Zagłębie jest odbiciem wszystkiego co gorsze w postkomunistycznym kraju. Aż żal człowieka ogarnia na myśl w jakim miejscu znajdowałoby się Zagłębie jakby nim przez ostatnie kilkanaście lat po prostu kierowali cokolwiek rzetelni profesjonaliści.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-07, 1:31 pm

Trenerem Siedlec został młody Broniszewski. Jestem ciekaw kto na tych roszadach lepiej wyjdzie. A jeszcze smaczku przybędzie jeśli Derbin podpisze kontrakt w Chojnicach
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-07, 3:14 pm

August napisał(a):Trenerem Siedlec został młody Broniszewski. Jestem ciekaw kto na tych roszadach lepiej wyjdzie. A jeszcze smaczku przybędzie jeśli Derbin podpisze kontrakt w Chojnicach


Wiesz August - oczywiście, zobaczymy kto lepiej wyjdzie. Po tym co się dowiedziałem po konfie Banasika, jednak życzę mu jak najlepiej, jak i Zagłębiu.
Ja w przyszłość patrzę optymistycznie, Broniszewski jest młody, niezmanierowany, wykształcony, ponoć jest bardzo kontaktowy. Najważniejsze jest to, że jako trener w zasadzie z czystą kartą (kilku meczy w ekstraklasie nie liczę bo to żaden wyznacznik) będzie chciał coś pokazać, zapracować na swoje nazwisko.
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-07, 4:19 pm

kowal72 napisał(a): zobaczymy kto lepiej wyjdzie. Po tym co się dowiedziałem po konfie Banasika, jednak życzę mu jak najlepiej, jak i Zagłębiu.

A cóż się dowiedziałeś ? Z perspektywy Sosnowca trudno oceniać Banasika zanim rozpoczął on pracę w Zagłębiu. Czym innym jest sposób zmiany miejsca pracy, znany z mediów. Dla mnie przede wszystkim jesnak wzbudziły słowa Prezesa Zagłębia o niepodkupowywaniu gdy - jak wynika ze słów Banasika w czasie pożegnalnej konferencji - miał on już propozycję pracy w Sosnowcu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2016-12-07, 7:09 pm

August napisał(a):
kowal72 napisał(a): zobaczymy kto lepiej wyjdzie. Po tym co się dowiedziałem po konfie Banasika, jednak życzę mu jak najlepiej, jak i Zagłębiu.

A cóż się dowiedziałeś ? Z perspektywy Sosnowca trudno oceniać Banasika zanim rozpoczął on pracę w Zagłębiu. Czym innym jest sposób zmiany miejsca pracy, znany z mediów. Dla mnie przede wszystkim jesnak wzbudziły słowa Prezesa Zagłębia o niepodkupowywaniu gdy - jak wynika ze słów Banasika w czasie pożegnalnej konferencji - miał on już propozycję pracy w Sosnowcu.

W moim odczuciu dowiedział się Kol. kowal72 tego, o czym napisał: "że tym wszystkim rządzi Legia i przesuwa swoich laufrów jak im pasuje, nie oglądając się na nich - i że Zagłębie tak samo zostało "wycyckane". Skutkiem tego już nie czuje takiej urazy i życzliwiej patrzy na Zagłębie. W tym sensie, jak mi się wydaje, pisał Kol. kowal72 po rzeczonej konferencji - a teraz pisze to jeszcze jaśniej, że wręcz - oczywiście na pierwzsym miejscu będzie Pogoń - ale i Zagłębiu jakoś kibicuje. Dla w mnie w ogóle jest cenna obecność Kol. kowal72, bo przecież ewidentnie dołączył jako kibic Pogoni, jakby chciał przed spotkaniami nawiązać jakąś znajomość - toteż po ostatnich wydarzeniach na linii Siedlce-Sosnowiec trudno było się spodziewać czegoś innego niż wkurzenia: a tymczasem pisał bez agresji, napastliwości, prowokacji itp. Z czasem zaś - jeszcze poszedł za głosem obiektywizaci a w końcu - dokłada się do tego forum, np. podając odsyłacze do konferencji. Tak więc nie podszczypywałbym go dalszymi, "czy wystarczająco wyłuszczył wnioski z konferencje, czy na pewno nie jest szpionem" czy jakimiś takimi, W każdym razie - dzięki za taki udział, obiektywiz - a jeżeli Kolega będzie miał ochotę tu bywać nadal, to też dzięki i wyrażam radość, gdyż sądzę, że nadal będzie to w ludzkiej atmosferze życzliwości.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-07, 7:47 pm

Blajpios napisał(a):a jeżeli Kolega będzie miał ochotę tu bywać nadal, to też dzięki i wyrażam radość, gdyż sądzę, że nadal będzie to w ludzkiej atmosferze życzliwości

Przyłączam się do powyższego
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-08, 6:45 am

Kolego Blajpios, pracujesz w milicji jako spec od profilów psychologicznych? ;-)
A tak serio mówiąc, trafiłeś w sedno sprawy. Z Banasikiem także.
Moja sympatia do Zagłębia wynika z kilku rzeczy: bardzo mi się podoba wspólne kibicowanie - Wasi siedzieli na jednej trybunie z nami, kiedy ja jechałem do Sosnowca w sierpniu, wejściówki załatwiłem przez telefon, 2 dni przed meczem. Załatwił mi je (całkowicie bezproblemowo) Wasz fotoreporter, za co jestem mu do tej pory wdzięczny, dodatkowo mam w Sosnowcu serdecznego kolegę (pozdrawiam Wojtek;-)).
Żałuję tylko jednej rzeczy - że sztama Pogoni i Sosnowca to Legia, ale pal ją licho, ja na meczach 'Legia' nie krzyczę.
Może tym ostatnim zdaniem narażę się tutaj kilku osobom, ale mówię co myślę i tak zostanie :niezle:
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-08, 7:38 am

[quote="kowal72"]
ja na meczach 'Legia' nie krzyczę.
Może tym ostatnim zdaniem narażę się tutaj kilku osobom, ale mówię co myślę i tak zostanie
[qouote]. Ale nie każdemu. Ja uważam że z klubem jest jak matką.Ma się tylko jeden. Dlatego mdli mnie ostentacyjne pokazywanie palców pod określonym kątem. Zresztą sama sztama to sprawa ultrasów i niech tak zostanie. Osobiście miałem lub mam prywatne kontakty z kibicami innych klubów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-11, 8:19 am

Sporo o Waszym nowym trenerze:

https://www.youtube.com/watch?v=MBv7olo49Zc
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2016-12-11, 4:49 pm

kowal72 napisał(a):Sporo o Waszym nowym trenerze:

https://www.youtube.com/watch?v=MBv7olo49Zc

Dzięki. Rzeczywiście ciekawe obserwacje - zwłaszcza z punktu widzenia Pogoni, jej Kibiców. Wsłuchując się - można jednak trochę obserwacji poczynić, "powróżyć z fusów", jak to będzie - o ile będzie - w Sosnowcu. No i szacunek za spokojne podejście w sytuacji trochę podobnej do tego, co na początku rundy spadło na Zagłębie. Można powiedzieć, że cenne, iż dostrzegając "drugie dno" spokojnie podchodzi się w Siedlcach do "warszawskich zrządzeń". Zrobiły burzę na początku rundy, gdy jeszcze nie były rozpowszechnione takie sztuczki - w Zagłębiu; pod koniec rumdy te "zrządzenia warszawskie" dotknęły Was. Cóż, dobrze, że potrafi się dobre wnioski wyciągnąć z tego, służące nie antagonizowaniu kibiców obu stron, przeżywających te sprawy ze zrozumiałych względów mocno.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-11, 5:29 pm

Zgadzam się Blajpios z Tobą całkowicie. Antagonizmy na każdym polu, nawet nie kibicowskim, służą tylko wywoływaniu negatywnych uczuć, które człowiekowi niekoniecznie są potrzebne. Ja, będąc w Sosnowcu w sierpniu na meczu wyjazdowym od razu na początku zostałem przez miłego gościa ostrzeżony, abym nie wychylał się z okrzykami "Pogoń", bo mogę zostać szybko spacyfikowany przez nie do końca trzeźwych kiboli. Mimo to rozumiem, że w każdym klubie są kibice i kibice.
Serdeczności :).
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-13, 2:58 pm

kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-17, 1:17 pm

Dariusz Banasik: Zawsze chciałem pracować w Zagłębiu
Nowy trener drużyny ze Stadionu Ludowego o sympatii do sosnowieckiego klubu, więzi z Jackiem Magierą, pracy w Legii Warszawa czy wyłowieniu z juniorów Varsovii... Roberta Lewandowskiego.

MACIEJ GRYGIERCZYK: Przegrał pan kiedyś coś ważniejszego jako trener?
DARIUSZ BANASIK: (śmiech). Można powiedzieć, że w ostatnich latach praktycznie za co się wziąłem, to było dobrze. W Legii przeszedłem przez wszystkie szczeble akademii, było mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. Potem - awans ze Zniczem Pruszków i dobre wyniki z Pogonią Siedlce, a teraz czas na Sosnowiec. Nie zapeszając, trzeba tak trzymać.


Gdzie tkwi sekret?
DARIUSZ BANASIK: - Samemu trudno siebie oceniać, ale wydaje mi się, że podchodzę do futbolu wielopłaszczyznowo. Boisko – to jedno, a kontakt z ludźmi – drugie. Przez lata pracy nauczyłem się tego w Legii. Odbywałem zagraniczne staże, miałem kontakt z najlepszymi zespołami, obserwowałem wielu trenerów. To niby tylko teoria, więc chodzi o to, by wdrożyć ją w praktykę. Jestem w stanie to robić i może dlatego są sukcesy. Studiuję też bardzo pilnie psychologię. Uważam, że trener powinien być przede wszystkim psychologiem. Wiedzieć, jak współpracować z zawodnikiem, jakie mieć podejście do działaczy. To kluczowa dziedzina w tych czasach.


Studiuje pan tę psychologię domowo?
DARIUSZ BANASIK: - Tak. Staram się otaczać wieloma materiałami z zakresu psychologii sportu. Czytam publikacje, oglądam filmy. To bardzo ważne w relacjach nie tyle z szatnią, co po prostu innymi ludźmi. Często mówią mi, że mam bardzo kontakt z zawodnikami. Nie boję się jednak też i trudniejszych przypadków.


Jakiś tytuł filmu czy książki pan poda? Wszyscy lubimy konkrety.
DARIUSZ BANASIK: - Nie, nie, nie (śmiech). Nie o to chodzi, żeby coś zdradzać. To taka dziedzina, że chyba każdy trener kształci się dodatkowo. Na sukces składa się oczywiście wiele czynników. To nie tylko praca szkoleniowca, ale i działu skautingu, klubowej administracji, poziom samej bazy.


Tę bazę w Siedlcach sobie pan chwalił, mówiąc, że na to w pracy trenera też trzeba patrzeć. Zagłębie to pod tym względem kolejny krok do przodu.
DARIUSZ BANASIK: - Dobrze powiedziane. To podstawa. Od polskich trenerów wymaga się czasami nie wiadomo, jak wiele, a nie stwarza podstawowych warunków. Sami wiemy, że w pierwszej lidze zdarzają się zespoły, które nieraz tułają się, jeżdżą, wynajmują boiska, nie mają w klubie siłowni, a to na zachodzie sytuacja niedopuszczalna. W Siedlcach i Sosnowcu infrastruktura jest wspaniała. My, trenerzy, patrzymy na to, w jakim klubie co można z zawodnikami zrobić. Nieraz funkcjonuje teoria, że od trenera najpierw się wymaga, a potem daje. Ja uważam odwrotnie.


O Zagłębiu mówi się ostatnio po zwolnieniu Piotra Mandrysza bardzo dużo. Brudy ujrzały światło dzienne.
DARIUSZ BANASIK: - Każdy zespół jest inny, nie ma złotego środka, jak pracować z szatnią. Trudno mi powiedzieć, jak się zachowamy, ale jeśli są problemy, to ja i władze klubu jesteśmy od tego, by je rozwiązywać. Najlepiej powiedzieć sobie, że jest łatwo i pięknie, ale te kłopoty – mniejsze czy większe – będą zawsze. Trzeba będzie po prostu pogadać z chłopakami.


Znajomi nie podpytywali, czy nie boi się pan tego wszystkiego?
DARIUSZ BANASIK: - Gdybym się bał to wziąć, to bym musiał zmienić zawód. W pracy trenera trzeba się liczyć z wyzwaniami. Chcesz się piąć w górę, masz im sprostać. Oczywiście, takie rzeczy, jak w Sosnowcu, nie powinny się dziać. Nie znam Sebastiana Dudka osobiście, ale cenię jako zawodnika. Wiem, że w emocjach da się powiedzieć o dwa słowa za dużo. Trenerzy przecież też udzielają wywiadów i nie zawsze powiedzą to, co chcą. Trzeba porozmawiać, zobaczyć to od środka. Nie boję się takiej konfrontacji. Na razie nie mnie oceniać, jak to było.


To była dla pana propozycja nie do odrzucenia?
DARIUSZ BANASIK: - Przede wszystkim – to była trudna decyzja, bo dużo pracy w Siedlcach włożyliśmy, by zbudować ten zespół. On miał w ostatnich latach problemy, a teraz zajmuje 4. miejsce. Wszystko układało się bardzo dobrze. Przenosiny do Zagłębia były o tyle trudne, że to ja wielu tych chłopaków ściągałem do Pogoni, z wieloma pracowałem wcześniej, budowałem tę drużynę również pod względem mentalnym, a teraz ją zostawiam. Z drugiej strony – są dobre fundamenty, wiele punktów, fajna atmosfera. Pewien cel został osiągnięty. Gorzej by było, gdybyśmy walczyli o utrzymanie. Odejście w takiej sytuacji wyglądałoby jak ucieczka, ale dziś zostawiam coś po sobie. Jesteśmy już po klubowej wigilii, wszyscy dziękowali, rozstaliśmy się z chłopakami i działaczami w świetnej atmosferze. Było wręcz wzorcowo i tak to powinno wyglądać, a niestety, w Polsce zdarza się rzadko.


Co najbardziej skusiło do przyjęcia oferty z Sosnowca?
DARIUSZ BANASIK: - Powiem szczerze, że zawsze chciałem pracować w Zagłębiu! Gdy z Legii odchodziłem do Znicza Pruszków, podpytywałem nawet działaczy, czy nie ma możliwości przenosin do Sosnowca. Byłem jednak wtedy trenerem, mającym za sobą pobyt w trzeciej lidze i Młodej Ekstraklasie, więc nie każdy chciał zaryzykować, dać tę szansę. Zagłębie zawsze było dla mnie pierwszym wyborem. Jest bardzo „legijnym” klubem, czuje się niesamowita więź z Legią, zresztą w zespole nie brakuje zawodników z przeszłością w niej. Wydawało się tych kilka lat temu, że to może być mój kolejny krok. Stało się inaczej, byłem w Pruszkowie i Siedlcach, a teraz naprawdę się cieszę, że się tu znalazłem.
„W Zniczu celem było utrzymanie, a zrobiliśmy awans. Może w Pogoni będzie podobnie” – mówił pan kilka tygodni temu. Zagłębie plany ma sprecyzowane, jest ciśnienie na awans…
DARIUSZ BANASIK: - Jeżeli podejmuje się pracę w takim klubie, to wiadomo, że trzeba będzie się zmierzyć z tymi oczekiwaniami. Będąc w Legii, ta presja jednak też była. Prowadziło się utalentowanych zawodników, więc każdy wymagał wyników i postępu. Presja w Sosnowcu będzie, ale wolę, by padła na mnie, a nie zawodników. Jestem od tego, by zespół odczuwał ją mniej, zajął się grą, by głowy były swobodne.


Ekstraklasa to takie magiczne słowo?
DARIUSZ BANASIK: - To jest na nią bardzo dobry moment. Bardzo cenię drużynę Zagłębia. Jeśli nie jest najlepsza, to z pewnością jedna z najlepszych w pierwszej lidze. Szanse na awans są bardzo duże i takie cele będę stawiał przed zawodnikami. Gramy, by piąć się w górę, wygrywać, awansować. Nie po to obejmuję zespół z 3. miejsca i z trzema punktami straty do lidera, by bić się o pierwszą piątkę czy siódemkę. To byłaby głupota. Któryś z kolegów fajnie o mnie powiedział: „Masz wzorcowy model kariery, by dostać się do ekstraklasy”. Wszystko idzie po kolei – tak, jak powinno. Ja to porównuję do zawodników. Nieraz się spieszą, chcą już grać na wysokim poziomie, mimo że nie są gotowi. Może ja też potrzebowałem tych lat obycia, by trafić do ekstraklasy.


Tak długie przetarcie w piłce juniorskiej, młodzieżowej, teraz pomaga?
DARIUSZ BANASIK: - W Polsce jest taka opinia, że jeśli ktoś pracował z młodzieżą, to nie do końca nadaje się do piłki seniorskiej. Twierdzę jednak, że jeśli przeszedłeś przez te wszystkie szczeble, to będziesz miał nawet większe szanse utrzymania się potem na stanowisku w „dorosłej” piłce. Masz inne podejście. Nie chcę nikogo deprecjonować, ale mając pewne doświadczenia, czasem inaczej patrzy się na danego zawodnika. Daje mu się większy margines błędu, łatwiej wprowadza młodych, rozmawia z nimi. Przejście z piłki młodzieżowej do seniorskiej jest najtrudniejsze, nagle nastolatek może odbić się jak od ściany. „Przerobiłem” wielu zawodników, którzy weszli potem nawet na poziom reprezentacji. To mi pomaga. Byłem w Legii, na turniejach grałem z zespołami klasy Milanu, Interu, Borussii Dortmund. Czerpałem wzorce i to dziś działa na mój plus.


To prawda, że kiedyś w tym przejściu z piłki młodzieżowej do seniorskiej pomógł pan samemu… Robertowi Lewandowskiemu?
DARIUSZ BANASIK: - Będąc jeszcze na studiach, pracowałem w Delcie Warszawa z Jackiem Mazurkiem, który dziś jest dyrektorem akademii Legii. Byłem już związany z tym warszawskim środowiskiem, powiedziałem Jackowi: „Ściągnijmy tego chłopaka”. Akurat miałem znajomego, który pracował w Varsovii, gdzie grał wtedy Robert. I tak od telefonu do telefonu… Zaproponował by wziąć go do czwartoligowej wtedy Delty. W rozgrywkach juniorskich strasznie wyróżniał się na tle rówieśników. Rzucała się w oczy jego decyzyjność. Grał jak dorosły zawodnik. Bez prostych, głupich błędów. Był wtedy środkowym pomocnikiem; o ile dobrze pamiętam, z „dziesiątką” na koszulce. Potem, również dzięki moim namowom, trafił do Legii. Co było później, wszyscy wiemy.


Nie wiemy za to za wiele o pana przygodzie z piłką, jeszcze po tej drugiej, zawodniczej stronie barykady.
DARIUSZ BANASIK: - Urodziłem się i wychowałem w Łęczycy. Tam też trenowałem do 18. roku życia. Potem wyjechałem do GKS-u Bełchatów, do ówczesnej drugiej ligi. Zderzyłem się z seniorską piłkę, nie wytrzymałem tego. Nie byłem przygotowany na przeskok z czwartej ligi. Zmagałem się z kontuzjami… Wróciłem jeszcze do Łęczycy, ale szybko zdecydowałem, że postawię na „trenerkę”. Studiowałem w Warszawie, Mieliśmy niesamowicie fajną ekipę. Byliśmy na roku z Robertem Podolińskim, Leszkiem Ojrzyńskim, Piotrem Stokowcem, wyżej był Maciej Skorża… Naszym mentorem był trener Rudolf Kapera. Bardzo krótko trzymał nas na zajęciach, poza nimi zresztą też. Ukształtował nas jako studentów i trenerów. Grałem jeszcze wtedy w AZS-ie AWF-ie Warszawa, w czwartej lidze; na środku pomocy, razem z Podolińskim i Jarkiem Wójcikiem. W Bełchatowie byłem z kolei prawym pomocnikiem, a z Łęczycy wyjeżdżałem jako napastnik, strzelający całkiem sporo goli.


Równie wszechstronne ma być Zagłębie?
DARIUSZ BANASIK: - (śmiech). Wszyscy pytają o takie niuanse. Taktyka ma być dostosowana do możliwości zawodników. Jeśli będziemy mieć dwóch dobrych napastników i to nam wypali, to zagramy dwójką z przodu. Jeśli okażemy się skuteczni z kontry – to z kontry. Chcę grać przede wszystkim skutecznie. Muszę najpierw poznać ten zespół od środka, a taktykę dopasujemy. Oczywiście, zespół powinien umieć nie tylko jeden styl. Nie można się ograniczać do jednego systemu.


Listę potencjalnych wzmocnień ma pan już gotową?
DARIUSZ BANASIK: - Moja wizja musi być zbieżna z wizją klubu. Będziemy rozmawiali z dyrektorem sportowym, sztabem i podejmowali decyzje. Sytuacja jest komfortowa, bo do ligi są aż trzy miesiące. Mamy czas. Chciałbym dać zawodnikom szansę. Wydaje mi się, że wiem, czego Zagłębiu potrzeba i jakie są plusy czy minusy. Nie chcę robić rewolucji. Zespół jest budowany tu od dłuższego czasu, za dużo roszad nie ma co robić. Będziemy się oczywiście starać wzmocnić, ale nie tak, by budować coś od nowa.


Kogoś z Siedlec pan za sobą pociągnie?
DARIUSZ BANASIK: - Zimą – na pewno nie, tym bardziej, że chłopaki mają kontrakty i pewnie nie byłoby nawet takiej opcji. Zobaczymy, co będzie później. W Pogoni nie brakuje wyróżniających się, godnych uwagi graczy, ale dziś nie widzę takiej potrzeby.


Legia panu pomoże? Mówiło się, że Bogusław Leśnodorski miał swój udział w pana przeprowadzce z Siedlec do Sosnowca.
DARIUSZ BANASIK: - Gdy tylko jestem w Warszawie, zawsze zaglądam na Legię, ale z prezesem akurat ostatnio się nie widziałem. Nie wiem, czy była taka ingerencja z jego strony, nie interesowałem się tym. Na temat wzmocnień i zawodników rozmawiam raczej z Jackiem Magierą. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt; w wielu sprawach Jacek mi pomógł. Nasze trenerskie losy są zbliżone; on po mnie przejmował rezerwy Legii, teraz ja niedługo po nim – Zagłębie. Ścieżki się krzyżują. Myślę, że Jacek będzie miał dużo do powiedzenia w kwestii ewentualnych wypożyczeń zawodników Legii do Sosnowca. Będą konkrety – będą rozmowy.


Na koniec: co chciałby pan sobie pomyśleć w czerwcu?
DARIUSZ BANASIK: - Chciałbym poczuć się szczęśliwym, a by tak było, trzeba osiągnąć cel i skończyć na miejscu premiowanym awansem. To byłoby dla mnie spełnienie pewnego etapu trenerskiej kariery, a dla całego Zagłębia, kibiców, miasta – niesamowite wydarzenie.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników