Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez django 2016-12-03, 10:57 pm

August napisał(a): I tak czy w ogóle będziemy Graz o awans rozstrzygnie się w Centrali.


Więc pytanie czy jest w ogóle sens się tym emocjonować, chodzić na mecze, tracić nerwy?
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-03, 11:02 pm

Warto. Żeby klub przetrwał
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez django 2016-12-03, 11:31 pm

Przez ostatnie lata w klubie zawsze było coś nie tak, ale człowiek mógł to sobie jakoś wytłumaczyć. Za Rudego i Włochów wiadomo, ale jednak nie udowodniono sprzedawania meczów, więc można powiedzieć, że czasy były takie, że inaczej nie dało się awansować. Hytry z Szatanem byli jacy byli, ale trudno im odmówić chęci. Były przy tym jakieś wałki sytuacje niczym z gangu Olsena, typu kupowanie samochodów samemu od siebie, dzwonienie do "pana Mittala" albo to, że ktoś zapomniał wysłać odwołania od degradacji, ale to raczej kwestia ich indywidualnych ograniczeń. Trudno bronić Adamczyka, który ewidentnie był typem nastawionym na wyssanie kasy z klubu. Baczyński może mentalnie tkwił w czasach PRL-u, ale to on obciął koszty i z perspektywy czasu można powiedzieć, ze uratował klub, który Górski i najwierniejsi próbowali wykończyć.

Natomiast Jaroszewski mnie totalnie dobija. Gość z Zagłębiem w sercu, a na pewno na plecach. Mający pro-zagłebiowskiego prezydenta, o którym nie mogli nawet marzyć poprzednicy. I w tak korzystnej sytuacji Jaroszewski bez mrugnięcia okiem robi z ukochanego podobno klubu o 110-letniej tradycji filię, ogrywalnię, przedmiot. Nawet gdybyśmy awansowali wiosną, to we mnie nie wzbudzi to żadnych pozytywnych emocji. Wręcz przeciwnie, każdy sukces tylko wzmacnia ten chory układ. Chyba pierwszy raz w życiu zastanawiam się, czy w ogóle ma to sens.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-03, 11:48 pm

Tylko,że Jaroszewskoego namaścił Boguś. A że była jeszcze koleżanka-Prezydenta to tym lepszym był kandydatem.W RN Boguś ma dwóch swoich ludzi itd... Można dużo pisać. Ciekawi mnie w udział Checinskiego w tym ukladzie.Mozna sobie wytatuować trójząb nawet na jajkach. To nie ma w danym momencie żadnego znaczenia. CLowiek został postawiony na stanowisku aby grzecznie realizować określone interesy. A ze kibic? Lepsza zasłona dymna. Ciekawe za co otrzymuje wynagrodzenie z Legii, o którym pisał w oświadczeniu majatkowym
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2016-12-04, 12:26 am

django napisał(a):Przez ostatnie lata w klubie zawsze było coś nie tak, ale człowiek mógł to sobie jakoś wytłumaczyć. Za Rudego i Włochów wiadomo, ale jednak nie udowodniono sprzedawania meczów, więc można powiedzieć, że czasy były takie, że inaczej nie dało się awansować. Hytry z Szatanem byli jacy byli, ale trudno im odmówić chęci. Były przy tym jakieś wałki sytuacje niczym z gangu Olsena, typu kupowanie samochodów samemu od siebie, dzwonienie do "pana Mittala" albo to, że ktoś zapomniał wysłać odwołania od degradacji, ale to raczej kwestia ich indywidualnych ograniczeń. Trudno bronić Adamczyka, który ewidentnie był typem nastawionym na wyssanie kasy z klubu. Baczyński może mentalnie tkwił w czasach PRL-u, ale to on obciął koszty i z perspektywy czasu można powiedzieć, ze uratował klub, który Górski i najwierniejsi próbowali wykończyć.

Natomiast Jaroszewski mnie totalnie dobija. Gość z Zagłębiem w sercu, a na pewno na plecach. Mający pro-zagłebiowskiego prezydenta, o którym nie mogli nawet marzyć poprzednicy. I w tak korzystnej sytuacji Jaroszewski bez mrugnięcia okiem robi z ukochanego podobno klubu o 110-letniej tradycji filię, ogrywalnię, przedmiot. Nawet gdybyśmy awansowali wiosną, to we mnie nie wzbudzi to żadnych pozytywnych emocji. Wręcz przeciwnie, każdy sukces tylko wzmacnia ten chory układ. Chyba pierwszy raz w życiu zastanawiam się, czy w ogóle ma to sens.

W moim odczuciu to trafna analiza - no, może ostatnie zdanie, brzmiące tak smutno dla czytających, jak więc musi brzmieć dla piszącego?: co do tego zdania może trochę zdystansowania, chciałoby się napisać, że po to, by łatwiej zarazem zachęcić, wskazując obiektywne nadzieje. Niemniej, to jednak tak osobiste zdanie, że chyba jednak nie powinienem się wpychać nawet z zachętą, bo to może uczynić jedynie ktoś z taką zażyłością, że będzie to wymowne i faktycznie pomocne dla odbierającego, w jego przemyśleniach.
Co do M. Jaroszewskiego - to jest faktycznie "zagadka", jak to się dzieje, że taki wynik wychodzi szczerej niegdysiejszej pasji. Tragiczne załamanie? Powiązanie układami? Obawa przed kompromitacją z łatką nieporadnego albo ogranej sieroty? Przy czym doskonale ujął Kol. django - każdy sukces teraz wzmacnia zależność. Oczywiście: kiedy "wszyscy wiedzą" już o tej pomocy wcześniej, niż nadchodzi i pewnie szerszej, niż jest faktycznie? - to sukces będzie jeszcze bardziej, "podkreślonym sukcesem Legii". Przyznam, że przy "spontanicznym wynurzeniu się" "poniesiony nerwami" S. Dudek sprawiał mi wrażenie, nie tylko że ma przygotowane, obliczone, co chce powiedzieć, to również, że ma skalkulowane również od strony kosztów. Ale ostrożnie. W najlepszej dla niego wersji: bo była rzeczywiście przytłaczająca atmosfera, więc sobie policzył koszta i uznał, że dla zdrowia psychicznego, współcześnie rozumianych praw jednostki u kolegów, jednak warto ponieść to ryzyko, by podnieść na duchu chłopaków, skoro jest doświadczony, jeden z najstarszych, kapitan. No, ale na zasadzie paraleli - też można pytać, z kim jednak konsultował, czyje miał gwarancje? Skoro zaś sobie już tak dywaguję na temat tamtej sceny - to też przychodziło mi do głowy pytanie, czy P. Mandrysz taki świetny strateg, że wyliczył, iż na pewno sprowokowany S. Dudek "pojedzie", czy też miał jakiś sygnał "od życzliwego"? No, bo dlaczego wpuścił na to boisko S. Dudka? Może po to - "idź, niech cię! poniesie, zagrasz mi wygodnie"? Może - już P. Mandrysz się orientował, że nie przebije się, bo nie przebije w ogóle układu całości, nie tylko szatni - stąd znalazł sposób "ewakuacji"?
W każdym razie, faktycznie - w tych sieciach powiązań, Legia tak już się ustawiła, tyle poszło przekazów medialnych (nawet jeszcze nie mobilizując całej armii zaciężnej Legiopiewców dziennikarskich - że nie może nie być głównie legijnym sukcesem sukces maluczkich.
Ba! Przyznam, że po całej tej "Dudkowej hecy", to jak wcześniej zastanawiałem się, kiedy będą walczyć o awans, czy za rok, za dwa, czy jednak teraz - tak teraz zaczynam widzieć, że jest to możliwe. Nawet, jeżeli wcześniej może układało się tak, że wszystkie te wydarzenia sumowałyby się świetnie w usprawiedliwienie bardzo zgrabne braku awansu. Obecnie konfiguracja jest taka, że faktycznie awans realny. Może być, że uznała "Centrala", że za dużo mają filii na zapleczu. Niech więc jakaś wejdzie do najwyższej ligii. Powiedzmy, Legia wraz z rezerwami, to taka "Legia główna". Dalej - jak zagrają w ekstraklasie, to Zagłębie będzie szeroko rozumiana Legia II. Itd - ku niższym ligom.
No, cóż. Może i czytał M. Jaroszewski życiorys A. Renego... Może i coś rozumiał, coś mu się marzyło? Niemniej - w realiach, to mamy tę sytuację, która tak zastanawia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-04, 10:39 am

django napisał(a):To już nie jest Zagłębie Sosnowiec, tylko Legia III Warszawa (prezes z nadania, trener z nadania, coraz więcej piłkarzy z nadania, sponsoring).

Jeżeli jest prawdą to co piszesz o ściemie z Dudkiem to mimo wszystko ja już gościa nie rozumiem w tym sensie, że potrafi puścić bujdę aby np. poprzez Adama kibice mysleli, że rzeczywiście z nim rozmawiał
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2016-12-04, 12:30 pm

August napisał(a):potrafi puścić bujdę aby np. poprzez Adama kibice mysleli, że rzeczywiście z nim rozmawiał

August, tylko proszę mnie nie wkręcać, że działam wspólnie i w porozumieniu z prezesem, bo ja miałem tylko taką informację z klubu. Jeżeli była to specjalnie rzucona (nomen omen) kaczka dziennikarska, ja z tym "spiskiem" nie mam nic wspólnego :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-12-04, 12:44 pm

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):potrafi puścić bujdę aby np. poprzez Adama kibice mysleli, że rzeczywiście z nim rozmawiał

August, tylko proszę mnie nie wkręcać, że działam wspólnie i w porozumieniu z prezesem, bo ja miałem tylko taką informację z klubu. Jeżeli była to specjalnie rzucona (nomen omen) kaczka dziennikarska, ja z tym "spiskiem" nie mam nic wspólnego :twisted:

Mam przekonanie że właśnie Ciebie w pierwszej kolejności po prostu oszukano
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez patrios91 2016-12-04, 3:43 pm

django napisał(a):Przecież Kubickiego nie sprowadził tutaj kierownik filii Jaroszewski, tylko prezes Leśnodorski. Kiedyś mówiło się o Legii, że jako klub wojskowy podp... innym piłkarzy. Teraz jest to samo, tylko tyczy się trenerów.

Potwierdzam. 100% wybór Leśnego. Pytacie o to jak Boguś i spółka wpłynęli na Chęcińskiego. To proste. Wziął w łapę. Dostosował się do partii,którą reprezentuję. Chęcinśki to nie jest fan sportu. On po prostu ma świadomość tego,że odbudowując sport w Sc może dużo zyskać do własnej kieszeni i zyskać dużo znajomości po kadencji na stołku.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2016-12-04, 9:53 pm

Ciekawostka z Wikipedii o trenerze :
Jego wychowankami są m.in. Maciej Rybus, Rafał Wolski, Daniel Łukasik, Adam Frączczak i Ariel Borysiuk
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2016-12-05, 6:51 pm

Na eurosporcie komentatorzy meczu rucha wspomnieli, że Zagłębie ma problem, bo zatrudniło Banasika, a nie rozwiązało kontraktu z Mandryszem. Mam nadzieję, że to tylko problem finansowy dotyczący opłacania dwóch chłpów, a nie problem prawny wynikający ze złamania jakiegoś przepisu w którymś regulaminie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez dziejus 2016-12-05, 8:51 pm

A kto bogatemu zabroni mieć trenera i prowadzącego drużynę.Trener będzie od nawiązywania bliskich kontaktów z zawodnikami a prowadzący będzie od roboty(bez gadania):) ;-) I to są może nowe "tryndy",które wprowadza p.Marcin :lol:
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Anakin 2016-12-06, 11:11 am

kowal72 napisał(a):http://sportsiedlce.pl/2016/12/05/zapis-pozegnalnej-konferencji-banasika-audio/

Gozdek twierdzi że propozycję pracy otrzymał 2 dni po meczu z nami a w tym samym czasie Prezes twierdził że nie będzie go podkupywał. Znaczy albo do Banasika dzwonił yeti albo od Leśnego. Generalnie reakcje podobne gdy od nas spieprzał Magiera. Tylko bez pożegnania
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez kowal72 2016-12-06, 2:21 pm

Ależ sprawa jest jasna. Przecież to oczywiste. Identycznie jak u Was. warszawka.
kowal72
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-03-27, 8:18 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników