Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2017-04-03, 11:04 pm

Jaroszewski wspominał w wywiadzie ze decyzja wyDudkania Markowskiego była po konsultacji ze sztabem szkoleniowym . ( To my mamy sztab ??? ) . Jednak ja mysle ze te konsultacje to ściema . Taka sama jak zapewnienia MJ ze dżokejka była konsultowana z kibicami :lol: Takiego prawdomównego prezesa mamy ze trudno uwierzyć czy to we wzmocnienia gdy na wiosnę będziemy liczyć sie w walce o awans , czy to ze nie bierzemy kasy za Sanogo bo w ratach to lepiej , czy inne banialuki prezesa .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2017-04-08, 7:54 am

W wywiadzie dla sportu trener Banasik mówi ze musimy sie podnieść . Przez litość nie zacytuje wywiadu bo pan Banasik sie kompromituje i pogrąża . Chłopina bierze kase zajmując posadę trenera i mówi ze musimy sie podnieść . A ty fujaro jesteś trenerem czy podnośnikiem ? Po czym mamy sie podnieść . Po Sandecji musimy sie podnieść , po Zniczu musimy sie podnieść . Po czterech beznadziejnych meczach , po przygotowaniach zimowych ? Czyli Zaglebie musi sie podnieść po efektach pracy pana trenera Banasika . To na co nam taka imitacja trenera skoro po efektach jego pracy mamy sie podnieść . Skoro tak to dlaczego pan panie trenerze Banasik doprowadził do upadku drużyne Zaglebia . Mysle ze po kolejnym beznadziejnym meczu w Kluczborku Zaglebie powinno wystosować pismo do pana Banasika o zwrot poniesionych kosztów i o odszkodowanie wynikające ze strat jakie spowodowała działalność pseudo trenera i wtedy sie podniesiemy .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-04-08, 7:59 am

Ciekawe, źe w Grudziądzu znakomicie się przygotowali i błyszczą formą bez GPS w biustonoszach ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2017-04-08, 10:26 am

novack napisał(a):Ciekawe, źe w Grudziądzu znakomicie się przygotowali i błyszczą formą bez GPS w biustonoszach ;-)

Których odczyty jak chcecie wiedzieć potrafił odszyfrować tylko wyjebany właśnie z klubu Grzelak.

Swoją drogą tak je "potrafił" czytać jak część lekarzy wyniki RTG lub USG. Czyli chvja Grzelak "potrafił" czytać z cyckonoszy, bo w końcu widać jego umiejętności "czytania" po formie piłkarzy.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-04-08, 10:35 am

Adam1906 napisał(a):
novack napisał(a):Ciekawe, źe w Grudziądzu znakomicie się przygotowali i błyszczą formą bez GPS w biustonoszach ;-)

Których odczyty jak chcecie wiedzieć potrafił odszyfrować tylko wyjebany właśnie z klubu Grzelak.

Swoją drogą tak je "potrafił" czytać jak część lekarzy wyniki RTG lub USG. Czyli chvja Grzelak "potrafił" czytać z cyckonoszy, bo w końcu widać jego umiejętności "czytania" po formie piłkarzy.

Ten GPS Prezes Tysiąclecia powinien sobie do mózgu przyczepić. Na pewno jego fumfel Leśnodorski będzie w stanie mu odczytać
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez RUDI 2017-04-08, 10:41 am

novack napisał(a):błyszczą formą bez GPS w biustonoszach ;-)


Bo Zagłębie ma te biustonosze źle dopasowane (pytałem żony i powiedziała że w źle dopasowanym biustonoszu nie można czuć się komfortowo ,to samo dotyczy podobno korków ,ups :redface: ,szpilek ) Biustonosze są ,człapanie po boisku jak w źle dopasowanych szpilkach -drag queen ?
Ostatnio edytowano 2017-04-08, 11:24 am przez RUDI, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-04-08, 10:48 am

Czy Koledzy aby nie dali się zalać fali goryczy? Tak "jechać" po trenerze i wyciągać wnioski, że wszystkiemu winien, z gpsami czy bez - i jak to się kompromituje, bo powiedział, że zespół się musi podnieść. Po Sandecji, po Zniczu? — a może raczej po okresie superdominacji "dudetu S.Dudek-K.Markowski, która to dwójka w swej dominacji zwalniała trenerów, uzależniała prezesa, prawdopodobnie dyrygowała za mocno szatnią? Piszecie o efektach, dajecie wnioski, jaki to kiepski - po kilku dopiero meczach, w których niekoniecznie na boisku toczyły się główne zmagania? Efektem jest np to, co nie udało się P. Mandryszowi: trener został a to prowodyrów nie ma! Dla jasności. U mnie nadal szacunek mają obaj zawodnicy, bo dużo zrobili dla Zagłębia naprawdę, S. Dudek potrafił biegać z kontuzją, nie zapomnę nigdy, jak K. Markowski, gdy zdarzył mu się samobój, to tak ruszył do przodu, że po kilku chyba minutach bramkę "już we właściwą stronę zdobył". Bardzo mi przykro, że pewnie nie dołączą (nie szybko?) do ekipy budującej ten Klub na tradycji, na łączności pokoleń i dalszej pracy dla Zagłębia tych, co dla niego trochę zdrowia i dużo zaangażowania dali. Niestety, w obecnej chwili wychodzi na to, że chyba jednak nie do końca umieli przejść na te pozycje "już doświadczonych weteranów służących w innej roli". Niestety - a za formę tej nieumiejętności, to duże pretensje mieć można. Niemniej - to nie znaczy, że zapomnę całkowicie wcześniejsze plusy.
Jednak - jeżeli chodzi o D. Banasika, to sytuacja jest inna. Owszem, należy w ocenie zauważać ten początek kiepskich meczów (bo tak kazali superszefowie?), trzeba być ostrożnym, bo cóż, np. porywającego stylu motywacji, to chyba nie ma itd. Jednak - jeszcze należy dać mu czas. Zwłaszcza, jeżeli zauważy się, że właśnie jakiś kawałek boju wygrał. Owszem, nie wiem, czy aż tyle, że stawiał ultimatum prezesowi. Bardziej prawdopodobne - że czynił to ktoś inny, zmusił go do kroku wreszcie zdecydowanego. Ba! Obawiam się już - dlatego pisałem ku mobilizacji w drugą stronę - że ten "naciskający" bynajmniej nie walczył o przełom w Zagłębiu a M. Jaroszewski bynajmniej nie chce skorzystać i ruszyć jako PP - Prawdziwy Prezes. Niemniej, jeszcze nawet jemu tej szansy nie odbieram, przeciwnie, wykorzystania jej życzę. Tak więc, może D. Banasik nie jest jedynym, czy najgłówniejszym autorem przełomu ostatnich — ale na pewno ma w nich udział. Teraz więc - dalej trzeba obserwować a nie ;-) hm, że zacytuję: "kompromitować się" takimi wypowiedziami, jak niektóre powyższe.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-04-08, 10:57 am

Mecz w Kluczborku miał być pierwszym z autorskim składem Banasika, bez nacisków obertrenera, no ale teraz zrobiło się ultimatum i znowu jest nienanuralna sytuacja.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-04-08, 11:13 am

novack napisał(a):ale teraz zrobiło się ultimatum i znowu jest nienanuralna sytuacja.

Niekoniecznie. Określona presja jest jednym z czynników takiej pracy. To w jakim stopniu sobie radzi z czymś takim jak np. postawienie mu ultimatum, może świadczyć o klasie trenera
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-04-08, 1:03 pm

Przypomnę wypowiedz Pana trenera "Ja żle zaczynam a dobrze kończę"
nie wiem czy można w to tak do końca wierzyć - odnoszę wrażenie ze
trener jest za miękki w stosunku do zawodników, nie widzę kreatywności
brak mi w poczynaniach ryzyka itd. itp.
Jeśli dzisiaj wygra w Kluczborku to o niczym dobrym nie świadczy w dalszym
ciągu my Kibice będziemy siedzieć na beczce z prochem która w każdej
chwili wybuchnie w złym kierunku.
Nie oszukujmy się - skład jest taki jaki jest - jest pytanie Czy Ci ludzie mogą
swoją grą spowodować że w Czerwcu - Zagłębie uplasuje się na zielonym miejscu
w Tabeli I ligi ?
Czy trener Banasik ma to coś w sobie co poderwie zawodników do gry której
celem będzie AWANS. Prezes GKS Katowice nas nie widzi wśród awansujących.
A czy nie dobrze by było wyciąć temu Panu numer i awansować a GKSE zostawić
w I lidze ?
Ja z natury jestem optymistÄ… - ale w tej sytuacji nie wiem czy damy radÄ™. OBY.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-04-08, 2:24 pm

August napisał(a):
novack napisał(a):ale teraz zrobiło się ultimatum i znowu jest nienanuralna sytuacja.

Niekoniecznie. Określona presja jest jednym z czynników takiej pracy. To w jakim stopniu sobie radzi z czymś takim jak np. postawienie mu ultimatum, może świadczyć o klasie trenera

Hm. To ja w te słowa: obaj Koledzy macie chyba rację. Faktycznie bowiem zdolność pracy pod presją będzie jedną z istotnych cech trenera dobrej klasy co najmniej ekstraligowego w skali polskiej. Pod tym względem mecz z Kluczborkiem wręcz dzięki obecnej sytuacji może jeszcze lepiej stanowić sprawdzian trenera pod względem ekstraklasowych wymagań. Niemniej, jeżeli faktycznie jest jakieś ultimatum, to być może głupstwo robią władze Klubu — a przynajmniej, jeżeli chodzi o zobaczenie autorskiego pomysłu na drużynę D. Banasika, jeszcze bardziej jeżeli chodzi o prezentację drużyny perspektywicznie na kilka miesięcy, do dorastania do ekstraligowego poziomu: to to akurat może się nie udać, bo trener będzie usawiał drużynę "pod musikiem". Patrzeć więc będzie nie na perspektywiczny rozwój, gdzie w meczu z Kluczborkiem jest wręcz wymarzona sytuacja,by wprowadzać taki zamysł - tylko decyzje musi podejmować w perspektywie jednego meczu, ad hoc.
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Przypomnę wypowiedz Pana trenera "Ja żle zaczynam a dobrze kończę"
nie wiem czy można w to tak do końca wierzyć - odnoszę wrażenie ze
trener jest za miękki w stosunku do zawodników, nie widzę kreatywności
brak mi w poczynaniach ryzyka itd. itp.
Jeśli dzisiaj wygra w Kluczborku to o niczym dobrym nie świadczy w dalszym
ciągu my Kibice będziemy siedzieć na beczce z prochem która w każdej
chwili wybuchnie w złym kierunku.
Nie oszukujmy się - skład jest taki jaki jest - jest pytanie Czy Ci ludzie mogą
swoją grą spowodować że w Czerwcu - Zagłębie uplasuje się na zielonym miejscu
w Tabeli I ligi ?
Czy trener Banasik ma to coś w sobie co poderwie zawodników do gry której
celem będzie AWANS. Prezes GKS Katowice nas nie widzi wśród awansujących.
A czy nie dobrze by było wyciąć temu Panu numer i awansować a GKSE zostawić
w I lidze ?
Ja z natury jestem optymistÄ… - ale w tej sytuacji nie wiem czy damy radÄ™. OBY.
Pozdrawiam
Tadeusz

Hm. Tu chyba dotykamy podstawowej różnicy postaw między nami. Nasz forumowy Zacny Nestor należy do najwybitniejszych przedstawicieli kierunków, których bożyszczem i bóstwem ich ślepego uwielbienia jest: AWANS W TYM ROKU. Cała reszta jest nieważna a przynajmniej pięciorzędna. "Jakoś to będzie". Hm. To wypada ustawić tu i siebie. W tej perspektywie moim "bożyszczem", to chyba byłoby: rozwój Zagłębia do klasy klubu samodzielnego, nie wasalskiego, poważnego a bez cyrków, jakie w Zagłębiu od wielu lat są na co dzień, klubu perspektywicznego i takiego, który w Ekstraklasie może zaistnieć nie jako maskotka, klown i jednoroczna efemeryda. W tej perspektywie awans w tym roku, to nawet pięciorzędną sprawą może być. Ba, być może nawet tą pieciorzędną sprawą powinien być, biorąc pod uwagę to, co obecnie jest w Zagłębiu. Bynajmniej jednak - przypomnę tytuł wątku - nie jest to za sprawą trenera D. Banasika. Nawet gdyby okazał się nie mieć tego poziomu również i on, gwarantującego, że nie okażemy się w tej Ekstraklasie zawodnikami w gumofilcach, plastikowym krawaciku na gumce i w ortalionie — to ten ortalion, gumofilce i krawacik z plastiku na gumce w tym Klubie bierze się zupełnie skądinąd i o taką cechę charakterystyczną dla Zagłębia walczą jak lwy na przedpolu bramkowym zupełnie inne spece rzucając się w swoich robinsonadach.
Przy tych różnicach oczywiście i różnie będziemy podchodzić do oceny trenera. Niemniej, nawet przy nich, należałoby się jednak trochę trzymać realiów.
Oczywiście, że jedną z kwestii jest tu skład, jaki ma obecnie Zagłębie, jak słusznie zauważa tu Kol. Tadeusz Wiśniewski. Niemniej - zupełnie chyba ta sprawa nie obciąża D. Banasika a oceniając go, to jednak dla uczciwości trzeba i to wziąć pod uwagę, jakie te kadry obecnie są. Owszem - oddzielając przy tym sprawy pechowego rozwoju sytuacji. Jednak trzeba uwzględnić, że V. Sanogo, który miał być drugim oprócz M. Fidziukiewicza topowym napastnikiem - przeszedł do Legii a T. Makengo z kolei nie został zakontraktowany z zamiarem, by mieć kontuzję na pół roku. To więc trzeba wziąć pod uwagę - i szacunek dla R. Stanka i władz Klubu, że mając wciąż obrońcę w leczeniu drugi rok, także i w tym wypadku nie chcą dobić zawodnika zaraz go wywalając, jakkolwiek oczywiście, żadnych jeszcze zasług dla Zagłębia ten gracz nie ma. Niemniej, przy ocenie i tego aspektu trzeba zauważyć, że ważną rolę tu ma kilkuletnia polityka Klubu, zdająca się mieć kilka priorytetów: 1) do obrony nie zatrudniać, bo nie ma potrzeby i nie wolno pokazać, że K. Markowski nie jest tu aktualnie VIII cudem świata; 2) do obrony zatrudniamy więc dla kosmetyki, uspokojenia kibiców a nie dla realnych zmian 3) zatrudniamy też obrońców tak, by zachować "moożliwość wpływu na wynik, np. brak awansu poprzez obronę - chodzi o to, by byli tacy, że gwarantują, iż tych bramek będzie się tracić i w razie potrzeby uda się nie awansować; 4) pododbnie - w ogóle zawodników kotraktować tak, by nie stanowiło to zagrożenia dla fundamentu, jakim jest: S. Dudek; 5) tłok, jaki wokół niego jest przez ilość pomocników - doskonale zresztą służy i maskowaniu polityki nie zatrudniania konkurencji mogącej wstrząsnąć fundamentami i stwarza wrażenie, że myśli się o przyszłości, o rozwoju 6) wszystko to pomaga nie zatrutdniać za wielu napastników, jedynie tak, by jakiś robiący show, pobudzający kibiców jeden czy drugi był: jednak dzięki krótkiej ławce, gdy któryś choćby przez kontuzję zostanie wyeliminowany - znów jest wspomniane "boczne dojście do wyników dla działaczy", bo to przecież pech spowodował, że znów, no, cóż, byliśmy bezpieczni, awans nie zagrażał.
Podobnie jest w wielu innych aspektach, z tym że jeszcze bardziej na poziomie gumofilców, krawatów z plastiku i ortalionów.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-04-08, 3:05 pm

Z kontekstu i baaardzo nieoficjalnych przecieków domyślam się, źe ultimatum nie dotyczy trenera ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-04-08, 3:07 pm

Dla mnie mecz z Kluczborkiem jest znakomita ale i ostateczna okazja do przekonania się nie tylko co do charyzmy i umiejętności trenerskich Banasika podniesienia drużyny rozbitej ostatnią klęską i wydarzeniami ale i jego "kreatywności" jeśli chodzi o dokonanie zmian w składzie i ustawieniu. Uważam, że Banasik ma pole do popisu i możliwości kombinacji w przesuwaniu zawodników na różne pozycje (np. Bartczaka na prawą obronę). I dla jasności ze swojej strony. Dotychczasowe mecze wiosenne mnie już nawet nie tyle rozczarowały co pokazały, że Banasik nie jest trenerem zdolnym walczyć o ekstraklasę. Dlatego stał sie dla mnie raczej trenerską popierdółą. Niemniej trzymam kciuki za to aby i zespół i przy tym Banasik pokazał, że jednak się myliłem, a z chłopa będę jeszcze ludzie. Z przyjemnością przyznam się do błędu. Dobro klubu jest ważniejsze tym bardziej, że kolejna zmiana trenera i w takim momencie nie będzie dobra i znów zrobi z nas pośmiewisko na cały kraj.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-04-08, 3:08 pm

novack napisał(a):Z kontekstu i baaardzo nieoficjalnych przecieków domyślam się, źe ultimatum nie dotyczy trenera ;-)

Czyżby Prezesa ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-04-08, 3:14 pm

Idą wybory na "właściciela" Zagłębia i Chęciński nie może już pozwolić sobie na kolejne błędy funfla, bo za rok nie będzie żadnego z nich.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników