Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Anakin 2017-07-17, 7:16 am

turku napisał(a):Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów

Bardzo sensowne z tą różnicą że jak napisał Patrios w kontekście chęci przyjścia piłkarzy Legii na wypożyczenie. Poszła fama o braku profesjonalizmu i to nie tylko w Legii. Pomyślcie. Prezes wyrzuca trenera w konflikcie z grajkami. Prezes wyrzuca grajków na rzekomy wniosek kolejnego trenera. Prezes zapieprza na grajków w prasie przed meczem z Tychami. Kibice wchodzą swobodnie po meczu z tyskimi do szatni i każą oddawać grajkom koszulki. No to teraz niech ktoś mi powie. Będziecie przebierać nogami aby grac w Zagłębiu czy nie ?
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-17, 8:26 am

turku napisał(a):Ja jednak , drogi Kolego, w każdym plusie znajdę minus.
Blajpios napisał(a):Są przesłanki na plus (jak np jednak zrobienie tego czyszczenia szatni, skutecznie, co nie udało się P. Mandryszowi)


Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów. Dlatego postanowił wyeliminowac przyczynę a nie tylko objawy.
I tu warto sie zastanowic czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyrzucenie owych piłkarzy zamiast trenera Mandrysza.
Bo na pewno gorzej by ine było.
Anakin napisał(a):
turku napisał(a):Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów

Bardzo sensowne z tą różnicą że jak napisał Patrios w kontekście chęci przyjścia piłkarzy Legii na wypożyczenie. Poszła fama o braku profesjonalizmu i to nie tylko w Legii. Pomyślcie. Prezes wyrzuca trenera w konflikcie z grajkami. Prezes wyrzuca grajków na rzekomy wniosek kolejnego trenera. Prezes zapieprza na grajków w prasie przed meczem z Tychami. Kibice wchodzą swobodnie po meczu z tyskimi do szatni i każą oddawać grajkom koszulki. No to teraz niech ktoś mi powie. Będziecie przebierać nogami aby grac w Zagłębiu czy nie ?

Drodzy Koledzy!
Cieszę się, że jest dyskusja, ale... Pytanie, jak ją ciągnąć, jak długo, o co w niej nam będzie chodzić.
Najogólniej - cóż, na minusy w plusach ja z kolei minusy w plusach znajdę - i co?
Przy czym, najpierw: bądźmy jednak uczcwi w tym znajdowaniu plusów czy minusów, bo nie do końca się zgodzę z tym, że Kol. turku znalazł "minusy w plusach". To raczej znaki zapytania pośród okoliczności tego, co nazwałem plusem (przykładowym, bo pewnie więcej się ich znajdzie, podobnie jak minusów). Bo jaki minus w plusie Banasika jest np. w tym, że zanim D. Banasik był w Zagłębiu, to M. Jaroszyński nie wyrzucił zawodników tylko P. Mandrysza? No, bądźmy poważni, nawet jak szukamy czegoś na siłę. O tym, że są różne okoliczności, które mogą zasługę D. Banasika zmniejszać (nawet do zera) lub zwiększać w jakiejś skali, pisałem bodaj niedługo po tych wydarzeniach, o ile mnie pamięć nie myli, potem czas jakiś temu a ostatnio, choć używając tylko części tych odniesień - parę dni temu, odpowiadając na to, co napisał Kol. Tadeusz Wiśniewski. Wszystko to jednak - są pewne okoliczności, które, moim zaniem, mogą zmniejszać lub zwiększać jakąś skalę sukcesu D. Banasika w sprawie usunięcia "grupy trzymającej szatnię".
Przy czym - nawet gdyby to tak tylko sam Prezes zdecydował i rzecz przeprowadził, to i tak niekoniecznie niweluje sprawę "pod tytułem" plus D. Banasika: uporządkowanie szatni.
Hm. To zdanie, "Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie, gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów" - jak widać - może u niektórych wzbudzić zachwyt a u innych zupełnie przeciwne opinie. U mnie zaś - może i akceptację, pod warunkiem jednak dodania "być może".
I to - dwóch co najmniej być może, dodatkowo warunkowanych przez wzmocnienie okolicznością czy okolicznościami następującymi. Byłoby możliwe, że Prezes z tych racji, że stałby się pośmiewiskiem wyrzucając dwóch trenerów: po pierwsze wtedy, gdyby faktycznie było prawdopodobieństwo konieczności wyrzucania drugiego, czyli D. Banasik "podpadłby" tak samo zawodnikom, jak P. Mandrysz, więc jakiś plus? dla D. Banasika też? Po drugie - Prezes musiałby wiedzieć, że stanie się pośmiewiskiem Europy, jeżeli będzie wyrzucał trenerów na żądanie zawodników. Czy na wiedzącego te rzeczy wyglądał Prezes, nim przyszedł i "cichcem" zadziałał D. Banasik? Mnie się wydaje, że raczej wyglądał na takiego, który wierzy, że wszystko kontroluje i to jest OK!, co dzieje się w Zagłębiu. Zresztą, wtedy na bieżąco pisałem, że jest też do wzięcia pod uwagę zmiana pokoleniowa, że z rzeczywistością dyskusji w stylu S. Dudka, czyli z gotowością używania mediów trzeba będzie się liczyć, jak również u trenerów jakaś zmiana we współpracy będzie musiała iść; przy czym - czy wydarzenia z K. Bielikiem, D. Furmanem (gdzie K. Bielika większość kibiców łagodnie traktowała, uważając, że słusznie prawdę mówił): nie potwierdzają tego? Owszem, dla mnie fundamentem pozostaje: pewne rzeczy tylko w szatni, zespół jest zespołem - ale P.Mandrysz np. może mieć coraz trudniej, jeżeli nie przemyśli tych kwestii. W każdym razie - M. Jaroszewski raczej był przekonany, że wszystko jest OK! aniżeli zamierzał "następnym razem wyrzucać S. Dudka".
Zresztą...
Kolej na te dwa dodawane do wypowiedzi Kol. turku moje "może".
Przypomnę: "Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie, gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów".
Pierwsze - wyrzucił, dodaję: może i wyrzucił. Może zaś grzecznie poprosił S. Dudka, by się odsunął od zespołu - kasę chyba do dzisiaj wypłaca się i jakoś nie widać, by S. Dudek, idąc śladem P. Mandrysza, już znalazł inną piłkarską pracę. Nie twierdzę, że "na kolanach prosił" M. Jaroszewski S. Dudka - bo nie twierdzę, że na pewno prosił: ale jednak to "może" jest zasadne. Wygląda to trochę tak, że grzecznie przeprosił, że będzie S. Dudek musiał - tym razem bez możliwości zapłacenia przez kolegów - inne jeszcze konsekwencje ponieść, w postaci niemiłych trochę słów w mediach, że "zostanie wyrzucony", ale to tylko tyle, żadne wyrzucenie, tylko zwolnienie z męczenia się na treningach, ale kasa i szacunek oczywiście nadal jest. Zresztą - i ja sam pisałem, by pamiętać, że S. Dudek dał z siebie dużo dla Zagłębia, był filarem przez znaczniejszy czas, także przy awansie, w rundzie jesiennej grał nawet niedoleczony. Jednak - to pierwsze "może".
Drugie może - to właśnie przy tej okoliczności, że "dlatego, iż zobaczył, że będzie pośmiewiskiem". Być może. Jak zaznaczyłem, też o tej możliwości pisałem, jednak widząc i parę innych, przypomnę choćby jedną z tych kilku, którą wymieniałem w odpowiedzi na wpis Kol. Tadeusza Wiśniewskieego: być może to "centrala" zaniepokojona hałasami wokół peryferyjnego zakładu produkcyjnego klasy "be" czy tam "ce" - nakazała M. Jaroszewskiemu pokazanie, że jednak w tej firmie, to porządek jakiś jest (może nawet zagrażając utratą stanowiska?). Przecież prawodpodobnych innych jeszcze powodów takiego działania Prezesa można w dodatku wymienić co najmniej kilka, jeżeli nie kilkanaście. Na przykład - i takiego, że to jednak był dyktat D. Banasika wobec Prezesa w stylu "albo ja albo ci" (choć nie uważam za najbardziej prawdopodobne, że było to aż tak mocno, ale jednak możliwe) - i wtedy dopiero dotarło do Prezesa, że już wszyscy by zobaczyli, jaka jest sytuacja?

Tak więc - jest dużo tych różnych "może", "plusów", "minusów". Tak dużo - że wracamy do punktu: brak danych do rozstrzygających wniosków. Nadto - nie dostaniemy pewnie większej ilości tych danych. Trzeba "nauczyć się z tym żyć". Ja w każdym razie - na tym kończę udział w tej dyskusji, bo uważam, że lepiej powiedzieć sobie "brak danych wystarczających" i bazując na tym patrzeć na inne rzeczy - niż wybierać sobie jedno tłumaczenie, które mnie akurat wydaje się bardziej prawdopodobne i na nim już dalej bazować jako na pewniku, by snuć dalsze wywody, że skoro tak jest, jak uwierzyłem, to "ten znaczy to" a "tamten tamto" oraz "takie a takie więc wnioski są pewne".
Pozdrawiam, rzecz jasna.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Anakin 2017-07-17, 8:53 am

Blajpios napisał(a):To raczej znaki zapytania pośród okoliczności tego, co nazwałem plusem (przykładowym, bo pewnie więcej się ich znajdzie, podobnie jak minusów). Bo jaki minus w plusie Banasika jest np. w tym, że zanim D. Banasik był w Zagłębiu, to M. Jaroszyński nie wyrzucił zawodników tylko P. Mandrysza? No, bądźmy poważni, nawet jak szukamy czegoś na siłę. O tym, że są różne okoliczności, które mogą zasługę D. Banasika zmniejszać (nawet do zera) lub zwiększać w jakiejś skali, pisałem bodaj niedługo po tych wydarzeniach

Kolega mocno zagmatwał to co jest prostsze niż się wydaje. Może Kolege zmylił fakt, że o Prezesie piszemy w wątku dot. trenera. Natomiast to o czym pisał Turku a ja podtrzymałem dotyczy Prezesa. Ja nie wiem czy i na ile chłop ma świadomość tego jak jest postrzegany w środowisku piłkarskim natomiast wyraźnie widać, że wystarczy mu to, ze ma poparcie prezydenta, Warszawy, dobry PR wśród lokalnych żurnalistów i świetne koneksje z decyzyjnymi. Reszta mu lata. Z nami włącznie.
Blajpios napisał(a):Może zaś grzecznie poprosił S. Dudka, by się odsunął od zespołu - kasę chyba do dzisiaj wypłaca się i jakoś nie widać, by S. Dudek, idąc śladem P. Mandrysza, już znalazł inną piłkarską pracę. Nie twierdzę, że "na kolanach prosił" M. Jaroszewski S. Dudka - bo nie twierdzę, że na pewno prosił: ale jednak to "może" jest zasadne. Wygląda to trochę tak, że grzecznie przeprosił, że będzie S. Dudek musiał - tym razem bez możliwości zapłacenia przez kolegów - inne jeszcze konsekwencje ponieść, w postaci niemiłych trochę słów w mediach, że "zostanie wyrzucony", ale to tylko tyle, żadne wyrzucenie, tylko zwolnienie z męczenia się na treningach, ale kasa i szacunek oczywiście nadal jest

Trochę się uśmiałem mimo wszystko. Bo wyobraziłem sobie jak prezes mówi do Dudka w stylu; „czy zechce wielmożny Pan piłkarz Dudek odsunąć się od zespołu w zamian za comiesięczną kasę za nicnierobienie do końca kontraktu?” Odpowiedź: „ Ależ z przyjemnością Panie prezesie” . Tyle, że jak relacjonował sam Dudek spotkanie trwało nie więcej niż minutę gdzie prezes zdążył zakomunikować odsuniecie od zespołu. Nawet nie wiem czy od razu dostał zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. W każdym razie kolega Blajpios zastosował trochę bajkopisarstwa. Ale musze przyznać, że kolega talent ma.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-17, 9:38 am

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):To raczej znaki zapytania pośród okoliczności tego, co nazwałem plusem (przykładowym, bo pewnie więcej się ich znajdzie, podobnie jak minusów). Bo jaki minus w plusie Banasika jest np. w tym, że zanim D. Banasik był w Zagłębiu, to M. Jaroszyński nie wyrzucił zawodników tylko P. Mandrysza? No, bądźmy poważni, nawet jak szukamy czegoś na siłę. O tym, że są różne okoliczności, które mogą zasługę D. Banasika zmniejszać (nawet do zera) lub zwiększać w jakiejś skali, pisałem bodaj niedługo po tych wydarzeniach

Kolega mocno zagmatwał to co jest prostsze niż się wydaje. Może Kolege zmylił fakt, że o Prezesie piszemy w wątku dot. trenera. Natomiast to o czym pisał Turku a ja podtrzymałem dotyczy Prezesa. Ja nie wiem czy i na ile chłop ma świadomość tego jak jest postrzegany w środowisku piłkarskim natomiast wyraźnie widać, że wystarczy mu to, ze ma poparcie prezydenta, Warszawy, dobry PR wśród lokalnych żurnalistów i świetne koneksje z decyzyjnymi. Reszta mu lata. Z nami włącznie.
Blajpios napisał(a):Może zaś grzecznie poprosił S. Dudka, by się odsunął od zespołu - kasę chyba do dzisiaj wypłaca się i jakoś nie widać, by S. Dudek, idąc śladem P. Mandrysza, już znalazł inną piłkarską pracę. Nie twierdzę, że "na kolanach prosił" M. Jaroszewski S. Dudka - bo nie twierdzę, że na pewno prosił: ale jednak to "może" jest zasadne. Wygląda to trochę tak, że grzecznie przeprosił, że będzie S. Dudek musiał - tym razem bez możliwości zapłacenia przez kolegów - inne jeszcze konsekwencje ponieść, w postaci niemiłych trochę słów w mediach, że "zostanie wyrzucony", ale to tylko tyle, żadne wyrzucenie, tylko zwolnienie z męczenia się na treningach, ale kasa i szacunek oczywiście nadal jest

Trochę się uśmiałem mimo wszystko. Bo wyobraziłem sobie jak prezes mówi do Dudka w stylu; „czy zechce wielmożny Pan piłkarz Dudek odsunąć się od zespołu w zamian za comiesięczną kasę za nicnierobienie do końca kontraktu?” Odpowiedź: „ Ależ z przyjemnością Panie prezesie” . Tyle, że jak relacjonował sam Dudek spotkanie trwało nie więcej niż minutę gdzie prezes zdążył zakomunikować odsuniecie od zespołu. Nawet nie wiem czy od razu dostał zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. W każdym razie kolega Blajpios zastosował trochę bajkopisarstwa. Ale musze przyznać, że kolega talent ma.

w trybie sprostowania: wydaje mi się, że to Kol. Anakin przeoczył sytuację. Odpowiadałem na odpowiedź jaką dał Kol. turku w naszej dyskusji na temat trenera, w której już uprzednio wobec różnych głosów ponad wszelką wątpliwość głoszących, że "Banasik jest de" - napisałem, dając po jednym przykładzie, główną tezę: "cóż, jest tak, że ma plusy i ma minusy; za mało danych, by roztrzygać". Proszę więc przeczytać dokładnie, co w odpowiedzi pisze Kol. turku, wtrącając sprawę z Prezesem: "a ja znajdę minusy w tych plusach" - więc jest oczywiste, że chodzi o dyskusję na temat D. Banasika. I w ramach tego "minusu w plusie". Kol. turku napisał to o Prezesie. Czyli słusznie Kol. Anakin zauważa, że to coś innego jeszcze - i to właśnie napisałem, że to tylko okoliczności, a nie rzeczony minus,d który w nagłówku tak nazwał sam Kol. turku.
Co do komplementu zaś - dziękuję. Bajkopisarstwo - to piękna, wspaniała sztuka, jeżeli ktoś ją podejmuje, by budzić nadzieję, wzrost, uwierzenie w dobro u czytelnika - nie tylko u tego młodego, ale w tym wypadku, to jeszcze bardziej odpowiedzialne zadanie.
Niestety jednak - wyobraźnia jest też konieczna i przy mniej wzniosłych niektórych zadaniach, jak na przykład analiza sytuacji. Przypominam - te wszystkie przykłady podawałem w kontkeście pokazania, że odkrywane, zwłaszcza w emocjach nasze "pewne i jedyne możliwe wytłumaczenia" - bynajmniej nie są takie jedyne, więc trzeba być ostrożnym. Stąd - jedne z możliwości oczywiśce, że są bardziej prawdopodobne, inne mniej (przy niektórch nawet to zaznaczałem - podobnie, jak niemal za każdym razem stwierdzałem, że jeszcze inne można podać hipotezy. A to wśród nich nawet może być ta, która odpowiada prawdzie). No,dobra, ale... Skąd założenie, że S. Dudek miał obowiązek mediom powiedzieć całą prawdę (ach, tak, raz w telewizji powiedział, naprawdę prawdę?). Każdy mówi ze swojej strony. Cóż, może i tyle trwało to spotkanie, z którym polecieli do prasy. Jak politycy, co stoją przed lub po spotkaniu podając sobie ręce, żeby fotoreporterzy porobili ile trzeba "dowodów prawdy, co pójdą w gazetach". Co jest zaś przed lub po tych fotkach, jakieś może istotniejsze spotkanie? Fakt, media zaraz poleciały krzyczeć, co lud kupił: "Prezes Zagłębia wyrzucił S. Dudka". O ile dobrze pamiętam - kilka godzin, najdalej kilkanaście trwało, nim "małym druczkiem" pojawiły się w prasie notatki, jakby "półgębkiem sprostowania", że... to wyrzucenie, to de facto zwolnienie z obowiązku pracy, przynajmniej "najprawdobodobniej", choćby gdy mowa o "odsunięciu od zespołu"... Cóż. Może w ciągu tej minuty, jeżeli to prawda, to już było ustalone, może dopiero po godzinie - ale nie wiem jak jest obecnie, bo nawet w mediach nie bardzo widać wrogości tych panów. Hipoteza ich porozumienia w tej kwestii, przy uzgodnieniu także, że "S. Dudek dostarcza M. Jaroszewskiemu możliwości występowania w mediach jako groźny i mądry Prezes, który robi porządki" - nie jest nie uprawniona.
PS. A i zdolności wyobraźni jakie zaprezentował Kol. Anakin też cieszą (nawet jeżeli słowa, w które ubrał role Prezesa i Piłkarza... zajmują w wypowiedzi ;-) nie więcej niż minutę! W każdym razie, ja też się uśmiałem czytając te role.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Anakin 2017-07-17, 9:46 am

Blajpios napisał(a):wydaje mi się, że to Kol. Anakin przeoczył sytuację. Odpowiadałem na odpowiedź jaką dał Kol. turku w naszej dyskusji na temat trenera, w której już uprzednio wobec różnych głosów ponad wszelką wątpliwość głoszących, że "Banasik jest de" - napisałem, dając po jednym przykładzie, główną tezę: "cóż, jest tak, że ma plusy i ma minusy; za mało danych, by roztrzygać

Nie chcę się wypowiadać za kolege turku dla którego mam pełne wsparcie w podnoszonych kwestiach. po prostu odebrałem w tym przypadku jako wypowiedzi w stosunku do Prezesa.
Blajpios napisał(a):założenie, że S. Dudek miał obowiązek mediom powiedzieć całą prawdę

A skąd przeświadczenie że nie mówił. Tym bardziej że fakty zdaja się za tym przemawiać. Został odsunięty ? Został. Urwał się z nim kontakt ? Urwał. Chłop dostał krótkie info od Prezesa, kwit, ze nie musi przychodzić do końca kontraktu. To i ma wszystko gdzieś. A płacić mu muszą.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez turku 2017-07-17, 10:18 am

Blajpios napisał(a): Kol. turku znalazł "minusy w plusach"

Nie twierdzę, że minusem Banasika jest wyrzucenie Mandrysza i to on za to odpowiada. Twierdzę jedynie że plusem być nie może jego utrzymanie się na ławce trenerskiej. Po prostu miał to szczęście że był drugi. Gdyby to Mandrysz przyszedł po następcy Araszkiewicza to i Mandrysz by się utrzymał.

Ja do tej pory nie znalazłem żadnego plusa u Banasika. A znajduje same minusy. Tyle z mojej strony. Ale chcę się mylić i po sezonie będę pierwszym, który przeprosi trenera jeśli awansujemy.
Niestety zima prognozowałem wbrew wielu optymistom brak awansu i niestety, miałem rację.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-17, 10:27 am

Anakin napisał(a):
Blajpios napisał(a):wydaje mi się, że to Kol. Anakin przeoczył sytuację. Odpowiadałem na odpowiedź jaką dał Kol. turku w naszej dyskusji na temat trenera, w której już uprzednio wobec różnych głosów ponad wszelką wątpliwość głoszących, że "Banasik jest de" - napisałem, dając po jednym przykładzie, główną tezę: "cóż, jest tak, że ma plusy i ma minusy; za mało danych, by roztrzygać

Nie chcę się wypowiadać za kolege turku dla którego mam pełne wsparcie w podnoszonych kwestiach. po prostu odebrałem w tym przypadku jako wypowiedzi w stosunku do Prezesa.
Blajpios napisał(a):założenie, że S. Dudek miał obowiązek mediom powiedzieć całą prawdę

A skąd przeświadczenie że nie mówił. Tym bardziej że fakty zdaja się za tym przemawiać. Został odsunięty ? Został. Urwał się z nim kontakt ? Urwał. Chłop dostał krótkie info od Prezesa, kwit, ze nie musi przychodzić do końca kontraktu. To i ma wszystko gdzieś. A płacić mu muszą.

Ostatnie sprostowanie, naprawdę dalej nie ma sensu ciągnąć, szkoda naszego czasu. Nie wiem skąd założenie, że nie mówił S. Dudek całej prawdy. A mógłby Kolega napisać chociaż, kto ma takie założenie?
Jakkolwiek - dalej ciągnąć - to jednak: czy urwał się kontakt całkowicie, nie wiem - a że w mediach go nie ma, to nei dowód. Skoro kasa lecić a taka byłaby umowa - to też po co miałby się S. Dudek strzępić? Itd.
Powtarzam. Ani w tym wypadku ani w innych, nie zakładam i nigdzie nie napisałem, że zakładam, że jest tak właśnie. Co rusz to zresztą przypominam. To inni - zakładają, że jest, jak napisali, że to pewnik, tak jak w poprzednim wpisie opisałem. Toteż - pokazuję, że te "pewności", to jedynie hipotezy - i są jeszcze inne, jedne mniej prawdopodobne, inne bardziej, ale któraś z nich, albo jeszcze inna, może odpowiadać prawdzie. I tyle. Po prostu - raz jeszcze powtarzam - brak danych, brak danych; na razie - nie da się rozgrzygnąć. Koniec powtórzenia, po raz kolejny w trybie sprostowania. Nawet sprostowań już nie będę dodawał, bo naprawdę szkoda naszego wzajemnie czasu. Pozdrawiam.
Widzę, że Kol.turku odpowiedział, to jeszcze dopiszę - choć w zasadzie po tej samej linii. Być może faktycznie pomogło to, że D. Banasik miał trochę przetarty szlak przez P. Mandrysza. Też o tym jakiś czas temu pisałem. Ale to za mało, powtarzam n-ty raz, że w związku z tym można stwierdzić, że na pewno nie ma zasługi D. Banasika w utrzymaniu się jako trener a wysadzenia S. Dudka - a tym bardziej w całym dalszym robieniu porządku w szatni! W jakiej skali, dużej, małej ma zasługę - to inna kwestia. Ale z tego powodu, że było, jak było, jak to Kolega pisze: nie wynika na pewno, że nic D. Banasik nie dołożył. Jak dużo - też nie, ale nie ma pewności, że nic, dodatkowo także w dalszym porządkowaniu. Dzięki temu, że tu wnioskuję rozsądnie - to nie będę musiał przepraszać ani D. Banasika ani np. Kol. turku, gdy okaże się "w tę" czy "we wtę" za czas jakiś. ;-) Tyle, że nie mówmy, iż tym punktem decydującym będzie "awans". Tak będzie można powiedzieć,gdy będzie pewność: D. Banasik dostał od zarządu jasno postawione zadanie: awansować (choćby za rok). Wtedy - będzie można tak oceniać. Da Kolega gwarancję, że tak postawiono sprawę? Jeżeli będzie wiarygodna, to pewnie przyjmę to jako podstawę, choć nie wiem, czy sensowną - bo nic się nie zmienia. Nie wiem, czy awans jest tu najważniejszy (chyba obaj nawet tak pisaliśmy?) - najważniejsze, to zmiany w centrum decyzyjnym, od nich się zaczyna.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez petromar 2017-07-26, 8:39 pm

Dariusz jest zagrozony na stanowisku trenera już przed rozpoczęciem rozgrywek !!!!

wszystkiemu winny Jacek Magiera który oddalił sie od awansu .....
uwaga mogą podebrac Darka !!! :) :lol:
petromar
 
Posty: 820
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez MarcelZS 2017-07-30, 9:14 pm

Nie dalej jak po meczu z gieksa wyleci Darek Trener... nie wierze, ze ten bałagan poskłada. Niestety błędy błędy i błędy Klubu wciągają nas w spirale głupoty. Począwszy od pijackich zabaw w Głogowie po transfery spoza UE- nieprofesjonalny Klub Zagłębie Sosnowiec.
Jedyna szansa w PP jest coś ugrać w lidze raz wygrana raz przegrana - karuzela będzie bo wszystko w tym Klubie jest dziełem przypadku i amatorszczyzny.
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez jondek 2017-07-31, 1:53 pm

Czekam na kolejne hasła pana Darka typu"Ludowy może być twierdzą,ble,ble,ble" :lol:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez patrios91 2017-07-31, 6:05 pm

MarcelZS napisał(a):Nie dalej jak po meczu z gieksa wyleci Darek Trener... nie wierze, ze ten bałagan poskłada. Niestety błędy błędy i błędy Klubu wciągają nas w spirale głupoty. Począwszy od pijackich zabaw w Głogowie po transfery spoza UE- nieprofesjonalny Klub Zagłębie Sosnowiec.
Jedyna szansa w PP jest coś ugrać w lidze raz wygrana raz przegrana - karuzela będzie bo wszystko w tym Klubie jest dziełem przypadku i amatorszczyzny.

Klub nie będzie profesjonalny dopóki najbardziej decyzyjną osobą w nim jest totalny przygłup. Czas nazywać rzeczy po imieniu.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-07-31, 6:20 pm

patrios91 napisał(a):Klub nie będzie profesjonalny dopóki najbardziej decyzyjną osobą w nim jest totalny przygłup. Czas nazywać rzeczy po imieniu.

Leśny? :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez T_misiek 2017-07-31, 6:26 pm

Nazywając rzeczy po imieniu należy powiedzieć, że klubem dyryguje trzech przyglupów El prezesi, El prezydent i director
T_misiek
Żółta kartka
 
Posty: 196
Dołączył(a): 2006-04-11, 9:13 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez turku 2017-08-01, 9:44 am

Już niedługo Mroczkowski może być wolny. Ale on chyba w tym burdelu by nie wytrzymał.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez patrios91 2017-08-01, 10:00 am

August napisał(a):
patrios91 napisał(a):Klub nie będzie profesjonalny dopóki najbardziej decyzyjną osobą w nim jest totalny przygłup. Czas nazywać rzeczy po imieniu.

Leśny? :lol:

Leśny ogarnął Marcinkowi prezesurę w Zagłębiu gdyż miał wcześniej w planach zrobienie z Sosnowca fillii dla swojego (L)egijnego projektu. Potrzebował frajera, który będzie tańczył jak mu się zagra no i znalazł. Szukać nie musiał bo chłopaki mieli jakieś dalekie powiązania rodzinne jak dobrze wiemy. A, że Leśny już projekt "Legia" opuścił to ma w dupie to co się dzieję w Sosnowcu. Niestety zostawił nam Marcinka, który miał być marionetką, a że marionetką trzeba sterować to bez Leśnego mamy w Sosnowcu burdel taki jaki mamy. Tak w skrócie wygląda historia zatrudnienia "prezesa" Jaroszewskiego i cała współpraca z Legią. Wszystko wcześniej było dogadane. Marcinek bez systemu operacyjnego w postaci Leśnego rozpierdala pieniądze, robi z klubu pośmiewisko i sam już chyba nie wie jak się nazywa. Awans z II ligi to zasługa Leśnego rękami Marcina żeby nie było.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników