Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2017-07-09, 9:10 am

Zatrudniłbym go jako dyrektora sportowego zamiast Stanka . Jako dyrektor mógłby odejść w każdej chwili bez straty dla klubu . Miłości nie bedzie a i on bedzie szukał roboty w ekstraklasie ale klub musi kierować sie rozsądkiem bo to biznes .
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez patrios91 2017-07-09, 4:34 pm

Tomcjo napisał(a):Zatrudniłbym go jako dyrektora sportowego zamiast Stanka . Jako dyrektor mógłby odejść w każdej chwili bez straty dla klubu . Miłości nie bedzie a i on bedzie szukał roboty w ekstraklasie ale klub musi kierować sie rozsądkiem bo to biznes .

PZPN rozwiązał kontrakt Roberta Wójcika
Zarząd PZPN rozwiązał kontrakt selekcjonera reprezentacji Polski do lat 16 (rocznik 2002) Roberta Wójcika.

Wójcik w przeszłości był asystentem Michała Globisza oraz Marcina Dorny. Od 2010 roku pracował już samodzielnie jako selekcjoner reprezentacji U-15, U-16 oraz U-17.

źródło: PZPN

Ja zatrudniłbym w/w pana jako dyrektora sportowego i specjalistę w poszukiwaniach młodych talentów. Ofiara ułomności Dorny i kolesiostwa w PZPN. Dobry fachowiec z obszerną wiedzą o rynku.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez turku 2017-07-09, 7:53 pm

patrios91 napisał(a):Ja zatrudniłbym w/w pana jako dyrektora sportowego i specjalistę w poszukiwaniach młodych talentów.

Pytanie czy ten Pan zna kogoś w Zagłębiu - czy ma tu jakichś kolegów? Jeśli nie to nawet to nawet Zidane by się do nas nie załapał, nawet jakby chciał prowadzić klub w czynie społecznym
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez jls 2017-07-10, 7:36 am

Brat mieszka w Sosnowcu
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Luis 2017-07-16, 7:13 pm

Specjalnie obejrzalem i zaboli i Sandecje. O gorniku nie ma co dyskutowac, robil z Legia co chcial i to majac w skladzie sporo mlodziezy. Natomiast Sandecja zremisowala na wyjezdzie z Lechem i na pewno sa zadowoleni z wyniku. Ale nie w tym rzecz. Obaj beniaminkowie mieli cos czego nie ma Zaglebie. I nie, nie sa to pieniadze, nie sa to wielkie nazwiska. Jest to pomysl na gre. Cos czego u Banasika w ogole nie widze. Odnosze wrazenie, ze dla niego kazdy mecz to niewiadoma. Sam nie wie jak ustawic zespol. Raz sie uda, a raz nie. I obawiam sie, iz to moze byc glowna bolaczka tej druzyny.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez turku 2017-07-16, 7:30 pm

Osoba niekulturalna mogłaby napisać że Banasik to debil, ja do takich osób się nie zaliczam dla tego napiszę że Banasik to osoba niekompetentna lub posiadająca zerową charyzmę.

Dlaczego tak sądzę? Powód jest prosty. Kapitana wybiera trener.

W zeszłym sezonie po zawirowaniach których efektem było wywalenie dudka i markowskiego trener znając szatnię i układy wybrał nowego kapitana.

Wybrał Fidziukiewicza, który w kolejnym meczu wstawił się za wyrzuconymi i którego odstrzelono po sezonie ze względów pozasportowych. No ja się pytam. Który normalny trener tak robi?
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 8:56 pm

turku napisał(a):Osoba niekulturalna mogłaby napisać że Banasik to debil, ja do takich osób się nie zaliczam dla tego napiszę że Banasik to osoba niekompetentna lub posiadająca zerową charyzmę.

Dlaczego tak sądzę? Powód jest prosty. Kapitana wybiera trener.

W zeszłym sezonie po zawirowaniach których efektem było wywalenie dudka i markowskiego trener znając szatnię i układy wybrał nowego kapitana.

Wybrał Fidziukiewicza, który w kolejnym meczu wstawił się za wyrzuconymi i którego odstrzelono po sezonie ze względów pozasportowych. No ja się pytam. Który normalny trener tak robi?

No, nie - system świństwo mi zrobił. Opisałem się na spokojnie, by odpowiedzieć Koledze - a tu żądanie zalogowaniai w dodatku utrata danych (najczęściej tak nie jest)...
Niestety, muszę więc skrócić. Otóż - niestety poprzednio całkowicie popierałem wypowiedź - teraz zaś jedynie pierwszy akapit, wyboru jako formy właściwej sobie jednoznacznie - formy, która przynależy Koledze z racji bycia kulturalnym człowiekiem. To, rzecz jasna - całkowicie popieram.
Natomiast, co do pospiesznych ocen D. Banasika. Nie zdążę już przytoczyć całego wywodu na temat D. Banasika, który po ostatnim sparingu dla niektórych może być przykładem braku charyzmy, nawet tchórzostwa, że "chowa się za innymi, powołując na zespół trenerski" - a dla mnie był to pozytyw, tym cenniejszy, że wie zapewne, jak "niektórzy po nim jadą": a jednak zachowuje dystans, spokój i właśnie lojalność wobec swoich kolegów, członków zarządu i podwładnych, nawet gdy mu się wymsknie między wierszami, co myśli o ciągłym testowaniu "wynalazków" jako kandydatów na napastników - i że nie przekonał go ostatnio Hiszpan - a już ma tego dość i będzie grał "tymi, co ma, bo czas najwyższy".
Podobnie - nie zdążę już powtórzyć wszystkich pytań, które postawiłem Koledze w stylu "skąd Kolega to wie", zarazem wskazując, że nie mamy danych dość, by tak kategorycznie osądzać, bo nie siedzimy w szatni. Na przykład: "skąd Kolega wie, że D. Banasik widząc "lepienie się" M. Fidziukiewicza do usuwanej "grupy trzymającej szatnię", właśnie chciał go przez tę nominację "przechwycić", by lepiej scalić z resztą zostającą? Albo - skąd Kolega wie, że to faktycznie M. Fidziukiewicz już nie chciał się pod byle jakim pretekstem ewakuować, bo wie, że na poziom ekstraklasowy już nie wyfrunie, a jeszcze w tej lidze trochę pogra i trzeba na emeryturę jak najwięcej zarobić (warto tu wziąć pod uwagę, co mówił trener Rakowa /choć wg naszych gumofilców, to niewiarygodny z racji słomy, ale przecież możemy zastanowić się nad czymś i bez pozwolenia Prezesa/ o tym, jak czują się w Częstochowie oszukani, bo choć zgodził się na konkretne warunki, to poleciał do Tychów, bo mu proponowali kontrakt na dłużej).
Tak więc, ostrożny byłbym z wyciąganiem takich wniosków, na bazie tego, co Kolega podsuwa, "bo za mało danych".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez turku 2017-07-16, 9:14 pm

Blajpios napisał(a):Tak więc, ostrożny byłbym z wyciąganiem takich wniosków, na bazie tego, co Kolega podsuwa, "bo za mało danych".

Być może za mało danych, ale skoro taki trener mądry to czemu z zawodnika, który ewidentnie miał braki fizyczne (więc nie ciągnął drużyny), z zawodnika który ewidentnie z klubem związan nie jest robił lidera zespołu. Lider najbardziej powinien był ten zespół ciągnąc do esa. I taki Nowak, to ja rozumiem, papiery na gre w esa ma (choć ostatnio coś mu kiepsko idzie) ale kupczenie opaska by w łaski sie wkraść.

Tu sie nie zgodzę. To nie trener ma sie w łaski druzyny wkraść, to druzyna ma za trenera umierać. Nie lubie magiery, po tym jak nas opuścił. Ale tu go dam jako rozsądny przykład postepowania z piłkarzem. Prijovic obraził sie na trenera. Czy zwolniono Prijovica? Czy dano mu opaske kapitańską? Nie. zesłano do rezerw. Tam sobie chłopak wszystko przemyślał i pod koniec sezonu stał sie liderem ataku.

A u nas? Zamiast podobnie postapic z dudkiem i markowskim. Może by sobie przemysleli swoje zachowanie i wrócili silniejsi? Choc akurat markowski to ine sądzę. To prezes z trenerem (bo rozumeim że w porozumieniu) wypluli ich poza druzynę, a przy tym nie pozbywając sie związanych z tym kosztów.


Ja się pytam jaki był w tym sens. A fidziu? Czyzby jego kontrakt z nami się teraz kończył? Niejestem pewien. To ci dopiero był pomysł. Wyleczyliśmy chłopaka, dalismy mu wejśc w rytm meczowy i oddalismy za free. No brawo. Nawet jeśli opaska kapitańska miała byc forma kupczenia to trenerowi słabiutko to jak widac na załączonym obrazku wyszło. Oj słabiutko.

Straszne, zaczynam rozpisywac sie jak Kol. Blajpios. Nie dobrze :-(
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-07-16, 9:17 pm

A ja się pytam. Była balanga zespołu przed meczem z Chrobrym czy nie ? Bo taką informację słyszę od różnych znajomych od jakiegoś czasu. Może ktoś potwierdzić lub zdementować ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 9:31 pm

turku napisał(a):(...)
Straszne, zaczynam rozpisywac sie jak Kol. Blajpios. Nie dobrze :-(

A to dobre dopiero! :-)
No, ale jak straszne i smutne - to ;-) "łączę się w bólu", pocieszam! :-) głowa do góry, da się nie powtarzać!
A tak serio, nie da się przecież wszystkiego zsyntetyzować całkowicie - nie jest dyskusją rzucanie hasłami typu "a Zagłębie Najlepsze jest" i "j**ać GKS".
Co do reszty, której nie cytowałem, bo tę perełkę powyższą chciałem wychwycić i pocieszyć nią... Cóż. Danych - na pewno za mało. Ocenić D. Banasika w tej sytuacji naprawdę jest trudno. Są przesłanki na plus (jak np jednak zrobienie tego czyszczenia szatni, skutecznie, co nie udało się P. Mandryszowi) są i przesłanki przeciwne, jak choćby być może i to, co Kolega pisze. Tak więc, ktoś postulował: ocenić będziemy mogli dopiero po 5 meczach - a ja obawiam się, że i to będzie za szybko. Nie mówiąc już o tym, że wciąż nie znikają te niejasności w Zarządzie - a bez tego nie będzie to normalny klub, więc trudno i będzie do końca co do trenera powiedzieć. Choćby przypadek L. Ojrzyńskiego tu się "kłania" jako przestroga. Tak więc - i te w drugim wpisie przytoczone przez Kolegę "może": to są może właśnie. Podobnie - jak może w drugą stronę, których przykład dałem poprzednio.
Proszę się nie smucić ;-) bo jak się Blajpiosa przegoni, to na pociechę zostanie niezły rekord!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 9:38 pm

August napisał(a):A ja się pytam. Była balanga zespołu przed meczem z Chrobrym czy nie ? Bo taką informację słyszę od różnych znajomych od jakiegoś czasu. Może ktoś potwierdzić lub zdementować ?

No, to przykład kolejny - na brak danych. Przy tym, ja to wiem jeszcze mniej, jedynie gdzieś coś w prasie "mignęło" i tu na Forum, raz czy drugi (jeżeli np. do tego odnosiła się zapowiedź kogoś tutaj, że "w lipcu, to wybuchnie taka bomba, że wszyscy będziemy się wstydzić"). Z otoczki jednak, na bazie której można się domyślać też następnych - to wychodziłoby, że to mogła być też forma rozgrywki w szatni. Tak więc - wciąż nie wiadomo co, wciąż nie wiadomo dlaczego wietrzenie szatni tak totalne było - ale może taka konsekwencja w tym "wietrzeniu", to była jedyna mądra rzecz, którą można było zrobić? Znów: «brak danych. brak danych. brak danych» Co więcej - nie wszystkie muszą być dostarczone, by jednak zrobiło się: Zagłębie, normalny klub, symbol ludzi Zagłębia. Jedna jednak dana tu jest konieczna, by przyszła: "nastąpiła zmiana w centrum, jest wizja rozwoju, bo są tacy ludzie, co ją mają - oraz jest chęć realizacji tego, wraz z ludźmi zdatnymi do tego". Jakkolwiek - parę istotnych punktów jeszcze też jest, łącznie "z sięganiem trybun".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-07-16, 9:49 pm

Blajpios napisał(a):No, to przykład kolejny - na brak danych

Dlatego stawiam pytanie. Ciekawe czy ktokolwiek się odniesie. Czy będzie miała miejsce tradycyjna zmowa milczenia
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-07-16, 9:54 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):No, to przykład kolejny - na brak danych

Dlatego stawiam pytanie. Ciekawe czy ktokolwiek się odniesie. Czy będzie miała miejsce tradycyjna zmowa milczenia
No, cóż. Niestety - ale "jak znam życie", to obawiam się, że ... "będzie miała miejsce". Ta zmowa na brak mówienia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-07-16, 9:59 pm

Za to jako "zachęta" przed meczami będzie miało miejsce tradycyjne lżenie ludzi od "januszy" i tym podobnych
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez turku 2017-07-16, 11:53 pm

Ja jednak , drogi Kolego, w każdym plusie znajdę minus.
Blajpios napisał(a):Są przesłanki na plus (jak np jednak zrobienie tego czyszczenia szatni, skutecznie, co nie udało się P. Mandryszowi)


Piłkarze zostali wyrzuceni, bo prezes stałby się pośmiewiskiem w całej Europie gdyby w ciągu jednej rundy piłkarze wyrzucili dwóch trenerów. Dlatego postanowił wyeliminowac przyczynę a nie tylko objawy.
I tu warto sie zastanowic czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyrzucenie owych piłkarzy zamiast trenera Mandrysza.
Bo na pewno gorzej by ine było.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników