Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-19, 9:47 am

Adam1906 napisał(a):
August napisał(a):i Bóg jeden wie kto jeszcze


Zapomniałeś o panu z budki z lodami, Sebie Dudku :)

No i to o sporym jak wieść gminna niesie wydatku na Sebę
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-08-19, 9:54 am

Marcina pewnie uratuje ściągnięcie nowego sponsora typu PKM Sosnowiec ;-)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Blajpios 2017-08-19, 10:06 am

bbartek napisał(a):Odnoszę wrażenie,że afera w Głogowie miała na celu uratowanie MJ i Banasiaka po fatalnym końcu sezonu. Ktoś musiał być winny więc "ujawniono" za pośrednictwem Sportu( ciekawe kto tam ma dobre układy ?) z kilkutygodniowym opóźnieniem (?) aferę i jednoznacznie wskazano winnych. Nie bronie zawodników, ale jestem pewien,że gdyby był awans to nigdy nie poznalibyśmy szczegółów.
To było typowe koło ratunkowe dla MJ i trenera.
Czy po kompromitacji w Legnicy znajdzie sie kolejne koło ratunkowe dla MJ ?

Przecież już jest to koło. Jak to wczoraj ujałem, dymisja D. Banasika: odpalenie zużytego członu rakiety nośnej.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-19, 10:13 am

novack napisał(a):Marcina pewnie uratuje ściągnięcie nowego sponsora typu PKM Sosnowiec ;-)

Albo lepiej. W piątek Jose Arkadio podpisał umowę z firmą na wymianę oświetlenia w Miescie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2017-08-19, 10:23 am

August napisał(a):
novack napisał(a):Marcina pewnie uratuje ściągnięcie nowego sponsora typu PKM Sosnowiec ;-)

Albo lepiej. W piątek Jose Arkadio podpisał umowę z firmą na wymianę oświetlenia w Miescie

Czytałem, zastanawia mnie koszt tych "żarówek", bo to bez mała 15 milionów złotych, i tak sobie myślę, że jeśli koszt przebudowy centrum wyliczono na 4 miliony, to cholernie drogie muszą być te lampki.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-19, 10:29 am

Bo może będą to specjalne żarówki. Każda w kształcie przypominającym naszego ukochanego Prezydenta :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-19, 12:06 pm

Pierwsze interwió z Banasikiem po zwolnieniu: http://futbolfejs.pl/i-liga/banasik-byl ... zakonczyc/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez bbartek 2017-08-19, 12:50 pm

Fragment wypowiedzi trenera z tego wywiadu:
"Szkoda, bo to bardzo fajny klub, w którym bardzo dobrze mi się pracowało. Tworzą go świetni ludzie. Ja się chyba z nikim podczas mojego pobytu tutaj ani razu nie pokłóciłem. :
Ten fragment świadczy o braku charyzmy i twardego swojego zdania np. n/t transferów realizowanych przez Stanleya.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2017-08-19, 12:55 pm

Mnie nie cieszy zwolnienie Banasika . Ten człowiek nie powinien zostać trenerem Zaglebia . Dlatego winie Jaroszewskiego zarówno za zatrudnienie go jak i zwolnienie . Juz po poprzednim sezonie było wiadomo ze cudów nie dokona . Tymczasem on nasprowadzal cała bandę i nie potafil jej przygotować do sezonu . Jaroszewski to najwieksza porażka Zaglebia .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2017-08-19, 12:57 pm

Trener D.Banasik - w moich standardach tych ludzkich - bardzo kulturalny
Pan - przyjął dymisję bardzo profesjonalnie to po pierwsze.
Po drugie - wg mnie podjął się zadania do wykonania które było dla niego
za trudne nie miał do czynienia w swojej pracy z taką sytuacja gdzie
należy zbudować i przygotować drużynę na miarę AWANSU - jest jeszcze
jeden bardzo ważna kwestia - miejsce w którym się pracuje - Panu Darkowi
przyszło pracować w Zagłębiu Sosnowiec - Klub z aspiracjami aby występować
w Extra - z tych miesięcy pracy wyszedł jeden mankament a mianowicie brak
full professional w zawodzie trenera na wysokim szczeblu rozgrywek - jest to
stwierdzenie ogólne ale w nim się kryje wszystko co trzeba mieć aby praca
dała sukces i przyjemność z jej wykonywania.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Tomcjo 2017-08-19, 2:45 pm

Banasik to kulturalny człowiek . A taki Baniak to był pijus i moczymorda . Ale niestety miał sukcesy nawet jeśli jego zatrudnienie bylo wysokim ryzykiem ze bedzie chlał razem z piłkarzami . Na ogół rok półtora miał sukcesy a potem zjazd . Ale miał choc był alkoholikiem . A grzeczny pan Banasik niech sie zajmie dziećmi . Tam z kolei za czesto brak kultury .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-20, 9:53 pm

2. OFIARA KOLEJKI:
Po porażce 1:4 Zagłębia w Legnicy robotę – jako pierwszy trener w tym sezonie na zapleczu ekstraklasy (Jana Kociana nie liczymy, bo on do poniedziałku był na… zwolnieniu lekarskim) – stracił Dariusz Banasik. Co ciekawe, gwoździa do trumny Banasikowi wbił prowadzący Miedź Dominik Nowak, rewanżując się tym samym za „cierpienia”, jakich dostarczył mu Banasik w poprzednim sezonie. Nowak prowadził wówczas Wigry i dwa razy w Suwałkach z zespołami Banasika poległ – jesienią 1:4 z Pogonią Siedlce, wiosną bardzo ważne 0:3 z Zagłębiem.
– Zagraliśmy kapitalny mecz, pierwsza połowa była chyba najlepsza w wykonaniu mojego zespołu, odkąd jestem trenerem. Natomiast absolutnie nie spodziewałem się, że tak to się skończy dla Darka. I powiem szczerze, że forma jego zwolnienia była skandaliczna – mówił nam po meczu Nowak. http://futbolfejs.pl/i-liga/centymetry- ... ra-gorali/ Jak widać pijar na Prezes Wszechczasów ma coraz gorszy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-23, 4:32 pm

Wywiad z niedoszłym Antonio Conte z Kresowej:
Gdybym wszedł do szatni i powiedział, że drużyna walczy teraz o posadę trenera, to myślę, że potoczyłoby się to wszystko tak, jak tego oczekiwaliśmy - mówi były trener Zagłębia Sosnowiec.

Osiem miesięcy. Jak na sosnowieckie realia, to i tak nie najkrótszy okres pracy. Dariusz Banasik tym wywiadem żegna się dzisiaj z Zagłębiem.

Łukasz ŻUREK: Od pańskiej dymisji minęło parę dni. Coś na horyzoncie?
Dariusz BANASIK: - Dostałem już oferty zatrudnienia, ale z II ligi. Nie chciałbym wracać do tej klasy rozgrywkowej. Odpocznę i zaczekam na propozycje z zaplecza ekstraklasy. Istnieje przepis, który mówi, że nie można pracować w dwóch klubach tego samego szczebla w jednym półroczu. Wykorzystam ten czas na to, by pobyć blisko z rodziną. W ostatnim czasie byłem częściej w rozjazdach niż w domu.

Ostatnie dni przy Kresowej były trudne?
Dariusz BANASIK: - Rozstaliśmy się w dobrym klimacie. Podaliśmy sobie ręce. Nie było żadnych animozji, nikt do nikogo nie miał pretensji. Może tylko trochę za szybko to rozstanie nastąpiło. Już po czterech kolejkach…

Liczył pan, że najpierw będzie ultimatum.
Dariusz BANASIK: - Kiedyś w Pogoni Siedlce, mniej więcej przed rokiem, miałem bardzo podobna sytuację. Postawiono mi twarde ultimatum – musiałem zdobyć sześć punktów w trzech kolejkach. Wywalczyliśmy wtedy siedem albo nawet dziewięć punktów, dokładnie nie pamiętam. W tabeli awansowaliśmy o 10 pozycji. Gdybym wszedł do szatni Zagłębia i powiedział, że drużyna walczy teraz o posadę trenera, to myślę, że potoczyłoby się to wszystko tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Uda się zachować ciepłe wspomnienia ze Stadionu Ludowego?
Dariusz BANASIK: - Bardzo fajne miejsce do pracy i bardzo dobrze mi się tutaj pracowało. Spędziłem w klubie osiem miesięcy, na pewno mniej niż zakładałem. Trochę przykro, że w poprzednim sezonie nie udało nam się wejść do ekstraklasy, bo było naprawdę blisko. I tak sobie myślałem, że skoro nie wyszło, to kolejne rozgrywki będą albo strzałem w dziesiątkę, albo… będzie nam bardzo trudno od samego początku. Niestety zrealizował się ten drugi scenariusz.

Honorowo nie obwinia pan nikogo o taki stan rzeczy…
Dariusz BANASIK: - Ze wszystkimi w klubie miałem dobre relacje. To ja byłem odpowiedzialny za wyniki. Nie wyglądały one dobrze, więc może rzeczywiście nie było sensu brnąć w to dalej. Skończyło się dymisją – czymś, co zawsze jest wkalkulowane w trenerskie realia. Spotyka mnie to pierwszy raz w życiu. To sygnał, że trzeba jeszcze ciężej pracować i doskonalić swoje umiejętności. W taki sposób to odczytuję. Zagłębiu oraz jego kibicom życzę jak najlepszych wyników - już od meczu z Puszczą Niepołomice - i awansu do ekstraklasy.

Kibice są podzieleni, jeśli chodzi o szukanie odpowiedzialnych za nieudanych start sezonu…
Dariusz BANASIK: - Całą odpowiedzialność biorę na siebie. Nie ma co winić za słabe rezultaty prezesa czy dyrektora sportowego. Zaufali mi i stworzyli mi odpowiednie warunki pracy. Złego słowa nie mogę powiedzieć, bo zrobili wszystko, żeby mi pomóc. Po prostu nie wyszło, tak czasem w życiu bywa.

Teraz szkoleniowe stery w rękach Dariusza Dudka. Widzieliście się?
Dariusz BANASIK: - Porozmawiałem chwilę z trenerem Dudkiem w dniu, w którym podpisywał kontrakt, a ja rozwiązywałem. To ważne, żeby wzajemnie się szanować. Umówiliśmy się na telefon lub spotkanie. Z drużyną spotkam się na pewno, bo chcę się pożegnać elegancko, przy kawie. Z pracownikami klubu również. Nie zostawiam za sobą spalonego mostu. Życie toczy się dalej i nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy ponownie się spotkamy.


Więcej na temat:Dariusz Banasik, Dariusz Dudek, I liga, Pus


http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ka ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez bolo73 2017-08-23, 4:55 pm

co by o gościu nie myśleć to jednak na koniec potrafił się zachować. Nie obwinia nikogo, żalu nie czuje, życzy powodzenia. Szacunek dla Pana za taką postawę przy rozstaniu i powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Re: Dariusz Banasik nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2017-08-23, 9:03 pm

bolo73 napisał(a):co by o gościu nie myśleć to jednak na koniec potrafił się zachować. Nie obwinia nikogo, żalu nie czuje, życzy powodzenia. Szacunek dla Pana za taką postawę przy rozstaniu i powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

To bardzo ładnie, że werbalnie Daruś jest miły, grzeczny, kulturalny i dobrze wychowany. Ale biorąc rzecz od strony profesjonalnej to to porządnie nam sezon zasrał.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników