GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez paw25 2016-11-24, 5:30 am

Panowie jaki awans ,przestanie mówić o awansie żadnego awansu nie będzie co roku jest to samo.Poza tym nie jesteśmy przygotowani na awans i tyle w temacie.Na razie to uczmy się tej pierwszej ligi ....
paw25
 
Posty: 437
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am


Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez robercik 2016-11-24, 7:31 am

jackie57 napisał(a):Na piłce?

Tak, na pilce, bo jak tu zrozumiec np. gre bez napastnikow. Przykladow debilnych wynalazkow trenera mozna mnozyc.
Jak druzyne grajaca szybki i konstrukrywny futbol w ciagu 2 miesiecy mozna tak spierdzielic. I jeszcze pieprzyc, ze nie ma kryzysu. Jest i to ma konflikt w szatni chyba.
NIE dla bylejakości w zarządzaniu Zagłębiem
robercik
 
Posty: 520
Dołączył(a): 2004-05-17, 2:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2016-11-24, 9:32 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):myślę sobie że złość jest złym doradcą

Uważam, że te słowa Pana Tadzia mimo wszystko należy wziąć sobie do serca. Rozumiem emocje bo wczoraj sam omal nie zbiłem lustra. Tylko że gdyby to zrobił to co najwyżej sam bym sobie zrobił szkodę a to by i tak nic nie zmieniło.
Rozumiem też, że taka sytuacja rodzi określone antypatie wobec trenera, grajków czy Prezesa jak również wielowątkowe teorie spiskowe, które mogą acz nie muszą być prawdziwe.
Zacznijmy na spokojnie od trenera. To co jest dla mnie widoczne to fakt, że Mandrysz w końcu podjął próby przy zmianach w defensywie. Tu jest problem przynajmniej od czasu awansu do I ligi. Można sie przyczepiać, że dopiero z Chojnicami nie zagrał Markowski. Ale też można stwierdzić, że Markowski to raczej wciąż znane ligowe nazwisko i Piotrek potrzebował trochę czasu aby się przekonać że facet jest już za słaby na I ligę. Poza tym nieco lepszego Witkowskiego dość szybko odstawił Magiera. Kwestia Udovicicia. Tworząc lewe skrzydło z Pribulą grali znakomicie ale po pierwsze Udo sadził jako obrońca niezłe kulfony a Pribula mając problemy zdrowotne nie jest w takiej dyspozycji jak wcześniej choć i tak się wyróżnia na tle innych grajków. Osobiście uważam, że Udo winien był zagrać z Tychami od początku natomiast z Chojnicami aż się prosiło aby - jeżeli już ściągano Martina - zastąpić go właśnie Udo. Wczorajsza zmiana była zbyt późno i niewiele wniosła. Najemski to oczywisty szrot legijny i to zaprawdę nie jest winą Mandrysza, że ma to co ma na stoperze. Odpowiedniego poziomu jeśli chodzi o grę o awans nie ma także Sierczyński, który byłby lepszym zawodnikiem grając na prawej pomocy jako zmiennik Ryndaka.I tu właśnie prawdziwa dla mnie zagadka. Denver przy Bartczaku to kosmos choć mocno mnie zirytował i zastanowił w meczu z Chojnicami bedąc w jednej z ostatnich akcji w znakomitej sytuacji gdzie z podobnej w meczu z Wigrami stuknął bramkę a tu podał do gorzej ustawionego Dudka. Niemniej tu nie powinno być wątpliwości, kto powinien grać tymczasem facet grzeje ławę przez cały mecz. Można się przyczepiać że Mandrysz upierdliwie stawia na Wilka ale moim zdaniem trener widząc że druga linia nie dla gościa próbuje wykorzystać mimo wszystko ogromne doświadczenie w grze defensywnej. I z Chojnicami zwłaszcza w I połowie nie wyglądało to najgorzej. Dlatego nie dziwię się Mandryszowi, że próbował powtórzyć manewr. Najmniej dla mnie zrozumiały jest za to manewr z Budkiem w pierwszym składzie i zamianą na Łuczaka. Własciwie to odwrócenie sytuacji z poprzedniego meczu gdy to Budek zastąpił Łuczaka. Jedyne uzasadnienie i to samej zamiany jest takie że Łuczak potrafi obsłużyć dobrym podaniem napastnika , jak w sobotę. Mimo wszystko nie dałbym do wyjściowej 11 tragicznego już w sobotę Budka. I mimo wszystko wolałbym doświadczonego Dudka. Fakt, facet zjeżdża w dół ale mimo wszystko doświadczenie robi swoje. Tu moja dygresja, że w tym przypadku może wchodzić w grę czynnik pozasportowy, coś na linii Dudek-Mandrysz o czym może świadczyć nerwowe, pomeczowe zachowanie Dudka w sobotę. Ale podkreślam - nie wiem. Swoją drogą dziwi mnie niedawne przedłużenie uowy i stawianie na Budka. To samo się tyczy Bartczaka. Trudno sobie wyobrazić aby Mandrysz był takim kretynem i nie widział tego. I tu też może wchodzić np. niepisany przykaz z Warszawy ogrywania gozdka. Matić to kolejny (chorwacki) folklor z Warszawy. Szczerze powiedziawszy miałbym w ostatnim meczu zobaczyć w akcji Fabisiaka. Owszem, zrobił w zeszłym sezonie dwa numery z wyjściem pod bramkę przeciwnika co spowodowało straty bramkowe ale wtedy było raczej i tak po wszystkim. Natomiast Szumski, owszem, potrafi wybronić trudne piły, ale ma niebanalny talent do otwierania wyniku przeciwnikom co udowadniał .wielokrotnie także i w Tychach.
Odnosząc się do samego Mandrysza. Oczywistym jest, że na niekorzyść trenera przemawia po prostu fakt, że przychodził do lidera z 3 czy4-punktową przewagą w tabeli a obecnie mamy 5 pkt straty do lidera. Bardzo dużo w dość krótkim okresie czasu. I nie ma wątpliwości, że idzie to na konto Mandrysza. I de facto tej winy sporo jest. Natomiast nie jest to tak do końca jednoznaczne.
Po pierwsze najgłupszy z możliwych czas odejścia Magiery. Ktoś może napisać, że i w Chojniczance to się zdarzyło. Fakt, ale miało to miejsce praktycznie po zakończeniu rundy zasadniczej. Poza tym Chojnice mają bardziej klasowego asystenta, który był w stanie przynajmniej dokończyć rundę. Łuczywek już w pierwszym (i ostatnim) meczu pokazał, że to przynajmniej nie jego czas. A wiosny w jego wykonaniu nie liczę bo objął zespół w sytuacji gdy gorzej już być nie mogło.
Jeszcze inna sprawa to kadra. Mamy prawdziwie zbędny zaciąg z Warszawy plus niemiecko-polski wynalazek, z którego usług nie korzystał już nawet atrakcyjny Jacek. To dużo. Poza tym nie wyciągnięto wniosków z poprzedniego sezonu i nie wzmocniono defensywy. Wczoraj widać było, że tragicznie grające jesienią Tychy mają obrońców na o wiele lepszym poziomie.
W każdym razie nie mam zamiaru za zatrudnienie Mandrysza obwiniać (w tym przypadku) Prezesa, siebie ani nikogo kto chciał jego przyjścia. Bo sprawa nie jest tak jednoznaczna jakby się wydawało, a czynników takiej sytuacji może być wiele i to nie tylko wynikających z błędów Mandrysza ale i z jego trudnego -jak twierdził Prezes - charakteru.
Tak czy owak łatwo wyrzucać Mandrysza - i co potem ? Po pierwsze, zapewne niemałe koszty dla klubu. Po drugie - kto na jego miejsce ? Znowu bedzie nawijanie uszu na makaron z Urbanem, który kilkakrotnie odmawiał rozmów na temat pracy w Sosnowcu?
Ja uważam, że Mandrysz powinien nie tylko zostać ale i mieć wolną rękę w poukładaniu klocków po swojemu. Będzie miał teraz na to czas. Poza tym nie po to Piotrek budował swoje nazwisko od nowa (po degradacji z RKSem i Ruchem) aby je sobie znowu spieprzyć. Dlatego uważam, że będzie mocno mu zależeć na pracy. No i nie ma pewności, że nie trafimy na jakąś trenerską fujarę.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Lars 2016-11-24, 9:46 am

Dokładnie tak August.
Bo ilu mieliśmy trenerów w czasie ostatniej dekady? 10? To byłby bardzo kiepski wynik oznaczający, że co sezon była zmiana. Ale my mieliśmy dużo więcej niż 10! To już nie tylko bardzo kiepski wynik ale katastrofa w zarządzaniu.

Mandrysz, jeśli miałby być zwolniony to w 2 przypadkach: straciliśmy szanse na awans do Ekstraklasy w sezonie 2017/2018 albo straciliśmy szanse na utrzymanie w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018.
Konflikt w drużynie? Nie bawcie mnie! Czy wy mając konflikt z szefem przestajecie pracować? Albo myślicie, o zmianie pracy albo zagryzacie zęby i pracujecie. Jeśli taki konflikt istnieje takie rozwiązania proponuje naszym piłkarzom.
Mogło się udać raz, no dobra dwa, ale Mandrysz awansował już 3 razy, więc po prostu musi to potrafić.
Dajmy mu czas. Przypominam, że w zeszłym roku Artur Derbin też miał kryzys: Dolcan, Zawisza, Wisła.
Sukces wymaga czasu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2016-11-24, 10:08 am

Ja sam nie wiem co myslec , powtarzalem caly czas ze zima zadecyduje . Czlowieka trafia szlag jak widzi co siecstalo z ta druzyna . Strata tylu punktow i tylko szczescie ze tylko dwa punkty straty . Licze sie teraz z tym ze strata po niedzieli bedzie wynosila odpowiednio 8 i 5 , taka strate da sie odrobic i faktycznie wtedy bedziemy rozliczac trenera . Pisanie ze ktos siedzial na lawce , siedzieli Ci z ktorymi rozegralismy tak "wspaniale" mecze jak w Mielcu czy z Chrobrym , z Chojnicami miko wszystko bylo o niebo lepiej stad podobny sklad na Tychy . Zawiodl Budek ( jego dwie bramki) mimo dobrej zmiany w sobote , o Maticiu nie bede pisal bo kazdy widzial . Wraca na wiosne Michal ale tu potrzebujemy WZMOCNIENIA bo Michal moze dlugo wracac do swojej formy . Ogolnie trener ma pole do popisu , ma swoje okienko czy wykorzystz i jak to bedzie wygladalo , zobaczymy . Na pewno mimo wszystko zmiana trenera bedzie zlym posunieciem .

Przepraszam przede wszystkim Konrada za moj wpis z pierwszej polowy , ale czlowiek zyje od meczu do meczu czeka odlicza godziny a tu dupa zbita . Sorry Konrad ale wygladalo to naprawde kiepsko

Coz na koniec ; Dumni po zwyciestwie Wierni po porazce
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2016-11-24, 10:18 am

Lars napisał(a):Konflikt w drużynie? Nie bawcie mnie! Czy wy mając konflikt z szefem przestajecie pracować? Albo myślicie, o zmianie pracy albo zagryzacie zęby i pracujecie. Jeśli taki konflikt istnieje takie rozwiązania proponuje naszym piłkarzom.

Doszły mnie właśnie słuchy o tym, że jakiś konflikt na linii trener - grajki jest choć bez weryfikacji a tym bardziej szczegółów. Mam nadzieję, że np. Adam takowe wieści potwierdzi lub zaprzeczy pogłoskom.
Bez względu jednak na szczegóły, o ile Piotrek nie poniża czy nie molestuje grajków, to sprawa wydaje się oczywista. Za wyniki odpowiada trener i to on jest decydentem a nie grajki nawet Dudek. A może coś w tym być biorąc pod uwagę grę, wyniki i roszady Mandrysza. Prezes na spotkaniu też coś wspominał o trudnym charakterze trenera. Ale tym bardziej będąc Prezesem pozwoliłbym trenerowi na układanie wszystkiego po swojemu. I od razu dodam, że porównywanie warsztatu czy charakterów Mandrysza z Magierą jest kompletnie bez sensu. Każdy ma swój . Za Mandryszem przemawiają dotychczasowe awanse. Za Magierą robota w Sosnowcu i obecnie w Legii. Przy czym Jacusia już nie ma i (być może nigdy więcej) w roli trenera nie będzie. A że stało sie jak się stalo, podziękowania dla Leśnodoskiego. Zrobił sobie dobrze naszym kosztem. Game over. No a wracając do ew. konfliktu. Jesli miało by się to skończyć odejściem nawet czołowych dotychczas grajków z Dudkiem na czele ? Droga wolna.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez MarcelZS 2016-11-24, 10:28 am

Mi emocje szybko nie przejdą ... dalej się gotuje po tym co widziałem wczoraj... a słowa na konferencji prasowej Trenera Mandrysza mnie doprowadziły do furii... to niemrawe opowiadanie jakby grała IIIb z IVa i jakby nic się nie stało bo następny wf w przyszłą środę.

Panie Trenerze, a może by tak jebnąć ręką w stół i powiedzieć prawdę, co się dzieje ???? a nie mamrotać i poprawiać okulary, bo mecz każdy widział - chyba więcej się wymaga od Trenera prowadzącego zespół I ligowy z tradycjami ??? i to pewnie za pieniądze, które nie są małe.

Widziałem w Panu nadzieję i dobry warsztat trenerski oraz osobowość, która pozwoli na przyzwoite wyniki!

Wiem też, że przegra Pan ostatni mecz tego roku i zostanie Pan na stanowisku, ze względu na kontrakt którego Klub ze względów ekonomicznych nie rozwiąże. Niech Pan spokojnie myśli o Świętach i Choince ... nam kibicom wpakował pod nią mega wielką rózgę... !!! I błagam Pana niech Pan po meczu w Siedlcach nic lepiej nie mówi... bo opowiadania to ja czytam Córce na dobranoc ... !!!

PS. To Sanogo ma wolne i pojedzie wcześniej na testy do Legii Panie Prezesie ???
MarcelZS
 
Posty: 931
Dołączył(a): 2005-04-10, 8:21 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Sielec

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2016-11-24, 10:34 am

Jesli jest to podziekujmy tym pilkarzom . Wczoraj w transmisji padly madre slowa , bo w Sosnowcu jest taka fajna rodzinna atmosfera i ciezko czasami komus z zewnatrz odnalezc sie . Ok ,to super ze jest team spirit , ale kuzwa nie kolko wzajemnej adoracji , TO JEST ZAGLEBIE SOSNOWIEC TU TRZEBA WALCZYC I DAWAC Z SIEBIE WSZYSTKO W KAZDYM MECZU , NIE PODOBA SIE TO OUT .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez slawekchicago 2016-11-24, 10:38 am

Wziac przyklad z kadry , zalatwili problem w swoim gronie i pokazali jaja w Bukareszcie a u Nas cisza , podobno nic sie nie dzieje nic poza kabaretem na boisku . :zolta: :zolta: :zolta:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2016-11-24, 10:46 am

slawekchicago napisał(a):Wziac przyklad z kadry , zalatwili problem w swoim gronie

Bo brudy powinno się prać we własnym gronie. Załagodzenie ew. konfliktu i oczyszczenie atmosfery vto jest zadanie przede wszystkim dla Prezesa i Dajrektora Stanka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Uruk 2016-11-24, 11:08 am

dziadowo w każdej materii i tyle.
Uruk
 
Posty: 372
Dołączył(a): 2005-08-09, 2:03 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Luis 2016-11-24, 11:43 am

Doszły mnie właśnie słuchy o tym, że jakiś konflikt na linii trener - grajki jest choć bez weryfikacji a tym bardziej szczegółów.[/quote]

Jeżeli rzeczywiście w drużynie jest konflikt, a wiele na to wskazuje, to wcale nie Mandrysz jest temu winien.
Jeśli ma się tyle lat co Markowski, czy Dudek. Współpracowało się z tyloma trenerami, grało w tylu klubach, to powinni się dostosować do tego co robi nowy trener. Oboje kończą kariery i powinni byli do posadzenia na ławie podejść profesjonalnie. Zmiana Udo na Wilka moim zdaniem, była podyktowana bardziej tym, iz Wilk cała karierę grał na lewej stronie i pewnie Mandrysz chciał sprawdzić jego naturalną pozycję. Wypadł przeciętnie. Raczej powinien to sprawdzić w sparingach, ale cóż, wyszło jak wyszło. Tak samo nie bardzo wiem, czemu na ławe powędrował Markowski, a nie Najemski, który powinien zostać odwieziony do Warszawy rowerem.
Natomiast jeśli Dudek i Markowski, a być może i inni mają problem z trenerem, to dziękuje bardzo, droga wolna.
Ja rozumiem, jakby metod trenungowych nie zrozumiał Matić czy Bartczak, którzy są mlodzi i nie pracowali z wieloma trenerami, a nie stare wygi. Jakoś Matusiak czy Nowak nie widzę, żeby mieli problem z grą w pierwszym składzie. A gadka Markowskiego, jaki to on jest oburzony ławką i wyliczanie kiedy ostatni raz był rezerwowowym obrazuje jego ego. Profesjonalista zachowa się inaczej.
Jeszcze nie tak dawno drużynę od środka rozwalało dwóch zawodników, którzy byli w Sosnowcu uwielbiani. Każdy ich doceniał, tylko nikt nie wiedział jak działali desrukcyjnie w szatni. Mowa o Lachowskim i Pajączkowskim. Być może nawet nie chcieli źle, ale swym wybujałym ego wprowadzali złe nastoje w szatni. A niektórzy piłkarze nawet woleli odejść niż z nimi współpracowac. Spójrzmy gdzie obecnie jest Zagłębie, a gdzie było z nimi.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez August 2016-11-24, 11:49 am

Luis napisał(a):gadka Markowskiego, jaki to on jest oburzony ławką i wyliczanie kiedy ostatni raz był rezerwowowym obrazuje jego ego

A gdzież on takie dyrdymały prawił ? Fakt, do tej pory był jak święta krowa. Miejsce pewne bez względu na błędy. A teraz się skończyło.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Luis 2016-11-24, 12:04 pm

[/quote]
A gdzież on takie dyrdymały prawił ? Fakt, do tej pory był jak święta krowa. Miejsce pewne bez względu na błędy. A teraz się skończyło.[/quote]

Ostatnio gdzieś czytałem jego wypowiedź, że ostatni raz siedział na ławie 9 lat temu i w Odrze. Między wierszami można było wyczytać jego oburzenie. A co Mandrysza, to on nigdzie nie osiągnął sukcesów tak z marszu.
Do Termaliki przyszedł chyba w podobnym momencie co do Zagłębia i też nic nie osiągnął w pierwszym sezonie. To trener, który potrzebuje przepracować całe lato i zimę, sprowadzić piłkarzy, którzy pasują do jego koncepcji i nauczyć tego obecnych zawodników. Fakt, po wczorajszym meczu, można od razu przypominać sobie SMYŁĘ. Tylko, że Smyła to żadnych sukcesów nie miał, a za Mandryszem jednak one przemawiają. W porównaniu do Markowskiego i Dudka, którzy kończą grę i w Ekstraklasie i tak by nie grali pewnie za często.
Natomiast jak wygramy mecz w Siedlach ( w co niestety nie wierzę) i udałoby się w zimę zrobić kadrę według Mandrysza, a nie Stanka to może u Nas jedno okno wystarczy Mandryszowi do awansu. Jednak brak wygranej w sobotę moim zdaniem zakończy juz walkę o awans.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Postprzez Luis 2016-11-24, 12:07 pm

A to, że Mandrysz ma tacki charakter, może akurat wyjść nam na dobre, ale raczej w kolejnym sezonie...
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników