Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez bbartek 2016-12-07, 6:37 pm

Ostatni mój wpis na ten temat:zła wypowiedź Sebastiana co do miejsca i formy a Zagłebie to kolejny Klub który Trener Mandrysz opuszcza nie z własnej inicjatywy po sukcesach sportowych( Termalika wysokie miejsce w Ekstraklasie i Tychy po awansie do I ligi ) .
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am


Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez August 2016-12-07, 6:51 pm

Andrzej. Życie wszystko zweryfikuje. Pozdrawiam Cię ciepło i serdecznie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez bbartek 2016-12-07, 6:54 pm

Ważne żeby czasami, ale nie często, ładnie się różnić.Do zobaczenia na Ludowym.Pozdrawiam.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-12-07, 8:40 pm

Także - jeżeli Koledzy w tym właśnie kierunku zmierzają - chcę zakończyć pisanie na temat tego, co S. Dudek zrobił, lub nie zrobił, jakim trenerem P. Mandrysz jest itp. Dodam przy tym, że cieszę się, iż są także inni, nie jestem sam, w przypoinaniu o potrzebie ostrożności w sądach, jako że nie znamy wszystkich sszczegółów, czy nawet "grubszych niż szczegóły" okoliczności. Pisania z punktu widzenia interesu Zagłębia (czy raczej takiego pisania braku) z kolei nie obawiałbym się tak bardzo, bo myślę, że wszyscy tu się wypowiadający z tego punktu widzenia w końcu się wypoiwadają. Jakkolwiek, faktycznie, być może w niektórych wypowiedziach jakby zupełnie zostawało wyeliminowane patrzenie przez pryzmat Zagłębia, tylko chodzi o tego czy tamtego człowieka i czy "jego na wierzchu". Z tym, że trzeba być ostrożnym i w wydaniu takiego werdyktu, kto bowiem po prostu walczy o obiektywizm oceny, rozbija takie czy innego pospieszne sądy, jakby "wg emocjonalnego związku" uznające, że któryś z uczestników sporu "winny", albo "niewinny" - to tacy bojownicy obiektywizmu, jednak nie powinni być osądzeni źle, nawet jeżeli wykazują u oponentów jedynie przechył w jakąś jedną stronę i sami przez to są jakby "monotematyczni".
Ogólnie rzecz biorąc, to po prostu podpisałbym się pod opinią Kol. Augusta, że najbardziej chodzi o patrzenie z perspektywy dobra Zagłębia,że tym się powinni kierować kibice, że mją nadrzędne prawo oceny itd wszystko, co w cytowanym wpisie napisał. Z paroma jednak zastrzeżeniami, że wykluczy się pewne skrajności fałszujące całość. Np. po pierwsze, to owszem - ale nie idąc w kierunku (czego jednak niebezpieczeństwo się pojawia w tych sformułowaniach): że "Zagłębie to my a nie wy". Bo to do pewnego stopnia jak najbardziej słuszne, w pewnym momencie zaczyna być nieprawdą - a nawet takie hasła i przekonanie szkodzą Zagłębiu. Jeszcze parę by się pewnie znalazło zastrzeżeń - ale wymienię tylko jeszcze niebezpieczeństwo, na które słusznie zwraca uwagę Kol. bbartek, że ten nadrzędny cel - może stać się mitycznym hasłem, którym się szermuje jak mieczem ale w gruncie rzeczy nejasno i nieobiektywnie, bo już każdy tu rozumie co innego. Właśnie te rzeczy, jaka jest prawda obiektywna np. w sprawie zwolnienia P. Mandrysza, czy wystąpienie S. Dudka było tylko niezręcznością, którą załatwia ta zasądzona kasa itd (jeszcze przecież nie nastąpiło a już temat zmieniono tego wątku nawet, czyją więc wersję się tu foruje?). Tak więc, przy całej słuszności, ostrożnie z tymi hasłami ogólnymi: słusznymi, ale trzeba dbać, by nie stawały się tylko niejasną i nieokreśloną ideą, która też może szkodliwie być użyta.
Co do jeszcze wciąż różnych innych możliwych szczegółowych dyskusji, jak napisałem wyżej, chcę je już jakoś zamknąć - ale też podpisuję się pod tym, co Kol. August napisał, że argumenty niektórych "zwolenników S. Dudka" łatwo można obalić, wskazując np. absurd oczekiwania oceny rozstrzygającej trenera, który przychodzi z co najmniej dwuletnią perspektywą postawionego zadania: raptem po 6 meczach. Podobnie w pozostałych kwestiach. Podobnie, jak można stawiać pytania, czy na szkodę Klubu nie działają też piłkarze, celowo przegrywający mecz. Podobnie jak też wobec P. Mandrysza można stawiać pytania, czy jego obowiązkiem nie było inne szukanie wyjścia z konfliktu, reflekcja nad swoim stylem pracy i jego skutkami itd itp. Faktycznie, do pełnego obiektywizmu - to są kwestie, które by trzeba po kolei analizować uczciwie, zestawiać ze sobą, wzajemnie ważyć. Tyle, że nie bardzo mamy na to szanse, więc naprawdę warto skończyć.
Przeciw jednemu chcę tylko gorąco zaprotestować - bo choćby widzę w tym nie patrzenie na dobro Klubu - ale też i dlatego, że jest to po prostu głęboko nieuczciwe. Co prawda - jestem w stanie i to przełknąć, bo z punku widzenia dobra Klubu, już to wyraźnie napisałem, co myślę o awansie w tym roku. Przy czym przypomnę, że w zasadzie od początku, to nie należałem do głosicieli hasła "awans albo śmierć, koniecznie w tym roku", dla mnie ważniejsza byłaby wizja rozwoju spójna i zakrojona na konkretne lata, wtedy i awans mógłby rok czy dwa poczekać. Niemniej, napsiałem wyraźnie, że dla dobra Zagłębia, w tej sytuacji, jaka się narobiła, awans w tym roku zdaje się koniecznością. Dla uspokojenia sytuacji, dla budowania prestiżu Klubu (i to nawet z takim bagażem, że to jeszcze umocni legiozależność). Ale to absolutnie nie ma nic wspólnego z "pokazaniem frajerom czegoś przez S. Dudka" czy "zatykaniem gęby komuś tym awansem, triumfalizmem w tym aspekcie zawodników. Wręcz przeciwnie, jeżeli Prezes nie "zamknie im pysków w tym znaczeniu" - to będzie znaczyło, że "mleko nadal się rozlewa i to coraz bardziej ukrytym smrodem". Owszem, ja i to będę w stanie przełknąć, bo jak napisałem, ten awans staje się istotny teraz dla Zagłębia - ale byłoby bardzo źle, gdyby tak znów sobie niektórzy sprawę ustawili. Tak więc, jak to zdaj się mieć miejsce w niektróych środowiska, forowanie teraz hasła: poczekajmy, jak awansują już to wszystkim pokażą, odkują sobie krzywdę - jest działaniem na szkodę Zagłębia, nie tylko dlatego, że mowa o urojonej krzywdzie. Raczej - obowiązkiem tych piłkarzy jest awans a nie będzie to okazja do pokazania chamom i frajerom. To ich obowiązek, którym mogą - być może tylko trochę, zależy od skali win po jednej czy drugiej stronie - nadrobić to, co popsuli, choćby w obrazie Zagłębia w Polsce. Dlatego bądźmy ostrożni i rozsądni w tej kwestii, nie nakręcajmy spojrzeń, które komuś indywidualnie mogą służyć, być może w bardzo egoistycznej perspektywie, być może w mniej egoistycznej - ale jednak i przy tym patrzmy na to, co jest dobrem Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez django 2016-12-09, 11:25 am

bbartek napisał(a):Trener Mandryszowi życze nowego angażu ale nie bedzie to łatwe na poziomie Ekstraklasy czy 1-szej ligi.


Chyba jednak będzie łatwe, bo Mandrysz ma przejąć Górnika Łęczna. Dobrze, że chłop ma jakieś ambicje, bo wielu innych zrobiłoby sobie na jego miejscu długie wakacje z comiesięcznym przelewem z Sosnowca.
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez novack 2016-12-09, 11:43 am

Mandrysz deklarował, że do 15 stycznia nie będzie komentował sytuacji z Zagłębiem. Wiadomo co to za kluczowa data?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez August 2016-12-09, 12:01 pm

django napisał(a): Mandrysz ma przejąć Górnika Łęczna

Z tego wynika, że Dudi zrobił mu swoim występem dużą przysługę bo konflikt i odsunięcie od trenerki w Sosnowcu nie wpłynęło na jego reputację a wręcz przeciwnie. Teraz chłop może sobie uprawiać martyrologię do woli. Na jego miejscu w przypadku podpisania kontraktu w Łęcznej wysłałbym Sebie co najmniej "czivasa" z podziękowaniami.O tyle to dobrze dla klubu bo gościu może szybko zejść z listy płac a poza tym Sebie z kumplami nie pozostaje w tej chwili nic innego jak zapierdalać na boisku tak jakby mieli turbiny w tyłkach. W innym przypadku zwłaszcza Dudek będzie spalony (na razie) nie tylko w środowisku trenerskim.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez novack 2016-12-09, 12:19 pm

Już ślinka leci na przyszłoroczny mecz w ekstraklasie Zagłębia z Łęczną, o ile Piotruś ich utrzyma :)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez August 2016-12-09, 12:24 pm

Wpierw sami awansujmy. Póki co to ciekawie może się zapowiadać (korespondencyjny) pojedynek z Chojnicami w przypadku angażu przez nich Derbina
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-12-09, 3:37 pm

novack napisał(a):Mandrysz deklarował, że do 15 stycznia nie będzie komentował sytuacji z Zagłębiem. Wiadomo co to za kluczowa data?

Dokładnie - jeżeli chodzi o mnie - to nie wiem, bo może być jakaś z kontraktu wynikająca, może być z ogólnych przepisów o kontraktach, może być, że co do tej daty na coś umawiał się z M. Jaroszewskim (może nagrywał pod stołem, to miałby jakiś dokument, nawet jeżeli w Polsce nie dopuszczalny, to jednak w opinii publicznej wystarcza - bo jak nie nagrał a na to liczy, to aż dziwne by było, że się liczy, cóż, jednak silne te staroświeckie ma zasady). Może być też - że to data z potencjalnymi kontrahentami związana.
Ponieważ jednak wyraźnie ją określił jako datę graniczną - a on raczej się trzyma tego, co powiedział - to tu napisałem na Forum, że należy zwrócić uwagę i się zastanowić. I już padają informacje, że np. Łęczna. Choć, przyznam - spodziewałem się nawet większej jeszcze adrenaliny, że np (jeszcze nim wiadomo było, że Broniszewski jr - na przykład Pogoń Siedlce - albo jeszcze lepiej, Chojniczanka. W każdym razie - wejdzie w walkę już tu, na zapleczu ekstraklasy i powalczy z Zagłębiem. Faktycznie, trochę przeciw przemawiało, że na ogół do awansu "preferował cykl dwuletni". No, ale okoliczności... Tak więc, od innej strony, może lepsze być dla niego wejście teraz do Ekstraklasy. Np. Łęczna może być dobrym wyjściem dla niego, nawet jeżeli by jej nie utrzymał, gdy tylko pokażą zmianę jakościową na wiosnę, to dla niego będzie plus. Jakkolwiek - tu szkopuł. Cokolwiek planuje, on zmotywowany raczej będzie a solidny w pracy też jest. Co zaś będzie po stronie Zagłębia ? Jak już nieraz pisałem - zasadniczo nie byłem wśród entuzjastów domagających się "na śmierć i życie" awansu: to jednak w obecnej sytuacji, patrząc na interes Zagłębia: wydaje się najlepszym wyjściem, sposobem zamazania plamy ostatniej - i może by to wymusiło "skok jakościowy w zarządzaniu Klubem"? No, to gdyby tak patrzeć na dobro Zagłębia. Pytanie tylko - na co zechcą akurat popatrzeć włodarze.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez jls 2016-12-10, 1:17 pm

Coś musi być na rzeczy Drużyna - trener Mandrysz, bo w Twoim Zagłębiu jest fragment wypowiedzi prezesa,z którego wynika, że w szatni bardzo iskrzyło pomiędzy trenerem a drużyną.
Niestety nie mam możliwości dodać tego fragmentu.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez August 2016-12-10, 1:43 pm

Z drugiej strony Wilk w odpowiedziach na pytania zdawał się odnosić się ciepło o trenerze choć może to tylko kurtuazja
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-12-10, 2:32 pm

Sprawa trener Mandrysz - drużyna staje się coraz bardziej zagadkowa dla
mnie. Trener Mandrysz i Markowski piłkarz cytują datę 15 Stycznia - coś
się zacznie - termin ten pozwoli wypowiadać się na temat drużyny i trenera
tak przyjmuję to ja - więc czekamy do 15 Stycznia.
Wypowiedż Markowskiego - podana w Katowickim Sporcie i naszej stronie
w moim rozumieniu strata punktów w frajersko przegranych meczach
to była "gra przeciwko trenerowi" a wyżej wymieniony grajek powiada co
by było gdyby mielibyśmy 6 pkt przewagi nad pozostałymi. W tym miejscu
stawiam pytanie A kto bronił drużynie grać tak aby nie przegrać kilku
spotkań ? Dzisiaj Zagłębie zajmowałoby miejsce na zielonym polu w
Tabeli I ligi. Kuba Wilk myślę ze to jest doświadczony piłkarz i nie dał się
wplątać w gierki Starszyzny.
Ciekaw jestem czy sprawdza się "przypuszczenia" Kolegów na Forum że ta
zadyma zadziała mobilizująco na drużynę i ta zechce awansować w Czerwcu
2017 roku do Extra. Potencjał drużyny + nowy trener WSZYSTKO MOŻLIWE
Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez novack 2016-12-10, 2:56 pm

Wygląda to tak, jakby w kontrakcie był zapis, że w czasie jego trwania żadna ze stron się nie wypowiada. Wypowiedział się Dudek i dostał dyche i aut z kursu UEFA. Jeśli dobrze kombinuję, to zakładane jest, że 15 stycznia kontrakt Mandrysza w jakiś sposób rozwiązany zostanie, oby!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Postprzez comitam 2016-12-10, 2:57 pm

Mandrysz jeszcze chyba jest pracownikiem Zagłębia więc nie ma co się dziwić, że nie komentuje zdarzenia. Zostanie trenerem Łęcznej to może coś powie albo i nie. Wilk kluczył bo chciał być syty, a i owca żeby była cała choć lekko podgryziona. Prezes podobno zgodził się na koncepcję Mandrysza i wiedząc co jest pięć nic nie robił dopóki w ostatnim meczu Dudek w Polsacie ustawki nie zrobił. Lat 37, kontrakt się kończył, za tego trenera szans na granie całe mecze zero więc zagrał i wygrał.Miejmy nadzieję, że te kilkanaście meczy dadzą rady zagrać na poziomie i pomogą zdobyć awans, a jak się nie powiedzie to bilet na 815 i jazda na dworzec do Katowic
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników