Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez fan78 2016-10-04, 12:54 pm

Wazne jest tez to ze na poznanie druzyny bedzie mial caly tydzien. Mysle ze bedzie dobrze i zaczniemy od zwyciestwa w sobote.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn


Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-10-04, 4:52 pm

Mam taką propozycję aby się zastanowić w jaki sposób można powitać
Trenera Mandrysza na Ludowym przed pierwszym meczem.
Przecież teoretycznie a pewnie i praktycznie będzie z nami do 2018
z opcja przedłużenia o kolejny rok.
Warto myślę to zrobić z praktyki wiem że powitania stosuje się.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Tomcjo 2016-10-04, 5:51 pm

Kwiaty i flacha jest bez sensu . Wystarcza brawa na stojąco i skandowanie PIOTREK ! MANDRYSZ ! PIOTREK ! MANDRYSZ !
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez comitam 2016-10-04, 8:09 pm

mnie się coś tak wydaje, że zarząd Warszawski chciał nam Kubickiego wcisnąć ale nasz wszechobecny chyba się zbuntował
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-10-04, 8:21 pm

Kol. Tomcjo - tak o to chodzi powitanie na stojąco i Piotrek Mandrysz PIOTREK
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Kwalifikator 2016-10-04, 8:54 pm

pamiętam jak wychodził na murawę
starego Stadionu Legii jako jeden z jedenastu naszych grajków
- meczu nie przegraliśmy - był remis 1-1


Nie chce mi sie grzebac w archiwach ale z tego co pamietam to Mandrysz gral u nas tylko rok. Pierwszy mecz na Lazienkowskiej dostalismy 0:3 jako wieczny outsider. Byl to ostatni mecz przed przyjsciem Koniarka i objawienia w zespole. Rewanz na wiosne zakonczyl sie 1:1 u nas na Ludowym, ktory rzeczywiscie niewiele sie zmienil. A bramke zdobyl tzw. Maly
Kwalifikator
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2008-12-23, 12:33 am

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Sonda 2016-10-04, 9:46 pm

Wczoraj Piotr Mandrysz został trenerem Zagłębia Sosnowiec. Po krótkiej pracy Jarosława Araszkiewicza, to właśnie on ma zastąpić Jacka Magierę. Specjalista od awansów – takie miano zyskał przez lata Mandrysz. Jak wyglądały pierwsze dni w Sosnowcu, czy trudno objąć zespół lidera i jaki cel przed nim postawiono? Zapraszamy do lektury pierwszego wywiadu z trenerem po rozpoczęciu nowej pracy.
Kiedy pojawił się pomysł i dostał pan ofertę pracy w Zagłębiu?
Pomysł – nie mam pojęcia, to będzie wiedział prędzej prezes Marcin Jaroszewski. A to, kiedy oferta do mnie przyszła jest tajemnicą.
Pierwsze treningi już za panem. Jak wrażenia na świeżo?
W poniedziałek odbyliśmy jeden luźny trening, dzisiaj były już dwie jednostki. Rano siłownia, natomiast wieczorem mieliśmy zajęcia z piłką. Szczerze mówiąc za mało widziałem, żeby oceniać zespół. Dopiero mecze o stawkę pozwolą mi na ocenienie drużyny i poszczególnych piłkarzy. Jednak wiem, że to bardzo fajna grupa sportowców i ludzi, mieszanka rutyniarzy z zawodnikami na dorobku. Pierwsze spostrzeżenie? Są bardzo zaangażowani w to, co robią, chcą ciężko pracować.
Łatwo czy trudno obejmować lidera?
Są różne opinie, bo z jednej strony, gdy obejmuje się ostatnią drużynę, to naturalnie idzie się z nią tylko do góry, a wie pan…
Łatwiej na górę wejść, niż się na niej utrzymać.
Dokładnie, chyba nie ma na to reguły. Prezes przedstawił mi bardzo atrakcyjną perspektywę rozwoju sportowego tej drużyny, dlatego zgodziłem się ją objąć.
Skoro Zagłębie jest liderem, to można byłoby powiedzieć, że nie może pan nic polepszyć, jedynie zepsuć.
Odpowiem na to tak – wyżej, niż jesteśmy teraz, już nie będziemy (śmiech). Więcej można zepsuć? Tak, muszę przyznać rację. Jednak należy pamiętać, że za nami jest dopiero 11. kolejek. Meczów przed nami jest mnóstwo, dyspozycja rywali również będzie się zmieniała, więc pozycja po dotychczasowych meczach nie jest miejscem ostatecznym.
Objął pan drużynę po Jacku Magierze, postaci, która w tym sezonie dopiero debiutuje w poważnej piłce jako trener i na dzień dobry stworzył sobie opinię zwycięzcy, bo jego ekipa od razu dominowała w lidze. Nie jest to łatwe zadanie.
Nie jest, ale gdybym się go bał, to nie podjąłbym się tej pracy, nie mam z tym problemu. Cenię Jacka Magierę, miał dobry początek z Zagłębiem. Jednak pamiętajmy, że nie liczy się miejsce po 11. kolejce, lecz po 34. seriach gier. Nie słyszałem jeszcze o ekipie, która wygrała ligę po dziesięciu meczach.
Wyniki Zagłębia bywają jednak bardzo…dziwne.
Nasze ostatnie dwa spotkanie kończyły się niepiłkarskimi wynikami – wygrana z Bielsku-Białej 5:4 czy późniejsza porażka z Olimpią Grudziądz 3:5. Bez oglądania meczu, patrząc na same rezultaty, widzimy, że Zagłębie dużo strzela, ale też dużo traci.
Spotkania są chociaż ciekawe.
Tak, ale taka ilość traconych bramek nie przystoi liderowi tabeli. To pierwsza rzecz, nad którą chcę popracować.
Na kogo liczy pan i ma pełne zaufanie już na starcie?
Bardzo liczę na starszych piłkarzy, bo z doświadczenia wiem, że w takich momentach oni noszą na swoich barkach bardzo dużo i pomagają młodym. Grali w wielu klubach, zmieniali im się trenerzy, potrafią sobie w takich sytuacjach radzić. Mam nadzieję, że wraz z młodymi podtrzymają dobrą dyspozycję z początku sezonu.
W kwestii starszych, ma pan na myśli pewnie chociażby kapitana Sebastiana Dudka.
Dokładnie. Sebastian to prawdziwy kapitan-przywódca w szatni, a na boisku też jest fundamentalną postacią. Niestety Dudek narzeka obecnie na uraz i nie może trenować z normalnymi obciążeniami. Nie wiem, na kiedy będzie gotowy.
Czyli nie może pan trenować w spokoju w pełnym składzie?
Nie mogę pracować teraz z całą drużyną, bo oprócz kontuzjowanego Dudka, dwóch zawodników jest na kadrze. To dwaj młodzieżowcy – Bartczak i Handzlik. Po meczu w Puławach urazu nabawił się Najemski – to jest kolejny młodzieżowiec.
Jaki plan na najbliższe dni?
Po jednym treningu dziennie. To, co mieliśmy zrobić mocniejszego, zrobiliśmy dziś. Powracamy do normalnego mikrocyklu, dołożymy ćwiczenie taktyki. Jednak przede mną w najbliższym czasie dużo pracy, bo nie liczy się tylko boisko. Muszę odbyć indywidualne rozmowy z piłkarzami. U nas często traktuje się tą sferę marginalnie, a ja chcę znać ich nie tylko jako piłkarzy, a też ludzi – prywatnie.
Rozumiem, że celem jest awans do ekstraklasy, a na ile podpisał pan umowę?
Kontrakt mam do czerwca 2018 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Ale tutaj muszę wtrącić ważną rzecz – nie mam przedstawionego takiego celu.
Czyli nikt nie powiedział panu, że oczekuje ekstraklasy w przyszłym sezonie?
Nie, absolutnie od nikogo tego nie usłyszałem
http://weszlo.com/2016/10/04/mandrysz-w ... est-celem/
Sonda
 
Posty: 158
Dołączył(a): 2009-07-30, 12:58 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez django 2016-10-04, 11:06 pm

August napisał(a):Łuczywka nie widziałem albo coś przeoczylem


Na zdjęciach z wtorkowego treningu też go nie ma, czyli chyba wszystko jasne.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez mario1 2016-10-04, 11:43 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Mam taką propozycję aby się zastanowić w jaki sposób można powitać
Trenera Mandrysza na Ludowym przed pierwszym meczem.
Przecież teoretycznie a pewnie i praktycznie będzie z nami do 2018
z opcja przedłużenia o kolejny rok.
Warto myślę to zrobić z praktyki wiem że powitania stosuje się.
Pozdrawiam
Tadeusz

Mamy trenera który jest godny lidera mamy trenera :)i niech się schowa Magiera
mario1
 
Posty: 511
Dołączył(a): 2006-05-24, 8:44 am
Lokalizacja: Dalton in Furness( Anglia)

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez maniek-75-75 2016-10-05, 9:12 pm

mario1 napisał(a):
Tadeusz Wisniewski napisał(a):Mam taką propozycję aby się zastanowić w jaki sposób można powitać
Trenera Mandrysza na Ludowym przed pierwszym meczem.
Przecież teoretycznie a pewnie i praktycznie będzie z nami do 2018
z opcja przedłużenia o kolejny rok.
Warto myślę to zrobić z praktyki wiem że powitania stosuje się.
Pozdrawiam
Tadeusz

Mamy trenera który jest godny lidera mamy trenera :)i niech się schowa Magiera

oby ....
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez August 2016-10-05, 10:01 pm

Czyli Łuczywek jednak stracił robotę.

Znamy już najbliższych współpracowników trenera Piotra Mandrysza. Nie tylko Tomasz Łuczywek i Jarosław Araszkiewicz pożegnali się z pierwszą drużyną.

Najbliższym współpracownikiem Piotra Mandrysza będzie pierwszy asystent Bartłomiej Bobla. Za szkolenie bramkarzy nadal będzie odpowiadał Sławomir Rydel. Analitykiem pozostanie Adam Burek.

Razem z Łuczywkiem i Araszkiewiczem miejsce w sztabie trenerskim pierwszej drużyny stracił również Bartłomiej Grzelak, specjalista ds. przygotowania motorycznego.

Niewykluczone jednak, że Łuczywek i Grzelak pozostaną pracownikami klubu. - Daliśmy sobie kilka dni na podjęcie decyzji. W przyszłym tygodniu wszystko powinno się wyjaśnić - mówi Robert Stanek, dyrektor sportowy Zagłębia.

Tymczasem zespół przygotowuje się do sobotniego meczu z Bytovią Bytów. W środę indywidualnie trenował stoper Arkadiusz Najemski.

W klubie wierzą jednak, że 20-latek będzie gotowy do gry już w najbliższej kolejce.


Cały tekst: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1, ... z4MFM7XwnH
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez slawekchicago 2016-10-06, 7:30 am

Moze to i smieszne , ale po tylu zawirowaniach , wchodze codziennie na strone i forum by przekonac sie ze to wszystko to prawda . Kurcze ile lat czekalismy navtrenera Mandrysza ? Przy kazdej okazji jego nazwisko bylo zawsze na pierwszym miejscu . Dobrze jest napisane ze kredyt zaufania ma on niesamowicie duzy . Pokusze sie nawet o stwierdzenie ze ma wiekszy nawet niz Magiera przed akcja z Legia a po serii zwyciestw . Niby to pilkarze graja , ale wreszcie tak naprawde jest ktos na lawce kto daje mi , NAM gwarancje sukcesu , przynajmniej jej duze i mocne podstawy . Teraz smialo mowie ze w kazdym z meczy jestesmy faworytem , a ze niespodzianki sie zdarzaja , no coz sport .Najwazniejsze by po 34 kolejce byc w pierwszej 2 . Ja w to teraz wierze ,mbardziej niz kiedykolwiek i co najwazniejsze wreszcie bedzie to moja spokojna zima i oczekiwanie na wiosne.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez bbartek 2016-10-06, 8:38 am

Nominacja Mandrysza odbudowała moje zaufanie w awans.
Jak bedzie to zobaczymy...Jak nie teraz to kiedy ?
Awans to też znaczna poprawa sytuacji finansowej.
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez slawekchicago 2016-10-06, 10:01 am

bbartek napisał(a):Nominacja Mandrysza odbudowała moje zaufanie w awans.
Jak bedzie to zobaczymy...Jak nie teraz to kiedy ?
Awans to też znaczna poprawa sytuacji finansowej.


Awans to poprawa wszystkiego , a z taka gra szansa na zadomowienie sie w Ekstraklasie bardzo duza a co za tym idzie ZDECYDOWANIE szybsze wyjscie na prosta i budowa MARKI na nowo
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez patrios91 2016-10-07, 10:14 am

slawekchicago napisał(a):
bbartek napisał(a):Nominacja Mandrysza odbudowała moje zaufanie w awans.
Jak bedzie to zobaczymy...Jak nie teraz to kiedy ?
Awans to też znaczna poprawa sytuacji finansowej.


Awans to poprawa wszystkiego , a z taka gra szansa na zadomowienie sie w Ekstraklasie bardzo duza a co za tym idzie ZDECYDOWANIE szybsze wyjscie na prosta i budowa MARKI na nowo

Pod warunkiem,że nasz prezesunio znajdzie w końcu sponsora strategicznego. Jego praca pod tym względem to "niekończąca się opowieść". Jeśli nie ma żadnych kompetencji do znalezienia stabilnego inwestora to niech zatrudni od tego fachowca(czyt. człowieka z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem,nie koleżkę "po fachu").
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników