Piotr Mandrysz były trener Zagłebia!

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez petromar 2016-10-03, 8:55 pm

Nasz trener moze poczuc sie jak u siebie:) poza infrastruktura - stadion wyglada praktycznie tak samo jak w momencie gdy Mandrysz grał na mim jako piłkarz Zagłębia Sosnowiec :)
teraz stan sie unormowal bo sami piłkarze tez czuja co sie za szopka wyprawiała w klubie - powodzenia trenerze ... niech chłopaki graja jak za Pana czasów!
petromar
 
Posty: 836
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm


Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez dziejus 2016-10-03, 8:58 pm

Ostatnio edytowano 2016-10-03, 9:03 pm przez dziejus, łącznie edytowano 1 raz
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez August 2016-10-03, 8:59 pm

petromar napisał(a):Nasz trener moze poczuc sie jak u siebie:) poza infrastruktura - stadion wyglada praktycznie tak samo jak w momencie gdy Mandrysz grał na mim jako piłkarz Zagłębia Sosnowiec

Nieprawda. Mamy nowsze jupitery. I są czynne :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Adam1906 2016-10-03, 9:14 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez August 2016-10-03, 9:32 pm

Łuczywka nie widziałem albo coś przeoczylem
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-10-03, 10:05 pm

novack napisał(a):Czy wiadomo co teraz z Siwym będzie? Mandrysz przywiózł swojego asystenta, więc może MJ załatwi siwemu jakiś staż przy Magierze, bo jeśli wróci do pracy z dziećmi, to kończą się marzenia o naszej zagłębiowskiej trenerce.

Hm, często, może nawet bardzo często zgadzam się z opinią Kolegi - a także traktuję jako poważną relację wypowiedzi np. na temat meczów, których nie widziałem: to tym razem zadziwiłem - i zasmuciłem się - bardzo. Fakt. Nie bardzo chyba już są szanse na "wychwycenie" J. Urbana jako zagłębiowskiego trenera (nie ten układ personalny a za parę lat, to już chyba byłoby ździebko śmieszne dobijać się tych korzeni, gdy już jego historia trenerska będzie przypisany innym). Niemniej, już P. Mandrysz, w pewnym sensie, powinno się bardzo dużo zrobić, by jednak odżyło to, co "zagłębiowskie", jak już to pisałem. Szansa jest. Niemniej - to też już trochę "przyszywane" a i sukcesy piłkarskie mniejsze i chyba krócej grał w Zagłębiu. Jednak, jak najbardziej, powtarzam, tu jest szansa "wygrać to przywiązanie" i trzeba by na nie stawiać. No, chyba... Chyba, że jak zwykle kibice. Owszem bowiem, to kibice mają "duże zasługi" w upupianiu byłych Zagłębiaków, bo jakoś im coś nie pasi, to już be. Niemniej, jeżeli jednak u kogoś budzą się te marzenia - to pomijając K. Tochela, takich kandydatów na Zagłębiowskich trenerów było jednak trochę: W. Stach, P. Pierścionek, M. Kmieć, A. Derbin, dopiero potem T. Łuczywek. Przy czym przyznam, że tak po proawdzie, w moim odbiorze, to T. Łuczywek wydaje się mieć najmniej predyspozycji do roli tego "pierwszego", przebojowego. No, ale, niech tam - to jednak, nawet bez marzeń, kilku ma szanse, co dopiero, gdy tak górnolotnie podchodzić, w marzeniach... Robienie zaś teraz larum, gdy może sam T. Łuczywek nie bardzo to widzi - bo chce się "zakryć sprawę", że wcześniej się ewentualnych kandydatów "przykrawało", to... No, nie, bynajmniej mnie - już po tylu doświadczeniach z Zagłębiem - nie zaskakuje. Ale smuci. Jakkolwiek - wciąż tym ewent. kandydatom, łącznie z T. Łuczywkiem, jak najbardziej sukcesu życzę.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-10-03, 10:22 pm

Natomiast jako bardzo sympatyczne, napawające dużym optymizmem dla mnie było - obejrzenie wywiadu z P. Mandryszem. Potwierdzającego nota bene, że jest szansa na to, co pisałem zaraz po nominacji, m.in. wyrażając nadzieję, że uda się obudzić "zagłębiowski charakter". Po części zresztą tego dowodzić może - a po części i temu służyć: przypomnienie faktu (to już też ktoś zrobił w innym chyba wątku), że już prawie 10 lat temu był przemierzany P. Mandrysz do Zagłębia, lecz ponieważ na czymś mu naprawdę zależało a z Zagłębiem si nie dogadał - to poszedł wtedy chyba do Pogoni (i jeżeli tak, to osiągnął tam awans).
MIANOWICIE - UŚMIECH! Przyznam, że radość sama się rodziła, gdy się patrzyło na uśmiechniętą, pogodną twarz nowego trenera. Dla mnie wyglądał nie jak J. Magiera w Sosnowcu, realizujący swą karierę przez epizod w Zagłębiu: im skuteczniejszy, tym lepsza pozycja przetargowa wobec Legii. P. Mandrysz wyglądał raczej, w tym wywiadzie dla tv Zagłębie - jak J. Magiera po powrocie do Legii!! Tu upatruję źródło nadziei. Naprawdę - są szasne, że obudzi się w nim "moje Zagłębie", "to w którym grałem". Owszem, przy okazji delikatnie oby ktoś Trenerowi cośkolwiek podszepnął, zwłaszcza że na razie rzecz była "z pogranicza", niejasno. Bowiem, jak najbardziej - niech siedzi sobie na Śląsku i niech to motywuje. Pochodzi z Rybnika lub okolic, więc jak najbardziej to jego miejsce, mógł nie być aż tak dynamiczny i efektywny np. w Niecieczy. Tak więc - jeszcze do końca nie można wyciągać wniosków, że coś uwłacza Zagłębiu. Jak ktoś pisał już - jakże wiele zawdzięcza Zagłębie i Ślązakom w zagłębiowskiej drużynie. Niemniej - dobrze by było, by jak najszybciej, ktoś wytłumaczył trenerowi, że nadal jeździ do Małopolski. Owszem, bliżej, wygodniej, może sobie w domu własnym cały czas rezydować, czego przy Niecieczy nie mógł robić. Niemniej, tak jak w zeszłych latach, wciąż do Zagłębia jedzie. Nie wrogość - bo cieszymy się np, że przychodzi znowu trener, który jest "solidnym Ślązakiem". Dużo dać może Zagłębiu - i cieszy, że tak wyraźnie się angażuje. Niemniej, jednak ze swojego Śląska, to jednak wyjeżdża poza granice, do Małopolski, czyli do Zagłębia w Małopolsce. Cieszy zaś - że jeździ, tak po śląsku, z zaangażowaniem w robotę - i tak po zagłębiowsku, z fantazją. W każdym razie, ta pogodna twarz, ta roztaczana auta, że "jestem u siebie: jak najbardziej i cieszą i napawają nadzieją.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez August 2016-10-03, 10:40 pm

Blajpios napisał(a):Tu upatruję źródło nadziei. Naprawdę - są szasne, że obudzi się w nim "moje Zagłębie", "to w którym grałem"

Myślę, że najlepiej będzie jak głównym zadaniem jakie Mandrysz osiągnie , to będzie awans do LE. Chłop grał w Sosnowcu ćwierć wieku temu i za krótko aby mieć jakikolwiek zagłębiowski sentyment.
Blajpios napisał(a):Nie bardzo chyba już są szanse na "wychwycenie" J. Urbana jako zagłębiowskiego trenera

Nigdy takich nie będzie. Jak Urban pracował w Legii wielu pracowników po cichu się irytowało bo w gabinecie Pan Jacek wieszał sobie gadżety Górnika Zabrze. Gość jak wyrażał "sentymenty" do Sosnowca to raczej kurtuazyjnie.
Blajpios napisał(a):Cieszy zaś - że jeździ, tak po śląsku, z zaangażowaniem w robotę - i tak po zagłębiowsku, z fantazją

Pierwsze słyszę o pojęciu "zagłębiowskiej fantazji" ale podoba mi się.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez RUDI 2016-10-03, 10:52 pm

Blajpios napisał(a):Niemniej, jednak ze swojego Śląska, to jednak wyjeżdża poza granice, do Małopolski, czyli do Zagłębia w Małopolsce.

A idze, idze :-) ,gorszy jesteś ode mnie ;-) ,taki "upierdliwy" i "konkretny" jak ja (bez urazy),ale mnie ten transfer też podbudował ,lapsus językowy wybaczam i patrzę z nadzieją w przyszłość .Pozdrawiam :)
Ps Oczywiście odnoszę się do słów trenera które "podkreślił" Blajpios ;-)
Ostatnio edytowano 2016-10-03, 11:04 pm przez RUDI, łącznie edytowano 1 raz
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-10-03, 10:56 pm

August napisał(a):
Blajpios napisał(a):Tu upatruję źródło nadziei. Naprawdę - są szasne, że obudzi się w nim "moje Zagłębie", "to w którym grałem"

Myślę, że najlepiej będzie jak głównym zadaniem jakie Mandrysz osiągnie , to będzie awans do LE. Chłop grał w Sosnowcu ćwierć wieku temu i za krótko aby mieć jakikolwiek zagłębiowski sentyment.
Blajpios napisał(a):Nie bardzo chyba już są szanse na "wychwycenie" J. Urbana jako zagłębiowskiego trenera

Nigdy takich nie będzie. Jak Urban pracował w Legii wielu pracowników po cichu się irytowało bo w gabinecie Pan Jacek wieszał sobie gadżety Górnika Zabrze. Gość jak wyrażał "sentymenty" do Sosnowca to raczej kurtuazyjnie.
Blajpios napisał(a):Cieszy zaś - że jeździ, tak po śląsku, z zaangażowaniem w robotę - i tak po zagłębiowsku, z fantazją

Pierwsze słyszę o pojęciu "zagłębiowskiej fantazji" ale podoba mi się.

Co do J. Urbana i P. Mandrysza - i właśnie tu jest pole do popisu dla "zagłębiowskiej fantazji". Wspaniałe gole strzelają nie ci zawodnicy, co je strzelają tak, jak to wszyscy na stadionie widzą, że mają strzelić. Po pierwsze, co do P. Mandrysza, to ja trochę inaczej, cień możliwości widzę do wykorzystania (podobny, jak u J. Urbana) - mianowicie, że to był start poza własny klub, który wychował, start do trochę większej piłki. Tu zawsze zostaje więc cień sentymentu. Jak zaś na to pochucha i podmucha ktoś, kto przez aktualne sukcesy chce związać i wytworzyć nową wartość - aaa, to zależy właśnie od tej fantazji. Tu się decyduje, czy będzie to gol stadiony świata. Jakkolwiek, nie przesadzajmy z tym awansem do LE. Wystarczy - gdy będzie tylko do Ekstraklasy, by już mówić o "sukcesie budującym związek". Wcale też nie upieram się, że musi to być z wykorzystaniem odniesień do wcześniejszej gry, jakkolwiek to wykorzystanie "wkorzeniałoby" bardziej.
Co do zagłębiowskiej fantazji... Tak, to może być postać najkorzystniejsza pewnej cechy, dla której "rudą", "zalążkie" jest pewna naturalność, swoboda, swada. Byłby ideał, by tak było, że ten ideał - fantazja - będzie uskuteczniany. Chodzi o pewną swadę, której zresztą zazdroszczą Ślązacy, co do której pewne kompleksy mają (czy raczej - "zazdrościli", "mieli": w moich czasach). Otóż, byłoby pięknie, gdyby można mówić o tej zagłębiowskiej fantazji, czyli czymś, co jakiś jednak fundament solidności ma, na jakimś pozytywie bazuje i pozytywowi służy. Niestety, to tylko ideał - zbyt często realizujemy zaś coś, co już nie jest pięknym elementem współkomponującym się z solidnością Ślązaka: tylko to "coś, co realizujemy", jest jednak śmiesznym, ośmieszającym, smutnym kontrastem i obrazą dla solidności Ślązaka. Myślę tu - o bylejakości, powierzchowności, niby sprawnym, bo szybkim: partactwie. Oczywiście jednak - wolałbym, by była zawsze raczej "fantazja Zagłębiaka".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez Blajpios 2016-10-03, 11:07 pm

RUDI napisał(a):
Blajpios napisał(a):Niemniej, jednak ze swojego Śląska, to jednak wyjeżdża poza granice, do Małopolski, czyli do Zagłębia w Małopolsce.

A idze, idze :-) ,gorszy jesteś ode mnie ;-) ,taki "upierdliwy" i "konkretny" jak ja (bez urazy),ale mnie ten transfer też podbudował ,lapsus językowy wybaczam i patrzę z nadzieją w przyszłość .Pozdrawiam :)

Ale, jakże, jaka uraza. Raczej - dzięki za to odezwanie się. To jednak frajda, gdy jasno się okazuje, że ma się "Kolegę w upierdliwości" :-)
Jednak zaś przy tym - bynajmniej tej upierdliwości nie wycofuję. Jestem zawsze zwolennikiem z poszanowaniem wzajemnym współpracy ze Ślązakami. Wielu z nich szanuję - i cenię sobie, gdy wiem, że ktoś spośród Ślązaków mnie ceni szczerze; dobrze nam się w takich układach nieraz współpracowało. Niemniej - co innego świadomość wartości i specyfiki regionu, którą odbudowywać by trzeba i w Zagłębiakach, zwłaszcza młodych, gdyby jednak region zdecydował się walczyć o rozwój swej specyfiki. Przyznam, że jestem zaś co do tego trochę sceptyczny - mam wrażenie, że zwycięża jednak zgoda, czy pogodzenie się, poddanie inercyjne - zgórnośląszczaniu.
Jednak, biorąc fakty jako fakty - to trzeba by Zagłębiakom także przypominać - więc i Ślązakom niekoniecznie z wyrzutem za niewiedzę - iż duży regon, w którym się mieści, to Zagłębie ma w Małopolsce.
Przy czym przyznam, że w moim odbiorze P. Mandrysz powiedział rzecz bardzo miękko. To znaczy - po pierwsze być może jako Ślązak nie tak wojowniczy, jak ci z najbliższej granicy, trochę taki z mentalnością jaka w czasach PRLu była w niektórych środowiskach, "że nie ma co się bić". Być może nawet - nie był to lapsus polegający na uznaniu, że Zagłębie to Śląsk - tylko błąd raczej polegał na tym, że brakło świadomości, że Zagłębie to także Małopolska, jakkolwiek dobrze pamięta, że nie można Zagłębia wrzucić do worka stricte śląskiego.
Jakkolwiek - jeżeli miałby być częścią odbudowywanego w mocy swej marki Zagłębia, odradzającego się Zagłębia Wielkiego: to jednak tutaj dobrze byłoby wykazywać lepszą orientację w sprawie. (tak mi się przynajmniej wydaje).
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez August 2016-10-03, 11:11 pm

Blajpios napisał(a):nie przesadzajmy z tym awansem do LE. Wystarczy - gdy będzie tylko do Ekstraklasy

LE-Lotto Ekstraklasa
Blajpios napisał(a):Po pierwsze, co do P. Mandrysza, to ja trochę inaczej, cień możliwości widzę do wykorzystania (podobny, jak u J. Urbana) - mianowicie, że to był start poza własny klub, który wychował, start do trochę większej piłki. Tu zawsze zostaje więc cień sentymentu.

Jesteś idealistą.
Blajpios napisał(a):Co do zagłębiowskiej fantazji... Tak, to może być postać najkorzystniejsza pewnej cechy, dla której "rudą", "zalążkie" jest pewna naturalność, swoboda, swada. Byłby ideał, by tak było, że ten ideał - fantazja - będzie uskuteczniany. Chodzi o pewną swadę, której zresztą zazdroszczą Ślązacy, co do której pewne kompleksy mają (czy raczej - "zazdrościli", "mieli": w moich czasach). Otóż, byłoby pięknie, gdyby można mówić o tej zagłębiowskiej fantazji, czyli czymś, co jakiś jednak fundament solidności ma, na jakimś pozytywie bazuje i pozytywowi służy. Niestety, to tylko ideał - zbyt często realizujemy zaś coś, co już nie jest pięknym elementem współkomponującym się z solidnością Ślązaka: tylko to "coś, co realizujemy", jest jednak śmiesznym, ośmieszającym, smutnym kontrastem i obrazą dla solidności Ślązaka. Myślę tu - o bylejakości, powierzchowności, niby sprawnym, bo szybkim: partactwie. Oczywiście jednak - wolałbym, by była zawsze raczej "fantazja Zagłębiaka".

Przyznaj sie lepiej, żeś jest twórcą owego terminu funkcjonującego raczej w teorii. Choć jak sobie przypomnę to przynajmniej dwa razy zetknąłem się z "zagłębiowską fantazją". Za pierwszym razem gdy dwóch braci z sosnowieckiego Kordonu zakopało na olkuskiej działce radiomagnetofon. A na drugie dzień nie wiedzieli w którym miejscu go zakopali. Oczywiście jak wytrzeźwieli.
Za drugim drugim razem ci sami bracia, tym razem już całkiem trzeźwi, przejeżdżając swoim truckiem zgarnęli z przystanku pks w Żarkach kompletnie pijanego gościa śpiącego spokojnie i opartego o własny rower po czym będącego cały czas w stanie upojenia wysadzili na przystankuw wiadomym mieście przy Grota-Roweckiego. Podejrzewam, że po dziś dzień chłopa zachodzi w głowę jakiego rodzaju teleportacja sprawiła zmianę miejsca trzeźwienia. "Zagłębiowska fantazja".
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez turku 2016-10-04, 11:01 am



To co dobrze rokuje to przynajmniej zna nazwiska zawodników w przeciwieństwie do Arasia. Druga sprawa to taka że podobno negocjacje trwały kilka dni, więc zaczęły się dopiero po tym gdy MJ zorientował się że Araś to jedna wielka mina. Niech nam żyje prezes długo i dobrze się miewa :) .
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez django 2016-10-04, 11:17 am

turku napisał(a):To co dobrze rokuje to przynajmniej zna nazwiska zawodników w przeciwieństwie do Arasia.


Kolejnym plusem jest to, że w przeciwieństwie do Arasia czasami się goli :)
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Piotr Mandrysz nowym trenerem Zagłebia!

Postprzez petromar 2016-10-04, 11:38 am

Kazdy jest człowiekiem - wydaje mi się ze trener który grał w naszym klubie - grał dobrze,w sumie to tutaj Mandrysz zrobił swoje nazwisko - pewno ma jakiś tam sentyment ... a to zawsze trochę więcej niż Magiera który w żadnej wypowiedzi nie użył słowa "mo piłkarze" , "mój zespół" "moja drużyna"- jasne to niewazne bo wyniki miał bardzo dobre,,,,ale jednak trener i JEGO drużyna mają iść tą samą drogą - i odwrotnie piłkarze też mają myśleć "nasz trener" a nie " trener Magiera"....więc w tym aspekcie myślę ze Mandrysz to inna bajka będzie niż Magiera....
dajmy mu popracować - nie cieszmy się za wcześnie(tak jak na Magiere dużo osób jechało ze Pan z telewizji i takie tam - a potem żal że odchodzi)
oby w tym przypadku nie było odwrotnie że witamy Mandrysza z otwartymi rękami a będziemy na niego pluć po słabszej grze ...tfu tfu tfu czego sobie i Wam nie życzę....
Trenerze !!! pora znów zagrać z Zagłębiem na poziomie ekstraklasy...czy tam klapy jak inni mówią
petromar
 
Posty: 836
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników