Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-09-23, 3:00 pm

Choć nie ma jeszcze potwierdzenia klubu to jednak zaryzykuje nowy wątek. Najwyżej się tytuł przerobi. Bo wygląda na to, że sprawa jest zaklepana. Wywiad z nowym treneiro:

ARASZKIEWICZ: Można już oficjalnie powiedzieć, że jestem trenerem Zagłębia Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec ma nowego trenera. Został nim Jarosław Araszkiewicz. – Będziemy to prowadzić wspólnie z Tomkiem Łuczywkiem – mówi nam. Porozmawialiśmy z Araszkiewiczem na „dzień dobry”.

FUTBOLFEJS.PL: To jak, bierze pan to Zagłębie?
JAROSŁAW ARASZKIEWICZ: Już wziąłem. Oficjalnie można powiedzieć, że jestem trenerem Zagłębia Sosnowiec. Dogadałem się z prezesem, z dyrektorem sportowym. Był nawet ksiądz…

Ksiądz?
A jak! Wszystko poświęcił. Nie żartuję. Ksiądz to ważna osoba w tym klubie.

No to co teraz – autostrada do Ekstraklasy?
Spokojnie, nie tak szybko.

Jak nie tak szybko? Teraz niczego innego kibice i działacze na pewno od pana nie będą oczekiwać.
Zgadza się. Nawet zabrałem ze sobą buty piłkarskie, jakby jutro z Olimpią Grudziądz potrzeba było jakiegoś bramkostrzelnego piłkarza wpuścić…

Z tego, co zdążyłem zauważyć, to akurat w Zagłębiu będzie miał pan kogo wystawić do składu. Ma też kto gole strzelać.
Wiem, żartowałem z tymi butami. Zagłębie ma bardzo doświadczony zespół. Przecież już rok temu była duża szansa na awans. Pamiętam go z bojów w Pucharze Polski z Lechem, w Poznaniu widziałem Zagłębie na żywo. Wtedy co prawda odpadło, ale nie było drużyną wcale słabszą. A w tym sezonie jest jeszcze mocniejsza. Wszystko zostało tu bardzo fajnie poukładane, można tylko temu przyklasnąć. Trzeba tylko dolewać do tej maszyny regularnie oliwkę, żeby nie skrzypiała i dalej szła tak jak burza.

Do kiedy związał się pan z Zagłębiem?
Do 30 czerwca. Najgorsze będą pierwsze mecze, najwyżej jak mi nie pójdzie, to wiosną przyjedzie tu Mourinho i to weźmie. Tym bardziej że w Manchesterze mu ostatnio nie idzie.

Dotychczasowy sztab zostaje?
Tak. Będziemy to prowadzić wspólnie z Tomkiem Łuczywkiem. Wiadomo, że on zna zespół, charaktery tych chłopaków, ja będę to wszystko dopiero musiał poznać. Znam raptem kilku – Dudka, Markowskiego, Kubę Wilka. Ale ma tu kto grać. Co do tego nie mam wątpliwości.

Długo się pan pewnie nad ofertą nie zastanawiał?
Jak się nie ma roboty…

…to się bierze, co dają?
No właśnie. Miałem też drugą propozycję, ale ta była zdecydowanie atrakcyjniejsza.
iec
Postawiono przed panem jasny cel – awans do Ekstraklasy?
Na razie chodzi o to, żebyśmy się na początku zbytnio nie stresowali. Wiem, że piłkarze tutaj doskonale zdają sobie sprawę, że jeśli chcą coś osiągnąć w tej pierwszej lidze, to jest ku temu najlepszy moment. Chodzi o to, by tej maszyny nie popsuć. Widziałem się przed chwilą z Jackiem Magierą, chwilę żeśmy jeszcze porozmawiali. Powiedziałem mu, że poprzeczkę zawiesił mi bardzo wysoko.

I co on to?
Że mam się nie przejmować, tylko wygrać siedem kolejnych meczów. Generalnie na razie wygląda tu wszystko OK. Prezes jest w porządku, dyrektor sportowy, z którym doskonale się znam, ostatnio zrobił się trochę utyty, więc jak mu zafunduję odrobinę stresu, to tylko mu wyjdzie na zdrowie. Zrzuci z siebie nadmiar. Ogólnie jestem pewien, że będzie dobrze.

Rozmawiał Krzysztof Budka
http://futbolfejs.pl/i-liga/araszkiewic ... sosnowiec/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2016-09-23, 3:06 pm

Mandrysz był niepotrzebny, bo Siwy da radę i ma wystarczajace papiery. Ciekawe k..wa co nagle od wczoraj zmieniło sie w przepisach? Auguście wybierasz się na spotkanie?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-09-23, 3:07 pm

novack napisał(a):Auguście wybierasz się na spotkanie?

A ty ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2016-09-23, 3:08 pm

Już nie moge sie doczekać! Stoje w blokach startowych. Będe z pewnością.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez patrios91 2016-09-23, 3:11 pm

August napisał(a):Do kiedy związał się pan z Zagłębiem?
Do 30 czerwca. Najgorsze będą pierwsze mecze, najwyżej jak mi nie pójdzie, to wiosną przyjedzie tu Mourinho i to weźmie. Tym bardziej że w Manchesterze mu ostatnio nie idzie.

http://futbolfejs.pl/i-liga/araszkiewic ... sosnowiec/

Gościu właśnie przekreślił swój autorytet w szatni. To samo zrobił Hasi i Leśny pajacując na Twiterze. Wiadomo pół żartem,pół serio,ale takie wypowiedzi nie powinny mieć miejsca.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-09-23, 3:13 pm

novack napisał(a):Już nie moge sie doczekać! Stoje w blokach startowych. Będe z pewnością.

:niezle:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2016-09-23, 3:18 pm

Nie jest łatwo trafić moment w którym Mandrysz jest bez pracy, a teraz akurat taki nam sie trafia. Myślalem, że nawet to odejście Magiery można jakoś pozytywnie wykorzystać, bo Magiera i tak by odszedł w czerwcu, a wtedy Mandrysz będzie juz pracował gdzie indziej na kilkuletnim kontrakcie, ale gdzieeeee tam...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez wilczy_jezdziec 2016-09-23, 3:18 pm

Polsat załatwił nam trenera? :-) Bo w sumie bardziej kojarzy mi się on z tą stacją niż pracą szkoleniowca :lol: .
wilczy_jezdziec
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2009-09-05, 3:42 pm
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Adam1906 2016-09-23, 3:27 pm

Ja pieerdole. Przecież ten facet to jakiś pajac. Poczytałem o jego "osiągnięciach" trenerskich i można je podsumować w jeden sposób: mniej niż zero. Kibice jego poprzednich zespołów opisują go jako "wygadanego bajeranta, trenera który uwielbia treningi siłowe, słabego taktyka nie potrafiacego odpowiednio ustawić druzyny i... lubiącego %%%%"

Wypada mieć nadzieję, że Prezes wziął go tylko i wyłącznie na słupa. Tylko pytanie po co, skoro... Tomek może drużynę prowadzić samodzielnie!!!! Poczytajcie o tym TUTAJ!!!

Więc po chvja Prezes bierze tego gostka??? Chyba nie szkoda mu 10 tysi na licencjonowanie Łuczywka??? :redface:

Trzeba będzie zadać duuuużo niewygodnych pytań Prezesowi...

Ps. Ja na spotkaniu jestem.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6807
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-09-23, 3:30 pm

Zagłębie Sosnowiec w miejsce Magiery zatrudni... figuranta!

W Sosnowcu na gwałt szukają następcy Jacka Magiery, który od soboty będzie trenerem Legii Warszawa. To znaczy następca już jest, tyle że... nie ma uprawnień do prowadzenia zespołu na poziomie I ligi. Dlatego potrzebny jest... figurant.

Trenerzy-figuranci to polska specjalność. W ten sposób kluby obchodzą przepisy, dotyczące zatrudniania szkoleniowców. Jeżeli ktoś chce u siebie trenera, który nie ma odpowiednich "papierów" do prowadzenia zespołu zatrudnia się "słupa", który posiada wszystkie stosowne dokumenty. Ten manewr jest przećwiczony przez wiele klubów, które w ten sposób omijały zasady ustanowione przez PZPN.
Teraz kolej na Zagłębie. W Sosnowcu chcą iść w kierunku, który wytyczył Magiera, nawet po rozstaniu z nim. Według działaczy lidera I ligi może to zagwarantować w największym stopniu Tomasz Łuczywek, który był do tej pory asystentem nowego trenera Legii. Problem polega jednak na tym, że ich wybraniec nie posiada stosownych uprawnień do prowadzenia samodzielnie zespołu na poziomie I ligi.
Dlatego potrzebny jest figurant, który będzie wpisywany do protokołu meczowego jako trener, a zza jego pleców faktyczną "władzę" będzie sprawował Łuczywek. Poszukiwania były zakrojone na szeroką skalę w ostatnich dniach, bo wiadomo było, że Magiera wyląduje w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że pracę Łuczywka firmował swoim nazwiskiem będzie Jarosław Araszkiewicz, który ostatnio prowadził Unię Swarzędz.
http://www.futbolnews.pl/newsroom/75808 ... -figuranta
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez mario1 2016-09-23, 3:35 pm

Żeby nie było "ze Swarzedza no ja nędza nędza " :lol:
mario1
 
Posty: 511
Dołączył(a): 2006-05-24, 8:44 am
Lokalizacja: Dalton in Furness( Anglia)

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez novack 2016-09-23, 3:38 pm

Swarzędz słynie chyba z mebli i to giętych. Czyżby to miał być taki mebel?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5704
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez mario1 2016-09-23, 3:43 pm

Coś mi się wydaje że prezio może być dzisiaj w opałach nawet Adamowi żyła wyskoczyła no no czekam na relacje mam nadzieje że ktoś napisze jak było .
A tak na poważnie to już nie wiem śmiać się czy płakać
mario1
 
Posty: 511
Dołączył(a): 2006-05-24, 8:44 am
Lokalizacja: Dalton in Furness( Anglia)

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez Lars 2016-09-23, 3:48 pm

chyba tylko cud sprawi, że po tym wszystkim awansujemy. Cud albo faktyczne umiejetnosci i charakter naszych piłkarzy. Bardzo ważne będą 2 najbliższe mecze, żeby wytrzymali i tym samym przekonali nawet siebie samych, ze poprostu przewyzszaja tą lige i awansuja mimo wszystko. dla mnie to jest jakis dramat te wszystkie decyzje.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Jarosław Araszkiewicz - trener Zagłębia Sosnowiec

Postprzez August 2016-09-23, 3:58 pm

Adam1906 napisał(a):Wypada mieć nadzieję, że Prezes wziął go tylko i wyłącznie na słupa. Tylko pytanie po co


Może Boguś rzucił dla jaj taki pomysł a Prezes wziął to na poważnie :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników