ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez August 2016-08-29, 7:06 pm

Lesław, nawet jeśli masz rację to zaproponuj konkretnie co zrobić, aby Ludowy jak najczęściej pękał w szwach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez zag23 2016-08-29, 9:55 pm

wg 90minut.pl na meczu bylo 2300 osob wydawało mi sie bedac na stadionie, że jest ciutke wiecej. Wg mnie nie jest taka łatwa sprawa by poprawic ten problem od razu, przydałaby sie głeboka analiza niezależnych źródeł. Czy ceny biletów wpływaja na frekwencje? Pewnie dla pewnej grupy osób tak. Czy transmisja meczów Zagłebia wpływa na mniejszą frekwencje. Wydaje mi sie że tak. Czy wyniki zespołu wpływaja na frekwencje. Na pewno tak. Czy prezes JW i robienie z Zagłebia "Legii bis" wplywają na frekwencje mozliwe że tak dla niektorych. Czy niecenzuralny doping ma wplyw na frekwencje na niektore osoby typu kobiety, dzieci, facetów ą, ę..pewnie że tak :) Czy sezon urlopowy ma wplyw na frekwencje..wydaje sie że tak. Czy bezrobocie w Sosnowcu i praca wiekszosci ludzi na 3 zmiany lub 4 brygady ma wplyw na frekwencje. Myśle że może wpływać. Czy to że ludzie sa coraz bardziej leniwi ma wpływ na frekwencję...myśle że tak. Czy to że w tv, necie lecą mecze powiedzmy: Ekstraklasy, Bundesligi, Premier Ligue, Serie A, Primera Division w trakcie meczu 1. ligowego Zagłebia ma wpływ na frekwencje. Jakis minimalny ale chyba ma. I mozna by tak wymieniac co powoduje że frekwencja siada z sezonu na sezon.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez lesław1 2016-08-29, 11:28 pm

August napisał(a):Lesław, nawet jeśli masz rację to zaproponuj konkretnie co zrobić, aby Ludowy jak najczęściej pękał w szwach.

nie nadaję się do tego, bo jestem osobą na którą nei działają akcje marketingowe, nie kończyłem studiów z marketingu, więc wiesz mógłbym błądzić jak expert od wina który nie pija alkoholu;p
dla mnie to mentalność ludzi w Polsce, niby spora wiekszość kocha futbol, ale gro osób więcej gada niż wie, albo obejrzy jeden mecz repry jak jest w mediach przez 2 tygodnie wałkowany, może spece zwiększyli by nieco frekwencje, ale mogę się założyć, że jeśli nie będziemy realem madryt to mimo wybudowania mega obiektu nawet z zamykanym dachem nie będzie w sezonie 10k ludzi co mecz na tym 12 tysięczniku.

aczkolwiek aby była jasność bardzo bym chciał, nawet przy rozmowach z kumplem przy piwku oboje zgodni byliśmy, że lepszy byłby nowy stadion na 6 tysięcy ale zawsze pełny niż 12 tys, a z 2 tysiacami kibiców.

dodatkowo przy pełnym stadionie jest sens równoważyć cenę, tak aby podaż nie przewyższyła popytu, bo na obecną sytuację uważam, że wejście za darmo nei spodobuje kompletu co 2 tyg. a na dziś dzień jest to bodajże 5k miejsc.
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez slawekchicago 2016-08-30, 10:21 am

obejrzalem ponownie mecz i do tego kulisy meczu z naszej strony ,NAPISZE JEDNO i jestem co to tego przekonany TA DRUZYNA MA POTENCJAL w zeszlym sezonie jesiania to wszystko bylo na zasadzie rozpedu z drugiej ligi , terazwidac dojrzalosc i doswiadczenie i przekonanie ze wszystko jest robione wlasciwie . Krok po kroku bez pospiechu , nie mozemy tego zmarnowac dodajac do tego atmosfere z trybun podczas meczu z Gornikiem moze byc tylko lepiej .WIDAC TA ROZNICE NIC TYLKO STANAC I :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: .Wpadki sie zdarza oby jak najpozniej albo wcale . Mysle ze jak przelamiemy Kluczbork :lol: nic Nas nie powstrzyma . Ktos napisze jeszcze wczesniej Pruszkow ,ok zgadza sie ale jakos nie wierze ze tam przegramy , ale 1pkt tylko jeden tym razem mnie nie zadowli

a co za tym idzie doczekamy sie wiekszej ilosci kibicow na Ludowym i z kazdym nastepnym frekwencja bedzie rosla ( bo tak tez myusle ze polowa z tych co mogla a nie przyszla sama chcialby byc na trybunach i spiewac , jak sie ogladalo powtorke to pragnienie roslo i nie jeden pewnie powiedzial " Qrwa moglem isc" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Adam1906 2016-08-30, 11:23 am

Anakin napisał(a):Aleś przywalił z grubej rury. Mam nadzieję, że powyższe nie obejmuje tych co wcześniej zaplanowali urlop i wyjazd aniżeli powstał terminarz

Drogi Anakinie, chyba nie zrozumiałeś mojej myśli. Przecież napisałem wyraźnie:
Adam1906 napisał(a):każdy kto mógł wczoraj przyjść

Praca, pobyt w szpitalu, mieszkanie za obczyźnie, czy pobyt na wykupionych wcześniej wczasach to coś innego, niż dzień wolny spędzany przed telewizorem w którym leci transmisja meczu z Ludowego. Bo właśnie tym przed tiwi "sie nie chciało"...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez django 2016-08-30, 12:11 pm

Możemy się obrażać na rzeczywistość, ale to nic nie da. Ludzi trzeba przyciągnąć na stadion, a że nic nie jest robione w tym kierunku, to wygląda to tak, jak wygląda. Jeżeli obecna ekipa w klubie nie ma pomysłu jak to zrobić, to trzeba zatrudnić kogoś kto się na tym zna. W cenie jednego grajka na pewno znalazłoby się kogoś z pojęciem, a taka inwestycja powinna się szybko zwrócić.
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez RUDI 2016-08-30, 12:19 pm

django napisał(a): Ludzi trzeba przyciągnąć na stadion, a że nic nie jest robione w tym kierunku, to wygląda to tak, jak wygląda.

Tym bardziej że teraz znowu jest ułatwiona sytuacja mobilnej sprzedaży biletów na terenie Zagłębia ,trzeba po prostu "podsunąć" bilet pod nos mieszkańcowi Dąbrowy ,Będzina ,Czeladzi i otworzyć nawet "stoisko" z biletami na Patelni .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Anakin 2016-08-30, 12:37 pm

Adam1906 napisał(a):Drogi Anakinie, chyba nie zrozumiałeś mojej myśli.

Wolałem się upewnić.
django napisał(a):Ludzi trzeba przyciągnąć na stadion, a że nic nie jest robione w tym kierunku, to wygląda to tak, jak wygląda

To chyba sedno sprawy a właściwie problemu.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-08-30, 5:49 pm

Szanowni Ziomole - słowo frekwencja na Stadionie Ludowym czy w ogóle
to nie trzeba zatrudniać specjalistów - proszę zaufacie Seniorom - to trzeba
Stadionu i drużyna która gra no i przeciwnik lepszy od nas bądź ten któremu
chcemy dokopać.
Czy uważacie że na mecz Polska - ZSSR w Chorzowie to byli zatrudnieni specjaliści
czy uważacie ze mecz Lekkoatletyczny Polska - USA na Dziesięcioleciu to byli
zatrudnieni Specjaliści - takich sytuacji jest więcej dużo więcej.
A czy uważacie że na mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze w przeszłości
to trzeba było zatrudniać specjalistów - na Ludowym wówczas było tyle Kibiców
że nie dało się tego precyzyjnie zliczyć - to był OGROM LUDZI.
Udzielcie pomocy Kibicowskiej obecnej ekipie przez Kulturalny
Doping drużyny Zagłębie Sosnowiec - mamy młodego perspektywicznego jak na
swój wiek trenera, mamy doświadczonego trenera , mamy mądrego trenera.
Pomagajmy a nie przeszkadzajmy a na Wiosnę 2017 - może być SUPER tzn. Extra
a następny etap- to Stadion i wówczas wszystko w rękach Kibiców - jeszcze na
Ludowym może być PIĘKNIE co się tyczy frekwencji.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Adam1906 2016-08-30, 6:36 pm

Panie Tadeuszu, co to za porównania czasów komuny, gdzie jedną z niewielu rozrywek było uczestniczenie w wydarzeniach sportowych??? Teraz są internety, w chvj kanałów telewizyjnych z meczami, grille itp. itd. Dlatego teraz jest potrzebny konkretny marketing i potrzebni zawodowi specjaliści od reklamy klubowej, bo inaczej ludzie nie będący fanatykami tylko kibicami "niedzielnymi" wybiorą co? Wybiorą "internety, w chvj kanałów telewizyjnych z meczami, grille itp. itd."
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez comitam 2016-08-30, 7:30 pm

Panie Tadeuszu, w latach 70 i 80-tych prawie każdy zakład dawał wejściówki darmowe lub za grosze w zakładach pracy, a że w Sosnowcu jedyną rozrywką była Kolorowa na Nowotki to ludzie chodzili na wszystko co można było oglądać, nawet na Wejście smoka;)
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-08-30, 7:36 pm

Szanowny kol. Adam - nie mieszajmy polityki do sportu w chwili obecnej.
A czy na mecze polskich siatkarzy to trzeba specjalistów a dalej piłkarzy
ręcznych a czy na naszą wspaniała dziewczynę rekordzistkę od młota
trzeba specjalistów - nie - nie trzeba.
Jest sprawą oczywistą WY WSZYSCY WY jesteście inna społecznością
w Sosnowcu - dlatego napiszę takie zdanie z mojej profesji -
"Wam ludziom młodym należy podać dobry produkt w dobrym opakowaniu"
i do tego winniśmy wszyscy dążyć bez względu na wiek.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez GrubyPerez 2016-08-30, 8:49 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Szanowny kol. Adam - nie mieszajmy polityki do sportu w chwili obecnej.
A czy na mecze polskich siatkarzy to trzeba specjalistów a dalej piłkarzy
ręcznych a czy na naszą wspaniała dziewczynę rekordzistkę od młota
trzeba specjalistów - nie - nie trzeba.
Jest sprawą oczywistą WY WSZYSCY WY jesteście inna społecznością
w Sosnowcu - dlatego napiszę takie zdanie z mojej profesji -
"Wam ludziom młodym należy podać dobry produkt w dobrym opakowaniu"
i do tego winniśmy wszyscy dążyć bez względu na wiek.
Pozdrawiam
Tadeusz


Panie Tadeuszu, te pełne hale na siatkarzach i handballistach to po części niestety też robota profesjonalnego marketingu. Taka prawda.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez bbartek 2016-08-31, 5:46 am

Kilka dni temu umeściłem ten wpis w dziale "Przyszłość Zagłebia:
Wszyscy cieszymy się wygrana z Górnikiem, ale niestety nie ma dobrej przyszłości Zagłebia ( temat forum) bez rozwiązania problemu frekwencji na Ludowym.
Dzisiaj zarówno Miasto ( właściciel) i zarząd lekceważą ten problem nie podejmując skutecznych działań aby odwrócić negatywna tendencje która postepuje od wielu lat.
Nie ma sensu aby wspominać lata 60 czy 70 bo to oczywiście inne uwarunkowania, ale pamiętamy ,że na mecze w III lidze z Piastem, Koroną czy Ślaskiem, a więc firmami mniej atrakcyjnymi jak Górnik Zabrze, na Ludowym było po 8 tys kibiców.
Sportowo awansowaliśmy o 1 klase a pod względem frekwencji …jest ogromna porażka.
Mamy ambitna drużyne, prawdopodobnie obiecującego trenera ,dobrą infrastrukturę, jeszcze, ale straciliśmy kibiców.
Cieszymy się z wątpliwej umowy współpracy z Legia a zupełnie pomijamy problem frekwencji.
Czy obecny zarząd zauważa taką tendencje, jakie wyciągnął wnioski , jakie wprowadził działania aby poprawić sytuacje i czy te działania były skuteczne (sadząc po spadającej licznie kibiców: NIE) i co zamierza zrobić aby zmienić tą sytuacje?
Głosowałem za budowa nowego kompleksu w tym stadionu i nadal jestem zwolennikiem tego rozwiązania, ale pod warunkiem, że Zarzad Zagłebia podejmie skuteczne próby zwiększenia frekwencji o minimum 20% z roku na rok.
Jakie?
To jest ogromne pole do popisu dla zarządu, uczestnicy forum też proponowali szereg pomysłów jak to można zrobić.
Oczywiście cześć z tych pomysłów może jest nierealna, ale większość można wprowadzić bez dodatkowych, dużych kosztów.
Bez rozwiązania tego problemu nie ma uzasadnienia dla nowego stadionu .
Mamy kilka lat więc jest jeszcze czas na rozpoczęcie działań aby na nowym stadionie średnia frekwencja była na poziomie 8000 mieszkańców Sosnowca
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE !!!

Postprzez Anakin 2016-08-31, 8:29 am

GrubyPerez napisał(a):pełne hale na siatkarzach i handballistach to po części niestety też robota profesjonalnego marketingu. Taka prawda.

No niestety takie mamy czasy. Czy komuś się to podoba czy nie tego rodzaju wydarzenia sportowe to produkty które trzeba umieć ładnie opakować a następnie sprzedać. U nas jest oczywiście problem w postaci szkaradnego stadionu co jednak nie oznacza, że nie warto próbować. W kontekście frekwencji mówimy jednak obecnie o zapełnieniu stadionu liczbą mniejszą niż 5 tys. ludzi a zatem kompletnie nieporywającej biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców czterech największych miast Zagłębia. To jest przede wszystkim zadani dla klubu i dopóki nie zostaną podjęte jakiekolwiek działania to niewiele się zmieni.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników