PUCHAR POLSKI: ZAGŁĘBIE - WISŁA KRAKÓW

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

PUCHAR POLSKI: ZAGŁĘBIE - WISŁA KRAKÓW

Postprzez Adam1906 2016-07-19, 7:03 pm

Wszyscy dobrze wiedzą jak nasza drużyna świetnie radziła sobie w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2015/2016. Sosnowiczanie na swojej drodze pokonali: Ursus Warszawa (1:0), Wisłę Puławy (2:2, w karnych 4:2), Górnik Zabrze (3:1), Wdę Świecie (4:1), Cracovię (1:2, 2:0). Dopiero w półfinale Zagłębie musiało uznać wyższość Lecha Poznań (0:1, 1:1).

Obrazek

W nadchodzących zmaganiach Pucharu Polski 2016/2017 Zagłębiacy będą rywalizować w I rundzie z Legionovią Legionowo. Nadwiślan Góra wycofał się z walki w krajowym pucharze i automatycznie został przyznany walkower drużynie spod Warszawy, z którą zmierzymy się na wyjeździe w najbliższą sobotę 23 lipca 2016r.

Dzisiaj PZPN poinformował, iż sobotnie spotkanie 1/32 Pucharu Polski pomiędzy Legionovią a Zagłębiem Sosnowiec zostanie rozegrane o godz. 16:30, gdyż Telewizja Polsat przeprowadzi bezpośrednią transmisję TV na kanale Polsat Sport.

Obrazek

I runda Pucharu Polski:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki
Kotwica Kołobrzeg - Chojniczanka Chojnice
Rominta Gołdap - Arka Gdynia
Raków Częstochowa - Chrobry Głogów
Siarka Tarnobrzeg - Sandecja Nowy Sącz
PGE GKS Bełchatów - Miedź Legnica
Legionovia Legionowo - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Błękitni Stargard - Drutex-Bytovia Bytów
Stal Mielec - Wisła Płock
Radomiak Radom - GKS Katowice
ROW 1964 Rybnik - Stomil Olsztyn
KSZO Ostrowiec Św. - Pogoń Siedlce
KKS 1925 Kalisz - Polonia Bytom
Wda Świecie - Puszcza Niepołomice
Olimpia Zambrów - GKS Tychy
GKS Jastrzębie - wolny los
Ostatnio edytowano 2016-07-25, 3:12 pm przez Adam1906, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Adam1906 2016-07-20, 7:11 pm

Wraca Puchar Polski. Czy powtórzy się piękny sen Zagłębia?

W zeszłym sezonie Zagłębie Sosnowiec było o krok od sprawienia wielkiej sensacji i awansu do finału Pucharu Polski. Teraz, z nowym trenerem, chciałoby powtórzyć tę drogę, a może zajść jeszcze dalej? Transmisja meczu Legionovia Legionowo - Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport.

W Sosnowcu przed nowym sezonem sporo się zmieniło. Przede wszystkim, przyszedł nowy trener Jacek Magiera, dla którego jest to pierwsza samodzielna praca na tym poziomie. W trakcie mistrzostw Europy sprawdził się jako ekspert Polsatu Sport - teraz czas na nowe wyzwania.

Magiera musi sprostać wysokim oczekiwaniom, bo w Sosnowcu już w zeszłym sezonie zamajaczyła na horyzoncie ekstraklasa, a kiedy na wiosnę przyszły słabsze wyniki, to trener Artur Derbin został urlopowany.

Sporo zmieniło się też w kadrze zespołu. Kontrakty wygasły siedmiu zawodnikom i nie zostały z nimi przedłużone. Przede wszystkim odszedł Jakub Arak, który grał na tyle dobrze, że teraz zdobywa bramki w ekstraklasie dla Ruchu Chorzów. Nie będzie też skrzydłowego Dawida Ryndaka, ani doświadczonego obrońcy Grzegorza Fonfary. Michał Bajdur, który był wypożyczony z Legii Warszawa, nowy sezon zacznie w Pogoni Siedlce.

Nie znaczy to, że zaciąg legijny w Sosnowcu będzie w tym sezonie mały. Z drużyny mistrza Polski przyszedł bramkarz Jakub Szumski, szansę dostanie młody obrońca Arkadiusz Najemski, jest także napastnik Tin Matić, który w Zagłębiu ma zdobywać doświadczenie. Trener Magiera jest znany z dobrej pracy z młodzieżą, więc można się spodziewać, że ci zawodnicy za rok będą lepsi.

Linię obrony wzmocnił Kamil Wiktorski, który po wycofaniu się z 1 ligi Dolcanu Ząbki, wiosnę spędził w Legionovii. Drużynę prowadzi doświadczony trener Ryszard Wieczorek. Legionovia poprzedni sezon skończyła w środku tabeli, ale potrafiła rozbić 4:0 pod koniec sezonu Znicz Pruszków, który awansował do 1 ligi. Przed startem sezonu do drużyny dołączyli m.in. dwaj zawodnicy z Bałkanów: obrońca Sinisa Borenović oraz napastnik Ivan Jovanović.

Transmisja spotkania w sobotę od 16:15 na antenie Polsatu Sport.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... -zaglebia/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Tomcjo 2016-07-21, 8:51 pm

Typuje porażkę w Legionowie .
Legionovia była bardzo groźna w poprzedniej rundzie . My z kolei bardzo słabo a poprawy nie widac . Na dodatek napastnik ktory jest pomocnikiem i goli nie strzela .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez zag23 2016-07-21, 9:16 pm

Zagłebie cos czuje ale spokojnie przejdzie Legionovie...mamy solidną drugą linię i Maticia oraz Łuczaka w napadzie którzy kiedy jak nie z takim rywalem powinni pokazac wyższosć nad rywalem, do tego mamy obrońce z Legionovi Wiktorskiego i Magiere który powinien dobrze znac drużyne z Mazowsza. Łatwy mecz dla nas sie zapowiada.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Tomcjo 2016-07-23, 10:48 am

Typując porażkę w Legionowie brałem pod uwagę drużyne z zeszłego sezonu . Tymczasem Legionovia straciła 11 piłkarzy . W tej sytuacji porażka bedzie duża plama . I choc nic wielkiego po nas sie nie spodziewam to jednak powinnismy wymęczyć awans .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez slawekchicago 2016-07-23, 11:30 am

ALE STRASZNY PESYMIZM PANOWIE JA Z PEWNA BOJAZNIA ALE WIERZE ZE DAMY RADE TYLKO ZWYCIESTWO ZAGLEBIE TYLKO ZWYCIESTWO pamietam ze w zeszlym roku najgorsza byla przeprawa z Pulawami i teraz bedzie to samo , tym razem Legionowo ale ufam ze WYGRAMY :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Adam1906 2016-07-23, 12:02 pm

Jacek Magiera: Jesteśmy młodzi, będziemy odważni!

Jacek Magiera w przerwie letniej został trenerem Zagłębia Sosnowiec. Dla niego to pierwsza samodzielna praca w dorosłej piłce. W drużynie sporo się zmieniło, są poważne kontuzje. Czy nowe Zagłębie pokona w Pucharze Polski Legionovię? Transmisja meczu Legionovia Legionowo - Zagłębie Sosnowiec od 16:15 w Polsacie Sport.

Łukasz Majchrzyk: Zagłębie Sosnowiec bardzo mocno się zmieniło latem. Pan też jest nowy w tym klubie. Ma pan jakieś obawy przed startem sezonu?

Jacek Magiera:
Jest dużo nowego, ale każdy jest w takiej samej sytuacji. Wszystkie drużyny się zmieniały. Każdy dopiero zaczyna sezon meczem w Pucharze Polski. Obaw nie mam, bo nie po to trenowaliśmy, aby się bać. Mamy być drużyną, która gra swoją piłkę, dąży do zdobycia gola, a tylko i wyłącznie odwaga spowoduje grę do przodu. Najpierw było poznawanie się z drużyną, potem przekazywanie wizji, praca, korekty. Potrzeba czasu na dotarcie się. Jesienią mamy 19 meczów i po każdym będziemy mądrzejsi. Będziemy wiedzieć, czego nam potrzeba.

Pierwsze potrzeby już się nasuwają. To chyba wzmocnienie linii ataku?

Największym wzmocnieniem byłby powrót do zdrowia Michała Fidziukiewicza, bo to jest świetny napastnik. Przyszedł do nas Tin Matić, ale on jest młody i wchodzi dopiero do seniorskiej piłki. Niedawno dołączył do nas Wojciech Łuczak, który może grać na pozycji wysuniętego napastnika, ale raczej jest typowym środkowym lub ofensywnym pomocnikiem. Będziemy się starali tak wkomponować wszystkich w zespół, żeby presja zdobywania bramek ciążyła na wielu: Martinie Pribuli, Sebastianie Dudku, Łuczaku, Łukaszu Matusiaku. Jest też Robert Bartczak, który na skrzydle sam sobie umie stworzyć sytuację.

Napastnicy mają się przede wszystkim utrzymywać przy piłce, a gole zdobywać będzie linia pomocy?

Można sobie narysować różne warianty, bo papier wszystko przyjmie. Chodzi mi o to, by akcenty w ataku rozłożyć na wielu piłkarzy. Wszyscy mają atakować i wszyscy mają bronić. Wszyscy też mają naprawiać swoje błędy.

Zagłębie ma dążyć do zdominowania rywala?

Pracowałem i uczyłem się zazwyczaj od trenerów, którzy lubili, by drużyna grała w piłkę i jak najdłużej się przy niej utrzymywała. Zdarzają się jednak różne mecze. Ostatnie Euro pokazało, że posiadanie piłki nie jest kluczowe. Co z tego, że będziemy wymieniać dziesiątki podań, jak nie będzie z tego sytuacji.

Odwagę, o której pan mówił ma wam zapewnić młodość?

Mamy w kadrze siedmiu zawodników, którzy są młodzieżowcami. Sztab też jest młody i głodny wiedzy. Gramy z pokorą, ale też z odwagą przystępujemy do sezonu. Oby to był zdrowy sezon, bo jak będzie zdrowie, to będzie można pracować, a pracą można poprawiać błędy.

Jest z tyłu głowy myśl, że ta praca może otworzyć panu szeroko drzwi do kariery trenerskiej?

Mam... oczywiście, że mam taką myśl, ale to nie może paraliżować. Zaczynam pracę w dorosłej piłce, ale jestem człowiekiem futbolu. Wiem, co to znaczy pracować pod presją. Grałem w Legii przez 10 lat, byłem tam trenerem. To dobra szkoła. Na pewno będę też siebie poznawał. Wiem jedno, że chcę być sobą.

Legionovię po prostu trzeba pokonać i zapomnieć o tym?

Chcemy i musimy wygrać. Naszym celem jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dobrze jest zacząć od zwycięstwa, bo to dodaje pewności, że idzie się dobrą drogą.

W sparingach nie zawsze było różowo.

W sparingach różne rzeczy się robi, sprawdza różne warianty. Czasami nawet rano się trenuje, jeśli jest taka potrzeba. Nikt nie patrzy wtedy na świeżość, bo świeżość ma być w lidze. To jest dobry materiał poglądowy. Oczywiście, że sparingi chcemy wygrywać, budować w sobie nawyk zwyciężania, ale przede wszystkim chciałem widzieć, jak kto jest zmęczony, jak zawodnicy reagują po golach zdobytych i straconych. To są rzeczy dla trenera ważne. Czasami siadałem sobie na trybunach, żeby z innej perspektywy popatrzeć na to, co się dzieje na boisku.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... y-odwazni/

Cytat z Magiery: "Ostatnie Euro pokazało, że posiadanie piłki nie jest kluczowe. Co z tego, że będziemy wymieniać dziesiątki podań, jak nie będzie z tego sytuacji."

To nie będziemy jak na wiosnę grali beznadziejnie w poprzek boiska tiki taki??? Oby...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Adam1906 2016-07-23, 1:15 pm

HASŁO NA DZIŚ BRZMI...

Obrazek

...JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO!!!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez comitam 2016-07-23, 3:56 pm

wszystko pięknie, ale obrona jeszcze słabsza niż w zeszłym sezonie, zapowiada się kilka wyników z Bydgoszczy jak kogoś konkretnego nie dokupią, choćby Tomka Hajto
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez zag23 2016-07-23, 5:27 pm

Tomcjo i kto wygral mecz :) mowilem że łatwy mecz bedzie choc była lekka przewaga Legionovii na poczatku ale potem dominacja nasza i tylko nieskutecznośc Maticia, slupek i poprzeczka innych zawodników sprawiły ze był niedosyt wynagordzony w 2 polowie. Czekamy na następnego rywala i do przodu...mecz bardziej wakacyjny przy takiej temperaturze. 3:0 to najmniejszy wymiar kary
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez comitam 2016-07-23, 5:27 pm

ten Krystian Wójcik powinien jutro być w Sosnowcu
comitam
 
Posty: 412
Dołączył(a): 2013-09-07, 7:18 pm
Lokalizacja: Saint-Nazaire

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Tomcjo 2016-07-23, 5:27 pm

Cieszy mnie to zdecydowane zwycięstwo . To dobra wróżba ze w tym sezonie spadek nam nie grozi . To tylko jeden mecz i pewnie nie idealny ale to szansa na dobry początek rozgrywek ligowych . A dobry start wywiera duże piętno na całej rundzie . Oby tak dalej
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Sonda 2016-07-23, 5:31 pm

Gra Nowaka bardzo cieszy. Oby tak w każdym meczu.
Sonda
 
Posty: 158
Dołączył(a): 2009-07-30, 12:58 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-07-23, 5:41 pm

No cóż pierwszy mecz o stawkę rozegrany przez nasze Orły. Gdzie są Ci malkontenci
Zagłębie rozegrało zupełnie fajne spotkanie. Ta drużyna będzie grała z meczu na
mecz lepiej po prostu będą się zgrywali. Fajny mecz fajne akcje w wykonaniu naszych
zawodników.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: PUCHAR POLSKI 2016/17

Postprzez slawekchicago 2016-07-23, 6:46 pm

moglbym napisac Lekko Latwo i Przyjemnie ale napisze zgodnie z prawda SPOKOJNIE , Z GLOWA I PRZYJEMNIE :-) .Pamietajmy ze to byl pierwszy mecz o stawke i byl DUZY ? poczatek super , wiec czekamy na poniedzialek kogo Nam los podaruje mniejmy nadzieje ze nie tylko w 1/16 ale i odrazu 1/8 i 1/4 . Pozytywy : hmmm ode mnie wszyscy zasluzyli przynajmniej ode mnie na :brawo: :brawo: :brawo: . Nasza linia pomocy ,fiu fiu budzi szacunek oby to potwierdzili . Licze bardzo na MATICA . to bedzie Nasz /MOJ CZARNY KON .I JESZCZE JEDNO ; JACEK MAGIERA :brawo: :brawo: :brawo: I OBY TAK DALEJ
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kanciak, MrCricket