I ligowa JESIEŃ 2016

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Tomcjo 2016-11-04, 8:59 pm

GKS nie gra nic wielkiego ale dzis wygrał z Olimpia 1-0 i prowadzi w tabeli . My zagraliśmy kilka meczy na wysokim poziomie ale straciliśmy 19 goli a rywal 8 . I tu leży główna słabość Zagłębia . Gdybyśmy stracili o 10 goli mniej to punktowo za nami byłaby przepaść .
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez slawekchicago 2016-11-05, 3:02 pm

No to wykruszaja sie "potencjalni kandydaci " do awansu patrz Bytovia , choc akurat ja ich za takich nieuwazalem . Teraz MY MUSIMY zgarnac dzisiaj 3pkt by ktos o Nas tak za chwile nie pomyslal
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez fan78 2016-11-05, 5:17 pm

Na rowni z Gornikiem Zabrze jestesmy najbardziej medialna druzyna 1 ligi, 11 transmisji jak do tej pory. Lubia nas w tym Polsacie...
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez pyla 2016-11-05, 9:51 pm

Oglądając ostatnie mecze to nie wiem za co nas tak lubią :redface:
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Anakin 2016-11-07, 9:06 am

pyla napisał(a):Oglądając ostatnie mecze to nie wiem za co nas tak lubią :redface:


Za to, że to jedyna w sobie specjalizacja po zagłębiowsku. Najpierw coś sobie wypracować a potem to samemu spierdolić.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez novack 2016-11-07, 3:50 pm

W sobotę sparing ze Śląskiem na Oporowskiej.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-11-07, 4:04 pm

Miałem wrzucić do tematu Przegląd prasy, ale że jak na razie "warsztat" trenerski Mandrysza przypomina mi takie samo wcześniejsze dziadostwo w wykonaniu mojego ulubieńca Mirosława "Na Zero z tyłu" Smyły, ciekaw jestem jak Mandrysz odrobi lekcje w zmianie stylu gry Zagłębia Sosnowiec. Okazją będzie wymieniony przez kolegę novacka sparing ze Śląskiem Wrocław.

Śląsk Wrocław zagra sparing z Zagłębiem Sosnowiec

W związku z meczami reprezentacji rozgrywki Lotto Ekstraklasy mają przerwę. Czas wolny od spotkań ligowych drużyna Śląska Wrocław wykorzysta na sparing z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec.


O ile rozgrywki Lotto Ekstraklasy mają przerwę, tak zmagania w I lidze toczą się normalnie. Mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy został jednak przełożony na inny termin. Zarówno więc Śląsk Wrocław, jak i Zagłębie, ten czas wykorzystają na rozegranie spotkania sparingowego.

Towarzyski mecz odbędzie się w sobotę, 12 listopada na stadionie przy ul. Oporowskiej. Początek o godzinie 12. Kibice mają wstęp wolny.

Po 15 kolejkach Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zajmuje ósme miejsce w tabeli. Zagłębie Sosnowiec w I lidze rozegrało szesnaście kolejek i w zestawieniu plasuje się na trzeciej pozycji.

http://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozn ... -sosnowiec
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-11-07, 5:12 pm

Zgadnijcie, kto to powiedział i dlaczego obecne Zagłębie Sosnowiec jest przeciwieństwem drużyny, która "potrafi zagrać na różne sposoby" i "gra krótkimi podaniami, w kilka sekund przenosząc piłkę na drugą stronę boiska"???

Tak, tak. To wywiad sprzed roku z Piotrem Mandryszem. Jakoś teraz w Zagłębiu gramy w koło Macieju jedno i to samo oraz gramy wolno jak przysłowiowy żółw. Widać po roku czasu Mandrysz zapomniał, co wcześniej mówił i robił... ;-)

- Największą sztuką jest sprawić, by zespół potrafił zagrać na różne sposoby. Taka drużyna sprawia więcej trudności przeciwnikowi. Są trenerzy z bardzo określoną filozofią futbolu. Nie gorszą, ale bardziej przewidywalną i przez to można z nimi wygrać (...)


- dla mnie istotą futbolu jest zdobywanie goli, a nie utrzymanie się przy piłce. Chcę budować akcje od tyłu, co nie znaczy, że mój zespół ma grać na własnej połowie. Chcę, by w kilka sekund przenosił piłkę na drugą stronę boiska. Krótkimi podaniami, bo jest mniejsze ryzyko straty (...)

http://m.sport.pl/pilka/1,117865,190934 ... cnika.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Anakin 2016-11-08, 8:35 am

Adam1906 napisał(a):dlaczego obecne Zagłębie Sosnowiec jest przeciwieństwem drużyny, która "potrafi zagrać na różne sposoby" i "gra krótkimi podaniami, w kilka sekund przenosząc piłkę na drugą stronę boiska

Nie rozumiem kompletnie tego jak doświadczony trener może w tak krótkim czasie psuć coś co nieźle funcjonowało jeśli chodzi o ofensywę. Rozumiem, że każdy ma swoją filozofię natomiast własnie ze względu na to, że Piotrek przyszedł w takim a nie innym momencie nie trzeba było nic zmieniać w trakcie trwania rundy. Ok., facet nie znał drużyny ale można było obejrzeć kilka meczy, zorganizować krótka konsultację z Magierą aby móc wyciągnąć odpowiednie wnioski.Przy czym nie rozumiem kompletnie myśli taktycznej Mandrysza. I nie jest tu uzasadnieniem krótka lawa a w każdym razie nie do końca. Gość uparcie stawia na Wilka choć wystarczyłoby przeanalizować kilka meczy z jego udziałem aby wiedzieć, że z gościa nie ma pożytku. Poza tym czy rzeczywiście taki Handzlik źle się prezentuje na treningach, że nie dostaje szansy wskoczenia nawet do meczowej osiemnastki. O Niemcu nawet nie wspomnę. Kolejne ptyanie dlacego facet nawet nie spróbował zmiany ustawienia defensywy wprowadzając za cieniutkiego Markowskiego Witkowskiego, który w tych meczach, w których grał, spisywał się mimo wszystko lepiej. Do końca nie przekonuje nawet szumski. Fakt, potrafi wybronić trudne piłki ale mnie już kurwica chwyta jak w niema każdym meczu widze jak cyrkuje w swoim polu karnym. Wpienia to, że Mandrysz kompletnie nie wyciągnął żadnych wniosków po Mielcu a obydwa ostatnie mecze pokazały że nie potrafi niczego zrobić w kryzysowej sytuacji, a kompromitujące dla takiego trenera jest to, że trzyma na boisku najgorszego na nim Wilka wpuszcza równie słabego Bartczaka, a ściąga Pribulę, który i tak jest najlepszy w drużynie i wprowadza za niego Ryndaka, który powinien był grać od początku, a co najmniej wejść od 2 połowy właśnie za Wilka. A drugiego napastnika wprowadza gdy już jest pozamiatane. Sorty, ale żeby nie robić takich kretynizmów nie potrzeba nie wiadomo jakiego czasu pracy tylko myślenia i kompetencji. Nie spodziewałem się tego, że jak przyjdzie Mandrysz to wygramy wszystko, przestaniemy tracić bramki a sami strzelać jeszcze więcej ale takiego chłamu jaki zaserwowano nam w sobotę także się nie spodziewałem. A od tak doświadczonego trenera po prostu można oczekiwać więcej. A jak będziemy sobie wmawiać, ze gość potrzenuje czasu a dopiero na wiosnę zacznie być cacy to na koniec rundy będziemy mieć taką stratę, że jej nie odrobimy. A wiosna mamy zdecydowanie gorszy układ gier.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez ojcieczawodnika 2016-11-09, 10:38 am

Ciekawe czy Nasz dyrektor sportowy widział takiego chłopa.
http://www.sportowebeskidy.pl/i-liga/tr ... -w-i-lidze
ojcieczawodnika
 
Posty: 70
Dołączył(a): 2014-11-09, 7:02 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-11-09, 11:05 am

ojcieczawodnika napisał(a):Ciekawe czy Nasz dyrektor sportowy widział takiego chłopa

A jest jakiś film na jutubie? No jest? Bo jak nie ma, to nie widział takiego chłopa...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Anakin 2016-11-09, 2:47 pm

Podobna sytuacja jak u nas. Ciekaw jestem jak się sprawi asystent w roli pierwszego.
Chojniczanka Chojnice doszła do porozumienia z Koroną Kielce w sprawie odejścia dotychczasowego szkoleniowca Macieja Bartoszka. Do końca roku obowiązki trenera pierwszoligowca pełnić będzie dotychczasowy asystent Hermes.

Bartoszek był trenerem Chojniczanki od 12 kwietnia tego roku.
http://www.90minut.pl/news/272/news2724 ... zanki.html
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez RUDI 2016-11-12, 12:31 pm

Relacja z sparingu Śląsk Wrocław -Zagłębie Sosnowiec (chyba lepsza niż na stronie oficjalnej ?)

-> http://slaskwroclaw.pl/strona/matches/live/1615
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-11-12, 4:08 pm

2 min. i Chrobry przegrywa z Chvjniczanką 0:1. Wstyd, że my z takimi lamusami przegraliśmy na Ludowym :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-11-12, 4:26 pm

W meczu sparingowym Śląsk zremisował 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę dla WKS-u zdobył Mario Engels.

Wrocławianie niespełna tydzień po pokonaniu Zagłębia z Lubina zmierzyli się w sparingu z trzecim zespołem I ligi - Zagłębiem, ale tym z Sosnowca. Przed meczem miłe chwile przeżył Sebastian Dudek, zawodnik gości, a w przeszłości wieloletni zawodnik WKS-u. Dudek otrzymał pamiątkową tablicę ze zdjęciem, na którym zdobywa przepiękną bramkę przeciwko Dundee United w Lidze Europy.

W sparingu trener Rumak dał pograć piłkarzom, którzy na codzień nie wychodzą raczej w pierwszym składzie. Tym samym w wyjściowej jedenastce znalazł się Zieliński, Wiech, Pawelec, Roman, Mervo czy Engels.

I to właśnie Niemiec już w 46 sekundzie spotkania zdobył pierwszą bramkę! Świetny w pole karne wpadł Mervo, dograł do dobrze ustawionego Engelsa, a ten strzałem w okienko dał Śląskowi prowadzenie. W pierwszej połowie dobrą szansę miał jeszcze Mervo z jednej, a Wilk z drugiej strony boiska.

W przerwie trener Rumak przeprowadził dwie zmiany - na boisku zalemdowali się Dvali i Łyszczarz. Młodzi Łyszczarz i Wiech (rozegrał cały mecz) mieli wyjątkową szansę zagrać w I drużynie i pokazac się sztabowi.

Po zmianie stron Śląsk częściej wchodził z piłką w pole karne gości, aktywni byli Hiszpanie, Engels oraz Mervo. Zagłębie próbowało odgryzać się kontratakami. Jeden z nich przyniósł powodzenie. Do wyrównania doprowadził Ryndak, strzelając gola z pola karnego. W końcówce Śląsk mocno nacisnął, próbując odzyskać prowadzenie, ale starania nie przyniosły skutku i mecz skończył się remisem.


Śląsk Wrocław - Zaglębie Sosnowiec 1:1 (1:0)

Bramki:

1:0 - Engels 1'
1:1 - Ryndak 77'

Śląsk: Pawełek - Zieliński, Wiech, Celeban (46. Dvali), Pawelec - Stjepanović, Goncalves (46. Łyszczarz), Engels, Riera, Roman - Mervo

Zagłębie: Szumski - Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Udovicić - Wilk, Matusiak, Łuczak, Nowak, Pribula - Matić oraz Dudek, Rydak, Sanogo, Krzykowski, Mularczyk, Bała

http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnos ... s-12840232
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników