I ligowa JESIEŃ 2016

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez August 2016-07-06, 8:10 pm

Adam1906 napisał(a):Osoba dorosła normalna cena, pierwsze dziecko cena ulgowa, każde kolejne złotówkę (maksymalnie 10 dzieci na jedną osobę dorosłą. Przy bilecie rodzinnym dziecko liczone do lat 12).

Patrząc tylko na powyższe w moim odczuciu Jaroszewski jako główny decydent w klubie zachował się jak kawał antyzaghłębiowskiego chuja. Uzasadniam. W zeszłym sezonie wykupując bilet rodzinny za 25 zł moglem wejść z dwoma swoimi chłopakami za 25 zł. W rzeczywistości i tak zostawiałem za każdym razem sporo więcej. Dlatego nie tylko o pieniądze mi się rozchodzi, a o zasady. W tym sezonie obniżono wiek dzieci na bilet rodzinny z 16 do 12 lat. Tak jakby Prezes Wszechczasów stwierdził, że te powyżej 12 roku życia pracują już na siebie. No, może u Jaroszewskich tak jest. Dla mnie (i nie tylko) oznacza to, że mój starszy na nic się nie łapie. Zatem np. jakby iść tylko na takie Siedlce na krytą z dwojgiem dzieci, zapłacę teraz 35 zł za mecz czyli o dychę więcej za jeden mecz, zna taki Grudziądz już 57 zł, a już na Mielec za 85 zł. W takim sierpniu czyli jednym miesiącu mamy trzy mecze u siebie: Siedlcami właśnie, Nowym Sączem i Zabrzem. Chcąc zatem iść na wszystkie mecze za same bilety musiałbym dać 177 zł. Oczywiście mam świadomość, że istnieje tańsza opcja bądź karnety, ale nie o to chodzi aby wybierać jak najtaniej tylko iść tak jak się chodziło w przyjaznej cenie. Ale niestety nie u "Słońca" z osiedla Piastów.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Anakin 2016-07-06, 8:23 pm

Kogoś pogięło żeby zaliczać Mielec do najatrakcyjniejszych przeciwników
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez novack 2016-07-06, 8:27 pm

Jeśli komuś chciałoby się wyszperać i wkleić ceny biletów i karnetów z innych klubów, to dało by to ciekawy materiał do dyskusji, a pamiętać musimy, że powoli Ludowy staje się jednym z najgorszych i najmniej komfortowych stadionów w tej lidze. Aż jestem ciekaw porównania cen z nowiutkimi stadionami np. w Mielcu, Tychach, czy Zabrzu.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez August 2016-07-06, 8:40 pm

novack napisał(a):a pamiętać musimy, że powoli Ludowy staje się jednym z najgorszych i najmniej komfortowych stadionów w tej lidze.

Ciekawa "logika". Im gorzej tym drożej.

Tu masz cennik na zabrzańskiej nówce:
https://bilety.arenazabrze.pl/cennik,11/cennik,17.html
Najdroższy bilet dla jednej osoby na jeden mecz to koszt 25 zł. Najdroższy karnet na jesień mają co prawda droższy ale sporo wyborów cen w zależności od miejsca
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Adam1906 2016-07-06, 8:53 pm

Ceny na również "nówce" Jagiellonii Białystok:
http://www.jagiellonia.pl/cms,24,bilety.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez August 2016-07-06, 9:06 pm

Adam1906 napisał(a):Ceny na również "nówce" Jagiellonii Białystok:
http://www.jagiellonia.pl/cms,24,bilety.html


Trudno porównywać bilety klubu grającego na nowym stadionie w ekstraklasie ale ceny dla dzieci i ulgowe dla młodzieży w super cenach. Poza tym bilet rodzinny zaczyna się już od 1+1.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Tomcjo 2016-07-06, 10:16 pm

Nie bede komentował polskich cen bo wypadłem z obiegu ale karnet miałem zawsze . Nawet jak byłem bez pracy . Jednak mogę skomentować politykę klubu . Dochody z biletów nie sa w Polsce głównym źrodłem dopływu kasy . Tak jest w Zagłębiu ktore utrzymuje miasto . Wiec dziwi mnie polityka nie zachęcająca do przychodzenia na stadion . Moim zdaniem dopóki stadion swieci pustkami ceny powinny byc symboliczne . Wyjątkiem mogą byc derby badz wyjątkowo atrakcyjni rywale . Zamiast podnosić ceny powinno sie podwoić dochody z obsługi klienta jakim jest kibic sprzedaż pamiątek i jedzenia na stadionie jest na bardzo niskim poziomie . A kibicowi można sprzedać naprawdę duzo . Choćby trochę farbek i malowanie dzieciom twarzy w barwy klubowe itp. No ale to wymaga wysiłku . Łatwiej podnieść ceny a widownia spadnie i obniżenie cen gowno da . Jak na klub z tradycjami mamy strasznie mała widownie a podnoszenie cen tego nie polepszy . Jaki sponsor przyjdzie do klubu ktory nie zapełnia 5000 widowni regularnie . Po za tym w klubie sa na bakier z matematyka . 5000 kibiców po 10 zł i 1000 po 50 zł to ten sam dochód tylko prestiż klubu i ewentualne przyszłe dochody beda tylko przy pełnej widowni .
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez novack 2016-07-07, 4:42 am

Jeśli w Zabrzu bilety na błyszczący nowością stadion są niższe niż w Sosnowcu na gruzy, to widocznie w cenie biletu na Ludowy zawiera się też opłata muzealna i dopłata za skansen, może też klimatyczne i wynagrodzenie kustosza i konserwatora zabytków. Mam propozycje żeby wprowadzić opłaty za tojtoje, na początek po piątaku i jakiś rym do tego dorobić np. "sraka za piątaka!" Dobra już nie pyskuje, bo zaraz wprowadzą opłaty za parking wyznaczając wyłącznie ten przy Biedronce z rymem "dymaj piechotą kolego z Sobieskiego".
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez Anakin 2016-07-07, 7:04 am

August napisał(a):Patrząc tylko na powyższe w moim odczuciu Jaroszewski jako główny decydent w klubie zachował się jak kawał antyzaghłębiowskiego chuja

Ja uważam, że facet jest przede wszystkim arogantem, co wynika z tego, że na chwilę obecną ma silne poparcie Chęcińskiego (Miasta) a z drugiej Leśnodorskiego. Sprzyja mu tez prasa (koledzy), a także spora część sportowej opinii publicznej w regionie. Do tego dochodzi awans do I ligi rok temu i wysoka pozycja wraz z awansem do półfinału PP w zeszłym sezonie. Poza tym nie musi się martwić o finanse bo Miasto dotuje klub i załatwia sponsorów. A że klub nie rozwija się organizacyjnie ? Choćby tylko poprzedni sezon to pokazał. Zawłaszcza kiedy drużyna grała widowiskowo i skutecznie nie zrobiono absolutnie nic aby wykorzystać tę passę w zakresie promocyjnym. Wszak w pierwszym sezonie szczebel wyżej po 7 latach spędzonych na trzecim szczeblu rozgrywek, stadion – o tak małej pojemności – powinien był trzeszczeć w szwach niemal w każdym meczu. A tak niestety nie było. Aby jednak utrzymać i zeszłoroczny poziom, drużyna chyba będzie musiała grać jeszcze lepiej. Tymczasem drużyna i trener to jedna wielka niewiadoma przy czym prawdopodobnie liga będzie silniejsza niż w zeszłym sezonie . Kluczowy będzie pierwszy miesiąc grania gdzie mamy mocnych przeciwników z Gieksą i Zabrzem na czele. Ewentualne niepowodzenia w tym okresie będą skutkowały tym, że jesienią przy tych cenach stadion będzie świecił pustkami. Ale najwyraźniej przeciętny kibic Jaroszewskiego nie interesuje.
Tomcjo napisał(a):Jaki sponsor przyjdzie do klubu ktory nie zapełnia 5000 widowni regularnie .

Jaki sponsor przyjdzie do klubu ktory nie zapełnia 5000 widowni regularnie .
Moim zdaniem nawet jakby przychodziło i 5000 luda to mało prawdopodobne aby do klubu przyszedł naprawdę poważny sponsor. Mam oczywiście na myśli takiego, którego pieniądze w znaczny sposób podnosiłyby budżet klubu w sezonie. Oczywiście jakąś przeszkoda jest wynędzniały stadion i fakt że zamożne firmy nie kwapią się do finansowania słabej polskiej ligi. Ale przede wszystkim uważam że nie wejdzie nikt rozsądny z pokaźnym kapitałem do klubu, choć z tradycjami i rzeszą kibiców, to jednak zarządzanego w sposób amatorski i z niejasnymi układami w których pierwszoplanową role odgrywają ludzie Prezesa Legii z Jaroszewskim na czele, który bierze pieniądze z Warszawy, w klubie roi się od ludzi z Warszawy, a jeszcze na dodatek główny menager klubu dorabia w gimnazjum jako wuefista. Bądźmy rozsądni. W świecie biznesu taki gość nie będzie nigdy traktowany poważnie.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez lesław1 2016-07-07, 8:58 am

Adam1906 napisał(a):No cóż, dochodzą mnie słuchy od ćwierkających z klubu wróbelków, że jednak w naszym klubie z pazerności na kasę chyba zdrowo kogoś pojebalo :redface:
Jutro mają być podane przez klub ceny karnetów na sezon 2016/17. Otóż owe zszokowane tą informacją wróbelki twierdzą, że różnice cenowe karnetów w porównaniu do ubiegłego sezonu mają wyglądać tak:

Karnety VIP:
Złoty - było 900 zł. NA CAŁY SEZON,
teraz 1000 zł. TYLKO NA RUNDĘ JESIENNĄ!!!

Zielony - [b]było 700 zł. NA CAŁY SEZON
,
teraz 700 zł. TYLKO NA RUNDĘ JESIENNĄ!!!

Czerwony - było 400 zł. NA CAŁY SEZON,
teraz 350 zł. TYLKO NA RUNDĘ JESIENNĄ!!!

Karnet ulgowy na trybunę krytą - było 105 zł. NA CAŁY SEZON,
teraz 135 zł. TYLKO NA RUNDĘ JESIENNĄ!!!



Reasumując chciałbym się spytać, czy jeżeli prawdą się okaże tak drastyczna podwyżka cen karnetów i biletów na mecze Zagłębia, to jest to równoznaczne z wyznaczonymi dla zespołu celami na nowy sezon, czyli walki o awans? Bo taki cel uzasadniałby wyżej wymienioną podwyżkę. Jeżeli jednak spojrzymy na niemrawe działania klubu w zakresie wzmocnienia zespołu przed nowym sezonem i obecny skład drużyny, który wskazuje raczej na walkę o utrzymanie, to pytam: prawdą są te nowe ceny, czy wrobelki pierdolą głupoty?...


[/b]zwracam uwagę, żę pomimo oferowania na stronie przez klub kolejny sezon karnet Złoty jest niedostępny dla normlanego człowieka

mylisz 135 to nie ulgowy a normalny a w zeszlym seoznie normalny byl za 220 co dawało jakies 12zł na mecz teraz daje 15zł ulgowy był 100zł a teraz jest 50 na runde więc to chyba jedyna tańsza opcja w tym sezonie

dodam panowie, że porównywałem większość cen biletów w 1 lidze oraz extraklasie Drożej jest tylko na Ruch Chorzów- to chyba tendencja, że biedny klub zadłużony muszą dofinansowywać kibice- problem w tym, że w Każdym klubie istnieje coś takiego jak program lojalnościowy różnie nazywany na Ruchu zniżki dochodzą do 50%i wtedy bilet nie kosztuje 70zł, na Gieksę jest zwort dla karnetowiczów za remis lub porażkę, noi na większości nowych stadionów jest mniej więcej tak, że kupując karnet dajmy na to VIP, mamy zniżkę wartości około jednego meczu za to,że mieliśmy karnet w poprzednim sezonie- oczywiście u nas mają to w dupie czy ktoś miał czy nie miał

i o ile rozumiem podniesienie stawek za karnety vipowskie bo w zeszłym sezonie były nienaturalnie tanie- tak trzeba pamiętać, że na każdym innym stadionie o jakim mi wiadomo piwo i wino w strefie vip jest bez ograniczeń u nas nawet nie ma jednego .
Jednak pocieszę was zawsze może być gorzej bo o ile na takiej JAgieloni jest karnet za 1360 zł w tym 10 meczów- u nas 700 za 9 meczów tak np w Gliwicach mają inną rzeczywistość- 350zł Vip siedzenie plastikowe, 500zł Vip siedzenie skórzane. Gks Tychy w 2 lidze cena za mecz 150zl , runda 1000zł netto w obecnym sezonie 200zł mecz 3690 zł sezon !!

Uważam osobiście, że mimo wszystko cenowo powinniśmy być zbliżeni i porównywani do Gieksy- bo chyba większość rzeczy jest taka jak i u nas - finansuje miasto, stadion stary i ta sama okolica( w przeciwieństwie np do Białegostoku ) o ile karnety na krytą oraz bilet na vip cena taka sama,jednak bilet u nich 20/25 u nas 15-45
Ostatnio edytowano 2016-07-07, 9:24 am przez lesław1, łącznie edytowano 3 razy
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez lesław1 2016-07-07, 9:12 am

obawiam się, że te kuszaće karnety w porównaniu do cen pojedynczego biletu są poto aby kupić od razu bo po paru meczach możę się okazać że gramy piach lub gramy oby się tylko utrzymać = obym się mylił bo wygląda to fatalnie
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez RUDI 2016-07-07, 9:13 am

U nas Panowie "owce się zarzyna a nie strzyże " ,jakiś "mądry" wymyślił" po co mu kasa z góry (bo mniej) podzielimy sezon na rundy (będzie więcej za dwa karnety) karnet nabijamy na kartę kibica (nie wydajemy tak jak kiedyś na osobnej karcie ) wiosną sprzedajemy znowu karnety z nabiciem na kartę kibica ,na kartę którą będzie trzeba wyrobić bo traci ważność (w wielu przypadkach) no i mamy +10 zł .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez lesław1 2016-07-07, 9:27 am

RUDI napisał(a):U nas Panowie "owce się zarzyna a nie strzyże " ,jakiś "mądry" wymyślił" po co mu kasa z góry (bo mniej) podzielimy sezon na rundy (będzie więcej za dwa karnety) karnet nabijamy na kartę kibica (nie wydajemy tak jak kiedyś na osobnej karcie ) wiosną sprzedajemy znowu karnety z nabiciem na kartę kibica ,na kartę którą będzie trzeba wyrobić bo traci ważność (w wielu przypadkach) no i mamy +10 zł .


tego że masz karnet jesień wiosna ciężko krytykować bo każdy klub tak ma tutaj akurat nie ma nic dziwnego, a z kartą wiadome było jak ją wyrobiłeś keidy trzeba będzie mieć nową- rozsądnym byłoby wyrobienie nowej dla posiadacza karnetu za darmo ale to się okaże dopiero na wiosnę 2017
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez RUDI 2016-07-07, 9:40 am

lesław1 napisał(a):tego że masz karnet jesień wiosna ciężko krytykować bo każdy klub tak ma tutaj akurat nie ma nic dziwnego,

Może ,ale chyba ma też karnety na cały sezon .Klub sprzedając karnet na cały sezon(z pewną bonifikatą za "przedpłatę") wie że ma jakieś drobne z wyprzedzeniem nie zależnie od jakości gry zespołu (albo grają dobrze i jest więcej ludzi na stadionie ,albo źle i jest ich mniej ,ale kasa z karnetów i tak jest,ryzyko) A teraz przyjmijmy że Zagłębie bije się o awans i ktoś w klubie ustala ceny biletów wiosennych na poziomie tych z "pierwszej grupy zaszeregowania" to jest ok? .
Jak na razie klub informuje że na wiosnę aby kupić karnet ,muszę wyrobić nową kartę ,płatną .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: I ligowa JESIEŃ 2016

Postprzez lesław1 2016-07-07, 10:00 am

RUDI napisał(a):
lesław1 napisał(a):tego że masz karnet jesień wiosna ciężko krytykować bo każdy klub tak ma tutaj akurat nie ma nic dziwnego,

Może ,ale chyba ma też karnety na cały sezon .Klub sprzedając karnet na cały sezon(z pewną bonifikatą za "przedpłatę") wie że ma jakieś drobne z wyprzedzeniem nie zależnie od jakości gry zespołu (albo grają dobrze i jest więcej ludzi na stadionie ,albo źle i jest ich mniej ,ale kasa z karnetów i tak jest,ryzyko) A teraz przyjmijmy że Zagłębie bije się o awans i ktoś w klubie ustala ceny biletów wiosennych na poziomie tych z "pierwszej grupy zaszeregowania" to jest ok? .
Jak na razie klub informuje że na wiosnę aby kupić karnet ,muszę wyrobić nową kartę ,płatną .


o to tego nie widziałem dowiadywałeś się tego że trzeba ją wyrobić czy tylko słyszałeś od kogoś?

nie napiszę że w żadnym ale na pewno w więkoszości klubów nie masz karnetu na rok w obecnie nadchodzącym sezonie

i tak nikt chyba nie pzebije Podbeskidzia bo tam dalej mają wszyscy urlopy i żaden numer nie odpowiada heh
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników