JACEK MAGIERA - były trener Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez novack 2016-09-24, 1:05 pm

Ja tez mam taka nadzieję, szczegolnie ze moim najskromniejszym zdaniem, Siwy ma wiekszy potencjał i lepiej że tak powiem rokuje niż Derbin. Tym bardziej szkoda, że nie moze juz terminowac przy oryginalnym Magierze, bo trudno o lepszego nauczyciela. Najwiecej na odejściu Magiery traci własnie Łuczywek, ale miejmy nadzieje, ze ten zaczyn ktory zasiał Magiera juz w nim kiełkuje i wyda owoce, a przeciez MJ wczoraj cos wspominał jeszcze o grudniowych konsultacjach z Magiera.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez August 2016-09-24, 2:44 pm

django napisał(a):o porównujcie sobie zdjęcia z jego prezentacji w Warszawie i konferencji po meczach Zagłębia. Widać, że chłop męczył się u nas na prowincji i odżył

Rzeczywiście Jacuś bardzo rozradowany. Warto jednak zauważyć że chlapnął o tym, że nie tylko w przyszłości miał i tak powrócić do Legii ale wedle niepisanej umowy mógł (i zapewne chciał) w każdej chwili wrócić do Warszawy. co zarówno nie koreluje z tym co mówił Prezes - jeszcze w maju - o projekcie z Magierą jak i sensowność jego pracy w Sosnowcu. Co się okazało w praktyce. Podkreśla też jeszcze mocniej filialność Zagłębia wobec Legii. Przyznaję, że starałem się popatrzeć na kwestię Magiery nieco obiektywniej ale chyba myliłem się. Ta cała otoczka wokół szopki od samego początku była prawdopodobnie jedynie zasłoną dymną. Cóż, chyba w moim przypadku naiwność wzrasta wraz z wiekiem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Blajpios 2016-09-24, 5:01 pm

przeniosłem wpis do lepszego działu - o Przyszłości, bo zauważyłem, że znowu dałem się wciągnąć do pisania w wątku o J. Magierze... zostawiam natomiast PS.
PS. PRZEPRASZAM, ŻE WIELKIMI LITERAMI, ALE POPRZEDNIO MAŁYMI SKUTKU NIE ODNIOSŁO. MOŻE JEDNAK ZMIEŃMY WĄTEK NA NIEGDYSIEJSZY TRENER A PRZYNAJMNIEJ BYŁY TRENER ZAGŁĘBIA. NIE GARDŁUJĘ, ŻE PRZYDAŁOBY SIĘ J. ARASZKIEWICZ, SŁUP TRENERSKI - ALE Z J. MAGIERĄ MOŻNA BY JEDNAK ZMIENIĆ.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez August 2016-10-04, 3:52 pm

Z wywiadu Magiery fragment dot. naszego klubu. Nawet jak nie warto wracać do sprawy Magiery to na pewno warto poczytać:
Adam Dawidziuk: Nie spodziewał się pan tak szybkiego powrotu do Legii. Ciekawi mnie pański proces myślowy od pierwszego telefonu z klubu do podpisania umowy.
Jacek Magiera:Na pewno był to proces złożony. Pierwsza informacja dotarła do mnie przed meczem Zagłębia z Podbeskidziem. Rozmawialiśmy z prezesem Jaroszewskim, choć to nie była jeszcze oficjalna informacja. Starałem się to wyrzucić z głowy. Nie chciałem, aby wpłynęło to na drużynę. Pierwszy kontakt z Legią miałem w sobotę, w niedzielę doszło do spotkania z prezesem Leśnodorskim. Rozmawialiśmy na temat współpracy. Decyzja zapadła we wtorek. Zawodnicy Zagłębia wiedzieli, że do końca tygodnia nie będzie mnie z nimi. Trzeba było załatwić formalności. Nie było sensu zostawać na mecz z Olimpią Grudziądz. Moja głowa była gdzie indziej, przygotowywałem się do nowej roli. Noce nie były przespane. Może nie myślałem o tym, co będzie, ale jak to poukładać, aby na spokojnie przejąć zespół.


Skakał pan z radości po otrzymaniu oferty? A może z tyłu głowy był żal, że zostawia pan projekt pod nazwą Zagłębie Sosnowiec?
Jacek Magiera:Wykonywaliśmy w Zagłębiu fajną robotę, a drużyna funkcjonowała jak należy. Dobrze wiem, że na początku nie byli przekonani do moich metod, patrzyli nieufnie. Normalne – przyszedł człowiek z zewnątrz. Z każdym tygodniem naszej pracy widziałem coraz większe zaufanie. Na pewno pomógł nam dobry start, wygranie kilku spotkań, liderowanie, to cementowało. Drużyna miała wielki charakter. Nie ukrywam, że dawno nie widziałem takiej szatni, jaka była w Zagłębiu – będącej ze sobą i za sobą, mocno pracującej. W dużej mierze dzięki charakterom piłkarzy jestem tu, gdzie jestem. To oni realizowali założenia i wygrywali spotkania. A czy skakałem z radości? Nie. Bo wiedziałem, że do Legii wrócę, ale nie sądziłem, że propozycja będzie tak szybko i spadnie z dnia na dzień. Wiem, że jestem człowiekiem Legii. Dwadzieścia lat... Może inaczej. Dziewięć i pół sezonu jako piłkarz, siedem i pół jako drugi trener. Półtora roku jako trener rezerw. Znam ten klub od podszewki. To mój dom. Wiedziałem, że Legia mnie potrzebuje. I bardzo się z tego cieszę.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,721.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2016-10-04, 6:01 pm

Czyli tak jak myślałem . Dudek i Markowski juz na meczu w Bielsku wiedzieli ze cos sie święci . Dlatego grali tak słabo bo nie myśleli o meczu .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2016-10-29, 11:20 am

Jacek Magiera - czlowiek z zasadami :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:

jak traktowal ZAGLEBIE , nieraz niektorzy z Was zwracali na to uwage , druzyna Zaglebia zawodnicy Zaglebia itd itp, ktos probowal bronic , no to teraz ma przyklad ze JM potrafi inaczej
http://www.sport.pl/sport/1,65025,20908 ... romny.html

a dokladnie

- Pokazaliśmy ogromny charakter. Po kwadransie przegrywaliśmy 0:2 a wygraliśmy 4:2. Dlatego trzeba się cieszyć, myśleć pozytywnie. Tak, jak dziś myślała MOJA drużyna - powiedział Jacek Magiera po zwycięstwie Legii w Kielcach.

:czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Adam1906 2016-10-29, 11:34 am

Sławek, ja bym się tak tego Magiery o to nie czepiał. On jest związany emocjonalnie z Legią, tak jak ja lub Ty z Zagłębiem Sosnowiec :)

Dla mnie temat Magiery powinien być zamknięty. Zajmijmy się lepiej swoimi sprawami i problemami, takimi jak chociażby dopingowanie na każdym meczu Naszych piłkarzy i poprawianie z meczu na mecz frekwencji ;-) Amen.

TYLKO ZAGŁĘBIE!!!
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez novack 2016-10-29, 11:40 am

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło głosi stare przysłowie i w kontekście Magiery też tak jest. Dla niego Zagłębie to była zsyłka o czym sam mówił, mały i krótki przystanek i aż parzyło go pod nogami. Długo i tak by z Nami nie był, a odszedł w chwili gdy Mandrysz był wolny, a chwil takich jest niewiele. Gdyby "człowiek z zasadami wyniesionymi z domu" został do końca sezonu i odszedł nawet po naszym awansie, to Mandrysz już byłby zajęty, a na poszukiwanie trenera w przerwie letniej jest naprawde mało czasu. Twierdze, że dobrze sie stalo, i po krótkiej chwili zawirowania wracamy na właściwe tory z konkretnym trenerem i czasem na dopracowanie mankamentów. Do tego Mandrysz będzie mógł w spokoju przepracować zimę i uzupelnić skład wg własnego pomysłu. Uffff wyleczyłem się już z Magiery, bo po tym co zrobił czułem się jak mąż który przyłapał żonę w łóżku z dwoma murzynami i.... psem ;)
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Adam1906 2016-10-29, 12:06 pm

novack napisał(a):wyleczyłem się już z Magiery, bo po tym co zrobił czułem się jak mąż który przyłapał żonę w łóżku z dwoma murzynami i.... psem ;)

Ja pieerdole, aleś dojebal :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: JACEK MAGIERA - były trener Zagłębia

Postprzez Anakin 2016-12-16, 1:24 pm

Mało brakowało, a Jacek Magiera zamiast Zagłębia Sosnowiec wybrałby pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej. Mógł bowiem zostać trenerem jednej z młodzieżowych reprezentacji.

Jacek Magiera wybrał Zagłębie, a mógł podjąć pracę w PZPN. Informacje te potwierdził w niedzielnym programie „Cafe Futbol” w Polsat Sport prezes związku Zbigniew Boniek. – Chcieliśmy Jacka już wiosną, ale wtedy wybrał Zagłębie Sosnowiec – przyznał.

Prezes Zbigniew Boniek chwalił warsztat Jacka Magiery i zachęcał do stawiania na polskich trenerów.

– Mamy różne szkoły, a wiemy, że Jacek dużo czasu poświęca na wykłady. W końcu wybrał Zagłębie Sosnowiec. I zobaczcie przypadkowość polskiej piłki. Gdyby stało się to, co się stało, to nikt by nie wiedział, że on istnieje. Nikomu nie przyszłoby do głowy, rozmawiając rok czy dwa lata temu, że tak potoczy się jego kariera. A to człowiek inteligentny, zna się na piłce, znakomicie analizuje – powiedział Zbigniew Boniek.

Przypomnijmy, że Jacek Magiera trenerem Zagłębia był przez kilka miesięcy. Odszedł do Legii Warszawa.
http://www.twojezaglebie.pl/magiera-mog ... zpn-115295
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: JACEK MAGIERA - były trener Zagłębia

Postprzez Kwalifikator 2017-01-29, 1:32 am

A Cy ktoś pamięta epizod z Markiem Koniarkiem w Zagłębiu? To było 13 kolejek które dały nam wilkiego kopa. Historia z Magiera moze niestety zarysować sie bardzo podobnie. Będziemy tylko wspominać jakiego dobrego i sławnego człowieka mieliśmy przez chwile w klubie. Zarówno jednego i drugiego cechowała bardzo mocna i trwała wież z Zagłębiem, długi kontrakt oraz wizje na wspólna przyszłość.

Troche łez i sarkazmu ale jednak... ja akurat cały czas wspominam te chwile ożywienia i ostatnie poczucie wielkości w polskiej pilce
Kwalifikator
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2008-12-23, 12:33 am

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron