JACEK MAGIERA - były trener Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

JACEK MAGIERA - były trener Zagłębia

Postprzez Luis 2016-05-16, 6:57 pm

Na stronie głównej Klubu mamy już potwierdzenie.

Co wniesie nowy trener do Zagłębia? Myśle, że niewiele, ale cóź, klamka zapadła. Jaroszewski zaraz udzieli wywiadu, w którym zacznie Nas przekonywać, że jesteśmy w czepku urodzeni, iż taka osobistość zgodziła się na pracę w Zagłębiu.

Poczekamy do sierpnia i wtedy zobaczymy kto ma rację.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm


Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez novack 2016-05-16, 7:34 pm

Szkoda, że nie napisano jaki cel postawiono przed nowym trenerem. Nie czarujmy się, nie stać nas na topowego trenera z wyrobioną marka i nazwiskiem. Moglibyśmy pozwolić sobie na kogoś zwolnionego za brak wyników, ale czy o to nam chodzi? Przyjmuję Magierę z dużą sympatią, bo facet wydaje się wyjatkowo ułożony i inteligentny, a jednocześnie miał od kogo się uczyć i podglądać. Miejmy nadzieję, że jego marka i pozycja budowana będzie razem z pozycją Zagłębia, a o wątku "nowy trener-przymiarki i propozycje" zapomnimy na lata. Witamy w Sosniwcu i powodzenia Panie Trenerze!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2016-05-16, 7:40 pm

Na pewno jest duzo lepiej przygotowany do prowadzenia drużyny od Derbina . Faktycznie jest pewna szansa ze odniesie sukces . Ale to jednak jest jego debiut i zatrudnienie go wiąże sie ze sporym ryzykiem .
Cel dla trenera na nowy sezon moze byc tylko jeden . Nie spaść do drugiej ligi . Na nic więcej nie można liczyć .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez krysteksc 2016-05-16, 8:24 pm

Tyle lat jako asystent w Legii napewno dało mu większą wiedzę niż miał Artur. Zobaczymy po letnich transferach co może się dziać na jesień bo jeśli nie przebudujemy obrony to nawet na Guardiola nie pomoże. Ja od siebie życzę panu Jackowi powodzenia oby nie dał z siebie zrobić marionetki tak jak Jaroszewski.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2016-05-16, 8:25 pm

Ode mnie :brawo: :brawo: :brawo: . Ryzyko istnieje i to nawet ;-) duze, ale nawet CI WIELCYtrenerzy kiedys tam zaczynali , kiedys tam gdzies byl ich pierwszy klub .POWODZENIA TRENERZE :!: :!: :!: Nie daj sobie wejsc na glowe ( kazdy chyba wie co mam na mysli ) ale tez i sluchaj i pamietaj ze to JEST ZAGLEBIE SOSNOWIEC, ZA KTORYM STOJA : KIBICE HISTORIA I TRADYCJA :!: :!: :!: :!: :!: :!:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez August 2016-05-16, 8:29 pm

W następnym sezonie trenerem Zagłębia będzie Jacek Magiera, w przeszłości dobry piłkarz. Fachu trenerskiego uczył się w Legii Warszawa.

Kontrakt podpisano na rok, z możliwością przedłużenia. W stołecznym klubie Magiera był asystentem m.in. Jana Urbana i Macieja Skorży, samodzielnie prowadził jego rezerwy. Ostatnio pracował jako doradca w Motorze Lublin. Posiada licencję UEFA Pro. W młodości był piłkarzem Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Cracovii (233 mecze w ekstraklasie/25 goli). Ma 39 lat.

W Sosnowcu zastąpi Artura Derbina, który stracił pracę po porażce w Bytowie.

- Długo dyskutowaliśmy o tej zmianie w gronie osób bliskich i życzliwych Zagłębiu. Jacek Magiera był dla większości z nas pierwszym i najlepszym wyborem. Pojawiły się jednak trudności. Jacek Magiera miał zobowiązania w Motorze Lublin, a także wobec Polsatu - gdzie pracuje, jako ekspert. Trener nie chciał rezygnować ze swoich zobowiązań, więc wydawało się, że temat upadnie. Z czasem jednak okazało się, że da się wszystko pogodzić. Trener wrócił do rozmów. Stwierdził, że ten temat nie daje mu spokoju. Że chce się z tym zmierzyć. Spodobało nam się, że jest tak zdeterminowany - uzasadnia Marcin Jaroszewski, prezes klubu.

Najbliższymi współpracownikami trenera Magiery będą Tomasz Łuczywek i Bartłomiej Grzelak. W sztabie trenerskim nie ma już Roberta Stanka - dotąd asystenta i szkoleniowca bramkarzy - który jednak nadal ma odpowiadać za politykę transferową klubu.

Karol Michalski - który ostatnio dołączył do sztabu - ma docelowo odpowiadać za pracę z drużyną rezerw.

Cały tekst: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1, ... z48qgXeY1U
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez davidian 2016-05-16, 9:14 pm

Tak czułem że trafi do Nas, powodzenia trenerze! Gorzej niż tej wiosny grać się chyba nie da
davidian
 
Posty: 242
Dołączył(a): 2008-09-18, 6:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Michał_Wwa 2016-05-16, 9:22 pm

Obym się mylił, bo trzeba nowemu dobrze życzyć, ale moim zdaniem zły wybór. Trener bez dorobku i doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu drużyny a dodatkowo w odróżnieniu od sosnowieckiego trio bez sentymentów do Sosnowca. Jeżeli uznajemy że Derbin, Łuczywek i Stanek nie dali rady bo brakło im doświadczenia czy autorytetu u piłkarzy należało postawić na trenera który posiada te cechy. Obawiam się że Magiera oczami wyobraźni będzie na ławce Legii i pod Legię będzie podporządkowywał politykę kadrową.

A propos polityki kadrowej, uważam że w ostatnich kolejkach tego sezonu grając o przysłowiową pietruszkę powinniśmy ogrywać naszych wychowanków (np. Krzykowski) a nie wypożyczonych z Legii, którzy w wiosennych meczach o punkty totalnie zawiedli (Bartczak i Bajdur).
Michał_Wwa
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2007-03-04, 10:33 am
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez RUDI 2016-05-16, 9:33 pm

August napisał(a):W sztabie trenerskim nie ma już Roberta Stanka - dotąd asystenta i szkoleniowca bramkarzy - który jednak nadal ma odpowiadać za politykę transferową klubu.

Uff,odetchnąłem ,jednak tego zeszytu z "transferami" na przyszły sezon nie dostanie jakiś inny klub , mogłoby nas to już całkiem pogrążyć .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1882
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez zag23 2016-05-16, 10:35 pm

Od kilku tygodni było wszystko jasne kto bedzie trenerem Zagłebia i potwierdziło sie, został nim debiutant w sumie Jacek Magiera z ogromnym doświadczeniem jako piłkarz...czy bedzie dobrym trenerem hmm to sie okaże....jedno moge byc pewny będa grali lepsi piłkarze niz w tym sezonie. Zaciśniecie większej relacji z Legią sprawia że dołączą do nas lepsi zawodnicy, mam taka nadzieję. Cel na nowy sezon bedzie zawalczenie o awans, zobaczycie... nie po to sie sprowadza Magiere by bronił klub przed spadkiem zwłaszcza, że byliśmy na 3 miejscu po jesieni.

warto zerknąć : http://www.magiera.aplus.pl/cvpol.jpg
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Adam1906 2016-05-17, 6:26 am

RUDI napisał(a):Uff,odetchnąłem ,jednak tego zeszytu z "transferami" na przyszły sezon nie dostanie jakiś inny klub , mogłoby nas to już całkiem pogrążyć .

Jakiego zeszytu RUDI? Ja słyszałem, że to nie jest zeszyt, tylko zapisanych na laptopie kilkanaście linków do jutuba... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez django 2016-05-17, 7:32 am

Podsumowując:
- mamy trenera debiutanta, który gwarantuje nam stały dopływ zdolnej (albo mniej zdolnej) młodzieży z centrali
- mamy dyrektora sportowego, który sprawnie porusza się w środowisku internetowym
- mamy speca od przygotowania, który specjalizuje się w przygotowaniu dzieci
- nie mamy trenera bramkarzy
- mamy trenera rezerw, których nie mamy

Z takim składem rozjebiemy ligę w przyszłym sezonie :niezle:
django
 
Posty: 4015
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Blajpios 2016-05-17, 9:34 am

No, cóż, znowu Kol. django zrobił świetną syntezę sytuacji od strony faktów, ale tych raczej chętnie chowanych pod dywan przez ekipę "boską" bossów naszych i przewspaniałą. Od innej zaś strony - to w gruncie rzeczy przypomnę, co już pod hasłem "nowy trener" pisałem. Nie wykluczam, że akurat "wypali" pomysł z daniem szansy J. Magierze, dane jakieś na jego korzyść przemawiające są, buława w jego plecaku nie jest taka całkiem wyimaginowana, nawet jeżeli nie świeci pierwszorzędnym blaskiem. Zagłębie zaś nie ma obecnie ani marki ani pieniędzy, by sobie zatrudniać wystrzałowych fachowców takich, o których "cały świat" już wie, że są wystrzałowi. Zagłębie obecnie, musi ryzykować, bo to chyba jedyna szansa na to, że okaże się, iż prowadzą drużynę naprawdę wystrzałowi fachowcy. Chodzi tylko o to, by ryzykować - "z głową".
Ba. Ale tu właśnie pies pogrzebany. Z głową - to znaczy i od głowy zaczynać.
1) Pierwsze pytanie więc w sprawie J. Magiery, powinno było być, czy jest pewność, że nie przychodzi jako kolejny wysłannik od B. Leśnodorskiego z misją do zrealizowania w filii przy Kresowej i czy mentalnie także jest w stanie od tej zależności się uwolnić. Dopiero po utwierdzeniu się w obu tych kwestiach, że nie będzie w Sosnowcu Legiozależny Magiera - można zastanawiać się, czy wśród kandydatów z ryzykiem aby nie najlepszy z dostępnych jest właśnie ten szkoleniowiec.
2) No i decydująca najpierw jest głowa, sprawa "centrum zarządzającego", bo dopiero wtedy trener będzie w stanie realizować to, co potrzebne do pełnego postępu tego Klubu. Jaką Zagłębie ma tę "głowę", to "centrum zarządzające", Prezesa, z jaką wizją i z jakimi współpracownikami?
Kwestie 1) i 2) wyznaczają de facto, jaki jest sens rozwodzić się nad J. Magierą jako nowym trenerem, jakkolwiek po pozytywnym ich spełnieniu, to i życzyłbym choćby temu trenerowi, by faktycznie "wypalił", bo prezentowany przezeń potencjał jakieś szanse na powodzenie tego ryzyka daje (żartobliwie: ostatecznie Częstochowa też jakoś Zagłębiu bliska jest, jakkolwiek to oczywiście tylko taki "dodatek", bo ważniejsze czynniki są potrzebne, by prezentowany przez J. Magierę potencjał był zdolny do sukcesu). W takim układzie - i temu trenerowi życzę sukcesu, bo przecież sukcesu wszyscy życzymy Zagłębiu.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez andi1961 2016-05-17, 10:10 am

Mamy nowego trenera,który powinien według mnie wnieść trochę świeżości i jakości na przyszły sezon.Jest młody i głodny sukcesu,to że jest z Legii nie ma żadnego znaczenia.Na pewno będzie chciał zapracować na swoje nazwisko i pokazać że Zagłębie to nie jakiś klubik z małego miasteczka tylko solidna firma piłkarska o której będzie głośno w całym kraju. Dajmy mu spokojnie popracować a wyniki przyjdą i znowu będziemy się cieszyć z dobrej gry naszych chłopaków,czego wszyscy im życzmy.
andi1961
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2014-11-18, 4:05 pm

Re: JACEK MAGIERA - Nowy trener Zagłębia

Postprzez Anakin 2016-05-17, 10:58 am

Trudno oceniać Magierę przed rozpoczęciem przez niego pracy. Plusem jest to, że gość ma trochę czasu na zorientowanie się w sytuacji. Minusem z pewnością brak doświadczenia bo trenowanie samych rezerw to trochę mało. Nawet jeśli człowiek dopiero będzie debiutował na centralnym szczeblu rozgrywek to mimo wszystko dobrze byłoby gdyby miał jednak trochę doświadczenia choćby w niższych ligach. Doświadczył tego choćby sam Derbin, który z całą pewnością pokazał, że ma zadatki na niezłego trenera, ale w dłuższej perspektywie, mając za doradców Stanka z Łuczywkiem, nie był w stanie powtórzyć dobrej jesieni. Dlatego takie wątpliwości mi się nasuwają.
Kolejna sprawa to związki z Legią. Nawet jeśli Magiera nie jest już de facto pracownikiem Legii to jego przeszłość sama z siebie nasuwa skojarzenia nawet gdyby były one niesprawiedliwe. Nie można zresztą wykluczyć, że to Legia wysunęła kandydaturę swojego byłego zawodnika i piłkarza. Tak czy owak Legii w Zagłębiu jest bardzo dużo, zresztą twierdziłem i twierdze, że Zagłębie jest kontrolowane przez Leśnodorskiego i sam już ten fakt raczej w dłuższym okresie korzyści klubowi nie przyniesie, a poza tym fatalnie wpływa na wizerunek Zagłębia jako klubu satelickiego wobec Warszawy, a to może oznaczać, że poważniejszych sponsorów chcących łożyć na klub prędko nie znajdziemy.
Jeszcze inna kwestią, jak przeczytałem, są fuchy Magiery w Motorze i Polsacie. Ja rozumiem, że gość z czegoś musi żyć natomiast w momencie rozpoczęcia pracy nie powinno go już być przynajmniej w Lublinie co ,mam nadzieję, miał miejsce. To tyle, póki co, trzeba życzyć nowemu trenerowi powodzenia w pracy w Sosnowcu.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników