ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez Bizoniasty 2016-05-10, 8:57 pm

bbartek napisał(a):Niestety ten mecz tylko potwierdził,że CAŁY ZESPÓŁ gra o klasę gorzej niż w rundzie jesiennej.
I tutaj, niestety, jest to wina sztabu trenerskiego.
Te 3 punkty dzisiaj to zasługa fartu Fonfary i mizerii Stomilu.

Dokładnie, już na meczu miałem takie same wnioski.
Nie wiem ile mieliśmy strzałów, ale wyglądało to z grubsza, jakbyśmy mieli ze 4 strzały na bramke z czego dwie bramki.
Ogólnie mecz na remis, gdyby nie szczęśliwe trafienia.
Fonfara sie podobal, nie tylko ze wzgledu na bramki.
Wezałow - bez komentarza...
Arak - żal i smutek... "Time to say goodbye"
Bizoniasty
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2006-07-25, 2:28 pm
Lokalizacja: Sosnowiec | Pogoń


Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez zag23 2016-05-10, 9:16 pm

Przyznam się szczerze, że kibicowałem Zagłebiu w tej rundzie w necie i w tv ogladajac mecze. Wybralem sie z ciekawości na ten mecz po zmianie na ławce trenerskiej i to byl mój 1 mecz w tym roku na Ludowym i od razu zwycięstwo, brawo Fonfara, strzały były prześliczne...chyba zasługujesz na nowy kontrakt. Łuczywek zaskoczył paroma nowinkami, Martinez w skladzie schodzacy nieraz na stopera, Wilk od 1 minuty (nie błyszczał) a także na prawej obronie zawodnik meczu Fonfara który czesto włączał sie do ataku strzelając i dośrodkowując w pole karne. Sędzia z Olsztyna drukarz przymuszony przez Olsztynian dał 2 żółtą kartke Vezalovowi za nakladkę choc mógł mu powiedziec jeszcze 1 faul i wylatujesz i w 90' podyktował wątpliwego karnego ale i tak 3 punkty jakże ważne zostają w Sosnowcu, który utrzymuje sie w 1 lidze , brawo...
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez pyla 2016-05-10, 11:11 pm

Szału nie było 3 pkt. są :-) Fonfara - szacun. Co stało się z Arakiem ?
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez Blajpios 2016-05-11, 8:23 am

Zasadniczo nie powinienem się wypowiadać, bo meczu nie widziałem, choćby nawet w telewizji tylko. Niemniej, sądzę, że niektóre rzeczy można powiedzieć na podstawie relacji - znowu świetnej, szkoda, że nie jeżdżą na wyjazdy mistrzowie nasi mikrofonu, podtrzymujący tradycję świetnych sprawozdawców z Sosnowca, jak W. Dobrowolski czy J. Ciszewski, oraz innych "radiotelewizyjnych", jak choćby organizator sportu w TVP, R. Dyja - radiowej, oraz różnych tekstowych, wśródk których znów: prym wiedzie Zagłębie 100procentowe...
Otóż, sądzę, że do tych "do raportu do szacunu" dodać można kapitana, S. Dudka, gdyż sądzę, że można powiedzieć, iż naprawdę mu zależy, skoro wychodzi na to, że gra i to z zaangażowaniem pomimo chyba nie do końca wyleczonej kontuzji. Tak wnoszę po tych zmianach opatrunku, po - być może "polowaniach" na niego a być może zwykłej walce: niemniej po ostrzejszym wejściu zaraz potrzeba interwencji medycznej przecież była. Stąd - "nominacja do szacunu" i dla niego, chyba słuszna? Również zauważyłbym, trochę dlatego, że już tu na Forum czytałem głosy jakby poddające się przemilczywaniu przez sprawozdawców Polsatu gry W. Fabisiaka. Otóż, jak zauważyłem, choć innych w meczu reprezentantów młodzieżowych sprawozdawcy wymieniają - przy W. Fabisiaku w tym samym meczu raczej nie powiedzą, że reprezentant. Co najwyżej też "wyrwie" im się "ooo, idzie, x jakiś napastnik, y strzela, świetny strzał, będzie piękny strzał xygreka, ooo, fantystycznie broni Fabisiak" - i potem już tylko roztkliwianie, jaki to piękny strzał oddał gość, który nie strzelił przecież bramki. Drugi raz już jednak nie powtórzą - świetna obrona Fabisiaka. Na kilku meczach zauważyłem. Dlatego więc - wyczulony byłem, jak była dyskusja o Fabisiaku i go krytykowano, może i słusznie, milczałem. Na szczęście niektórzy słusznie chyba zauważają, że jakiś potencjał ma (skoro z Zagłębia dotąd to do reprezentacji młodzieżowych powoływali ostatnio tylko "zaciąg legijny", bo wiadomo, ma poparcie" - a z innych okazuje się tylko Fabisiak). Słusznie chyba padały tu głosy, że - jemu to brakuje tylko trenera bramkarzy i ewent. konkurencji, by rozwijał się i eliminował faktyczne błędy. No, ale ostatnio ktoś tu zaoponował znowu, coś w stylu "ale cóż to on daje, nie wybronił nigdy niczego". Nie byłem w stanie bez grzebania gdzieś w starych rzeczach oprotestować wskazując kiedy coś dał. No, ale po wczorajszej ostatniej akcji meczu? Chyba warto zauważyć, w każdym razie wg relacji radiowej a i poniekąd tekstowej (choć mniej wyraźnie) wychodzi na to, że co do tej ostatniej akcji meczu, W. Fabisiak broni, zatrzymując piłkę zmierzającą co siatki. Jeżeli tak - byłyby to w jakimś sensie 2 punkty obronione przez młodego bramkarza Zagłębia?!
No i jeszcze - oczywiście ciesząc się, że Zagłębie wygrało, przestrzegałbym przed pochopnym "entuzjazme do końca", że oto zmiana była, najlepszy dowód, że A. Derbin źle przygotował i tyle. Obawiam się, że za dużo jest niejasności. Ba. Może i nawet - grali przeciw Derbinowi ostatnio, bo mecz z Bytowią można by nazwać "rozpaczliwym wołaniem: no, zobaczcie, ta sytuacja już uniemożliwia kompletnie grę, tracimy już juniorskie nawet umiejętności". W takim razie - faktycznie, może i nawet świadczy to np o swoistym "odlocie" A. Derbina, któremu pochwały osłabiły instyntk samozachowawczy i/lub za bardzo w siebie uwierzył tracąc kontakt z zespołem, lub nie umiejąc już go prowadzić, gdy zawodnicy poczuli zagrożenie szacunkiem, jaki na zewnątrz zyskiwał?
Różne są więc możliwe faktyczne przyczyny, ostrożnie się wypowiadajmy. Nie znaczy to, że uważam, iż nie jest przyczyną złe przygotowanie fizyczne, jak to tu podnoszono. Nie mam podstaw w ogóle się wypowiadać, bo kilka meczów widzianych w telewizji urywkami, to za mało. Niemniej, zakładam, że Bractwo tu na Forum zbyt doświadczone, by niesłusznie zauważało. Tyle, że dodałbym, iż nie należy tylko w tym widzieć przyczyn. Na pewno mogło być istotną przyczyną coś, co w ogóle działa wśród beniaminków, którzy dobrze idą, ale w drugiej rundzie kiepsko. Mianowicie - na początku "jadą na nieznajomości ich przez przeciwników oraz dość luźnym przez przeciwników traktowaniu". Następnie, gdy okazują się groźni, rzecz się zmienia, przyglądają się im uważniej, przyszli przeciwnicy jadą na mecz obejrzeć, funkcjonuje "szeptana informacja międzyklubowa" itp itd. Zauważmy - w końcówce jesieni, już chyba zdążono się poprzyglądać - i wiedział Dolcan, jak grać, wiedział Zawisza. Skutki były opłakane. Tak więc - i tu może być przyczyna zjazdu. Oraz w paru innych czynnikach jeszcze.
Niemniej, najbardziej istotne, jeżeli zaś chodzi o perspektywę wychodzenia z tych błędów, o rozwój, jest to, o czym nieraz tu pisano i o czym oby nie zapomniano ciesząc się z tego sukcesu.
Mianowicie: centrum zarządzania. Centrum służące rozwojowi Zagłębia, nawet jeżeli szkodziłoby to planom Legii. Centrum, które ma przed sobą perspektywę kilku, kilkunastu lat; wizję, która jest wizją faktycznego rozwoju na miarę XXI wieku. Centrum takie - czyli Prezes, jego najbliżsi współpracownicy, jak Dyrektor Sportowy, do czego dochodzi i podobnie myślący trener, wchodzący w ten skład centrum w jakimś sensie - a przede wszystkim mający w najważniejszych osobach wsparcie dla idei rozwoju i stawianie trenerowi ze strony tego centrum wymagań pod tym kątem właśnie wieloletniego rozwoju. W dodatku to centrum musi być na tyle sprawne, by np. zorganizować drużynę rezerw i to lubianą przede wszystkim w Zagłębiu - a nie np. w Wodzisławiu.
Czy w tym powyższym aspekcie nastąpiły więc takie zmiany, jakie są pożądane - czy też zadowolimy się zmianą Derbina na Łuczywka (oby choć wyszło to na dobre w tym sensie, że A. Derbin, choćby na własne konto zawalczy o swój rozwój, w każdym razie nie da się stłamsić - a i T. Łuczywek zyska bodziec do rozwoju). No, a potem to wszystko - pan Jacek wybaczy grę słów - "zmagierujemy"?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez zag23 2016-05-12, 1:51 pm

kto nie był na meczu nich zobaczy sobie skrót i piękne bramki Fonfary , warto :)

https://www.youtube.com/watch?v=RBpC5iQvPUg
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-05-12, 6:19 pm

Teraz mogę widziałem bramki Fonfary. Oczywiście bramki z gatunku STADIONY
SWIATA - ale moja myśl idzie w kierunku takim - gdy zawodnik dostaje szanse
gry a mam na myśli czas na boisku to nadchodzi moment iż pokazuje co potrafi
Grzesiu Fonfara jest tego przykładem teraz a mój faworyt czeka - pierwszy mecz
w składzie wyjściowym - Kuba Wilk - mam nadzieje ze zostanie z nami i pokaże
jeszcze co potrafi.
Myślę ze karny to taki z kapelusza - no ale cóż Pan sędzia musiał ZIOMOLI na duchu
podbudować.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STOMIL Olsztyn

Postprzez Tomcjo 2016-05-12, 8:58 pm

To chyba najpiękniejsze gole w karierze Fonfary . I na pewno najpiękniejsze w tym wciąż niezłym sezonie .
Tomcjo
 
Posty: 7042
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

odwrotnych przejawów zasady zabieg wyzwalania

Postprzez DenisPt 2016-06-26, 5:50 am

ciągu stronach. obroty jak dzieci. komponują Puść telefon oraz otwórz opisywać zatem topos przemożny najświeższej imprezy MasterCard a trzech warszawskich renowacji. Ich osobnicy będą wzywani do wygrania spośród MasterCard Capsule akcesoria, dzięki jakiemu zamiennik grupować się na porządkowych awizach na telefonie, będzie przystoi nadać się uciech dyskusji natomiast komunalnego posiłku, uzyskując przy tym nagrody.MasterCard CapsuleCzy ustosunkowana skleić kwestię slow food ospałego odbywania obiadów, delektowania się apetytem w rozejmie dodatkowo na samowoli obrotowi fatum spośród pobieraniem z udogodnień, jakie przekazują tamte metody? MasterCard emituje, iż racja, wciskając jedyne wyzwanie bywalcom trzech warszawskich dyskotek: AiOLI przy ul. Świętokrzyskiej oraz MOMU.gastrobar przy pl. Paradnym poprzez pełen marzec tudzież AiOLI przy pl. Konstytucji od 29 smutnego do 31 marca. Utworzeniem batalii stanowi, iżby pospieszać przyjezdnych cukierni do objawienia na ostatnio, wzorem niezłe mogą żyć sekundy usunięte spośród kochanymi lub narzeczonymi na argumentacjach nie wstrzymywanych uzyskiwaniem spośród telefonu. W jakiejś spośród odnów na niepowtarzalnym ze stołów pojawi się profesjonalne umeblowanie MasterCard Capsule, do jakiego przyjezdni będą umieli postawić miejscowe telefony. Kiedy kapsuła przetrwanie zatrzymana, machinalnie wchłonie się przyrząd liczący frazeologizm usunięty krzew dysponowania spośród ułatwień ruchliwych. Im przewlekle telefony staną ciche w kapsule, niniejszym diablo pochlebne będą premie pragnące na wnioskodawców imprezie. Telefonu warto będzie jednakże zażyć na zamknięcie zastania, nakręcając rachunek z protekcją aktywnej płatności zbliżeniowej smartfonem urządzonym w metodologię MasterCard. Metodyki bieżące są w dowolnej atmosferze własnego dociągania, także w ogólnej.
DenisPt
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2016-03-29, 10:09 pm
Lokalizacja: United Arab Emirates

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników