II liga WIOSNA 2015

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

II liga WIOSNA 2015

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2015-03-01, 10:24 am

Sztab Szkoleniowy, Piłkarze zakończyli przygotowania do rundy Wiosna 2015.
Spotkania sparingpwe wg mnie nie dały pełnego obrazu dla nas Sympatyków
czy drużyna jest przygotowana do walki o AWANS w sposób nie budzący wątpliwości
Ja takie wątpliwości posiadam. Mimo "zielonego światła" ze strony właściciela Klubu
w sprawie AWANSU to jest jedynie inna sytuacja myślę sobie z lat minionych
kiedy poprzedni właściciel nie chciał. Czy dokonane zmiany kadrowe w drużynie
dają gwarancje że właśnie ta drużyna AWANSUJE - nie ma takiej pewności bo obok
drużyny są jeszcze drużyny z którymi przyjdzie się nam zmierzyć a które będą się
biły o AWANS również. Popatrzyłem na mecze do rozegrania w tej Wiosnie 2015
i moje wątpliwości pogłębiły się znacząco. Nasze Zagłębie bez względu czy to mecz
na Ludowym czy wyjazd będzie musiało grać z Rakowem, Stargardem, Rozwojem,
Siarką, ROWem, Kluczborkiem, Zniczem. Moje myślenie a tym samym życzenie aby
Zagłębie wskoczyło do pierwszej trójki to musi pod rząd wygrać 4-5 spotkań.
A czy to jest możliwe ? Najbliższa Sobota powie nam czy możemy myśleć tak
poważnie o AWANSIE. Obserwując przygotowania drużyn do Wiosny 2015 mamy dowody
na to że bardzo poważnie te rundę traktują Stal Mielec, Siarka, Raków wszystkie te
drużyny kręcą się obok nas i przyjdzie nam z nimi grać to nie ma znaczenia czy to
będzie mecz na Ludowym czy wyjazd. Zapowiedzi trenera są powiem optymistyczne
tylko brakuje mi w tych info rzeczy ważnych takich jak brak drugiego dobrego
napastnika, brakuje mi zcementowanej obrony która będzie grała wg standardów
trenera " z tyłu na zero" i w końcu nie wiem dlaczego Zagłębie pozbyło się zawodnika
o nazwisku Piotr Giel a pozostawiło innego napastnika totalnie zablokowanego o co
w tej zabawie chodziło ? Kończąc moje optymistyczne usposobienie nie daje mi pewności
że w Czerwcu będę mógł świętować AWANS oczywiście życzę nam WSZYSTKIM pogodnego
Czerwca ale kto wie co siÄ™ wydarzy ?
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy


Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez Tomcjo 2015-03-01, 11:11 am

A ja na podstawie sparingów mam pełny obraz . A jest on taki . Nic sie nie zmieniło w porównaniu z poprzednia runda . Dalej jesteśmy na poziomie siódmego miejsca . Dalej bedą duże skoki formy . Dalej drużyna nie wie jak grać . Wciąż nie ma szans na awans . Nie mamy lidera w środku pola ktory poprowadzi grę . Mamy tylko jednego napastnika . Forma obrony jest niewiadoma . Zdarzają sie cuda i czasem nagle coś w drużynie zaskakuje i gra jak z nut . Tak . Jaroszewski i Smyla liczą na cud i nasza naiwność . Nie zdziwi mnie jak pierwsze zwycięstwo przyjdzie w meczu z Nadwislanem . Ale przecież Zagłębiu życzę sukcesu . Wiec niech stanie sie cud nad Brynica
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez bbartek 2015-03-01, 11:55 am

Moja opinia jest podobna i nie oparta na ostatnich sparingach, ale na dotychczasowych " osiągnięciach " duetu MJ+MS .
Nie widzę żadnego progresu co do poziomu drużyny, koncepcji jej budowania,poprawy w relacjach z kibicami,pozyskiwaniu nowych sponsorów, zahamowaniu spadku frekwencji czy tez pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych.
Brak jakiegokolowiek progresu , nawet we współpracy z Legią z której jest tak dumny MJ, to efekt głównie braku prawidłowego nadzoru właścicielskiego..
Kolejne 3 miliony będą utopione w zaspakajanie ambicji menedżeskich MJ i trenerskich MS..., którzy znaleźli sobie miejsca do praktycznej nauki nowego zawodu ( MJ z dziennikarza na manadżera a MS z nauaczyciela WF na trenera..)
bbartek
 
Posty: 797
Dołączył(a): 2003-09-01, 11:27 am

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez Tomcjo 2015-03-01, 4:34 pm

Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez jls 2015-03-01, 4:40 pm

Oglądając sparingi Zagłębia, jak i innych drużyn z nami rywalizujących o awans, zauważyłem specyficzną
różnicę w grze Zagłębia w stosunku do innych drużyn.
Wszystkie drużyny preferują, są nastawione na grę ofensywną i agresywną, podczas gdy nasze Zagłębie
specjalizuje się w grze "taktycznej" tysiąca podań pomiędzy linią obrony plus Matysiak.
Jedna akcja średnio zawiera ok. 25 - 30 podań między obrońcami i jednym niecelnym w stronę bramki przeciwnika, nawet gdy to jedno podanie trafi do naszego gracza natychmiast jest kierowane do tyłu do obrony i tam zaczyna się następna seria podań aż do znudzenia.
Może to jest ta strategia, która przyniesie nam awans.
Oby tak było.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez jondek 2015-03-01, 7:37 pm

Byłem na prawie wszystkich sparingach u siebie.Wszystkie,powtarzam wszystkie, były dla mnie męczące.Słowem,udręka.I teraz myślę,że to własnie ta strategia jest tego przyczyną.Nie jestem masochistą.Ciężko jest się pogodzić z myślą,że przez dwóch ignorantów,jestem pozbawiony możliwości oglądania mojej drużyny.Pierwszy raz od 50 lat. :twisted:
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez DiAntonio 2015-03-02, 12:32 am

Niestety ale muszę stwierdzić że utkniemy w nędznym środku tabeli :redface: dam sobie ręce uciąć że w tym sezonie nie awansujemy :twisted: wiadomo przez kogo przez duet debili MM :twisted: . Sparingi również mnie nie za bardzo zachwycały mimo przesadnego zadowolenia wuefisty bytomskiego Mourinho także transfery pozostawiają wiele do życzenia dwaj emeryci (Koprucki i Gąsiński) i dwie wielkie niewiadome (Musiolik i Fonfara) :redface: . Też bym się nie zdziwił jakby Chęciński otwarł oczy w czerwcu i dwóm destruktorom powiedział won ale i w to wątpię chcemy liczyć na innych to musimy ale na siebie ;-( chcę powiedzieć że kolesiostwo u nas się trzyma jeszcze pełną parą :twisted:
DiAntonio
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2015-01-18, 2:19 pm

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez lesław1 2015-03-02, 3:35 am

DiAntonio napisał(a):Niestety ale muszę stwierdzić że utkniemy w nędznym środku tabeli :redface: dam sobie ręce uciąć że w tym sezonie nie awansujemy :twisted: wiadomo przez kogo przez duet debili MM :twisted: . Sparingi również mnie nie za bardzo zachwycały mimo przesadnego zadowolenia wuefisty bytomskiego Mourinho także transfery pozostawiają wiele do życzenia dwaj emeryci (Koprucki i Gąsiński) i dwie wielkie niewiadome (Musiolik i Fonfara) :redface: . Też bym się nie zdziwił jakby Chęciński otwarł oczy w czerwcu i dwóm destruktorom powiedział won ale i w to wątpię chcemy liczyć na innych to musimy ale na siebie ;-( chcę powiedzieć że kolesiostwo u nas się trzyma jeszcze pełną parą :twisted:




hahahah juz bardziej debilnego wpisu nie widzialem hahahaha masz mózg czy to tylko zaćmienie zrobiło z Ciebie idiotę wiosny 2015? masz nominację do jedenastki rundy hahahahahahahahha
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez dakos 2015-03-02, 9:54 am

Moim zdanie z krytyka powinnismy poczekać kilka spotkan.Powinnismy teraz zawodnika pomoc bo nasze wsparcie może im tylko pomoc.Nigdy nie wiadomo jak będzie ale jako kibice Zaglebia powinnismy wieżyc w swój zespol , tym bardziej ze runda się jeszcze nie zaczela.Ta liga jest dziwna i wszystko się może zdarzyć .Mam nadzieje ze na wiosne na Ludowym będziemy swietowac awans
dakos
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2007-05-12, 5:07 pm

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez jondek 2015-03-02, 11:44 am

Poczekacie????Poczekamy!!!!! Cztery mecze- 10 punktów!!!!!
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez Anakin 2015-03-02, 1:40 pm

Poczekać oczywiście trzeba. Natomiast czynnikiem warunkującym określenie szans na awans wydaje się to aby w 2-3 kolejkach punktowo dołączono do miejsca gwarantującego awans. A przynajmniej aby różnica nie wynosiła więcej niż 1-3 pkt. W każdym razie ważne aby nie pogubiono żadnych punktów w meczu z Brzeskiem. Wygrana zwiększy morale natomiast porażka lub remis może spowodować odwrotny skutek. A tym samym drastycznie zmniejszyć szanse.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez novack 2015-03-02, 4:40 pm

A dlaczego tego wątku nie możemy uzupełniać wpisami typu "mamy np. 4 punkty przewagi, gra jesienią napawała optymizmem, wystarczy nam utrzymać przewagę i awans jest nasz"? Zimą nie stało się nic, co mogło by dać wiarę w to, że wiosna będzie lepsza, że zdobędziemy więcej punktów niż jesienią, a przecież do odrobienia mamy 6 punktów i dwa mecze mniej. Sam nie wyobrażam sobie innej opcji niż awans, ale skąd we mnie ten optymizm (naiwność?) po prostu nie wiem i nie widzę ku temu żadnych podstaw (patrz trener na pół etatu, przyjeżdżający po robocie).
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez Tomcjo 2015-03-02, 10:22 pm

He he . 4 mecze 10 punktów . Już po pierwszym będzie to niemożliwe .
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez Anakin 2015-03-03, 9:58 am

novack napisał(a):Sam nie wyobrażam sobie innej opcji niż awans, ale skąd we mnie ten optymizm (naiwność?) po prostu nie wiem i nie widzę ku temu żadnych podstaw (patrz trener na pół etatu, przyjeżdżający po robocie).

Bo natura kibica jest taka że serce podpowiada awans a rozum to że awansu nie będzie
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: II liga WIOSNA 2015

Postprzez patrios91 2015-03-03, 6:31 pm

Najbardziej irytujące jeśli chodzi o przygotowania są wypowiedzi duetu MM. Sparingi bardzo średnie w wykonaniu naszych kopaczy,nowe ogniwa za bardzo nic nie wnoszą do gry. Gwiazda Energetyka u Smyły nie błyszczy,a wręcz gaśnie. Nie łatwiej było sciągnąć z wypożyczeń dwóch zdolnych i często błyskotliwych chłopaków (Weisa i Sadowskiego),zamiast tworzyć kolejny bezsensowny komin płacowy?! Smyła po każdym sparingu dostaje orgazmu z dyspozycji swoich podopiecznych. Stosuję metodę manipulacji poprzez wypowiedzi. Niestety wśród kibiców Zagłębia jest zbyt mało idiotów,żeby się na to nabrać. Kolejny strzał w stopę to ujawnienie informacji dotyczącej dwóch etatów Smyły. Staliśmy się pośmiewiskiem wśród klubów piłkarskich. Żaden sponsor nie wpompuję żadnych pieniędzy w klub,w którym pracę trenera traktuję się jak dorabianie do comiesięcznej pensji. WSTYD. Kompletny brak profesjonalizmu. Pociesza mnie fakt,że dwóch młodych(Tylec,Musiolik)często gra o wiele lepiej niż starzy wyjadacze. Mam nadzieję,że nie będą kolejnym pokoleniem Zagłębiaków,którym trenerzy poprzez swoje durne przekonania,spierdolili karierę. Pozdrawiam wszystkich i tak jak wyżej.....serce mówi awans,rozum niestety nie.
JAROSZEWSKI I CHĘCIŃSKI MUSZĄ ODEJŚĆ
patrios91
 
Posty: 2920
Dołączył(a): 2009-11-06, 1:07 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników