NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-10-17, 8:06 pm

Postanowiłem cos takiego otworzyć jako, ze nie mogę dłużej
znosić tych męczarni i poniżenia - jako Kibic Mojego Zagłębia
Napiszę tak w ubiegłym sezonie trener Kmiec po 13 meczach
wygrał - 3 , zremisował - 7 i przegrał -3 w sumie 16 pkt.
trener Smyła w 13 meczach bieżącego sezonu wygrał - 6
zremisował - 4 - przegrał 3 - w sumie 22 pkt.
To porównanie nie znaczy ze trener Smyła ma sytuacje wyborną
wcale nie bo aby awansować to trzeba zdobyć 68- 72 pkt.
Do końca rozgrywek pozostało 21 spotkań do rozegrania i w tych
21 spotkaniach należy zdobyć 50 pkt. Matematyczna średnia na
jedno spotkanie = 2,38 pkt. Mysle ze jest to wysoka srednia i
na dzień dzisiejszy - wyrażam opinię iż trudna do osiągnięcia.
A zatem Pan Prezes i Pan trener musza cos z tym FANTEM POD
TYTUŁEM AWANS zrobić - tylko Co? To jest oto moje pytanie.
Pozdrawiam i zapraszam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy


Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez pyla 2014-10-17, 9:45 pm

Panie Tadeuszu nie sądzi Pan że odejście trenera po tym jak nie będzie awansu to ciut za póżno ? :-) Teraz nie zrobić awansu to naprawdę było by mistrzostwo świata. :!:
pyla
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2009-10-18, 4:10 pm

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez MirosławaSmyła 2014-10-17, 11:46 pm

Grubo przesadza pan z tą liczbą punktów niezbędną do awansu. Wystarczy około 56-62 oczek by awansować z trzeciego miejsca, liga jest w końcu wyrównana.
Nie liczy się analiza punktowa, liczy się gra zespołu, albo w końcu zaczną grać lepiej i awansujemy, albo nie doczekamy się lepszej gry i skończymy gdzieś w połowie tabeli.
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez szajba555 2014-10-18, 1:21 am

Rzeczywiście pan Smyła zasługuje na delikatne powiedziawszy spławienie :czerwona: przecież my ponoć walczymy o awans a Wisła o utrzymanie dzisiejszy wynik traktuję osobiście jako porażkę :redface: nasi kopacze potrzebują kogoś kto potrafiłby wziąć naszych kopaczy za te tępe ryje ale trenerzy typu : Hajto czy też Okuka lub Kocian na pewno by się nie zgodzili na wzięcie pod swoją pieczę klubu gdzie publika zaczyna obumierać i dzieję się wiele innych nieciekawych sytuacji za które jest odpowiedzialny obywatel Górski ;-( .
To kto mógłby zostać następcą tego wuefisty Brosz,Arteniuk, Stawowy,Michniewicz,Liczka ? z tej piątki trenerów to najlepiej widziałbym pana Brosza bo sami widzicie co zrobił z Piastem z tą ekipą otarł się prawie o Ligę Europy :) więc jak by trafił na Kresową kto wie może by i w końcu pierwsza liga zawitała do Sosnowca :) . Też coś przewijał mi się coś przez przez myśli Veselin Djoković ponoć zajmuje się trenerką ale jego losy nie są znane ponoć siedzi w Serbii ale my to nie Legia w której jest Berg a gdyby nie Celtic to być może po osiemnastu latach mielibyśmy LM albo reprezentacją Polski w siatkówce którą Stephane Antiga poprowadził do mistrzostwa świata . Więc lepiej aby ktoś jakoś doświadczony prowadził nas do zwycięstw
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-10-18, 10:32 am

Kol. MirosławaSmyla - liczy które zacytowałem 68-72 to ilości
punktów które zdobyły drużyny które awansowały w latach
poprzednich do I ligi - to nie jest mój wymysł.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tomcjo 2014-10-18, 1:12 pm

Tez chcialem zalozyc watek ale bylo w nim za duzo wyrazow uwazanych za obelzywe wiec zrezygnowalem . Proponuje zaczac akcje biale husteczki . Ale musza byc wielkosci poszewki na poduszke bo mniejszych Smyła uzna ze nie widzi . I najlepiej wielki baner Auf Wiedersehen bo po polsku on nie rozumie . Prezes moze sie zabrac razem z nim i Kursa , i bytomskim zaciagiem.
Tomcjo
 
Posty: 7039
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-10-19, 8:50 am

Ponieważ Trener imputuje iż dane są niekonieczne to podaje jak niżej:
w 2012 awansowała Miedz z 64 pkt
w 2013 awansował ROW z 72 pkt
w 2014 awansował Chrobry z 68 pkt.
W 2014 roku Zagłębie zajęło 3 miejsce z 59 pkt = 16 wygranych, 11 remisów
i 7 porażek. To znaczy tyle ze niestety ale Zagłębie musi zagrać o wiele
lepiej w bieżącym roku niż to uczyniło w 2014 - bo 59 pkt nie wystarczy
na AWANS. Jestem przekonany, iż Pan Smyła musi zmienić podejście do
drużyny i do wyników osiąganych przez drużynę. A może w meczu z Puławami
należało wprowadzić drugiego napastnika i docisnąć Puławy a jestem przekonany
iż bramka na pewno by padła a może dwie. To nie ja posiadam licencje PRO.
Poza tym organizacja gry w defensywie - jak mogli nasi grajkowie dopuścić aby
facet ustawił sobie piłkę na prawa nogę a oni przyglądają się bądź są obojętni.
Ta wygrana i nie tylko wskazuje , iż Pan Smyła nie chce liczyć pkt bo takich strat
to nasze Zagłębie ma już za dużo. To co pisze Kol. wyżej Zagłębie powinno siedzieć
w fotelu lidera i patrzeć z góry na pozostałe drużyny przy tym składzie.
Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez August 2014-10-19, 9:03 am

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Postanowiłem cos takiego otworzyć jako, ze nie mogę dłużej
znosić tych męczarni i poniżenia - jako Kibic Mojego Zagłębia

W pełni podziekam odczucia, niemniej wydaje mi się, że na jakąkolwiek ocenę jest z pewnoscia za wcześnie. Wstępnie można bedzie podsumować po zakończeniu jesiei no i całościowo po sezonie. O ile cokolwiek ma tu jeszcze sens i znaczenie. W następnej kolejce mogą wywieźć jakies punkty z Kluczborku i zapanuje ponownie euforia po czym przy nastepnej szansie wskoczenia na podium te punkty zgubią na Ludowym. I tak w koło Macieju. A Prezes i tak nic nie zrobi z kumplem -trenerem ani z drużyną w sensie jakichkolwiek kar za piątkową kaszanę. Gorycz przezyaja i zdrowie tracą - niepotrzebnie - tylko kibice. A na końcu w prasie się napisze że wszelkie niepowodzenia wynikają z presji kibiców.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez novack 2014-10-19, 9:16 am

Tytuł wątku powinien raczej brzmieć, albo trener zostaje, albo awans, choć jesli chodzi o tego trenera to powinien być nie wątek, a WONtek!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez MirosławaSmyła 2014-10-19, 10:28 am

Panie Tadeuszu, przypominam panu, że w tym sezonie do I ligi awansują trzy zespoły, a nie dwa. Dlatego wystarczy mniej punktów do awansu niż w zeszłych sezonach. Ja wiem, że chciałby pan, aby Zagłębie zostało mistrzem II ligi, zdobyło dużo punktów i z pierwszego miejsca awansowało, ale dla mnie liczy się awans choćby tylko z trzeciego miejsca.

Tutaj proszę bardzo, rozpiska trzech pierwszych miejsc z poszczególnych sezonów. Jak pan zauważy drużyny z trzecich miejsc zdobyły od 54 pkt (Bytovia w sezonie 2011/12) do 65pkt (GKS Tychy w sezonie 2010/11). Średnia zdobycz punktowa dla drużyny z trzeciego miejsca z tych wszystkich sezonów wynosi 60 punktów. Zakładając, że liga będzie wyrównana już do końca, niemal każdy z każdym będzie mógł wygrać i wiele drużyn o ten awans będzie się biło, to nawet kilka punktów mniej niż 60 może dać końcowy sukces, więc przesadził pan z tymi 68-72 punktami potrzebnymi do awansu. Tyle punktów może dać nie tylko awans, ale mistrzostwo II ligi. Przepraszam bardziej przejrzyście wytłumaczyć tego nie umiem.

Sezon 2013/2014
1.Chrobry Głogów 68pkt
2.Bytovia Bytów 62pkt
3.Zagłębie Sosnowiec 59pkt

Sezon 2012/2013
1. Energetyk ROW Rybnik 72pkt
2. Chojniczanka Chojnice 71pkt
3. Bytovia Bytów 63pkt

Sezon 2011/2012
1. Miedź Legnica 64pkt
2. GKS Tychy 59pkt
3. Bytovia Bytów 54pkt

Sezon 2010/2011
1. Olimpia Grudziądz 71pkt
2. Zawisza Bydgoszcz 66pkt
3. GKS Tychy 65pkt

Sezon 2009/2010
1. Ruch Radzionków 76pkt
2. Górnik Polkowice 68pkt
3. Zagłębie Sosnowiec 62pkt

Sezon 2008/2009
1. MKS Kluczbork 67pkt
2. Pogoń Szczecin 62pkt
3. Gawin/Ślęza Wrocław 59pkt
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-10-19, 11:52 am

Panie Trenerze - TAK, TAK chciałbym nasze Zagłębie awansowało z
Pierwszego miejsca w Tabeli bo na to zasługuje - nie godzę się z
partaniną Sztabu i Zawodników.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez GrubyPerez 2014-10-19, 2:49 pm

novack napisał(a):Tytuł wątku powinien raczej brzmieć, albo trener zostaje, albo awans, choć jesli chodzi o tego trenera to powinien być nie wątek, a WONtek!


do tego WONtku [ :)] się dopiszę :

August napisał(a):

W pełni podziekam odczucia, niemniej wydaje mi się, że na jakąkolwiek ocenę jest z pewnoscia za wcześnie. Wstępnie można bedzie podsumować po zakończeniu jesiei no i całościowo po sezonie. O ile cokolwiek ma tu jeszcze sens i znaczenie. W następnej kolejce mogą wywieźć jakies punkty z Kluczborku i zapanuje ponownie euforia po czym przy nastepnej szansie wskoczenia na podium te punkty zgubią na Ludowym. I tak w koło Macieju. A Prezes i tak nic nie zrobi z kumplem -trenerem ani z drużyną w sensie jakichkolwiek kar za piątkową kaszanę. Gorycz przezyaja i zdrowie tracą - niepotrzebnie - tylko kibice. A na końcu w prasie się napisze że wszelkie niepowodzenia wynikają z presji kibiców.[/quote]


August , myślę że się od dawna już zgadzamy - ocena już została dokonana - Zmyła tylko przeszkadza , nawet jeśli jakimś cudem awans stanie się faktem to trzymanie tego szkodnika na TEJ funkcji to dywersja.


Tadeusz Wisniewski napisał(a):Panie Trenerze - TAK, TAK chciałbym nasze Zagłębie awansowało z
Pierwszego miejsca w Tabeli bo na to zasługuje - nie godzę się z
partaniną Sztabu i Zawodników.
Pozdrawiam
Tadeusz


Panie Tadeuszu, na litość , nazywanie osobnika o ukradzionej tożsamości naszym trenerem jest co najmniej wpisaniem się w jego obłudną taktykę.

W dalszym ciągu podtrzymuje tezę iż obydwie smyły powinny z Zagłębia wy...dalać.

Jeden jest zabawnym debilem ( szkodliwym) , a drugi jest debilem który myśli że jest zabawny ( ten nie jest szkodliwy choć pewnie myśli inaczej)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1380
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez novack 2014-10-19, 2:59 pm

Wyniki znowu nam siadły jak szpetny na klozecie i wystarczyło tylko wygrac u siebie z ogórami z dna tabeli :twisted: Wie ktoś może co się dzieje z koszulkami "cyrkówkami"? Maiały byc na mecze u siebie, a kolejny raz wystapili w innych strojach. Z pewnoscią w ten sposób powieksza sie liczba zainteresowanych kupnem tych koszulek w cenie zaledwie 230 zł. sztuka.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5702
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-10-19, 4:22 pm

Kol. Novack - masz 100% racji mówiąc o wynikach ostatniej kolejki, tylko
mądrość naszych Szkoleniowców powinna polegać na wygrywaniu meczy
a to co się wydarzy obok jest BONUSEM i w ten sposób zdobywamy przewagę
lub odrabiamy stratę.
Pozdrawiam
tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: NASZE ZAGŁĘBIE - AWANS albo trener odchodzi

Postprzez Qcu20 2014-10-19, 4:57 pm

Biadolicie i biadolicie, aż się czytać nie chce...

Zdarzyła się wpadka ( nie pierwsza ) i trzeba to przeżyć, przełknąć.
Patrzymy tylko na siebie i powtórzę coś, co już pisałem - myślicie, że nazywamy się Zagłębie Sosnowiec i 3 pkt nam się należą. Ale nie patrzycie na to, że każda drużyna, jaka gra w tej lidze, też chce wygrać, też ma ambicję i jest zdeterminowana.. Przeciwnicy Zagłębia Sosnowiec, to nie pachołki, które wystarczy tylko ominąć.

Co do ostatniego meczu Puławy zagrały bardzo mądrze. Zagrali jak Polska przeciwko Niemcom. Cofnięci na własną połowę, przez co nie dało się nic stworzyć. Taki mecz miał prawo się przydarzyć i się przydarzył. Trzeba to przełknąć i tyle. Liga się nie kończy na tym meczu, jest jeszcze ich wiele, a Zagłębie patrząc punktowo na tabelę dawno tak dobrze nie wystartowało. Mamy jedynie 2 oczka straty do miejsca 2 i każdy normalny prezes nie zwolni za to trenera. Pewnie, że można było mieć ponad 4 przewagi nad Kluczborkiem, ale jest inaczej. Każdy gubi punkty i każdy jeszcze wiele ich zgubi. Nie tylko Zagłębie ma wpadki.

Przykład:Arsenal wczoraj ledwo ledwo w doliczonym czasie gry zremisował z Hull.

Dajcie jeszcze czas tej drużynie. Inne zespoły też potrafią grać w piłkę i trzeba to uszanować.
Nie jest tak, że mamy w składzie Dudka, Września, Mizgałę czy Ryndaka, to inni powinni nam się kłaniać i się nas bać. Ja uważam, że trzeba dać Im popracować. Najbliższa okazja do rehabilitacji przez chłopaków, to mecz u lidera.

Nie rozumiem jeszcze dwóch rzeczy.

1. Na wyjazdy jeździ więcej "kibiców" z pseudo młyna, niż chodzi na mecze u siebie ( dlaczego? )
2. Ci sami kibice, którzy tak bardzo bili brawo po wygranym i wywalczonym zwycięstwie z Siarką w pt wyzywali trenera i piłkarzy. Albo się jest kibicem albo nie...

Nie chcesz - nie przychodź na stadion. Jak już jesteś - to kibicuj, wspieraj albo chociaż oglądaj w ciszy, skubiąc słonecznik ale nie załamuj jeszcze bardziej i tak załamanych piłkarzy...

Myślicie, że oni nie zdają sobie sprawy, że powinni wygrać, zawiedli samych siebie.
Z trybun tak się łatwo wszystko wydaje, a na boisku już tak fajnie nie jest...

Tyle w temacie, dziękuję.
Qcu20
 
Posty: 458
Dołączył(a): 2010-05-11, 8:42 pm

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tomcjo