Co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie?

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie?

Postprzez werty2 2014-09-25, 2:09 pm

Zagłębie Sosnowiec, Klub z ponad stuletnią tradycją gra już siódmy sezon w prowincjonalnej, jak na oczekiwania kibiców - trzeciej klasie rozgrywkowej, będąc średniakiem, bez konkretnego planu i perspektyw.

Jakie są tego przyczyny?

Wszyscy wiemy. Złe zarządzanie oraz nadzór właścicielski, brak profesjonalistów zatrudnionych w klubie, ciągłe rotacje, niepotrzebne wydatki i wiele, wiele innych

Pytanie brzmi: „Co można zrobić by było normalnie?” Jak my, kibice Zagłębia wyobrażamy sobie działalność naszego klubu? Oczywiście biorąc pod uwagę warunki, w jakich przyszło funkcjonować, zarówno nam, jak i Zagłębiu.
Zapraszam do dyskusji.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin


Re: Co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie?

Postprzez kanel 2014-09-25, 2:50 pm

kanel
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2007-12-19, 11:41 am

Re: Co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie?

Postprzez szajba555 2014-09-25, 8:49 pm

Moim zdaniem tavarisz Górski mógłby sprzedać swoje akcje choćby dajmy na to dla Arceroll Mittal są właścicielami wielu hut w Polsce kogoś tam sponsorują to kto wie może u nas się zaczęli się reklamować tylko ja bym chciał aby się ci Hindusi nie okazali się sk##ysynami pokroju np. Osucha(Zawisza), Bednarza(Wisła) , Rutkowie(Lech) , Walter i Miklas (Legia) a żeby na murawie cofnęli czas o 30 lat a na trybunach o 10 lat http://youtube.com/watch?v=2w53lLmtHMY a za takimi widokami aż serce mi się kraja ;-( wam na pewno też i na pewno było to kiedy jeszcze całe powiaty typu Będzińskiego, Zawierciańkiego i część Olkuskiego i dalsze części Małopolski takie jak Wolbrom, Chrzanów ,Libiąż a nawet Przemyśl miała tam jednostki kibiców i fanów Sosnowieckiego Zagłębia słyszałem o tym nie raz że ponoć Czuwaj Przemyśl chciał przybić z nami zgodę ale to nie wypaliło dla mnie w ogóle zaszczytem są nasze dwie zgody takie jak Legia i BKS bo moim zdaniem (L) egioniści są elitą polskiej sceny kibicowskiej a BKS że przyjaźni my się od ponad 30 lat :) wstyd też mi jest za to że z Olimpią u nas nie możemy zorganizować jakiegoś meczu z okazji 10-lecia przyjaźni :redface: oraz że wiele osób nas opisuje że my jesteśmy w stanie co najmniej zapełnić w połowie kiedy to gramy jakieś szlagriery np. z Polonią ( a również brakuje mi takich spotkań które potrafią zelektryzować całe Zagłębie Dąbrowskie i tą że wyżej wymienioną część Małopolski ) i ostatni mecz z Siarką pokazał że Siarkowcy czuli się u nas na Ludowym jak u siebie bo znam takich przerzutów co Zagłębie zamienili na Koronę, Lecha czy Ruch a także Wisłę i Cracovię :twisted: rzeczywiście morał jest z tej sytuacji taki że miasto mogłoby sprzedać akcje Zagłębia ale jakimś osobom godnym zaufania do głowy przychodzą mi też państwo Olszewscy właściciele czieszącej się renomą w niemal całej Europie marki autobusów solaris ale sponsorowanie drugoligowego klubu to na pewno mogła by dla nich być znaczna strata prędzej by pani Solange i Krzysztof woleliby zostać biznespartnerami Pogoni czy Lecha lub innej ekstraklasowej marki. A wracając do tematu frekwencji na Ludowym to moim zdaniem plakaty się stają tylko ozdobą na słupach tablicach itp . nie chcę obrażać naszego klubu ale dużo osób z Sosnowca i okolic jest rządna dobrych wyników a młodych fanatyków nie ma ich zbyt wielu na Kresowej bo ich rodzice (może to zdanie zabrzmi ode mnie jak od skin head ' a ) ale mogli zostać omamieni przez tVN i gazetę wyborczą ale też i weterani którzy od pierwszego dnia życia mają czerwono - zielono - białe serce wpadają swoim córkom i synom jedyny słuszny wybór jakim jest Zagłębie Sosnowiec :niezle: stereotypów polska scena kibicowska ma wiele ale ruch kibicowski u nas jest jak dworzec w Dąbrowie odniósł liczne straty fundamentalne ale dalej się jakoś trzyma :) co dla mnie daje efekt przysłowiowego "światełka w tunelu" które się oddala cały czas
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie?

Postprzez Blajpios 2019-04-01, 10:02 pm

Takie pytanie - co zrobić, by w Zagłębiu było normalnie - zakrzyknęli rano dziennikarze w Newsweeku, gdy zaintrygował ich odebrany przez ich grupę dziennikarzy śledczych sygnał od jakiegoś czytelnika z Sosnowca dzisiejszego poranka. Tak sobie skomentowali sytuację natychmiast, gdy tylko przeczytali wpisy na wskazanym przez informatora Forum znanego, topowego polskiego klubu piłkarskiego. Ot, wprowadzają w Zagłębiu radykalne zmiany, najwyższy czas i ogólnie dobry kierunek - to przemknęło przez głowy całemu zespołowi i to u każdego z członków tej dziennikarskiej ekipy śledczej, co oczywiste, bo przecież jak przystało na reprezentantów tego kierunku piśmiennictwa prasowego, "rasowych szpiclów" - koncepcje i hipotezy pojawiają im się natychmiast, jeszcze nim doczytają do kropki pierwsze zdanie. Jednak, jak przystało na rzeczonych dziennikarzy śledczych, po przekroczeniu Rubikonu wyznaczonego przez tę pierwszą kropkę - główkują nadal i coraz wnikliwiej. Przeczytawszy więc te notki, pierwszą wstępną hipotezę odrzucili. W toku poszukiwań zrobili już odkrycie, którego byli pewni: zostało "zhakowane" konto jednego z cenionych użytkowników, o loginie August. No, tak - przecież to śledcze wyżły - natychmiast doszli do wniosku, że zrobił to inny ceniony użytkownik, Adam1906. Wszystko by pasowało - w pierwszych notatkach nie było ani słowa o nim. Błyskawicznie przeprowadzona analiza suchych faktów pozwoliła im szybko negatywnie zweryfikować hipotezę: sam Adam1906 zbyt bawił się dobrze tymi wpisami w przekonaniu, że odzywa się do autentycznego Augusta. Zdecydowali się podjąć błyskawiczną akcję, wykorzystując swe kontakty i możliwości "na miejscu zdarzenia". To, co odkryli - postawiło ich na baczność zjeżywszy im co nieco. Mianowicie: "nakrywając na gorącym uczynku" namiętnie pracującego hakera (na którego szukali haka) - stwierdzili z przerażeniem, że padają im wszystkie hipotezy, bo niebezpieczny prowokator miał już przygotowaną całą serię wpisów, które wyprodukował i szykował się do umieszczenia ich w sieci, by zamieszani zostali w tę akcję: slawekchicago, Tomcjo, pyla, novack, RUDI, django, GrubyPerez, xenon, zag23, Lars, LucasUSA, krysteksc, violator90, jackie57, pete_zs - i w tym momencie przyszła decyzja, kończymy odkrywanie tych wszystkich zamieszanych, by z jednej strony nie odkrywać kart przed konkurencyjnymi dziennikarzami śledczymi z jakiegoś prawicowca, czy może nawet Radia Maryja - a z drugiej strony, by chronić swoje własne źródła przed dekonspiracją. Kresowa osiągnięta została bowiem w ten sposób postać poszukiwań, na jakie mogli sobie pozwolić, by nie zapuszczać się w niebezpieczne okolice, w których przez okno gabinetu szefa widać już nie tylko Trzy Kolory, ale wręcz całą Kolorową; tam przecież nie mogą się zorientować, jakie odkrycia są czynione w tak wyspecjalizowanym gronie ścigaczy sensacji. Błyskawicznie podjęto jednomyślną i jednogłośną decyzję o przerwaniu akcji, co zrozumiałe. Tak więc, udając się na kawę w biegu gwałtowne wykonywali ruchy, by z głowy powypadały wszystkie możliwe skojarzenia i kiedy tylko zasiedli przy stolikach byli w stanie dyskutować, jak wspaniale rozwija się akcja w oficjalnych strukturach Zagłębia - ale to tylko po wcześniejszym zdziwieniu się, że taki klub istnieje i w dodatku jest Forum jego sympatyków, bo przecież mogą już przysięgać, że nigdy nie mieli do czynienia z takim klubem, jakimś takimi loginami i w ogóle, to pewnie ktoś pytając ich o to - próbuje robić ich w trąbę, bo to przecież Prima Aprilis. Oczywiście, bez mrugnięcia okiem mogą takie przysięgi i zeznania składać, bo oczywiście zrobią to tak, jak na fachowców przystało: tak by nikt nie był w stanie ze świadków tych przysiąg stwierdzić gdzie jest prawda lub fałsz. Oni pamiętają tylko tyle, że dzisiaj od rana dyskutowali w zespole redakcyjnym, gdzie można kupić tanio pieluszki dla dzieciaków i jak zorganizować się na Sylwestra.
Po prostu - BOMBA!
czyli już tylko na serio: KOLEGO AUGUST, REWELACJA! Gratulacje i dzięki. W dodatku okazało się, że "poprorokowałem nawet".
Teraz po kolei.
Jako pierwszy czytałem tekst z "Przeglądu prasy" i... w trakcie czytania popłynąłem. Ucieszyłem się nawet czytając o docenieniu Kolegi TadeuszWiśniewski, pomyślałem nawet, że fajnie, zasłużone uznanie a dla niego będzie to naprawdę radość... Dopiero pod koniec, jak czytałem o Auguście, to zacząłem coś węszyć - a pod spodem komentarze mnie obudziły. Jednak przechodząc do Stadion Ludowy robiłem to "na serio", już zapomniawszy o Prima Aprilis, ostatecznie ile razy można - ale tu już lektura szybciej doprowadziła jeszcze nie doczytawszy końca do rozsądku, choć chwilę rozsierdzenia miałem, bo jakkolwiek nie jestem Ślązakożercą tylko raczej Ślązakolubem i w dodatku nawet do niechętnych staram się nie odnosić zanurzając w fobiach - to jednak K. Kutz działałby przy Stadionie Zagłębia na mnie jak płachta na byka, jak "wykopywanie" Szewczyka Kaczyńskimi (tu przeszarżował zdecydowanie wojewoda, dużo lepiej poszło zastąpienie E. Gierka Rondem Zagłębia); na pewno dużo gorsza byłaby moja reakcja na Stadion K. Kutza niż Kaczyńskich, jakkolwiek też nie byłoby to najszczęśliwsze. Tak więc - udało się i tu Koledze August... Tak więc, gdy zawędrowałem do wątku o M. Jaroszewskim, to już przy pierwszym zdaniu pomyślałem, czy już nie jedzie August po bandzie, zwłaszcza że dość chropowate to już były teksty. Tak więc - jak zobaczyłem, że jeszcze w marketingu zaczaił się Kolega August, jeszcze nim wlazłem w treść, powiedziałem - "no już chłop chyba zawziął się na Nobla z science-fiction, by otrzymać" - co uznałem za dowiedzione, "proroctwo zrealizowane" już zaraz za chwilę, gdy tylko przeczytałem jaką listę August i pod kogo podpina, ni mniej ni więcej Blajpiosa, jednym słowem - do Nobla propozycję dla siebie dosadnie dokumentując.
Naprawdę dzięki i gratulacje za dawkę humoru - i ten specyficzny dowód przywiązania do Zagłębia. Przecież bowiem wykoncypowanie tych tekstów i potem ich wpisanie musiało wziąć trochę czasu już od poranka - i to cały ten czas Zagłębiu i Zagłębiowemu Forum ofiarowany!
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników