Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez aleki4 2014-09-10, 2:16 pm

werty2 napisał(a):
bbartek napisał(a):A ja proponuje spotkanie z pania V-ce Prezydent, członkami Rady Nadzorczej i Prezesem.


Po co?

Po to żeby usłyszeć:
- przeznaczamy na działalność klubu spore środki
- klub jest dobrze zarządzany
- sezon jest długi
- akademia jest super
- w zeszłym sezonie prawie się udało
- inwestujemy w obiekty
- itd.,itp .........

Szkoda czasu.

Zdecydowanie szkoda czasu Pani Prezydent nie ma pojęcia ani o sporcie ani o piłce nożnej
o reszcie nie wspomnę
Można tylko liczyć, że pan wf-ista ma odrobinę honoru i sam się poda dymisji .....?!
aleki4
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2003-12-25, 5:58 pm
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez werty2 2014-09-10, 2:53 pm

aleki4 napisał(a):
werty2 napisał(a):
bbartek napisał(a):A ja proponuje spotkanie z pania V-ce Prezydent, członkami Rady Nadzorczej i Prezesem.


Po co?

Po to żeby usłyszeć:
- przeznaczamy na działalność klubu spore środki
- klub jest dobrze zarządzany
- sezon jest długi
- akademia jest super
- w zeszłym sezonie prawie się udało
- inwestujemy w obiekty
- itd.,itp .........

Szkoda czasu.

Zdecydowanie szkoda czasu Pani Prezydent nie ma pojęcia ani o sporcie ani o piłce nożnej
o reszcie nie wspomnę
Można tylko liczyć, że pan wf-ista ma odrobinę honoru i sam się poda dymisji .....?!



Nawet jeśli wuefista/wuefiści podadzą się do dymisji, to co? Na ich miejsce przyjdą kolejni (którzy to już w ostatnich latach ?). Tutaj potrzebna jest zmiana podejścia właściciela do klubu, profesjonalizacja wszystkich jego "gałęzi". Jak tego dokonać? Nie mam pojęcia.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2014-09-10, 3:01 pm

Może warto kiedyś wybrać się na któreś spotkanie przedwyborcze z udziałem blaszanego Kazimierza i zapytać go jako właściciela Zagłebia, jaki cel wyznaczył Prezesowi na ten sezon. Jeśli żadnego, a wydał miliony z naszych podatków, to rozliczyć przy urnie, jeśli jednak zadeklaruje, że wyznaczył Jaroszewskiemu cel w postaci awansu, to natychmiast pytać o to kiedy i jak rozliczy prezesa z wykonania, a jeszcze lepiej z bieżącego wykonywania zleconego zadania, za które zapłacono z góry.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Blajpios 2014-09-10, 3:54 pm

wyłączając parę głosów, jak np. Kol. novacka, który - jak widzę - właśnie wpisał nowy wpis, gdy się logowałem; czy też np.głos Kol. bbartek i parę innych: to wybaczcie, ale nie daję rady zwłaszcza w tym wątku. Czyta się go - nie przymierzając - jak zwierzenia na twitterze lub rozważania w piwnicy po kolacji gimnazjalistów z pewnej rodziny, którzy właśnie zażarcie dyskutują, że jutro wszyscy najmą się jako kierowcy taksówek a może stworzą nawet jakąś jedną fajną ekipę. Niektórzy, to nawet piszą, jak ci gimnazjaliści zaawansowani, którzy przekonują, że na temat tych pięciu samochodów, co byłyby potrzebne do pracy na taksówce czy też do stworzenia ekipy, to nie warto rozmawiać z rodzicami, wystarczy starsza siostra, ona idzie w przyszłym roku do klasy maturalnej.
Nie gniewajcie się, ale bardzo, bardzo smutny to wątek.
Niestety, odzwierciedla przystosowanie się do marazmu. Parę lat temu jeszcze dołączałem się do jakichś pomysłów Kol. bbartek, czy innych o przyszłości. Również - postulowałem podnoszenie równoległe i poziomu sportowo-organizacyjnego klubu i mentalności kibicowskiej, choćby przez rozwój Stowarzyszenia Kibiców, monitorującego rozprzestrzenianie się kibicowstwa rozszerzający dotychczasowy model. Ten wątek jest smutny więc, bo pokazuje: ani klub, zarząd, dziedzice PeReLowskiego skorumpowania nie potrzebują rozwoju klubu - ani nikt inny nie chce wyjść poza swoją rolę. Zagłębie, jak najbardziej może wygrywać, byle jasno było widać, że żaden awans nie zagraża. Podobnie kibice - tak będą zmieniać trenera, by wiadomo było, że nic grajdołkowi, do którego się przyzwyczailiśmy nie zagraża. Cóż, jakieś 30 lat temu, gdy Jan Urban dawał szansę Zagłębiu, że zawalczy o więcej - to jednak było to te trzy poziomy rozgrywkowe wyżej; po czym po roku, gdy nic z tego nie wyszło, poszedł do Górnika, bo chciał po prostu się rozwinąć, jak wiemy, słusznie, bo dzisiaj w Osasunie ma status mniej więcej Warzychy w Panathinaikosie. 3 lata temu - niestety, boli, to było już te 3 klasy niżej - podobnie L. Ojrzyński, zorientowawszy się w specyfice "rodzinki", czym prędzej nie chciał z ambicji zrezygnować.
Cóż. Można chyba podsumować - a może nawet bronić PT Kibiców? Przecież - choć to czysty absurd: dyskusja, z której nic nie wyniknie w dziedzinie faktów, z czego zdają sobie sprawę dyskutujący - to de facto mniejszy to absurd niż zarządzanie tym Klubem, dokonywane poprzez decyzje, które kosztują realne pieniądze, po części realnych podatników: a przecież tak samo zamierzone, że nic z tego nie będzie wynikało poza utrzymaniem status quo, o czym dobrze wiedzą zarządzający...
Co prawda, najsmutniejsze jest to - że raczej ten zarząd Miasta, te zarządy Regionu, prezentują taki właśnie wymiar, "doskonałego" przystosowania do marazmu i zaniku regionu - wobec całości przyszłości Zagłębia, zwłaszcza wobec faktów polityki zgórnośląszczania odgórnego, która zdaje się budzić ich entuzjazm. Kwestia Klubu Zagłębia - to tylko cząstka problemu. No, ale piszemy tu na forum piłkarskiego Zagłębia, więc ograniczmy się do tej tylko perspektywy: Zagłębie Sosnowiec, klub piłkarski, klub sportowy.... No, cóż. Niemniej i nie mniej - jest to smutne tak samo.
Ale, jak chcecie, piszcie jeszcze. Przypomnę - nie poruszyliście jeszcze za bardzo możliwości zatrudnienia trenera zagranicznego. Poza tym, może mógłby się z wynikami zająć trener piłki plażowej, takie przebranżowienie coś może dać. Albo - któraś twórczyni sukcesów piłkarskich rodzimej piłki, z Czarnych Sosnowiec niegdysiejszych, albo obecna trenerka, wcześniej piłkarka A. Drozdowska. Są stąd, wiedzą jak awansować do ekstraklasy, znają smak mistrzowstwa Polski w piłce. A może ktoś z niegdysiejszego hokejowego Zagłębia, męski sport, przekażą tej charyzmy trochę, też zresztą mistrzowie Polscy. Tak więc, jeszcze nowatorskich pomysłów tu trochę paść może.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez werty2 2014-09-12, 10:46 am

novack napisał(a):Może warto kiedyś wybrać się na któreś spotkanie przedwyborcze z udziałem blaszanego Kazimierza i zapytać go jako właściciela Zagłebia, jaki cel wyznaczył Prezesowi na ten sezon. Jeśli żadnego, a wydał miliony z naszych podatków, to rozliczyć przy urnie, jeśli jednak zadeklaruje, że wyznaczył Jaroszewskiemu cel w postaci awansu, to natychmiast pytać o to kiedy i jak rozliczy prezesa z wykonania, a jeszcze lepiej z bieżącego wykonywania zleconego zadania, za które zapłacono z góry.


Niezły pomysł. Takie pytanie powinno być kluczowe.

Inne pytania do właściciela klubu

Dlaczego każdy kolejny prezes (Adamczyk, Baczyński, Jaroszewski) został wybrany tak po prostu? Beż konkursu, bez obowiązku przygotowania konkretnego planu rozwoju klubu.

Dlaczego tym razem stanowisko prezesa objął człowiek, nieposiadający odpowiedniego doświadczenia?




Dlaczego w klubie prezes decyduje o wszystkim (!) sam, są pieniądze na zatrudnienie ok 70 osób (słowa prezesa), a nie ma środków na stanowiska w administracji (dział sportowy, marketing, komunikacja)?

Jeszcze coś?


P.S. http://www.gkskatowice.eu/index.php?id=69252338 GKS, to też klub miejski, zobaczcie ilu mają sponsorów, partnerów. Tam jednak w klubie pracuję trochę więcej, niż cztery osoby.
P.S.2 Nawet w Rozwoju z Brynowa lepiej to wygląda, więc z czym do ludzi?
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez werty2 2014-09-19, 7:24 am

novack napisał(a):Może warto kiedyś wybrać się na któreś spotkanie przedwyborcze z udziałem blaszanego Kazimierza i zapytać go jako właściciela Zagłebia, jaki cel wyznaczył Prezesowi na ten sezon. Jeśli żadnego, a wydał miliony z naszych podatków, to rozliczyć przy urnie, jeśli jednak zadeklaruje, że wyznaczył Jaroszewskiemu cel w postaci awansu, to natychmiast pytać o to kiedy i jak rozliczy prezesa z wykonania, a jeszcze lepiej z bieżącego wykonywania zleconego zadania, za które zapłacono z góry.



Mówisz i ...masz

. Klub ma wyznaczony cel grać jak najlepiej. Miasto stworzyło ku temu niemal idealne warunki. Choćby w postaci doskonałej bazy treningowej. Wynik sportowy spoczywa już na samych piłkarzach, za których nie chce się wypowiadać.


Odpowiedź doradcy prezydenta na pytanie postawione w Twoim poście.
werty2
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2008-08-17, 10:28 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez gregor 2014-09-19, 8:31 am

Mój trenerski typ to pan Marek Chojnacki . Zna klimat w Zagłębiu Dąbrowskim , wie czego kibic chce i jak dotad nie obiecywał gruszek na wierzbie z tego co pamietam .

Daję trenerowi Smyle bonusa , Zagłębie włączyło sie do walki o awans . Zmascili , wiemy wszyscy o tem , lecz nikt z nas nie wie technicznie czego awansu nie brano, choć był w zasiegu ręki Piszecie ze trener Smyła zajechał zawodników , a ci przez owo zajechanie nie mają sił , nieboraki , pokazać swej maestri. Trzeba by ich postawic przed niejakim wiruozem mysli trenerskiej p.dr. KOPĄ. Tedy ujrzeliby wsie co to znaczy zarżnac grajków.Mamy 6pkt straty do lidera z Kluczborka , są 3m premiowane awansem .Kluczem do awansu jest : JESIEŃ . Kto sie lepiej przygotował do jesieni ten bedzie awansował .Chcę i wierzę ze bedzie to klub bliski mojemu sercu - ZAGŁĘBIE Sosnowiec . Czołem
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez szajba555 2014-09-29, 7:35 pm

gregor napisał(a):Mój trenerski typ to pan Marek Chojnacki . Zna klimat w Zagłębiu Dąbrowskim , wie czego kibic chce i jak dotad nie obiecywał gruszek na wierzbie z tego co pamietam .

Daję trenerowi Smyle bonusa , Zagłębie włączyło sie do walki o awans . Zmascili , wiemy wszyscy o tem , lecz nikt z nas nie wie technicznie czego awansu nie brano, choć był w zasiegu ręki Piszecie ze trener Smyła zajechał zawodników , a ci przez owo zajechanie nie mają sił , nieboraki , pokazać swej maestri. Trzeba by ich postawic przed niejakim wiruozem mysli trenerskiej p.dr. KOPĄ. Tedy ujrzeliby wsie co to znaczy zarżnac grajków.Mamy 6pkt straty do lidera z Kluczborka , są 3m premiowane awansem .Kluczem do awansu jest : JESIEŃ . Kto sie lepiej przygotował do jesieni ten bedzie awansował .Chcę i wierzę ze bedzie to klub bliski mojemu sercu - ZAGŁĘBIE Sosnowiec . Czołem

Ja natomiast uważam że powinniśmy starać się zdobywać 3 punkty u siebie i na wyjazdach nie zawsze koniecznie musi być zero z tyłu ale i też może pan Jaroszewski dał ultimatum dla trenera Smyły że "albo awans albo raus" :lol: ale po awansie jeśli oczywiście będzie to po mojemu trzeba tam w naszym klubie robić gruntowne zmiany sztabu trenerskiego bo jak dla mnie pan Smyła jest jeszcze jako takim trenerem na drugą ligę a na trzecią aż tak bardzo zły nie jest ale czas pokaże kto z drugiej ligi awansuje
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez szajba555 2014-10-06, 3:17 pm

Dziś zwolniono z ruchu Jana Kociána a myślę sobie że może mógłby zostać następcą Smyły wiem że to jest to dziwna myśl ale Skowronek zrobił ponoć przeskok i to dość duży którym było zamienienie ekipy paprykarzy na bytomską polonię w której podobno nie dzieje się za dobrze. Słowak z chłopców do bicia z niebieskich zrobił czarnego konia był tam trenerem jakiś tam ekip z regionalligi i oberligi ale jeśli by zrobił taki przeskok z lewego na prawy brzeg Brynicy czyli z cichej na kresową ale może by dał radę z takich drewien pokroju Kursy, i Matrackiego zrobić pewną siłę zespołu i zrobić jakąś ostrą przewagę nad pozostałymi zespołami ;-)
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez jls 2014-10-08, 4:36 pm

Zrobił przeskok ale przez granicę na Słowację.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2014-10-18, 9:42 am

Temat nadal aktualny, a w zasadzie coraz bardziej aktualny.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2014-10-18, 1:17 pm

Tylko my nie potrzebujemy trenera na ktorego nas stac tylko trenera ktory zbuduje druzyne naszych marzen . A na to potrzeba sponsora .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez STACH PL 2014-10-18, 3:41 pm

Spokojnie tylko idiota albo nieudacznik by nie awansował z tą ekipą do I-ligi ja natomiast obawiam się, że z tą myślą trenerską będziemy tam chłopcem do bicia i spadniemy do drugiej ligi z hukiem.
STACH PL
 
Posty: 726
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez zag23 2014-10-21, 9:58 pm

Może Dariusz Wdowczyk by sie nadał u nas, własnie go zwolnili z Pogoni Szczecin. Wydaje sie idealny na 2 lige i ma charyzmę.
zag23
 
Posty: 985
Dołączył(a): 2004-10-22, 9:31 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez MrCricket 2014-10-21, 10:20 pm

zag23 napisał(a):Może Dariusz Wdowczyk by sie nadał u nas, własnie go zwolnili z Pogoni Szczecin. Wydaje sie idealny na 2 lige i ma charyzmę.


Klubu nie stać na niego. On ma zupełnie inne wymagania finansowe.
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników