Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2016-05-09, 10:48 pm

Moze Magiera bedzie dobrym trenerem a moze nie . Ale to ze Zaglebie to klub amatorski to nie budzi moich watpliwości . Ciagle eksperymenty z trenerami , transferami i całe zarządzanie klubem to jest właśnie ta kotwica która ciągnie nas w dół . Mieliśmy piękne dwie rundy . A teraz cierpimy bo nie ma ludzi którzy choć w minimalnym stopniu zapobiegli kryzysowi . Piłka to wzloty i upadki . Chodzi o to żeby będąc na fali ugrać jak najwiecej a będąc w dołku jak najmniej stracić .
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2016-05-10, 3:11 pm

Prezes Zagłębia: Zaczynaliśmy się kompromitować

Marcin Jaroszewski o zmianie na trenerskiej ławce sosnowieckiej drużyny.

SPORT: Decyzja o zmianie szefa sztabu szkoleniowego to wynik irytacji porażką w Bytowie czy raczej lęku o zachowanie I-ligowego bytu?
Marcin JAROSZEWSKI: - Ta decyzja podyktowana była nie tylko wynikami, ale również tym, co drużyna prezentowała na boisku. Czasem rezultaty są złe, ale postawa zespołu nosi znamiona tego, że za chwilę coś się odmieni. Tym razem tak nie było. Nie dość, że przegrywamy, to jeszcze z meczu na mecz po prostu zaczynaliśmy się kompromitować. A mamy przecież zobowiązania w stosunku do właścicieli klubu, sponsorów i kibiców.

Trener Jacek Magiera, który poprowadzi Zagłębia w nowym sezonie, to pana autorski pomysł?
Marcin JAROSZEWSKI: - Jego kandydatura zrodziła się z dyskusji w szerszym gronie, ale to ja podpiszę kontrakt w imieniu Zagłębia, więc biorę za to odpowiedzialność. Dogrywamy ostatnie detale współpracy. Za niespełna tydzień ogłosimy nazwisko nowego szkoleniowca.

Dlaczego w klubie zabrakło miejsca dla Artura Derbina? Będzie pracował tylko do końca czerwca…
Marcin JAROSZEWSKI: - Artur Derbin zaliczył w Zagłębiu etap pracy, którym potwierdził, że jest trenerem z przyszłością. Nie jest już człowiekiem z cienia, lecz kimś, kto chce zaistnieć w trenerskim środowisku na własny rachunek. Jeśli ma się tak stać, to właśnie teraz jest ku temu dobry moment. Przez ostatni rok zrobił wiele, by zapracować na promocję swojego nazwiska.
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12479.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Kondipr 2016-05-10, 7:46 pm

Jacek Magiera z trybun Stadionu Ludowego oglądał wtorkowy mecz Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn (2:1), co widać na naszym zdjęciu. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce przejmie zespół Zagłębia.

Więcej... http://futbolfejs.pl/i-liga/jacek-magie ... -w-szatni/
Kondipr
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2007-07-08, 7:26 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Luis 2016-05-11, 11:05 am

Jacek Magiera pod koniec ubiegłego roku miał zostać trenerem Wigier Suwałki, jednak nim nie został. Czy o tym zadecydowało brak doświadczenia? Ciężko stwierdzić. Jak dla dla mnie jego kandydatura jest zbyt ryzykowna. Facet może się okazać totalnym niewypałem, bądź świetnym trenerem, który długo w Zagłębiu miejsca nie zagrzeje. Tylko aby, sprawdzić jakie będzie miał wyniki trzeba dać mu ze dwa miesiące, a jak się wyłoży to cały sezon będzie spalony. Pojawiły się nazwiska Dźwigały i Moskala. Pierwszy, nie jest trenerem, który może od razu walczyć o wysokie cele, to trener, który nadaje się na budowanie drużyny, a Moskal? W żadnym klubie nic nie osiągnął. Sympatyczny facet, ale nic poza tym. Na Kociana to Nas nie stać, a pewnie i tak by się nie zgodził w I lidze pracować. Mam przeczucie, że szybko jakis klub z Ekstraklasy go zatrudni. Ja bym chciał z powrotem widzieć Ojrzyńskiego. A w sferze moim marzeń jest Smuda, ale to nierealne. Coś mi się zdaję, że pomysł Magiery to bardziej propozycja Leśnodorskiego, który chce sprawdzić jak były piłkarz Legii sobie poradzi, aby wiedzieć czy można go kiedyś szykować do pracy w Legii. Nie rozumiem po co został zatrudniony Michalski?? Nie można było zrobić z Derbina asystenta? To jaka teraz będzie jego rola? A może po prostu Jaroszewski już go nie widzi w Zagłębiu? Za to Stanek jak zawsze nietykalny. A to on powinien ponieść konsekwencje jego wspaniałych transferów z Wezalowem na czele. Tak samo nie rozumiem co ma zanczyć, że Stanek już ma listę zawodników do zakontraktowania na nowy sezon? Stworzył listę bez porozumienia z nowym trenerem? To po co w ogóle Magiera, skoro i tak kadrę ustala Stanek? Paranoja, tak działa klub amatorski, a nie klub, który chce walczyć o awans.
Luis
 
Posty: 536
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2016-05-11, 2:57 pm

Luis, to nie wiedziałeś, że umiejętność poruszania się na jutubie jest podstawą działania skautów i innych dyrektorów sportowych w "profesjonalnych" klubach piłkarskich?... :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6808
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2016-05-11, 8:22 pm

Adam1906 napisał(a):umiejętność poruszania się na jutubie jest podstawą działania skautów i innych dyrektorów sportowych w "profesjonalnych" klubach piłkarskich


Ja proponuję rozpocząć akcję "Wesprzyj Roberta". Jak kto znajdzie jakiś ciekawy filmik z grajkiem - od razu linka e-mailem na sekretariat klubu. Będzie miał Robert łatwiej. Wspiera się schronisko dla zwierząt można i Dyrektora profesjonalnego klubu :lol:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Anakin 2016-05-12, 7:44 am

Luis napisał(a):Coś mi się zdaję, że pomysł Magiery to bardziej propozycja Leśnodorskiego, który chce sprawdzić jak były piłkarz Legii sobie poradzi, aby wiedzieć czy można go kiedyś szykować do pracy w Legii. Nie rozumiem po co został zatrudniony Michalski?? Nie można było zrobić z Derbina asystenta? To jaka teraz będzie jego rola? A może po prostu Jaroszewski już go nie widzi w Zagłębiu? Za to Stanek jak zawsze nietykalny. A to on powinien ponieść konsekwencje jego wspaniałych transferów z Wezalowem na czele. Tak samo nie rozumiem co ma zanczyć, że Stanek już ma listę zawodników do zakontraktowania na nowy sezon? Stworzył listę bez porozumienia z nowym trenerem? To po co w ogóle Magiera, skoro i tak kadrę ustala Stanek? Paranoja, tak działa klub amatorski, a nie klub, który chce walczyć o awans.

Już sam fakt, że Magiera był związany z Legią i jako zawodnik i jako trener powoduje przekonanie, że za tym wyborem stoi Legia. Poza tym sam Prezes wspominał coś o tej kandydaturze jako powstałej w szerszym gronie. A zatem wśród domniemań za główną można uznać i tę, że może i Jaroszewski rozmawiał z Moskalem i z kimś innym, ale trenera i tak narzuciła Legia. Dziwna też jest sprawa z tą asystenturą. Sprowadzany jest z dnia na dzień najemnik z zewnątrz mający w życiorysie jedynie to, ze współpracował z Kocianem natomiast Jaroszewski nic nie wspomina, aby taką rolę zaproponować Derbinowi albo komuś na miejscu. Czyżby Artur tak się mógł skonfliktować z kadrą? Słyszał ktoś coś o tym ? W moim przekonaniu bardziej zadziałał znów jakiś układ i tylko czekano na odpowiedni moment by gościa wprowadzić do klubu. No bo nie wydaje mi się, że w piątek wieczorem zaproponowano człowiekowi posadę asystenta w I-ligowym klubie a w sobotę można było ogłosić. No, ale może i tak mogło być. Kolejna sprawa to Stanek. Oczywiście, skoro on jest od transferów, to tak jak Derbin za grę drużyny, Stanek powinien ponieść konsekwencje spartolonej roboty. Jedyne i wątłe usprawiedliwienie to fakt, że chyba najpierw czekano kogo nam podeśle Legia przez co stracono masę czasu. Nie usprawiedliwia to w niczym sprowadzenia bułgarskiego clowna. Na ciekawą rzecz zwrócił uwagę kolega. Ciekawe teraz czy propozycje, które Stanek przygotował, można wyrzucić do kosza czy też to i tak on będzie decydował o zmianach czy też zatrudnienie Magiery było i tak ustalone już wcześniej a wypłynęło tuż przed samym zwolnieniem Derbina.
Reasumując, moim zdaniem, ciesząc się z udanych występów w lidze i PP jesienią zapomnieliśmy, że nasz klub nie jest absolutnie gotowy do gry o na najwyższym szczeblu. To wcześniej czy później musiało wyjść i wyszło. Były dyskusje o tym, że nie jesteśmy gorsi od Arki. No jesteśmy. Zapewne nie tylko w kontekście sportowym, o te kilkanaście punktów, o które nam Gdynia odjechała ale w ogóle w sensie organizacyjnym, którego kwintesencją jest awans tych ostatnich do ekstraklasy.
Niech mi ktoś odpowie na pytanie czy powstał kiedykolwiek konkretny plan organizacyjno-finansowo-sportowy, opracowany w klubie pod kierunkiem Prezesa, a który przejawiałby się widocznymi działaniami choćby w sferze marketingowej, pozyskiwaniu sponsorów itd. ???
Klub jest w o tyle szczęśliwej sytuacji bo obecnie mamy prezydenta-kibica. Ale jednocześnie mamy gnuśność przejawiającą się tym, że – póki co – jest zapewniona kasa z budżetu Miasta, sponsorzy typu PA Nova czy Banimex również załatwione prze Miasto. Z drugiej strony mamy Legię, która prawdopodobnie na kontrolą to co się dzieje w klubie i nie czarujmy się, zawsze będzie nas traktować z pozycji własnych korzyści i interesów, co widać zresztą po Akademii i moim zdaniem nie będzie miała interesu w tym aby Zagłębie było zbyt silnym klubem.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2016-05-13, 6:58 pm

Korona pomimo wspaniałej pracy Brosza nie zaproponowała mu jeszcze kontraktu . Spekuluje sie o Szczecinie lub Zabrzu ktore pewno zagra w I lidze z Zagłębiem . Szkoda ze nie spekuluje sie o Sosnowcu . Tylko bedzie u nas kolejny żółtodziób
Tomcjo
 
Posty: 7044
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez maniek-75-75 2016-05-14, 12:15 am

dla mnie trener jest jeden ostatnimi czasy który dał mi dużo usmiechu ... jeśli będzie następny , inny obojetnie kto - moja noga na ludowym nie postanie ..
a propo Magiery ...
jestem sosnowiczaninem z dziada itp . nigdy - ale to NIGDY nie kibicowałem legii ... no chyba że w pucharach europejskich ...
nie mam nic przeciw kibicowskim sztamom itp .. aleee ..... właśnie widać jak naszą tożsamość ruchają ... dziekuje za uwagę
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2016-05-14, 5:10 am

maniek-75-75 napisał(a):dla mnie trener jest jeden ostatnimi czasy który dał mi dużo usmiechu ... jeśli będzie następny , inny obojetnie kto - moja noga na ludowym nie postanie ..
a propo Magiery ...
jestem sosnowiczaninem z dziada itp . nigdy - ale to NIGDY nie kibicowałem legii ... no chyba że w pucharach europejskich ...
nie mam nic przeciw kibicowskim sztamom itp .. aleee ..... właśnie widać jak naszą tożsamość ruchają ... dziekuje za uwagę

A który to trener dał Ci powody do uśmiechu od marca do dziś? No chyba, ze był to uśmiech przez łzy...
Sikorki gęgają, że Mandrysz będzie wolny od jutra.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5708
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2016-05-14, 12:48 pm

maniek-75-75 napisał(a):dla mnie trener jest jeden ostatnimi czasy który dał mi dużo usmiechu ... jeśli będzie następny , inny obojetnie kto - moja noga na ludowym nie postanie ..


Ja też jestem z dziada, nie lubię Legii itd....
Ale pamiętaj. Nie mamy prawa obrażać się na swój klub tylko dlatego, że ktoś kto akurat rządzi, trenuje czy w ogóle pracuje w klubie okazuje się być totalnym baranem. Ludzie przychodzą, odchodzą, klub - na szczęście zostaje. A my z nim.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez maniek-75-75 2016-05-14, 11:13 pm

novack napisał(a):Mandrysz będzie wolny od jutra.

no to go bierrrr .
August napisał(a): Nie mamy prawa obrażać się na swój klub tylko dlatego, że ktoś kto akurat rządzi, trenuje czy w ogóle pracuje w klubie okazuje się być totalnym baranem. Ludzie przychodzą, odchodzą, klub - na szczęście zostaje.

ja na klub się nie obrażam .
zawsze - może inaczej - przeważnie jest tak że beniaminek zaskakuje a potem jest lipa ..
nie trener gra ...
czytając tutaj o przygotowaniu fizycznym kładę się ze śmiechu ... ludzie 15 lat nie kopnąłem piłki a jak przyszło "mecza" grać na zlocie to przeciwnicy podlatywali - "ty grałeś w jakimś klubie?" nie mając zdrowia już ..
gra w piłkę jest bardzo prosta - oczywiście na wyrównanym poziomie decydują niuanse ... ale ... puszczam na ipli zs- arka , zs- cracovia i mając porównanie ten piach co obecnie to co ? terener?
od fizycznego przygotowania jest trener fizycznego przygotowania :D takie żenująco proste ... generalnie w moich oczach jest tak - póki ten prezesina co dostaje z ległej więcej kasy / tak w zeznaniu wygląda/ nie wypindoli się stąd albo nie przywróci Derbina jako pierwszego to moja noga tam nie postanie ...
generalnie mam głęboko w zadzie jak ktoś moje zdanie odbierze ale jak widać po trybunach myślą podobnie ... a jak prezes to czyta to niech zna moje zdanie - nie chce tu Magierów , Hajtów itp . za już mego poważnego wieku jedynym trenejro który tu miał sukcesy był ... Tochel /wiadomo o co kaman/ ...
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2016-05-15, 5:29 am

To na Ludowym już się nie zobaczymy, ale ja z zainteresowaniem śledził będę sukcesy i awanse klubów, które teraz prowadził będzie Derbin.
Dźwigała przymierzany jest do ekstraklasy w Koronie, czyli nie tylko nam "wpadł" w oko.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5708
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2016-05-15, 8:35 am

novack napisał(a):ja z zainteresowaniem śledził będę sukcesy i awanse klubów, które teraz prowadził będzie Derbin.

Ja też. Uważam, że jeśli Derbin będzie pracowity i wyciągnie wnioski, zwłaszcza z ostatnich miesięcy w Zagłębiu, to będzie go stać jeszcze na wiele
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2016-05-15, 9:46 am

Dwa słowa na temat Derbina - uważam ze powinien dokończyć szkolenie i
uzyskać Licencje UEFA-Pro - to po pierwsze.
W rundzie Wiosna 2016 - trener Derbin był Pierwszym trenerem + Łuczywek
jako asystent.
A teraz istota sprawy- z obserwacji i wyników osiągniętych przez zespół jasno
wynika ż trener Derbin na własna odpowiedzialność zmienił przygotowanie
zespołu a co najistotniejsze STYL GRY - zespół nie załapał tego nowego stylu
w tak krótkim czasie poza tym przez długi czas grał ta samą jedenastką.
Dlaczego zmieniono styl gry - początkowo Dudek twierdził oficjalnie że nie
ma KRYZYSU a za nie długo stwierdził ze wkradł się MARAZM do gry.
Jest sprawa oczywista ze przed trenerem Derbinem dużo pracy zanim
osiągnie odpowiedni poziom - życzymy jak naj.. naj ..
Dwa słowa na temat trenerów w Klubie - przecież trenerów którzy grali
w Sosnowcu a następnie byli trenerami - było nie wielu.
Klub dobrze grał i miał wyniki z trenerami z poza Zagłębia i tak jest w
większości a może we wszystkich Klubach.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron